Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-06-10, 02:08   #406
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

sincere condoleante dragos....
bakal is offline  
Old 30-06-10, 22:19   #407
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Condoleante...! Cate despre ce am vazut in acele doua filmulete... nu cred ca am cuvinte, niste oameni de speta joasa. Nu mai zic nimic, ii las sa putrezeasca in propria lor piele, si-asa n-au doi neuroni unu langa altu... Rusine!

Capu sus Dragos!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 01-07-10, 09:48   #408
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Va multumesc pt sustinere. Oricum ar fi, viata trebuie sa mearga mai departe.

Cat despre comportamentul publicului si al unor concurenti, nu mai comentam.

Voi fi prezent la Bucuresti strict la etapa din campionatul de drift, fara sa stau si la show intrucat nu am starea necesara in acest moment pt distractie.
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
Old 08-07-10, 13:38   #409
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Bucuresti - Real Pallady, locul 8 dupa calificari. Masina a mers bine, nu s-a stricat nimic la ea si nici nu am lovit-o de nimic.

Asteptam Suceava!!!
B39738 is offline  
Old 08-07-10, 17:33   #410
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Bucuresti - Real Pallady, locul 8 dupa calificari. Masina a mers bine, nu s-a stricat nimic la ea si nici nu am lovit-o de nimic.

Asteptam Suceava!!!
Felicitari pentru evolutie...si felicitari pentru stilul pe care(eu personal) consider ca ti lai format...oare cum clean (daca se poate vorbi de precizie in drift,tu esti un exemplu )
Keep it up!
__________________
skyZZo is offline  
Old 08-07-10, 18:13   #411
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Noroace Dragos! Ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa...(cand ai trecut prin Roman eu team salutat din spate de la seria 5 ala) ...pareai cam surprins/speriat/obosit

....eu speram sa tragi putin pe dreapta dar cand am vazut ce ochi aveai si ce obosit aratai am zis ca mai bine nu ziceam nimic. Ne vedem la Sv!

P.S. Felicitari pentru prestatia de la bucale. E bun asa
morpheusmaster is offline  
Old 09-07-10, 10:23   #412
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Dragos, sincere condoleante.

In rest, nu stiu de ce esti asa surprins... Amoebele si paramecii n-au evoluat in sute de milioane de ani, asa ca meltenilor tot atata n-o sa le ajunga. Fii linistit si vezi-ti in continuare de treb'soara ta si nu te-abate din drum. Spor la drifte!
__________________
VW Corrado VRTurboSyncro... Live!
Raise the boost and praise the Lord!
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3020
corraptor_evo is offline  
Old 11-07-10, 21:33   #413
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Mda...un weekend nu tocmai favorabil pt mine, se pare ca unele probleme din subconstient te pot afecta fara sa iti dai seama...asadar, Suceava, 10-11 iulie:

- un foarte slab loc 13 dupa calificari, in conditiile in care in runda 2 am facut si spin
- o lupta grea cu Dobre in prima finala, unde am aflat ca e bine sa inchizi geamurile sau macar sa tragi viziera atunci cand mergi in urma concurentului, altfel te alegi cu cauciuc in ochi, gura, nas si nu mai driftuiesti
- din nefericire, in partea a 2-a a finalei, incercand sa ma indepartez de Dobre, am lovit masina: carenaj rupt, bara sparta, semnalizare deplasata de la locul ei
- in rest masina s-a comportat exemplar, eu fiind cel care nu a reusit sa intre in ritm decat f rar

Mesaje:
- Sorine, nu mai fi suparat, ca vine ea si vremea ta ( noastra )!
- Misule, esti dovada vie ca prin perseverenta, talent si putin noroc poti ajunge mare! Felicitari!
- Dobre, multumesc de pontul cu anvelopele!
- KNS, you rule! Cel mai bun pilot de azi dupa parerea mea!
- Ciuli...ai vazut cat de mult vireaza masina mea?
- Rares...nu mai bea!

Daca nu primesc raspunsul la nedumerirea mea, voi intreba si in alt topic: cum se face jurizarea la calificari? Nu intreb pt mine, pt ca eu am mers f prost, dar eu stiu ca treaba sta asa: incepi sa driftuiesti incercand abordarea cat mai aproape a clipping pointurilor, nu te opresti din driftuit pt ca esti grav depunctat, adica daca te apropii bine, daca nu, asta e, pierzi multe puncte. Corect sau nu? Intreb pt ca am vazut astazi masini care nu au driftuit decat in dreptul clipping pointurilor, in rest au mers drept, si au scos punctaj mai mare decat cei care au driftuit tot traseul.

Ma lamureste cineva? E bine de stiut pentru ca poti aborda o cu totul alta strategie in concurs!

De asemenea, de azi inainte, din motive personale, inscrisurile de pe masina mea, cu RLU Drift Team isi pierd valabilitatea si vor disparea, impreuna cu titulatura pe care o descriu.

Last edited by B39738; 11-07-10 at 21:35.
B39738 is offline  
Old 12-07-10, 02:22   #414
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Mda...un weekend nu tocmai favorabil pt mine, se pare ca unele probleme din subconstient te pot afecta fara sa iti dai seama...asadar, Suceava, 10-11 iulie:

- un foarte slab loc 13 dupa calificari, in conditiile in care in runda 2 am facut si spin
- o lupta grea cu Dobre in prima finala, unde am aflat ca e bine sa inchizi geamurile sau macar sa tragi viziera atunci cand mergi in urma concurentului, altfel te alegi cu cauciuc in ochi, gura, nas si nu mai driftuiesti
- din nefericire, in partea a 2-a a finalei, incercand sa ma indepartez de Dobre, am lovit masina: carenaj rupt, bara sparta, semnalizare deplasata de la locul ei
- in rest masina s-a comportat exemplar, eu fiind cel care nu a reusit sa intre in ritm decat f rar

Mesaje:
- Sorine, nu mai fi suparat, ca vine ea si vremea ta ( noastra )!
- Misule, esti dovada vie ca prin perseverenta, talent si putin noroc poti ajunge mare! Felicitari!
- Dobre, multumesc de pontul cu anvelopele!
- KNS, you rule! Cel mai bun pilot de azi dupa parerea mea!
- Ciuli...ai vazut cat de mult vireaza masina mea?
- Rares...nu mai bea!

Daca nu primesc raspunsul la nedumerirea mea, voi intreba si in alt topic: cum se face jurizarea la calificari? Nu intreb pt mine, pt ca eu am mers f prost, dar eu stiu ca treaba sta asa: incepi sa driftuiesti incercand abordarea cat mai aproape a clipping pointurilor, nu te opresti din driftuit pt ca esti grav depunctat, adica daca te apropii bine, daca nu, asta e, pierzi multe puncte. Corect sau nu? Intreb pt ca am vazut astazi masini care nu au driftuit decat in dreptul clipping pointurilor, in rest au mers drept, si au scos punctaj mai mare decat cei care au driftuit tot traseul.

Ma lamureste cineva? E bine de stiut pentru ca poti aborda o cu totul alta strategie in concurs!

De asemenea, de azi inainte, din motive personale, inscrisurile de pe masina mea, cu RLU Drift Team isi pierd valabilitatea si vor disparea, impreuna cu titulatura pe care o descriu.
Seara buna Dragos. Uite ce scriam pe alt thread: "Frate Iesean, nu mai fi asa dur cu tine!!! Teai dat absolut criminal!!! Serios! Felul cum schimbi tu masele fara sa faci spin...(violent tare)...felul cum rupi aderenta (cand mai exact)...is chestii care te fac favoritul meu (pe bune)...dar si aspectul masinii si stilul JDM pe care cred ca mergi. + ai emotii si ma enervezi!!! Lasa emotiile, lasa mustrarile...keep it fun ca in practice si asa...4fun te dai absolut fenomenal!!!
P.S. Mi'a placut maxim cand ai pliat oglinzile sa nu'l vezi pe Dobre ) si eu la fel as fi facut."

...acum ca suntem la tine "acasa" as mai adauga 1/2 gen:
1) Sa mor cum de locul 13...meritai muuuuuuult mai sus. Sincer.
2) Nici eu nu prea am inteles cum jurizau Mike si Dragan clipping pointurile de la linia de start dar te las pe tine sa dezbati subiectul. Bine macar ca dupa ce sau scos CP (clipp...) unu a ramas la start si celalalt in bucla mare. Acolo da, a fost obiectivitate!
3) De ce ai ales sa renunti la "RLU"??? Nu ma intereseaza asa de mult motivul ci ideea in sine. Imi cer scuze daca din cauza faptului ca team intrebat de la ce vine...si continuarea...
4) Pare rau ca ai atins masina. Oricum, se face usurel...pagubele nu sunt consistente. Spor la reparat si succes in antrenamentele premergatoare urmatoarei etape.

Over&out!
morpheusmaster is offline  
Old 12-07-10, 09:07   #415
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Bara e deja la reparat/vopsit.

Intrucat nu am mai facut mare lucru de la inceputul sezonului pana acum la masina aceasta, Nissanul va primi discuri noi de frana pe fata, placute de frana noi, un nou reglaj al suspensiei si directiei, in speranta ca va vira si mai mult decat o face acum. De asemenea, Aleks se va ocupa de capota pentru a o usura. Avem ceva treaba dar nu e complicat, ma voi pregati mult mai bine pentru urmatoarea etapa si sper sa repet macar performanta de la Pallady.

Multumesc de incurajari.
B39738 is offline  
Old 12-07-10, 09:44   #416
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Da, prin metoda de jurizare, la calificari, nu trebuie sa indrepti masina, pt fiecare indreptare esti depunctat, iar pt spin 0. Acum in cazul meu m-am indreptat de cateva ori in calificari , dar la mine scuza era macar k nu aveam decat treapta 1 si nu puteam sa imping mai tare pt a o tine pe trasa.
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline  
Old 12-07-10, 11:25   #417
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post

Daca nu primesc raspunsul la nedumerirea mea, voi intreba si in alt topic: cum se face jurizarea la calificari? Nu intreb pt mine, pt ca eu am mers f prost, dar eu stiu ca treaba sta asa: incepi sa driftuiesti incercand abordarea cat mai aproape a clipping pointurilor, nu te opresti din driftuit pt ca esti grav depunctat, adica daca te apropii bine, daca nu, asta e, pierzi multe puncte. Corect sau nu? Intreb pt ca am vazut astazi masini care nu au driftuit decat in dreptul clipping pointurilor, in rest au mers drept, si au scos punctaj mai mare decat cei care au driftuit tot traseul.

Ma lamureste cineva? E bine de stiut pentru ca poti aborda o cu totul alta strategie in concurs!
Salut omule si felicitari pt Suceava; toti baietii cu care am vorbit mi-au spus ca te-ai dat foarte tare.
Rezultatul din calificari nu e important, a fost o scapare (nu stiu a cui) dar la felul cum te dai vor veni foarte curand rezultate infinit mai bune.

Cu jurizarea la calificari nici eu nu sunt in clar, stiu ce se puncteaza si ce se depuncteaza dar cred ei iau cel mai mult in considerare clipping point-urile si abia apoi restul.
Spun asta pt ca si eu am vazut ture relativ slabe dar ok la clipping p punctate mai bine decat ture in viteza si cu aderenta rupta non-stop.
Sigur ca nu vb despre mine, eu sunt f constient de nivelul meu.
Razvan_DOI is offline  
Old 12-07-10, 13:24   #418
wtah_nissan

Stage 3
 
wtah_nissan's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 161
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Mda...un weekend nu tocmai favorabil pt mine, se pare ca unele probleme din subconstient te pot afecta fara sa iti dai seama...asadar, Suceava, 10-11 iulie:

- un foarte slab loc 13 dupa calificari, in conditiile in care in runda 2 am facut si spin
- o lupta grea cu Dobre in prima finala, unde am aflat ca e bine sa inchizi geamurile sau macar sa tragi viziera atunci cand mergi in urma concurentului, altfel te alegi cu cauciuc in ochi, gura, nas si nu mai driftuiesti
- din nefericire, in partea a 2-a a finalei, incercand sa ma indepartez de Dobre, am lovit masina: carenaj rupt, bara sparta, semnalizare deplasata de la locul ei
- in rest masina s-a comportat exemplar, eu fiind cel care nu a reusit sa intre in ritm decat f rar

Mesaje:
- Sorine, nu mai fi suparat, ca vine ea si vremea ta ( noastra )!
- Misule, esti dovada vie ca prin perseverenta, talent si putin noroc poti ajunge mare! Felicitari!
- Dobre, multumesc de pontul cu anvelopele!
- KNS, you rule! Cel mai bun pilot de azi dupa parerea mea!
- Ciuli...ai vazut cat de mult vireaza masina mea?
- Rares...nu mai bea!

Daca nu primesc raspunsul la nedumerirea mea, voi intreba si in alt topic: cum se face jurizarea la calificari? Nu intreb pt mine, pt ca eu am mers f prost, dar eu stiu ca treaba sta asa: incepi sa driftuiesti incercand abordarea cat mai aproape a clipping pointurilor, nu te opresti din driftuit pt ca esti grav depunctat, adica daca te apropii bine, daca nu, asta e, pierzi multe puncte. Corect sau nu? Intreb pt ca am vazut astazi masini care nu au driftuit decat in dreptul clipping pointurilor, in rest au mers drept, si au scos punctaj mai mare decat cei care au driftuit tot traseul.

Ma lamureste cineva? E bine de stiut pentru ca poti aborda o cu totul alta strategie in concurs!

De asemenea, de azi inainte, din motive personale, inscrisurile de pe masina mea, cu RLU Drift Team isi pierd valabilitatea si vor disparea, impreuna cu titulatura pe care o descriu.
Salut Dragos.Cred ca esti prea dur cu tine,cum mai zicea cineva,Da-le naibii de calificari,ca acolo se mai adauga si stresul si alte chestii.Inafara competitiei,adica la antrenamente m-ai lasat masca.Ma uitam la tine si ma gandeam cat poate evolua un om in vreo jumate de an,fiindca atat ai de gand ai inceput sa te dai nu?Felicitari,ai un imens potential din punctu meu de vedere si sunt convins k in putin timp o sa te dai la nivelul la care se dau cei din top.Pana atunci,iti tin pumnii
__________________
Y!M id: wtah04
wtah_nissan is offline  
Old 13-07-10, 17:38   #419
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Hello Dragosel somnorel inainte de calificari sau finale nu mai stiu


Cum zicea si colegu de mai sus,esti prea dur cu tine

Bucura-te ca te dai intr-un mare fel, stii de ce ? pentru ca te dai intr-un mare fel ...


calificarile si finalele chiar n-au nici un fel de relevanta

ideea e sa te simti tu bine cat te dai ...
ca de aia bagi atatia bani in masina , ca sa te simti bine


eu dupa ce mi-am luat bataie de la kns eram suparat rau

apoi m-a luat dobre deoparte si m-a facut sa-mi dau seama ca-s un prost ca stau suparat ca mi-am luat bataie, in loc sa stau suparat ca mi-am luat bataie, trebuia sa fiu fericit ca am stat cu knsu , si asa am facut

si de acolo , m-am distrat la maxim, mai ales dupa concurs,cand ne dadeam la liber, m-am dat fara frica fara griji si a fost foarte foarte relaxant si surprinzator de placut
m-am distrat la maxim
asa ar trebui sa faci si tu
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 14-07-10, 02:35   #420
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Tată, după ce te-am văzut pe traseu, m-am simţit mândru că suntem prieteni, o sa am un prieten în top 3 drifteri români următorul sezon, asta dacă n-o ia pe câmpii cu creierii capului, la cât e de autoflagelator....
Eu sincer văd în tine la fel de multă ambiţie şi cel puţin la fel de rapidă evoluţie cât am văzut la Răzvan anul trecut, când a plecat de la zero si a ajuns sus de tot în doar câteva etape (deşi îl cam înjuram pentru câte jaloane aşezam după el la fiecare trecere a lui pe la începuturi )
Capul sus, pieptu-nainte, că prea laşi să te copleşească micile scăpări.
aleks is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -