Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 17-12-10, 16:21   #76
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Daca scoti masina pe zapada te invit la Piatra Neamt la o mica distractie! Avem un poligon care acum e acoperit cu zapada, numai bun pentru sidtractie
Organizam o mica intalnire pentru Duminica , so daca poti si vrei sa ajungi ne gasesti Luam legatura pentru mai multe detalii!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 18:55   #77
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salve, as veni cu cea mai mare placere dar spre rusinea mea toate caucioacele de iarna le-am "curatat" si la cat de usoara e de fund abia se misca cu alea de vara pe zapada asta.

Saptamana viitoare cu ceva bafta rezolv problema cu caucioacele, fac rost si de vreo 2-3 borduri sa am "apasare" si daca va mai intalniti vin si eu

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 01:33   #78
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Quote:
Originally Posted by XSW View Post
Salve, as veni cu cea mai mare placere dar spre rusinea mea toate caucioacele de iarna le-am "curatat" si la cat de usoara e de fund abia se misca cu alea de vara pe zapada asta.

Saptamana viitoare cu ceva bafta rezolv problema cu caucioacele, fac rost si de vreo 2-3 borduri sa am "apasare" si daca va mai intalniti vin si eu

Multa bafta,
Octav
Da, fara anvelope nu are rost! O sa ne mai organizam daca tine vremea dupa sarbatori! Te mai anunt daca prezinta intereses
Numai bine! te salut!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 06:13   #79
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Da-mi un PM cu nr. tau de telefon si iti dau un apel sa ne "conectam".

Am vorbit deja cu Tony (sarumana pt. ajutor boss) si ii iau eu setul de roti pe 15 pt ca pana imi vin piulitele pt. alea de 17 mai dureaza si 2 dintre pneurile respective sunt de iarna. Mai gasesc eu inca doua pe undeva.

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 18-12-10 at 06:16.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:43   #80
eNorel

Stage 3
 
eNorel's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 126
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

M-am abonat la topicul asta.

Mult succes cu masina, iti doresc sa te vedem cu rezultatele pe care ti le doresti in campionatul de drift.
eNorel is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 23:59   #81
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@eNorel - Multumesc, sper si eu ca va iesi treaba in parametri.

Nu am postat de ceva vreme dar sunt prins cu multe treburi si munca. Mare lucru nu a fost facut la masina intre timp dar oricum voi face un mic update.

In sfarsit am rezolvat-o cu semnalizarea sparta de pe stanga care ma scotea din minti. Acum din fata arata ceva mai okay si legal. In garaj este o alta masina (nou) proiect pe care o voi prezenta cand imi va permite timpul :



Pe langa semnalizari am mai cumparat de la Tony (thanks boss !) si setul lui vechi de jante pe 15, pur si simplu nu ma descurcam cu doar 4 jante si in plus au venit si cu doua cauciucuri MS cat de cat ok. Am mai luat inca 4 (2 MS 2 iarna) sa fie acolo si sa pot sa ma joc si eu cand vine iar zapada mare. Mai pe romaneste n-am rabdare sa-mi vina piulitele pt. jantele pe 17



Momentan am lasat la garaj capetele de bara si bieletele Tein, linia DW de eliminare a amortizorului de la ambreiaj si bujiile NGK. Restul "de pe stoc" nu cred ca le voi monta pana in primavara, e pacat de suspensie si brate sa le termin prin nameti (avand in vedere si riscul mai ridicat de "buf"). La directie e insa nevoie mare sa pun treaba la punct, e ceva joc si cel mai important burdufele sunt praf + am nevoie de ceva mai mult unghi chiar si acum. Multumita lui Razvan (MC Mate) masina cand am luat-o a venit si cu un set nou de burdufe Nissan :



Intre timp am mai inchiriat un garaj cu ceva mai mult spatiu, cel actual nu prea poate face fata si la clienti si la proiecte. Este in curs de renovare si e multicica munca, cu ceva bafta ne vine si elevatorul pe 4 brate in curand (dincolo e pe platforma si e mai scarbos de lucrat) si vom turna placa. In teorie vor putea incape doua masini acolo mai la caldurica si ar fi si loc de caterinca in spate in birou.




Este foarte greu cu managerizarea fondurilor pe multe directii (va fi nevoie si de platforma dubla + duba suport de ex.) si combinat cu sarbatorile cred ca mai astept putina vreme pana sa iau urmatoarea transa de piese, sa se mai umple trezoneria. Avand in vedere ca e totusi iarna voi face operatiile de intarire a motorului si voi lasa GT2871R-ul si injectoarele Nismo 740cc pe mai incolo, nu e nevoie de extra power acum.

Vestea mai nasoala este ca m-a lasat de tot cilindrul primar de la ambreiaj, tot dadea semne de oboseala dar am fost tantalau si nu am luat unul preventiv. Treaba asta combinata cu sarbatorile inseamna ca probabil nu o sa ma mai dau pana "la anul" cu masina. Azi-maine comand unul macar sa-l am.

Sarbatori Fericite !

Multa bafta,
Octav

Last edited by XSW; 23-12-10 at 00:11.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 11:37   #82
vlad_rally

Stage 5
 
vlad_rally's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 489
Member of:
[Nissan]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Am un set de pistoane forjate pentru tine extraordinare ! 2nd hand, de gti-r, deci forjate, impecabile....daca tu nu ai nevoie, si sti pe cineva cui ii trebe anutna-ma
La multi ani !
__________________
Vlad Pescaru
vlad@jpr.ro
www.JPR.ro
vlad_rally is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 12:33   #83
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salut Vlad, pe toate SR20DET sunt forjate pistoanele. Eu nu intentionez sa schimb interne la motorul meu. Daca vinzi tot setul insa s-ar putea sa cunosc pe cineva care are nevoie. Lasa-mi un PM cu mai multe detalii/pret etc. si o sa sun si va pun in legatura daca este interes.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:48   #84
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

La multi ani , tot ce ne dorim sa avem parte.
Bft cu proiectul.
Pyranha.
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 16:01   #85
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@Pyranha Multumesc, si tie la fel !

La Multi Ani ! 2011 is here
XSW is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:13   #86
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Yeehaw, in sfarsit mi-a venit E-manage-ul. Am material de citit pana imi vin chestiile de care mai am nevoie ca sa-l pun pe masina

Calitatea de constructie pare sa fie foarte buna, asa cum ma si asteptam de la Greddy, acum sa vedem cum va functiona, sa speram la fel de bine.

Trecand fugitiv prin documentatia lui pare sa fie o ustensila destul de desteapta si flexibila, deci pana acum nu sunt deloc dezamagit de alegerea facuta.

Astept sa-mi vina pompa si cilindrul de ambreiaj pe care le-am comandat de la Daikin japan (care produc printre multe altele si Exedy) si sper sa le si potrivesc pt. ca nu sunt pt. masina mea. Apoi revine pe strada negreala.

Poze cu creierasul :

XSW is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:02   #87
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

felicitari pentru masina si pentru modificarile aduse! tocmai mi-am inscris si eu nissanul si ma apuc de strans bani pentru modificari. am si voi pastra motorul ca18det dar pentru chestii ce nu tin de motor poate iti voi cere ajutorul. multumesc, george
georg is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:11   #88
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Salut George, felicitari pentru achizitie, sper sa o prezinti si tu aici cand vei avea timp. Daca am cu ce sa te ajut (un sfat o treaba) o voi face cu cea mai mare placere.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 23:57   #89
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

am prezentat-o putin acum
https://forum.4tuning.ro/145-nissan-i...ml#post3966934
sper ca anul asta sa ne intalnim la vreun eveniment ceva (sau doar noi) si cel tarziu la anul la vreun campionat
georg is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 00:53   #90
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Frumoasa foc masinuta, felicitari !

Ne vom intalni cu siguranta, primavara sa vina

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -