Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-08-10, 15:31   #436
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

"Motivul vanzarii este firesc: upgrade la ceva mai puternic si mai scump, asa cum mi-am propus la inceputul anului competitional."

Asteptam cu interes noua achizitie. Succes
cRbL is offline  
Old 18-08-10, 16:39   #437
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Succes!
morpheusmaster is offline  
Old 26-08-10, 20:01   #438
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

こんにちは。親愛なる視聴者は全国大会のドリフトを提示する。今日は非常によく氏ドラゴスst acescu S14に日産車進化しているステージ上で。これは、車のコントロールを見て素晴らしかった。私たちのチャン ピオンである。

adica :

Kon'nichiwa. Shin'ainaru shichō-sha wa zenkoku taikai no dorifuto o teiji suru. Kyō wa hijō ni yoku shi doragosu stacescu S 14 ni Nissan-sha shinka shite iru sutēji-jō de. Kore wa,-sha no kontorōru o mite subarashikatta. Watashi-tachi no chanpiondearu !
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline  
Old 31-08-10, 14:05   #439
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Kon'nichiwa, shinshi shukujo. Dorifuto senshuken, burasobusesshon shitagatte kudasai. Emy no jupan wa, chūkan kairo to dorifuto-sha mawari o kōsoku de tsūka ni suwatte iru. Berutōnetaiya kara handan suru to, sore wa Emy no jupan wa dorifuto ni shusseki shita yōda. Anata wa kotoshi, nin'i no shō o kakutoku nomi kuratchi o dorifuto suru ka? Saisho no sanka-sha wa zenrin kudō de dorifuto suru ni wa?
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
Old 31-08-10, 17:33   #440
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Exagerati!
Lucian is offline  
Old 14-09-10, 14:50   #441
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Dancu Auto Show...weekendul trecut...cel mai bun timp clasa RWD - cursa indemanare

Multumiri lui Tim pt poza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dancu1.JPG
Views:	365
Size:	120.4 KB
ID:	1654969  
B39738 is offline  
Old 14-09-10, 17:22   #442
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

cat de blana arata:X:X:X
sergiu_evo is offline  
Old 20-09-10, 08:48   #443
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Brasov - 2010,etapa 5: locul 9 in calificari, apoi in finale am reusit sa intru in top 8 ( l-am batut pe Ciuli, na-na-na-na-na-na!), pierzand in sferturi fata de KNS - probabil cel mai bun pilot de la aceasta etapa dupa parerea mea.

Masina e in proportie de 90% ok, am reusit doar sa daram cateva jaloane si cred ca bate ceva prin fata de la minunatul drum Iasi-Bacau-Onesti-Tg Secuiesc-Brasov si retur. Din fericire, a fost una din masinile care a functionat fara probleme la acest eveniment.

Un film din calificari, nu stiu care runda este asta:

https://www.youtube.com/watch?v=C7pv8...eature=related
B39738 is offline  
Old 20-09-10, 09:26   #444
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Ai fost de vis!!! Cum poti sa o pui dea latu...mama mama. Ffff frumos lai invins pe Ciuli (ta nannananana ) ), un strop de noroc daca aveai il invingeai si pe KNS. Meriti mult mult mai sus de 8 la cum merge masina si tu cu ea.

P.S. Data viitoare nu mai fugi asa de la locul faptei...poate mai vor fanii sa te salute )
morpheusmaster is offline  
Old 20-09-10, 14:56   #445
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Brasov - 2010,etapa 5: locul 9 in calificari, apoi in finale am reusit sa intru in top 8 ( l-am batut pe Ciuli, na-na-na-na-na-na!), pierzand in sferturi fata de KNS - probabil cel mai bun pilot de la aceasta etapa dupa parerea mea.

Masina e in proportie de 90% ok, am reusit doar sa daram cateva jaloane si cred ca bate ceva prin fata de la minunatul drum Iasi-Bacau-Onesti-Tg Secuiesc-Brasov si retur. Din fericire, a fost una din masinile care a functionat fara probleme la acest eveniment.

Un film din calificari, nu stiu care runda este asta:

https://www.youtube.com/watch?v=C7pv8...eature=related
NU AM CUVINTE
multumecs ca mi-ai dat voie sa studiez un pic ce ai tu sub capota.
A fost demential ce ai facut duminica in poiana.
Bafta in continuare.
PS:Mi-a placut tura de recunoastere a traseului !!!!!!!!!!
Tony626 is offline  
Old 21-09-10, 19:09   #446
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Brasov - 2010,etapa 5: locul 9 in calificari, apoi in finale am reusit sa intru in top 8 ( l-am batut pe Ciuli, na-na-na-na-na-na!), pierzand in sferturi fata de KNS - probabil cel mai bun pilot de la aceasta etapa dupa parerea mea.

Masina e in proportie de 90% ok, am reusit doar sa daram cateva jaloane si cred ca bate ceva prin fata de la minunatul drum Iasi-Bacau-Onesti-Tg Secuiesc-Brasov si retur. Din fericire, a fost una din masinile care a functionat fara probleme la acest eveniment.

Un film din calificari, nu stiu care runda este asta:

https://www.youtube.com/watch?v=C7pv8...eature=related

haha felicitari pentru victorie, te-ai dat foarte fain, a fost chiar frumos sa ne dam asa de aproape si scuze daca ti-am dat emotii in vre-un fel
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline  
Old 01-11-10, 13:09   #447
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

News:

Suceava 30-31oct 2010: dupa prima tura de antrenamente s-a spart grupul de Skyline R32 si a cedat coroana, nu partea de autoblocant. Fuga la Iasi, luat vechiul grup sudat, parintii mei mi-au adus planetarele din Neamt, si sambata seara la 21.00 masina era functionala.

Am intrat in calificari, locul 8 din 16 calificati, cu 80puncte.

In finale, a trebuit sa lupt contra lui Calin (care a condus masina lui HAI, intrucat Sky-ul s-a stricat sambata) , am reusit prima runda 7-3 pt mine, a doua runda s-a anuntat prin statie 6-4 pt Calin, ma pregateam sa dau turul de invingator cand arbitrii au revenit asupra deciziei, acordand nejustificat in opinia mai multor piloti de la fata locului 7-3 pentru Calin, in re-round am obtinut 6-4 in prima tura, iar in a 2-a am facut spin. Castigator - Calin. Nu comentez, stiu ca sunt un debutant si nu am cum sa ma trag de sireturi cu cei care fac legea in sportul asta la momentul actual.

Am lovit masina de 2 ori puternic de parapetul de anvelope. In rest, totul e ok.

Ne vedem la anul!
B39738 is offline  
Old 01-11-10, 14:05   #448
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
News:

Suceava 30-31oct 2010: dupa prima tura de antrenamente s-a spart grupul de Skyline R32 si a cedat coroana, nu partea de autoblocant. Fuga la Iasi, luat vechiul grup sudat, parintii mei mi-au adus planetarele din Neamt, si sambata seara la 21.00 masina era functionala.

Am intrat in calificari, locul 8 din 16 calificati, cu 80puncte.

In finale, a trebuit sa lupt contra lui Calin (care a condus masina lui HAI, intrucat Sky-ul s-a stricat sambata) , am reusit prima runda 7-3 pt mine, a doua runda s-a anuntat prin statie 6-4 pt Calin, ma pregateam sa dau turul de invingator cand arbitrii au revenit asupra deciziei, acordand nejustificat in opinia mai multor piloti de la fata locului 7-3 pentru Calin, in re-round am obtinut 6-4 in prima tura, iar in a 2-a am facut spin. Castigator - Calin. Nu comentez, stiu ca sunt un debutant si nu am cum sa ma trag de sireturi cu cei care fac legea in sportul asta la momentul actual.

Am lovit masina de 2 ori puternic de parapetul de anvelope. In rest, totul e ok.

Ne vedem la anul!
Mi-a placut sincer! Indiferent de rezultat ai mers constant, ai fortat mult in lupta cu Calin ! Foarte fain! Foarte faina evolutia ta de la inceput pana acum! Is curios unde te antrenezi
Ne mai auzim daca mai ajungi prin zona! Te salut!
Ali_ump is offline  
Old 01-11-10, 14:10   #449
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Multumesc de aprecieri.
B39738 is offline  
Old 01-11-10, 21:01   #450
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Maaaaaaaaaaan...ai lovito CRAP! Imi pare rau sa aud asta. Cat despre nepotisme, e aiurea daca au inceput DEJA sa se practice. Mai mult nu imi permit sa comentez ca nu am fost acolo.

Totusi felicitari ca ai reusit sa pui masina in functiune si ai participat si duminica si ai facut spectacool frumos cum ai obisnuit publicul de fiecare data!
morpheusmaster is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -