Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-16, 16:10   #1
adamjohnson

Stage 2
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 30
Default Efectele Unei Lovituri La Toyota Corolla

Salut,

Poate o sa vi se para stupid, dar am reusit o mare realizare cu Corolla. Intr-una din parcarile din Feeria am lovit o bordura cu carligul de remorcare din fata. M-am uitat pe dedesubt cat am putut (afara ploua torential) si tot ce am putut vedea a fost urma de pe carlig. La prima vedere si la condus nu parea nimic in neregula cu masina. Din bordura lipseau 1 - 2 cm smile.gif

Cand am incercat sa iau un viraj in parcare cu volanul maxim stanga am auzit un zgomot ciudat din fata (asemanator cu un angrenaj imperfect). Sunt sigur ca nu se auzea inainte de lovitura. Altfel masina se comporta bine, directia e stabila si raspunde prompt la comenzi ...

Pentru cei care cunost "dedesubturile" modelului (Corolla Sedan, 2005) - cat de mare credeti ca poate fi problema ? Va rog nu imi spuneti ca "trebuie sa ma duc in service" pentru ca ma voi duce, intrebarea este daca poate fi afectat ceva "critic" pentru masina sau care ar putea sa se agraveze in timp.

Orice opinie va fi apreciata.

Tags: xe tai isuzu 8.2 tan, toyota camry 2016, hyundai hd700 đông lạnh

Last edited by adamjohnson; 06-12-16 at 16:16.
adamjohnson is offline   Reply With Quote
Old 09-12-16, 08:42   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Efectele Unei Lovituri La Toyota Corolla

Da. Se poate sa fie ceva critic.
cangri is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -