Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-12, 20:33   #136
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Romania a devenit mai saraca...
JDV is offline   Reply With Quote
Old 04-11-12, 19:46   #137
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

unde a mers masina ?

Nu fi suparat .. priveste spre viitor .. inchei un capitol , incepi altul
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-11-12, 20:52   #138
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
unde a mers masina ?

Nu fi suparat .. priveste spre viitor .. inchei un capitol , incepi altul
Masina a mers la o firma de tuning din Ungaria. A fost vanduta direct pe Mobile.de. In ziua in care am dat-o am fost contactat si de un polonez care vroia sa vina sa o ia saptamana asta.

Una peste alta sunt mai multumit ca a plecat in afara, pentru ca va avea parte de conditii mai bune, pe care le merita o astfel de masina. Ar fi putut foarte usor sa ramana si in RO, dar din suita de potentiali cumparatori cu care am intrat in contact, din nefericire nu am intalnit nici o persoana cu adevarat serioasa. ( am avut ceva peripetii si pe aici).

Trecem la urmatorul capitol nici o problema , insa am o presimtire ca va fi unul destul de plictistor
__________________
BBC : Of the cars you've owned, which was your favourite?

The Stig : My Toyota Supra [Mk IV, 1992-2002, with three-litre, straight-six twin-turbo engine]. It was berserk fast, with hardened suspension and all the bells and whistles. I think in a track test with a Ferrari it would win. It was incredibly quick and it kept my attention the whole time.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 07:25   #139
Santon

Stage 5
 
Santon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 514
Member of:
[Toyota]
[AUDI]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Offff. Pacat de ea dar am vazut ca ti-e sufletu la un TT

Mare dreptate ai cu drumurile noastre. Nu merita sa dai in toate gropile cu masina asta.

Pentru viitor iti urez si doresc sa gasesti un twin turbo convenabil pe care sa nu-l inmatriculezi in mizeria de la noi ci de care sa te bucuri pe viitorul circuit de la Adancata.


Stima
Dan
__________________
"Soichiro Honda was turned down by Toyota Motor Corporation for a engineering job. He was jobless for a while and started making his own scooters at home. Encouraged by his neighbours, he later setup his own company – Honda Motor Corporation. "
Santon is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 09:10   #140
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Masina a mers la o firma de tuning din Ungaria. A fost vanduta direct pe Mobile.de. In ziua in care am dat-o am fost contactat si de un polonez care vroia sa vina sa o ia saptamana asta.

Una peste alta sunt mai multumit ca a plecat in afara, pentru ca va avea parte de conditii mai bune, pe care le merita o astfel de masina. Ar fi putut foarte usor sa ramana si in RO, dar din suita de potentiali cumparatori cu care am intrat in contact, din nefericire nu am intalnit nici o persoana cu adevarat serioasa. ( am avut ceva peripetii si pe aici).

Trecem la urmatorul capitol nici o problema , insa am o presimtire ca va fi unul destul de plictistor
Da-mi te rog ID-ul tau sa putem povesti pe mess ca pruncii
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-12, 19:37   #141
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Santon View Post
Offff. Pacat de ea dar am vazut ca ti-e sufletu la un TT

Mare dreptate ai cu drumurile noastre. Nu merita sa dai in toate gropile cu masina asta.

Pentru viitor iti urez si doresc sa gasesti un twin turbo convenabil pe care sa nu-l inmatriculezi in mizeria de la noi ci de care sa te bucuri pe viitorul circuit de la Adancata.

Stima
Dan
Mersi Dan. Asa sa fie. O sa am grija pe viitor sa ma tin si de promisiuni. Tot cumparatorii neseriosi mi-au mancat timpul rezervat intalnirii noastre.

Am tot cautat un hot hatch pentru daily use, dar efectiv nu gasesc nimic care sa ma atraga si am ajuns iar pe Pistonheads uitandu-ma dupa un TT, ca masina de weekend, vacanta, stat in garaj... =)))

207 RC am renuntat. Frumos, rar, economic, accesibil, Turbo, insa fiabilitate catastrofala, motor cu numeroase vicii de fabricatie.

Clio 197 RS si Typer-R. Accesibile, insa urate, aspirate si consum prea mare pentru un daily.

Corsa OPC. Turbo, rar insa look cam feminin, interior asa si asa si nu prea se gasesc pe la noi la vanzare.

Supra TT. Perfecta din toate punctele de vedere insa in tara gresita...

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Da-mi te rog ID-ul tau sa putem povesti pe mess ca pruncii
Nu stau deloc pe mess, ne auzim pe PM, imi este mult mai usor
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 11:51   #142
Overdrive

Stage 4
 
Overdrive's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 200
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

ISUSE CRISTOASE ce masina ai putut sa ai! Din '93 pana inprezent a ramas masina mea de vis, te felicit! Cu siguranta a fost foarte greu de intretinut, iar tu ai facut asta cu brio, impecabila. Toata stima!!!
Overdrive is offline   Reply With Quote
Old 16-12-12, 19:02   #143
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Overdrive View Post
ISUSE CRISTOASE ce masina ai putut sa ai! Din '93 pana inprezent a ramas masina mea de vis, te felicit! Cu siguranta a fost foarte greu de intretinut, iar tu ai facut asta cu brio, impecabila. Toata stima!!!
Multumesc frumos !
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 23-12-12, 11:09   #144
Andrei RS13

Stage 3
 
Andrei RS13's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 144
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Multumesc frumos !
imi pare foarte rau pentru tine dar si eu ma bucur la faptul ca pleaca intr-o tara mai buna si TT-ul sigur o sa'l ai...
Andrei RS13 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-12, 02:29   #145
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Mersi Dan. Asa sa fie. O sa am grija pe viitor sa ma tin si de promisiuni. Tot cumparatorii neseriosi mi-au mancat timpul rezervat intalnirii noastre.

Am tot cautat un hot hatch pentru daily use, dar efectiv nu gasesc nimic care sa ma atraga si am ajuns iar pe Pistonheads uitandu-ma dupa un TT, ca masina de weekend, vacanta, stat in garaj... =)))

207 RC am renuntat. Frumos, rar, economic, accesibil, Turbo, insa fiabilitate catastrofala, motor cu numeroase vicii de fabricatie.

Clio 197 RS si Typer-R. Accesibile, insa urate, aspirate si consum prea mare pentru un daily.

Corsa OPC. Turbo, rar insa look cam feminin, interior asa si asa si nu prea se gasesc pe la noi la vanzare.

Supra TT. Perfecta din toate punctele de vedere insa in tara gresita...



Nu stau deloc pe mess, ne auzim pe PM, imi este mult mai usor
daca si type-r ul e urat inseamna ca tu esti beat mereu cand vezi una pe strada...
nu stiu dc va plangeti de drumuri ca eu anula bat tara la etape de tuning si sunt la un pachet de tigari de sol, si sa vezi nu am probleme...
pacat ai ai dato, sper sa ajungi la o alta masina la care sa poti sa ti la fel de mult. Supra era frumoasa foc.
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 25-12-12, 09:57   #146
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Andrei RS13 View Post
imi pare foarte rau pentru tine dar si eu ma bucur la faptul ca pleaca intr-o tara mai buna si TT-ul sigur o sa'l ai...
Multumesc

Quote:
Originally Posted by roli View Post
daca si type-r ul e urat inseamna ca tu esti beat mereu cand vezi una pe strada...
nu stiu dc va plangeti de drumuri ca eu anula bat tara la etape de tuning si sunt la un pachet de tigari de sol, si sa vezi nu am probleme...
pacat ai ai dato, sper sa ajungi la o alta masina la care sa poti sa ti la fel de mult. Supra era frumoasa foc.
Poate am generalizat si exagerat un pic cand l-am facut urat. Dar pur si simplu Civic-ul nu este pe gustul meu, nici estetic si nici ca experienta de condus. Am mers cu unul si nu mi-a placut de nici un fel. Urmatorul Type-R cu motor 2.0T pare si poate ca va fi altceva.

Si eu am batut atat Romania cat si Europa in lung si in lat si crede-ma, nu avem conditii de drum pentru masini sport.. sau poate ca sunt eu prea pretentios.

Cu siguranta nu pot tine la fel de mult decat la o alta Supra, pentru care mi-am facut deja niste planuri de achiztie. Va fi ceva mai nou si mai special

PS: Sarbatori fericite !

Last edited by Supra_Guy; 25-12-12 at 10:15.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 28-12-12, 20:52   #147
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

salut .....cred ca recunosti COLTUL din aceasta poza !!! aveam si 2 poze cu supra intreaga m-am oprit vara trecuta de le-am pozat pe Bdul Unirii .....Ferrari tot al tau a fost ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image0072.jpg
Views:	182
Size:	564.1 KB
ID:	2645925  

Last edited by rover_cabrio; 28-12-12 at 20:55.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 19:22   #148
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
salut .....cred ca recunosti COLTUL din aceasta poza !!! aveam si 2 poze cu supra intreaga m-am oprit vara trecuta de le-am pozat pe Bdul Unirii .....Ferrari tot al tau a fost ?
Salut. Din pacate te voi dezamagi, aceea Supra nu a fost niciodata a mea si nici cu Ferrari-urile nu prea le am

Din poza se vede ca respectiva masina are niste elemente exterioare in plus, a mea a fost OEM tot timpul. Deasemenea nici nuanta de rosu nu cred ca este aceiasi.

Acum regret ca am sters din poze. Maine voi reveni cu o parte dintre ele, asa de dragul vechilor vremuri

Last edited by Supra_Guy; 29-12-12 at 19:34.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 19:58   #149
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Salut. Din pacate te voi dezamagi, aceea Supra nu a fost niciodata a mea si nici cu Ferrari-urile nu prea le am

Din poza se vede ca respectiva masina are niste elemente exterioare in plus, a mea a fost OEM tot timpul. Deasemenea nici nuanta de rosu nu cred ca este aceiasi.

Acum regret ca am sters din poze. Maine voi reveni cu o parte dintre ele, asa de dragul vechilor vremuri
greseala a fost si a mea ..ca am sters 2 poze in care era in prim plan masina ...
mda ....ceea ce ai avut tu este visul la multi si va fi in continuare ....
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 10:37   #150
Mitza_pk

Stage 4
 
Mitza_pk's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 292
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Supra aia este una rosie inchisa spre visiniu si are un motor 2jz-gte singel turbo aprox 650 cp am vazut o si eu si tot pe forum am gasito mi se pare ca era si la vanzare cu 6500 sau ceva de genu
__________________
Mitza_pk is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -