Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-06-10, 12:24   #391
andrey_

Stage 4
 
andrey_'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 213
Member of:
[VW]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

am revenit si eu cu filmele
cam tarziu

https://www.youtube.com/watch?v=XMuFTdmXHmg

https://www.youtube.com/watch?v=k5Q6YuV2vjc

https://www.youtube.com/watch?v=OGBNM9KIPik

https://www.youtube.com/watch?v=Q42TFE7Hteg

felicitari inca o data
andrey_ is offline  
Old 28-06-10, 14:28   #392
Wlad
FOTO Member

Stage 5
 
Wlad's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 792
Member of:
[FOTO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dragos1.jpg
Views:	75
Size:	578.6 KB
ID:	1540596   Click image for larger version

Name:	dragos2.jpg
Views:	60
Size:	634.2 KB
ID:	1540597   Click image for larger version

Name:	dragos3.jpg
Views:	60
Size:	446.4 KB
ID:	1540598  

Click image for larger version

Name:	dragos4.jpg
Views:	67
Size:	455.4 KB
ID:	1540599   Click image for larger version

Name:	dragos5.jpg
Views:	107
Size:	606.7 KB
ID:	1540600  
Wlad is offline  
Old 28-06-10, 14:34   #393
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Ti-am citit tot topicul, ma dor ochii Dar a meritat... felicitari pt munca depusa! Imi place mult de tot masina, in special jantele si bara fata (e facuta la PLM Tuning parca, nu?).

Spor la treaba in continuare, sa ai grija de masina si ea are grija de tine.... si te da de-a latu
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 28-06-10, 16:01   #394
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Si inca 2 poze de la mine...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0711.jpg
Views:	95
Size:	155.1 KB
ID:	1540680   Click image for larger version

Name:	DSC_0703.jpg
Views:	81
Size:	168.4 KB
ID:	1540681  
TuningBoy is offline  
Old 28-06-10, 17:20   #395
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Ti-am citit tot topicul, ma dor ochii Dar a meritat... felicitari pt munca depusa! Imi place mult de tot masina, in special jantele si bara fata (e facuta la PLM Tuning parca, nu?).

Spor la treaba in continuare, sa ai grija de masina si ea are grija de tine.... si te da de-a latu
Dragos Felicitari pentru spectacol! Inca o ocazie fructificata din plin, congrats!

P.S. Da, bara e PLMuita.
morpheusmaster is offline  
Old 28-06-10, 23:17   #396
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Ca sa nu mai pierdem timpul, ca nu am nici starea necesara...extras dintr-un forum iesean:

"Nu as fi vrut sa scriu in aceasta postura dar mi-e rusine de mine. Mi-e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca sunt din aceasta parte mai napastuita si inapoiata a tarii, mi-e rusine de toate. O zi care se anunta buna de dimineata, s-a sfarsit cu totul altfel fata de cum trebuia. Un concurs care se dorea a fi o atmosfera relaxata, in care lumea sa isi clateasca ochii si cei de la volan sa isi imbunatateasca reflexele, s-a transformat pe final intr-o chestie de 2lei, datorita orizontului ingust al unora din cei care se considera asi ai volanului si nu stiu sa respecte niste reguli de baza impuse de un organizator. Mi-e sila. Mi-e sila sa vad atata smecherie, atata rautate, atat dispret fata de cineva care incearca sa faca ceva, bine, rau, nu conteaza. Mi-e sila sa vad invidie, indiferenta. Mi-e sila sa vad atat dorinta de distrugere. Pur si simplu mi-e sila.



Degeaba suntem 1,2 oameni care incearca sa faca ceva, daca gloata ne inghite. Sa distrugem. Sa nu respectam. Sa luam in ras. Anarhie. Sa fie totul rau. Sa fim smecheri. Astea sunt directiile pe care le dicteaza gloata.



Multumesc:

- fostilor colegi ai celor ramasi disociati acum in FRT, nu va cunosc pe toti sau poate va stiu din vedere, nu am nimic de impartit cu voi,dar atitudinea voastra a fost una matura si sportiva...hai sa distrugem, hai sa ne batem joc de ceea ce incearca unii sa organizeze...sa dam drumul la muzica, sa dam ture cu bolizii Logan in jurul ariei de concurs, poate poate le facem probleme la astia mici de incearca sa mearga cu masina pe pista, sa fim smecheri...sunteti tari, colegilor!...va multumesc pt respectul de care dati dovada!



- oamenilor de la Botosani, care reusesc sa pastreze traditia de a nimici orice incercare de organizare evenimente auto in Moldova! Bravo! Prima data Suceava, Salcea, acum Iasi, Carrefour. E bine. Voi intocmi o lista cu alte locuri posibile in care sa mergeti inainte de a organiza acolo evenimente, ca sa fiti siguri ca inchideti din fasa orice incercare a cuiva de a face ceva. Va intereseaza pe voi ca abia obtinusem un loc in care sa ne putem invarti nestingheriti de politie? Va intereseaza ca era poate singura posibilitate de antrenament? Fiti mandri. Cel mai probabil ati eliminat-o. Va mai astept! Ma intreb oare de ce nu veniti in aceeasi gasca si la Bucuresti, in campionatul de drift, sa procedati la fel. Sincer, eu va invit! As fi curios!



- publicului minunat, care in loc sa incurajeze lucrurile normale, nu isi depaseste conditia mediocra de a aplauda si incuraja frenetic atunci cand cineva face burnout si sparge anvelopele, chiar daca organizatorul interzice treaba asta. poate sa vina si Ken Block, daca nu face bum din anvelope atunci show-ul e de kaka. atat puteti! Asta e maximul din cat stiti! Halal nivel! Si va mirati de ce restul tarii se uita cu fundul la voi! Mizerie! Rusine voua!



Mi-e sila. Mi-e sila ca sunt pus in postura asta. Mi-e sila de tot ce e in jur.



Ii multumesc pentru tot ce a facut pentru mine bunicii mele, care la 3 ore dupa evenimentul de ieri a murit in bratele mele.



Cu stima pentru acei care merita, cu dispret pentru ceilalti,



Dragos Stacescu

Nissan S14

RLU Drift Team "
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
Old 28-06-10, 23:38   #397
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Dragos, in primul rand condoleante pentru bunica ta. Imi pare sincer rau sa aud asta.





...cat despre "shau" baietilor de la Botsani, sa le fie rusine!!! Am auzit ce sa intamplat...am vazut filmuletele astea:

https://www.youtube.com/watch?v=RJ5XX...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=rbQTVBqTzwk

...am vorbit cu Ionut in seara asta (via mess) si pot spune ca sunt fooooooarte dezamagit, foarte scarbit si oripilat de cele intamplate. Mai multe nu pot spune...chiar is asa...dezamagit. Din cate zicea Ionut e gata totul la Era...si'i pacat ((

...


Inca odata condoleante pentru pierderea ta. Dzeu sa o odihneasca in pace.

Peace out si capu' sus!
morpheusmaster is offline  
Old 29-06-10, 00:35   #398
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

condoleante Dumnezeu sa o odihneasca in pace...

Last edited by eXeqTr; 29-06-10 at 00:40.
eXeqTr is offline  
Old 29-06-10, 07:42   #399
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Condoleante Dragos!!!!

Nu trebuie sa te amamrasti....viata merge inainte.....ne nastem pentru a muri.......murim pentru a lasa loc la altii!!!


Insa cu evenimentul neplacut.....ce credeai cumva ca lumea e diferita?!?!?!?

E exact aceeasi lume care venea si la ''drag'' inainte............drag....drift....rally ./.....nu conteaza marlanii sunt tot aceeasi!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 29-06-10, 09:30   #400
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Unhappy Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Sincere condoleante Dragos ! ... chiar iti inteleg amaraciunea intrucat am trecut si eu prin asa ceva dar ... asta e cursul vietii ... si acolo sus e nevoie de suflete minunate ...

Cat despre marlani, chiar nu ai ce face, sincer sa fiu ... cred ca nu avem ce face cu totii, pentru ca lucrurile astea nu se pot schimba decat de la sine, tine de aluatul din care esti facut; din nefericire pt. toti cei care incearca sa faca ceva original, bun, frumos, ceva din care sa invete sin cei care vin din urma ... DA, asa e : traim in Romania, o tara care involueaza datorita multimii de analfabeti ce au ajuns la maturitate si care dau nastere la alte persoane care nu sunt in stare de altceva decat sa faca umbra pe pamantul asta.
Esperache is offline  
Old 29-06-10, 10:02   #401
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Dragos,

In primul rand Coondoleante pentru pierderea suferita!

In al doilea rand am rugamintea catre tine, Dragos si catre cei care au mai fost martori lamizeria asta, sa imi trimita pe privat lista cu nr de inmatriculare ale acelor nesimiti (din cate am inteles din BT, daar cred ca nu numai), care isi bat joc de munca si pasiunea unor oameni.

Dupa cum stiti, pe 10-11 iulie va fi eveniment la Carrefour Suceava, cu etapa a 4-a a Campionatului National de Drift, cu expo si car audio demonstrative.

Va promit ca la acest eveniment nu va intra nici un om de pe acea lista. Chiar nu vreau sa vada si arbitrii din Europa ce specimene avem in zona....

Astept cu interes lista.

Multumesc

si imi cer scuze Dragos pentru off topic, dar vada ca thread-ul tau este vizitat de multa lume din moldova si ma faca auzit.

Razvan LKN
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline  
Old 29-06-10, 10:24   #402
f0cs

Stage 5
 
f0cs's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,033
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
Dragos,

In primul rand Coondoleante pentru pierderea suferita!

In al doilea rand am rugamintea catre tine, Dragos si catre cei care au mai fost martori lamizeria asta, sa imi trimita pe privat lista cu nr de inmatriculare ale acelor nesimiti (din cate am inteles din BT, daar cred ca nu numai), care isi bat joc de munca si pasiunea unor oameni.

Dupa cum stiti, pe 10-11 iulie va fi eveniment la Carrefour Suceava, cu etapa a 4-a a Campionatului National de Drift, cu expo si car audio demonstrative.

Va promit ca la acest eveniment nu va intra nici un om de pe acea lista. Chiar nu vreau sa vada si arbitrii din Europa ce specimene avem in zona....

Astept cu interes lista.

Multumesc

si imi cer scuze Dragos pentru off topic, dar vada ca thread-ul tau este vizitat de multa lume din moldova si ma faca auzit.

Razvan LKN

In primul rand Condoleante Dragos.

@Razvan / poate a venit momentu sa luam cu toti masuri impotriva chestiilor de genul. Personal am sa fiu prezent pe 10-11 la Suceava si am sa ofer tot ajutorul posibil ca sa evitem astfel de probleme. [Si ca sa facem acea sedinta foto de mult promisa de catre mine].
f0cs is offline  
Old 29-06-10, 12:13   #403
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
Dragos,

In primul rand Coondoleante pentru pierderea suferita!

In al doilea rand am rugamintea catre tine, Dragos si catre cei care au mai fost martori lamizeria asta, sa imi trimita pe privat lista cu nr de inmatriculare ale acelor nesimiti (din cate am inteles din BT, daar cred ca nu numai), care isi bat joc de munca si pasiunea unor oameni.

Dupa cum stiti, pe 10-11 iulie va fi eveniment la Carrefour Suceava, cu etapa a 4-a a Campionatului National de Drift, cu expo si car audio demonstrative.

Va promit ca la acest eveniment nu va intra nici un om de pe acea lista. Chiar nu vreau sa vada si arbitrii din Europa ce specimene avem in zona....

Astept cu interes lista.

Multumesc

si imi cer scuze Dragos pentru off topic, dar vada ca thread-ul tau este vizitat de multa lume din moldova si ma faca auzit.

Razvan LKN
Bine zici Razvane...dar eu propun altcva. Hai sa'i facem publici pe baieti...ca sa'i stie toata lumea. https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...blacklist.html

Va astept
morpheusmaster is offline  
Old 29-06-10, 14:21   #404
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Condoleante pentru pierderea suferita Dumnezeu so Ierte daca ai nevoie de vreun ajutor nu ezita sa ma contactezi iar cu concursul te-ai descurcat excelent si totul a fost frumos pana a intrat "baietzi " de la BT cand au inceput cu figuri si alte minuni
Inca odata condoleante din partea mea si din partea clubului pentru pierderea suferita
__________________
Cars,cars and more cars

drobet@ is offline  
Old 29-06-10, 16:02   #405
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Sincere condoleante Dragos ! si capu sus omule.
NXdev is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -