Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-11-09, 11:50   #121
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Eh de am avea si in cluj un asemenea loc :X :X :X
zN3u is offline  
Old 22-11-09, 12:25   #122
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
Eh de am avea si in cluj un asemenea loc :X :X :X
Avem, doar ca antrenamentele tin intre 5-10 min pana vine politia asa ca daca iei toate supermarketurile la rand faci o ora de antrenemente sanatoasa
Keisuke is offline  
Old 23-11-09, 10:52   #123
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

hai cu filmele:


ep1: Dragos se invarte in jurul lui Razvan pentru impresie artistica
https://www.youtube.com/watch?v=3i2ZUmmnd1s

ep2: Dragos e gata gata sa calce regizorul
https://www.youtube.com/watch?v=3MmjUhA_L8M

ep3: Dragos preda cheile lui Razvan si se uita cu ochii in soare cum se invarte masina lui in mainile altuia
https://www.youtube.com/watch?v=kjGMPrQlW4I

ep4: Razvan si Dragos fac fiecare ce le trece prin cap
https://www.youtube.com/watch?v=dtQ5RWZVfmk

Am scris si pe youtube, scuze de calitatea imaginilor, s-a filmat cu un telefon mobil nu prea performant, dar esenta e vizibila. Ce parere aveti de o posibila organizare a unor viitoare eventuri in aceasta locatie? E suficienta? E mica, e mare?
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro

Last edited by B39738; 23-11-09 at 10:54.
B39738 is offline  
Old 23-11-09, 12:41   #124
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Foarte frumos, pacat de calitate la video! Bafta in continuare!
Ali_ump is offline  
Old 23-11-09, 13:22   #125
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

unde aveti spatiul asta pentru antrenamente?....as veni si eu intr-o zi sa te/va vad la antrenamente.....
no limits design is offline  
Old 23-11-09, 19:10   #126
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

In principiu pare buna locatia..cel putin e mai mare decat cea de la euromall de la Pitesti...pare de dimensiunea celei de la Vitantis.Nu as putea sa spun cu exactitate..Mult succes in continuare!
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline  
Old 23-11-09, 22:02   #127
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
Astazi am avut onoarea de a face un mic antrenament alaturi de unul din numele mari ale scenei driftului din Romania, un domn prin excelenta care a progresat enorm in ultima perioada, dovedind-o pe circuitele de la Bucuresti, si in jurul caruia a fost o placere sa ma invart......Razvan LKN

Cateva poze de la fata locului (scuze pentru atmosfera cetoasa dar asta e, se explica), incercam sa descarcam ceva filme.
Va salut si pe forumul poporului chinez...., unde, nu am uitat, ca v-am cunoscut pe majoritatea dintre dvs...

Despre Dragos nu am decat cuvinte de lauda... un foarte bun tehnician, cu foarte mult talent si pasiune, care sunt convins ca la anul ne va incanta cu evolutiile din Campionatul National si KOE.

Masina e o bijuterie... extrem de curat lucrata si extrem de pretabila pentru asa ceva...

Dragos, am o veste proasta pentru tine:
Va trebui foarte curand sa te decizi ce vrei cu masina asta!!!
1.Vrei sa o tii de strada si sa mai faci din cand in cand drift, caz in care vei fi nevoit sa te limitezi la un anumit nivel si probabil nu vei putea putea participa in etapele oficiale?!

sau

2. Iei decizia pe care am amanat-o si eu cat am putut si bagi flexul in masina... Its Your Chioce!!! Crede-ma ca nu va fi o decizie usoara: Cand am dat jos interiorul de piele si am inceput sa dau gauri in masina pentru scaunele scoica, centuri, frana de mana hidraulica, etc aproape ca mi-au dat lacrimile, dar am stiut ca nu am cum "creste" fara sa iau decizia asta...

Masina ta are multe avantaje fata de E36... iti va fi mai usor... masina e mult mai echilibrata... nu e asa "tail happy" ca BMW-ul... Am mers cu masina ta cativa metri si parca o stiam de cand lumea, lucru care nu mi s-a intamplat cu nici o masina cu care am mai incercat sa merg de-a latu'...dar asta nu inseamna ca va fi usor....

Ideea e ca iti urez si eu bun venit in lumea asta a driftului, lume pe care ai sa o gasesti mult diferita celei din Drag Race... Nu vreau sa jignesc pe nimeni, ca din Drag Race venim toti, dar calitatea oamenilor pe care i-am cunoscut in aceasta comunitate a driftului este una deosebita... de la HAI si KNS, care au avut tot timpul o vorba de incurajare si un sfat pentru oricare dintre noi... pana la Calin, Traian si Gres, care nu s-au dat in laturi sa schimbe planetare, bascule, sa sudeze diferentiale rupte la 3 dimineata, Dobre pe care nu vrei sa-l cunosti . Cand vei simti primul buf pe care il iei pe pista sa stii ce e Dobre, Gabi Onofrei, un baiat super modest, desi are cu ce se lauda; Ciuli - nu ai vazut mai mult bun simt la cineva; De tengu, gratian nu iti mai zic nimic, pentru ca pe ei trebuie sa-i descoperi singur...

Inca o data: !!!Welcome to the TEAM!!!

Razvan LKN
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline  
Old 23-11-09, 22:22   #128
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Uh Domnu Razvan ce cuvinte de aur ai folosit

Bravo baieti la cat mai multe "escapade" ca tot sa terminat sezonu il mentineti voi cu cate un filmulet macar.

Ce frumos din partea ta Dragos sa ai o asemenea masina si un asemenea loc de "dat cu cap`u"

Hai numai bine si spor la caucioace.
zN3u is offline  
Old 23-11-09, 23:54   #129
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Bine v-am gasit, Razvane, si pe tine si pe toti ceilalti. Tocmai de aia am ales lumea asta noua pentru ca am gasit oameni total diferiti fata de cei din Drag Race: oameni simpli, fara orgolii, care nu au uitat ca pasiunea ii mana sa alerge impreuna, care se ajuta reciproc si au o vorba sau un sfat bun de fiecare data cand e nevoie.

Cat despre Silvia, o sa incep sa elimin anumite lucruri, retine ca nici macar nu i-am schimbat softul ce gestioneaza activitatea motorului, mai sunt destule de facut. Seara asta am incercat cu masina la 0.9 bar, pe a 4-a harta a EBC-ului, si e diferenta de la cer la pamant fata de ceea ce ai vazut si tu sambata, cand masina rula cu 0.4bar, presiunea stock. Masina e pregatita pentru Stage1, aprox 260-290CP, si probabil voi reusi sa ii fac soft pana in sarbatori.

Abia astept anul viitor, bine ca mai sunt cateva luni si sper sa inceapa CND-ul in forta. Din pacate am aflat ca proprietarul locatiei unde alergam zi de zi ar fi la racoare, asa ca nu stiu in ce masura putem vorbi de organizarea vreunui event aici la Bacau: odata curatata pista, inlaturate cisternele si camioanele de acolo, cred ca ar fi o super locatie pentru show-uri. Dar vom vedea, nu abandonam ideea!

Iar un ultim aspect legat de Nissan, ca tot suntem pe topicul asta: vorbesc aproape zilnic cu prietenul nostru comun Sorin HAI; inchipuiti-va ca daca masina mea care are doar o suspensie si niste bucsi pt drift e atat de pretabila la sportul asta, nu vreau sa ma gandesc ce o sa iasa din masina lui Sorin la final, avand in vedere amploarea proiectului, si nu mai vorbim de faptul ca mainile pe care o sa incapa Silvia lui sunt dintre cele mai pricepute din tara, asa ca va fi greeeeu pt cei care vor sa combata cu el. Mult succes tuturor in campionat si in KOE anul viitor!
B39738 is offline  
Old 25-11-09, 14:30   #130
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Thumbs up Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

superb nissan Dragos ne faci poporul moldovean foarte mandru si succes si spor in modificarea lui in continuare.
P.S. L-am vazut acum cateva zile pe strada din fatza campusului T.V. si nu mi-am putut lua ochii de pe ea
Rac3r is offline  
Old 26-11-09, 23:25   #131
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Ce fain arată maşina ta pe prima pagină la ww.4tuning.ro
Bravo, chiar merita locul acolo
aleks is offline  
Old 28-11-09, 18:33   #132
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

masuratoare azi la dyno: electronica de serie, soft original, presiune supraalimentare 0.8bar ( fata de 0.4 stock ), evacuare de 76mm, intercooler frontal, benzina de 95...

rezultatul: 243 cp si 370Nm la volanta, 221 cp la roata ...eu sunt f multumit si e suficient pentru nivelul si priceperea mea in ale driftului...

amuzant este faptul ca, la prima tragere pe dyno, masina a scos din varii motive, probabil setari proaste sau alte configuratii eronate, nici mai mult nici mai putin de 1000cp la roata si 1355 Nm...nu va pot descrie fata lui Florin, omul care s-a ocupat de masuratoare, cand a ridicat privirea si s-a uitat la mine, asta dupa ce ii explicasem vreun sfert de ora ca nu am facut decat sa cresc presiunea...funny oricum...
B39738 is offline  
Old 28-11-09, 19:49   #133
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

Felicitări Dragoş, asta în caz că mai avea cineva vreun dubiu privind priceperea ta
aleks is offline  
Old 29-11-09, 14:47   #134
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

serif....felictari pentru masina , aflu si eu de pe aici ca ti ai luat masina asta...

bafta cu drift-ul sunt sigur ca masina o sa fie super ,mai ales daca te ocupi tu de ea ,

vin si eu sa mi faci niste setari aiurea la kadett sa scoata macar 500 de cai nu 1000 ))

macar asa de fun...


bafta...da si tu un tel cand esti prin Buc...
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline  
Old 29-11-09, 22:44   #135
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team

nenea Dany, hai noroc. sarumana de interventie, bine te-am regasit...facem ce reglaje vrei tu la kadett...numai sa poti pleca de pe loc......te sun cand ajung in bucuresti

alex, nu e vorba de pricepere, e vorba de faptul ca am o masina care inca functioneaza ok si ceea ce am facut la ea nu strica...in momentul in care o sa aiba vreo 350cp, atunci mai vorbim de pricepere...
B39738 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -