Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-14, 20:51   #1
DaniBaias

Stock
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Member of:
[Toyota]
Default Toyota Celica GT

Cu 4 luni in urma am cumparat o toyota din 1994. Initial am vrut sa cumpar modelul cu motor de 1.8l 116 cai, dupa vreo 2 saptamani in care am cautat pe net o Celica cat de cat decenta, am gasit una din '94 cu motor de 2l care avea o gramada de defecte( vopseaua era toata zgariata, erau lovite ambele usi, aripa era indoita, toata pielea de pe scaune rupta..) am vorbit cu proprietarul si a fost de acord sa mai lase la pret. Dupa am adus-o in tara am inceput reparatiile la ea.. din punct de veder mecanic era in stare destul de buna, doar telescoapele si franele lasau de dorit. Dupa ce am schimbat distributia, uleiul, uleiul in cutia de viteze, filtre, scaunele au fost retapitate, am mai pus un aditiv in motor si o solutie de curatat injectoarele. Am reparat toate indoiturile pe care le avea caroseria. Culoare pe care am ales-o este un fel de gri mat pe care am vazuto pe un Lambo
Ce am modificat la ea, am schimbat tot sistemul audio cu unul Alpine, am schimbat filtrul de aer cu unul sport, am mai pus un power deck spacer si cam atat deocamdata. Vor mai urma in viitor mai multe modificari
DaniBaias is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -