Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-11, 17:56   #1
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Nissan Primera SRi

Nici nu stiu daca e cazul sa postez aici intre atatea S13-uri si masini in general sport cateva cuvinte si despre babutza mea. Cativa dintre voi poate ma stiu de pe sectiunile Honda si BMW. Am vandut E30-ul si mi-am luat jucaria asta.

Ce pot sa spun... perfect originala de la primul si pana la ultimul surub. Fabricatie 95, 160 de mii de km. Dupa ce am luat-o am schimbat toate fluidele cu MOTUL, filtre bla bla bla..

Cateva poze... Enjoy.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN0937.jpg
Views:	112
Size:	3.26 MB
ID:	1892757   Click image for larger version

Name:	DSCN0938.jpg
Views:	139
Size:	3.25 MB
ID:	1892758   Click image for larger version

Name:	DSCN0941.jpg
Views:	104
Size:	3.25 MB
ID:	1892759  

Click image for larger version

Name:	DSCN0944.jpg
Views:	88
Size:	3.33 MB
ID:	1892760   Click image for larger version

Name:	DSCN0860.jpg
Views:	194
Size:	3.40 MB
ID:	1892761   Click image for larger version

Name:	DSCN0859.jpg
Views:	110
Size:	3.61 MB
ID:	1892762  

__________________

'95 Subaru Impreza WRX GC8
'96 Renault Megane Coach
'95 Honda Civic EG9

www.EvolutionDetailing.ro - polish, reconditionari faruri, tratamente interioare si multe altele.
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 17:28   #2
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Nissan Primera SRi

Quote:
Originally Posted by Bass-Evolution View Post
Nici nu stiu daca e cazul sa postez aici intre atatea S13-uri si masini in general sport cateva cuvinte si despre babutza mea. Cativa dintre voi poate ma stiu de pe sectiunile Honda si BMW. Am vandut E30-ul si mi-am luat jucaria asta.

Ce pot sa spun... perfect originala de la primul si pana la ultimul surub. Fabricatie 95, 160 de mii de km. Dupa ce am luat-o am schimbat toate fluidele cu MOTUL, filtre bla bla bla..

Cateva poze... Enjoy.
Chiar imi place,da te rog mai multe detalii despre ea.
Motor etc..
Ce planuri ai cu ea?
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 13:18   #3
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: Nissan Primera SRi

Motorul e de 1.6 si 104 cai daca nu ma insel. Planuri prea mari nu am, in sensul ca nu vreau sa fac din ea vreo masina de curse. Am luat zilele astea inca o Honda pe care o voi face masina de coasta. Nissan-ul vreau sa fie masina pe care sa ma pot baza ca ma duce de colo colo intr-un relativ confort si fara costuri exagerate. Treaba asta o face relativ bine, la stilul meu de mers, pe frigurile de afara in oras merg cu 8 % iar afara, combinat autostrada + DN am scos un 6.4 ceea ce e decent. Am mers cu 200 (pe indicator) deci merge si e suficient.

Am pus un pic de muzica. CD Apline, Difuzoare Herz (spate energy si in fata Space), si un mic sub (apare pe undeva intr-o poza), anume un Focal. Vreau sa ma abtin cat pot de mult de la orice fel de alte modificari, motiv pentru care, nici macar jante nu ii iau. Pentru ca daca voi lua jante, va trebui suspensie pentru ca nu va arata cum trebuie. Daca va avea suspensie, va sta bine si voi ajunge la concluzia ca nu se opreste suficient de bine si vor trebui frane. Dupa frane va veni motorul si tot asa si nu vreau. Am deja 2 poriecte de genul asta in "derulare" si daca ar fi si asta adaugata acolo as avea 2 probleme. 1 ca probabil financiar as munci pentru masini si 2 nu si-ar mai atinge scopul pentru care am cumparat-o.
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 11:24   #4
slv86
Nissan Driver

Stage 4
 
slv86's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 184
Member of:
[Nissan]
Default Re: Nissan Primera SRi

Frumusica Primi asta a ta. E motorul GA16DE? As fi cam sigur ca are puterea de 66 KW. Am si eu un P11 din 1997 tot de 1.6, 73 KW si pot spune ca aceste motoare sunt foarte robuste, mai ales ca au distributie pe lant. Am avut de gand sa o postez si eu pe aici, dar imi e rusine printre atatea masini care sar de 200 CP
__________________
I drift not because it is a quicker way around a corner, but the most exciting way. - Keiichi Tsuchiya, The Drift King
slv86 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 00:13   #5
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan Primera SRi

Simpatica jucaria, sa te serveasca fara probleme.

Sunt curios sa vad prezentarea la Honda.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 22:56   #6
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: Nissan Primera SRi

Multumesc frumos. Nu stiu ce cod are motorul, o sa ma uit si o sa iti spun. Daca conteaza la ceva, intr-adevar distributia e pe lant.

Legat de Honda, uite-o aici : https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...ew-thread.html
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 23:04   #7
alex.jdm
Honda Driver

Stage 5
 
alex.jdm's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 840
Member of:
[Honda]
Default Re: Nissan Primera SRi

Quote:
Originally Posted by Bass-Evolution View Post
Multumesc frumos. Nu stiu ce cod are motorul, o sa ma uit si o sa iti spun. Daca conteaza la ceva, intr-adevar distributia e pe lant.

Legat de Honda, uite-o aici : https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...ew-thread.html
Motorul are codul Ga16de, sunt versiuni de 90 cp, dar si de 102-105 cp, numai stiu exact.Sunt motoare foarte fiabile, mai ales ca au distributia pe lant.Eu am detinut un motor Ga16ds ( carburator asistat electronic ) pe Nissan 100nx...avea un sunet epic.
Felicitari pentru achizitie, sa o conduci multi km fara incidente, este o masina excelenta .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	36.jpg
Views:	149
Size:	82.8 KB
ID:	1918974   Click image for larger version

Name:	118.jpg
Views:	145
Size:	74.9 KB
ID:	1918975  
__________________
Vand Honda Civic Ej9 https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...civic-ej9.html
alex.jdm is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 14:44   #8
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: Nissan Primera SRi

Masina e de vanzare, pentru cei interesati, pretul este de 1200 de euro si nu se negociaza.
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -