Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-11, 12:08   #151
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

curat ne place si fara perturbari
georg is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 12:06   #152
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Mamaaaaaaaaaaaaaa fratele Octav da ce iti mai place sa scrii...............trebuia sa te faci prozator:P:P:P:P
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 10:44   #153
LAV77
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
LAV77's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 389
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salut!
Alaltaieri (07.02.11) ma intorceam din Ungaria si inainte de vama (Bors) am ajuns din urma 2 masini care mi-au taiat cheful de accelerare si am stat in spatele lor pana in vama si un pic dupa .
Erau 2 masini identice una negra si una alba (parca) - Lexus SC (Soarer) si nu stiu daca erau SC300 sau SC400 ... deci ori erau cu 2JZ ori cu 1UZ.
Masinile aveau numere de GB si volan dreapta.
Erau superbe si mi-am amintit de Soarer-ul tau.

Ai vre-o legatura cu masinile astea?
__________________

WSR
LAV77 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:47   #154
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@U_TUNING - Trebuia, dar am ales sa nu mor de foame

@LAV77

Salve, eu eram, suna misto Lancer-ul tau Imi cer scuze cu ocazia asta ca mergeam incetisor, nu mai aveam faruri (murdare) si eram terminati de oboseala, am mers curat din Belgia pana in Oradea si cum eram asa aproape numai chef de o amenda de la "vecini" nu aveam.

Ambele sunt V8-uri, una UZZ31 si cealalta UZZ32. A picat S14-ul pentru ca avea motorul cu probleme motiv pentru care l-am refuzat si a fost nevoie sa gasesc alta masina. Dupa ce am mers cu UZZ31-ul (aia alba), a fost clar ca nu am "visat" degeaba la Soarer, drept urmare mi-am luat pentru sufletul meu un UZZ32 cu suspensia activa si 4ws (aia albastra inchis).

Din cauza timpului pierdut pe meleaguri straine am de recuperat multe la munca deci nu pot acum sa povestesc mai multe. Incerc azi-maine sa stau sa caut pe camera o poza cu cele doua jucarii si o pun aici.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 10:42   #155
LAV77
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
LAV77's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 389
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

small world. Daca stiam sigur va abordam si va ofeream o cafea buna asa de revenire fizica.
Ma roade invidia oleaca...de fapt rau de tot .

Spor la munca! si spor la definitivat proiectele pe care le-ai inceput!
LAV77 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 01:15   #156
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Hai sa revin cu cateva poze cu noile mele "amante". Imi cer scuze de ele dar altele n-am si nici timp nu prea e sa stau sa fac acum sesiuni foto, e mult de munca ca sa pot sa ma mai eliberez de ceva "antrenamente" pana la prima etapa care se pare ca va fi fix in Iasi. Ar fi cazul sa nu ma fac chiar total de rusine, nu ? Cu aceasta cale accept donatii de pneuri pe 17" sau 15" cu talon mic

Raman foarte impresionat de UZZ32 de fiecare data cand urc la volan, e o masina extraordinara si voi renunta la masina mea de zi cu zi care e un Ford Mondeo nout in favoarea ei, e asa de buna. E posibil sa fiu putintel subiectiv, ce-i drept, dar daca vrea Dragos sa ne impartaseasca parerea lui obiectiva dupa ce am facut o plimbare, e binevenit

Inainte sa plece din UK si sa vina pe vechiul continent :







Singurul interior care-l am (complet din greseala) :



Si in sfarsit in tara, la dat jos praful european.





Nissan-ul l-am spalat si pe el, prinsese praf de 2cm, pus plastic de vara pe dansul si ... pe strazi. Urmeaza sper sa punem mai tot ce tine de suspensie, bucsaraie si articulatie pe el si trebuie musai sa-mi rezolv si cu directia pana la prima etapa altfel nu prea va fi competitiv. La motor sta cuminte asa cum e, merge foarte bine dupa ce s-a rezolvat cu garniturile de la evacuare si nu cred sa am nevoie de mai mult de a 2-a primele 1-2 etape, raport in care se descurca acceptabil si acum.

Asociatul meu, Emanuel, s-a decis sa nu mai ia E28-ul (3.5) el si sa treaca pe japoneza, mai exact un Soarer cu 1JZ, pe caroseria mare nu mai deranjeaza 6 in linie. E28-ul va ramane atunci ca masina de back-up si nu voi mai cumpara un S14.

Sper ca va plac astea doua, eu sunt mort dupa ele, cum ziceam mai devreme de vreo 8 ani imi doresc una dar nu a fost ocazia.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 01:23   #157
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

arata amantele tale.. sa le dai pedale sanatos ! imi vine sa-mi bag picioarele avand in vedere faptul ca sezonul asta se anunta a fi si eu nu o sa am posibilitatea sa va vad.. la dracu.. chiar in iasi mult succes in ceea ce ti-ai propus, sunt convins ca o sa iasa ceva bun !

poti te rog sa-mi spui cat a ajuns una ?
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 01:27   #158
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Multumesc, nu te descuraja nu conteaza ce se anunta, conteaza ce va fi. Plus ca indiferent de cat de acerba e competitia, merita sa te dai pentru tine, nu pentru premii. Don't quit !

Preturile variaza in functie de cat de buna vrei sa o iei. Pe aia alba nu am dat mult, pe aia albastra ... ceva mai multicel pt. ca la UZZ32 nu te joci sa iei una cu suspensia stricata pentru ca e vorba de mii ca sa o repari. Nu prea imi place mie sa dau cifre, sorry La masinile astea conteaza daca iti permiti sa le rulezi si sa le intretii, nu sa le cumperi, in opinia mea.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 01:40   #159
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

un topic pe care il urmaresc cu mare placere...
cumva iti curg banii la robinet?.....

bafta cu toate proiectele si succes in CND.....

sal...
jakal is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 12:27   #160
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
un topic pe care il urmaresc cu mare placere...
cumva iti curg banii la robinet?.....

bafta cu toate proiectele si succes in CND.....

sal...
Idem , bafta in continoare sa ne ti la curent cu totu , este unul din putinele topicuri care chiar merita urmarite
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 12:31   #161
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Cum ai de gand sa circuli cu Soarer-ul albastru? Banuiesc ca inmatricularea RO cade din prima.. O tii pe Anglia in continuare?
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 01:38   #162
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
Cum ai de gand sa circuli cu Soarer-ul albastru? Banuiesc ca inmatricularea RO cade din prima.. O tii pe Anglia in continuare?
Esti sigur? Moam, la cat de nebun (in sensu bun) e Octav...maine deja o vezi cu numere de Is )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 20:27   #163
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@jakal Multumesc. Din pacate muncesc de-mi sar capacele pt. banii care-i fac, ar fi tare frumos sa curga la robinet, atunci mi-as fi adus direct 1-2 masini deja pregatite din Japan si incheiam problema

@69RUP Promit sa va tin la curent cu fiecare noutate cat de cat relevanta

@CoCaine Il voi tine pe UK din multiple motive, unul din ele fiind faptul ca s-ar putea sa stau acolo vreo 2-3 ani. Ala alb s-ar putea sa incerc sa-l inmatriculez dar ma mai gandesc la asta. S14-le daca il luam incercam sigur sa-l inmatriculez, insa la 4000 cmc te termina impozitele si nu are sens sa ai masina cu nr. de Romania.

@morpheusmaster Este nebunie (in sensul bun) si stupizenie, eu unul nu vreau sa ridic vile cu taxa si impozitul pt. motorul ala

La directie pana la urma fiind cam grabit voi comanda un kit de unghi de la MAX chiar daca nu sunt (inca) convins ca e cea mai buna alegere. In timp daca nu va fi ok voi comanda altceva, eu initial vroiam sa iau Geo Master de la Driftworks dar chiar nu ma tine acum buzunarul pt. el asa ca ... mergem pe ceva mai ieftin.

"Accept" donatii de gume pe 17 sau 15 cu talon mic in vederea etapei de pe 19-20 martie

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 03:18   #164
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

nu incetezi sa ma uimesti vb cu HAIu si mi-a zis k ai luat 2 bucati, abia astept sa ne mai vedem live sa mai povestim asa, k in scris imi tocesc unghiile si tastatura )
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 02:30   #165
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Daca vii pe 19-20 la iasi pt. prima etapa stam la cate cioace vrei Si acum imi pare rau ca n-am avut cum sa-l ajut pe Sorin dar m-a incurcat rau de tot ala cu S14-ul si nu prea era timp deloc. Acum insa nu regret deloc ca nu am luat Nissan-ul pentru ca altfel nu mai cautam/gaseam UZZ32-ul de care m-am indragostit grav.

Kit-ul de unghi viraj marit de la MAX este pe drum, singurul upgrade pe care il consider critic pentru inceputul de sezon, restul "merge si-asa". Masina va intra in service cat de curand sa-i punem toate bunatatile pe ea, sper sa-mi fie suficienta puterea actuala pt. ca la asta nu prea e timp sa se lucreze pana la prima etapa so ... aia e. Macar sper sa fie frig, acum invart rotile foarte usor cu a 2-a daca gumele sunt de vara

Din nefericire am foarte multa treaba la firma si nu pot sa ma ocup de "hobby" pe cat as vrea, altfel eram direct cu V8-ul la facut galerii, flanse si celelalte necesare, dar asta este, trebuie sa invat sa am si rabdare

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 15-02-11 at 02:37.
XSW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -