Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-05-11, 08:38   #511
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

wow .. locatie este superba .. fain
reshizzo_s13 is offline  
Old 03-05-11, 09:24   #512
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Circuitul de carturi Selena din Bacau daca nu ma insel

GG Razvan
morpheusmaster is offline  
Old 03-05-11, 10:48   #513
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Si continuarea...

https://www.youtube.com/watch?v=DEwHD7jT7DE
B39738 is offline  
Old 03-05-11, 12:27   #514
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

vreau si eu la bacau .. e posibil?
de la brasov la bacau nu imi este greu 180km e f ok!
ma poti ajuta ?
reshizzo_s13 is offline  
Old 04-05-11, 02:26   #515
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

sau ne strangem mai multi sa inchiriem daca e posibil
XSW is offline  
Old 04-05-11, 09:06   #516
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Nu cred ca avem cum sa intram. Le-am cam facut haos pe pista. Urme de cauciuc, bucati de cauciuc, etc.
Intrarea a fost posibila cu acceptul lui Doru S., cu ocazia asta devenind si prieteni. Nu stiu cat de curand putem repeta experienta.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
Old 04-05-11, 09:42   #517
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Mi s-a propus si mie intr-o discutie Selena (avea un prieten intrare) dar i-am zis ca nu are rost sa intrebe pentru ca sigur ar zice nu, fiind pista turnata pentru kart-uri. Din pacate am avut dreptate

Multa bafta,
Octav
XSW is offline  
Old 21-06-11, 10:22   #518
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Masina este din nou la vanzare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN2846.jpg
Views:	438
Size:	56.8 KB
ID:	2053032  
B39738 is offline  
Old 23-06-11, 15:11   #519
wtah_nissan

Stage 3
 
wtah_nissan's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 161
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Salut Dragos.Ce s-a intamplat la Brasov?Nu prea ai fost in largul tau.A avut probleme masina?
wtah_nissan is offline  
Old 23-06-11, 17:51   #520
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Nu, chiar deloc. Masina a avut doar o mica problema tehnica la finalul zilei 1, pe care am rezolvat-o cat se poate de repede.

Eu am fost cel care nu a fost in largul lui, probabil scarbit si de anumite aspecte legate de modul de jurizare in etapele trecute, nu in cazul meu, ci in cazul unora din ceilalti concurenti, iar in calificari am mers tura de incalzire ca la plimbare, prima tura jurizata a fost jalnica, a doua tura jurizata am ratat cel mai usor clipping point iar a 3-a tura jurizata a fost facuta la caterinca ca un fel de protest al meu.

Mai departe in finala cu LKN am pierdut datorita faptului ca am indreptat nejustificat masina, doar din vina mea.

Mai departe, odata eliminat din competitie, am asistat in continuare la aceeasi jurizare pe care o consider partinitoare in unele cazuri. Astept cu interes ziua in care CEL PUTIN UNUL din membri JURIULUI va face cel putin UN CERC in jurul unui jalon cu o masina pregatita in acest sens, nu mai zic de O TURA completa de circuit in care sa ni se arate si noua ce inseamna drift.

Alerg de 1 an si jumatate intr-un campionat in care nu cunosc regulile...dimineata ni s-a spus la briefing: "drifting is angle!"...pai v-a dat Dragoselu angle sa nu puteti duce, uitati-va la poza de mai inapoi...fara sa imi pese de faptul ca voi fi lent pe circuit din cauza asta, am ales sa fac spectacol, e mai important sa aplaude publicul decat sa iau niste puncte amarate.


Am solicitat cu totii modificarea traseului de sambata dimineata intrucat era o bataie de joc, iar la noul traseu ne-au pus un clipping point exterior pe o bordura...oare de ce? Insa le-am aratat cu totii ca putem...ca romanii pot...si baietii cu totii s-au dat grav, poate cel mai grav, chiar la clipping point-ul ala de la bordura...le flutura camasa alora cu steagul si vedeau stele verzi cand treceau ai nostri ca brazii pe langa bordura...imi pare rau de DOI ca a lovit janta acolo, bine ca nu si-a strambat puntea, chiar discutam cu el cu o seara inainte despre eventualitatea unei avarii la puntea spate, care l-a costat cat restul masinii.

Restul sunt discutii inutile. De la aceasta etapa inainte, ma voi axa pe spectacol. Daca nu vand masina, o voi face sa vireze si mai mult, in toate calificarile ma voi da astfel incat sa incerc sa fac unghi negativ si mult, dar foarte mult, fum.
B39738 is offline  
Old 24-06-11, 00:15   #521
lux0er_l2

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 15
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Salut Dragos, nu am masina, nici macar normala sa nu vorbim de una de drift, carnet am reusit sa iau iari din prima din fericire dar asta e mai putin important, eu unu sunt de acord cu tine referitor la etape am urmarit si eu cum am putut daca nu la fata locului si pentru mine daca spectacol nu e nimic nu e.Tu te dai pentru placerea ta si faci si spectacol si asta conteaza mult pentru mine nu locul in clasament.Ai respectul meu si admiratia mea succes in continuare.

Last edited by Gabi; 24-06-11 at 08:29.
lux0er_l2 is offline  
Old 24-06-11, 15:35   #522
wtah_nissan

Stage 3
 
wtah_nissan's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 161
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Nu, chiar deloc. Masina a avut doar o mica problema tehnica la finalul zilei 1, pe care am rezolvat-o cat se poate de repede.

Eu am fost cel care nu a fost in largul lui, probabil scarbit si de anumite aspecte legate de modul de jurizare in etapele trecute, nu in cazul meu, ci in cazul unora din ceilalti concurenti, iar in calificari am mers tura de incalzire ca la plimbare, prima tura jurizata a fost jalnica, a doua tura jurizata am ratat cel mai usor clipping point iar a 3-a tura jurizata a fost facuta la caterinca ca un fel de protest al meu.

Mai departe in finala cu LKN am pierdut datorita faptului ca am indreptat nejustificat masina, doar din vina mea.

Mai departe, odata eliminat din competitie, am asistat in continuare la aceeasi jurizare pe care o consider partinitoare in unele cazuri. Astept cu interes ziua in care CEL PUTIN UNUL din membri JURIULUI va face cel putin UN CERC in jurul unui jalon cu o masina pregatita in acest sens, nu mai zic de O TURA completa de circuit in care sa ni se arate si noua ce inseamna drift.

Alerg de 1 an si jumatate intr-un campionat in care nu cunosc regulile...dimineata ni s-a spus la briefing: "drifting is angle!"...pai v-a dat Dragoselu angle sa nu puteti duce, uitati-va la poza de mai inapoi...fara sa imi pese de faptul ca voi fi lent pe circuit din cauza asta, am ales sa fac spectacol, e mai important sa aplaude publicul decat sa iau niste puncte amarate.


Am solicitat cu totii modificarea traseului de sambata dimineata intrucat era o bataie de joc, iar la noul traseu ne-au pus un clipping point exterior pe o bordura...oare de ce? Insa le-am aratat cu totii ca putem...ca romanii pot...si baietii cu totii s-au dat grav, poate cel mai grav, chiar la clipping point-ul ala de la bordura...le flutura camasa alora cu steagul si vedeau stele verzi cand treceau ai nostri ca brazii pe langa bordura...imi pare rau de DOI ca a lovit janta acolo, bine ca nu si-a strambat puntea, chiar discutam cu el cu o seara inainte despre eventualitatea unei avarii la puntea spate, care l-a costat cat restul masinii.

Restul sunt discutii inutile. De la aceasta etapa inainte, ma voi axa pe spectacol. Daca nu vand masina, o voi face sa vireze si mai mult, in toate calificarile ma voi da astfel incat sa incerc sa fac unghi negativ si mult, dar foarte mult, fum.
nu stiu care e treaba cu masina,care este bugetul tau si toate astea,dar parca nu as vedea masinutza asta pe mainile altcuiva ).Cat despre jurizare...hmm,nu am fost la fata locului,am vazut treaba pe gearhead,live...si da,a fost cam tampita...dar mnah,ce sa-i faci ..oricum,keep up the good work,ar fi pacat sa renunti la drift.
__________________
Y!M id: wtah04
wtah_nissan is offline  
Old 25-06-11, 00:57   #523
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Stii probabil ca si eu am fost putin contrariat la TM si apoi la BV la briefing cand Mike mi-a raspuns ca "Drift is angle, not speed", asta s-a batut cap in cap cu modul in care inteleg eu drift-ul, insa la noi in parcari treaba cu overspeed in a corner e cam dificila deci, cumva, ii inteleg si este un mod de a vedea sportul.

Si pe mine m-au framantat multe lucruri care le-ai mentionat (sau nu) insa am ajuns la concluzia ca in definitiv un drifter bun trebuie sa fie capabil sa mearga oricum vrea juriul deci voi incerca sa imi diversific tehnica pe cat pot si sa merg oricum se va cere. Daca nu anul asta, la anul. Treaba asta m-a eliberat si m-a facut sa am iarasi satisfactie din drift. Am trecut si eu, ca si tine, printr-o perioada de deznadejde dar mi-am adus aminte ca este totusi un hobby care-l fac pentru mine si o tehnica mai completa este in avantajul meu. Dupa etapa de la Bucuresti mi se urcase competitivitatea la cap, sincer mi-as fi dorit sa nu castig acolo ca sa nu imi pese de puncte si locuri asa cum mi-am propus la inceputul anului. Daca nu-ti pasa si te dai pentru tine, liber, te distrezi si e misto, tu stii asta mai bine ca oricine.

Eu am analizat foarte atent modul de jurizare KOE si cred ca am inteles ce se cere. Independent daca sunt sau nu de acord cu ce se cere pot sa-ti zic cu toata sinceritatea ca jurizeaza destul de corect dupa standardele astea. Mai fac uneori greseli, ce-i drept, dar daca mergi cum vor ei se poate face treaba. Nu stiu daca e locul meu sa dau sfaturi dar daca vrei iti pot impartasi concluziile mele vis-a-vis jurizare la o cafea.

Sper sa nu interpretezi asta gresit si sper de asemenea sa ajungi la aceleasi concluzii ca si mine. Este singurul lucru pozitiv care se poate face, protestele nu vor schimba nimic, cel mult iti vor face tie rau.

Eu unul sper ca nu vei pierde nadejdea si daca dai S14-ul sa iei ceva ieftin just for fun si sa nu iesi din lumea asta. Mergi prea fain ca sa renunti

Uite si turele tale de calificare de la BV :






Cheers,
Octav

Last edited by XSW; 25-06-11 at 01:06.
XSW is offline  
Old 12-07-11, 12:33   #524
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Incepand de ieri masina mea vireaza si mai mult.
B39738 is offline  
Old 12-07-11, 12:40   #525
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Incepand de ieri masina mea vireaza si mai mult.
Mwuhahaha, esti killer pe angle. Ne vedem la Susteava nu?
morpheusmaster is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -