Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-11, 13:33   #211
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

imi place proiectul tau.multa pasiune si munca!bravo.deabia astept sa vad masina in actiune la prima etapa
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 17:37   #212
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salut,
am un regulator de presiune daca te intereseaza????
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 20:46   #213
Alexandru239

Stage 3
 
Alexandru239's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 142
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Multumesc de raspuns! Pt mine piesele nu sunt nici macar o simpla problem cunosc pe cineva cu magazind e piese de imi aduce pt orice masina in max 1 sapt. In jur de £3000 iti iei ceva bun am vazut pe autotrade.
__________________
Mercedes c280 elegance!
Alexandru239 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 20:48   #214
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@Tony - Sa vad daca il iau maine pe cel de care vorbeam, azi nu am reusit am fost doar cu masina in teste ca sa ma linistesc. Niste injectoare mai mari (480+) as avea nevoie daca stii pe cineva, sunt grav in limita cu astea si nu-i ok.

@FLAME - Multumesc mult, am nevoie de cat mai multi pumni stransi. In sensul bun, normal

@IulianE36 - Multumesc Iulian, cred ca a fost de la cafea, m-am mai linistit putin intre timp. Acum ma uit si eu cat amar am mai scris ... devine evident ca am o problema.

===

Asa, abia acum ne-am intors din probe, tare misto mai e sa stai cu botul in laptop in timp ce serpuieste masinaria, e "senzatie"

Problema e rezolvata si am muscat cu o mare placere din prima (mica) felie de EMU tuning, zic eu cu succes. Dupa tune am ajuns de la 12.8 sau mai mult la un 11.8 pana 11.5 in capat ca sa mearga putin bogat si sa fie mai sigura. Abia astept sa pot face un dyno session sa ma joc mai mult si in toate hartile, pana atunci insa, neaparat injectoare mai mari si mai mult studiu. Acum ca fuge mai bine, am inceput sa prind si eu gustul SR-ului.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 21:46   #215
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

ne vedem la era
bakal is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 06:47   #216
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@Alexandru239 - La 3000 gasesti una buna, fara griji, eu credeam ca te referi la cele mai ieftine. Daca vrei inainte sa pleci sa o iei poti sa ma intrebi una-alta de model, te-as ajuta cu placere.

@bakal - Oh, da, inca o zi. Sper sa nu o ia vremea la vale mai tare de atat.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 02:03   #217
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

E 2AM si masina e gata, ma rog, pe cat de gata a putut fi. Inainte de culcare am zis sa mai bag o tigara la calculator.

Am facut de curiozitate un run 0-100 pe datalogger si a iesit cam 5.95 sec, cu 5 roti complete in portbagaj si aderenta rea tare (e ff. frig de azi seara), eu zic ca nu e rau. 60-100 in a 2-a 2.66 sec. Acum la somn maxim si maine voi putea sa incep in sfarsit sa invat sa ma dau cum trebuie. abia astept. fingers crossed.

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 19-03-11 at 02:12.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 02:07   #218
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Felicitari!
Asteptam filmulete de la repetitii.
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 18:00   #219
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

te-am vazut astazi la etapa.chiar mi-a placut cum te-ai dat.chiar foarte bine in ciuda faptului ca ai facut cateva spin-uri.Abia astept maine
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 19:23   #220
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salut baieti, am stat pe tusa mai toata ziua, am apucat sa ma dau doar de 4 ori, asta pentru ca mi-a re-aparut problema cu intreruptul care disparuse aseara si care tot nu am identificat-o. Cum a inceput sa mearga ok masina, am zis nu ne mai atingem de ea ca sa apuc sa ma dau, nu ma intreseaza acum ce are daca merge si a mers foarte bine, sunt multumit de ea. O desfacem si ii dam de cap dupa etapa, no problem.

Pilotul in schimb mai are foarte multe de invatat, daca apucam sa ma dau de dimineata probabil ma obisnuiam mai bine. Abia la a 4-a tura am inceput sa fiu mai fin in manipularea comenzilor si zic eu ca am mers mai corect. Spin-urile le faceam fara gres la prima curba din prima tura, intram prea tare in ea si initiam prea tarziu, eu zic ca nu as mai fi facut spin daca initiam mai devreme. Oricum, cu viteza ceva redusa a fost mai bine.

Filme si altele abia pe luni, acum vreau sa zac putin si sa ies cu baietii la o bere sa vorbim de caucioace, fum si alte din astea Sper sa trag pe unul-altul de limba ca sa imi imbunatatesc tehnica.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 00:15   #221
Liviu_NYC

Stage 5
 
Liviu_NYC's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 307
Member of:
[Nissan]
[RENAULT]
[SEAT]
Thumbs up Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

BV,felicitari ptr prima sesiune oficiala.

Sper maine sa iasa mai bine si la urmatoarea etapa sa iasa totul asa cum ti-ai propus.
Liviu_NYC is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 21:00   #222
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Te-ai dat super bine tinand cont ca este a2a participare si pe deasupra cu o masina noua pentru tine si cu toate astea ai reusit sa te califici . Bafta in continoare !
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 23:48   #223
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@69RUP - Multumesc mult, mi-ar fi placut tare sa ma fi putut antrena mai mult dar aici e vina mea complet. Incerc maxim data viitoare dupa inca ceva modificari esentiale.

A fost incredibil de misto, m-am distrat de minune, am cunoscut multa lume tare de gasca, ce mai ... un weekend superb. Am avut raspunsul la intrebarea daca "e pentru mine" si raspunsul a fost "Daaaa"

Abia astept urmatoarea etapa sau iesire la un circuit, ceva. Acum ca am fost participant, "merit" sa imi cumpar combinezon, cizme si manusi, nu mi s-a parut firesc la prima participare sa vin in "uniforma", dupa mine "privilegiul" asta se castiga.

Tot zic ca e prima participare pentru ca la suceava am fost cu o masina total nepregatita si fara nici un fel de teme facute acasa, iar timpul meu pe pista a fost 12 minute. Nu avea sens sa particip la calificari, as fi pierdut vremea lumii degeaba, eram varza si e totusi un campionat.

Acum e tarzior si sunt praf de oboseala adunata, pun aici un film de la calificari (textele inca nu-s facute, le fac maine ca sa am timp de gasit diverse scuze). Pe acelasi user am lasat la upload mai toate filmele de la calificari, pana maine poate-s gata. Textele le fac tot maine.

Siiiiiiiiiiiiiii .... Spin zero puncte !




Incerc sa revin maine cu mai multe detalii, filme, poze samd. Puteti sa va asteptati la inca un post luuuuung.

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 20-03-11 at 23:54.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 00:34   #224
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

te-ai dat FOARTE bine, dar asta nu a fost prima participare ? ca am citit ca a scris cineva ca asta a fost a 2-a, anyway grats, si masina merge intr-un mare fel
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 01:12   #225
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@plictisit - Multumesc mult de tot ! Am scris mai sus "participarea" de la Suceava nu se pune, pentru mine cel putin. 12 min de pista si fara sa participi la calificari macar inseamna cerculete in parcare.

Am pus la encodat si filmul cu prima mea paralela (a fost fuuuun), ocazie cu care am fost pus bine la punct de HAI. Il las peste noapte si il urc maine.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -