Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-09, 17:37   #121
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by F41th View Post
@pop_cipi Trebuie sa ai putina rabdare pana la primavara ca am bagat masina in garaj si nu o mai scot pana nu e uscat pe jos. Doar daca o pun pe platforma sa o duc la modificat. Jantele mele u buza cromata dar spitele sunt gri.

@bogdanberceni Stiu si am vazut in filme ca nu a iesit nimic, dar nici nu aveam pretentia ca vreu sa iasa ma prezentam a 2 oara intr-o competitie , tinand cont ca la baneasa aveam ambreiajul stricat si m-am dat cateva ore. Cat despre toba sa stii ca nu e nimic afectat la ea nici la jante. Motorul ajuta in limitele lui, Pe spate suspensia e deja HKS Hypermax3 dupa cum ai vazut la vitantis statea foarte ridicata de bot , pt ca nu aveam amortizoarele puse si pe fata. Am avut o problema la prezoane si riscam sa dau jantele jos si sa nu mai pot sa le pun si am renuntat la ideea de a mai pune si pe fata. Pe mine la vitantis nu ma ajutat Experienta, Diferentialul simplu k nu e autoblocant, frana de mana normala care tine foarte greu cu toate reglajele care le-am facut inainte. Eu zic ca cel mai bine termin ce mi-am pus in cap pt la primavara vara si as vrea sa vad iar filmarile cu evolutia de atunci.

P.S. Cel mai bine ar fi sa capat si eu experienta celor care participau acolo , King of europe, concursuri nationale, antremanete pe circuite internationale, etc
cu timpu se rezolva toate....stai flex......vezi ce faci cu aia neagra ...i-ai facut ambreiaju ?......
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:40   #122
bogdanberceni

Stage 2
 
bogdanberceni's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 72
Member of:
[DACIA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

1io nu a vazut filmulete io am fost acolo chiar am stat mi se pare langa cun prieten deal tau si spunea ca ai avut probeleme cu mana si ca dasta nu te descurcai si da am vazut ca se infigea demential la aceleratii si se vedea ca era u moi pe fata arcurile si cu toba ai avut noroc pe ca am vazut cum ai dat in acea bordura si sa vazut cam raut
2 asteptem evolutia ta impreuna cu a masini multa bafta si ne vedem la showri
bafta
bogdanberceni is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:54   #123
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Dc cred toti ca am dat cu masina nu stiu cum in nu stiu ce bordura?
Eu cand am ajustat amortizoarele le-am facut la marimea bordurii si in momentul cand am trecut pe deaupra ei am atins cu protectia de plastic care vine in spate, nici protectia nu a patit nimic, este in perfecta stare de utilizare doar locul unde se prinde un surub sa marit si trece surubul prin. Atat are si atat a avut. O sa postez niste poze cu unde am inceput sa ma antrenez acum 1 luna unde daca faci o greseaza nu mai ai spate la masina, ca sunt pereti de beton dupa cum se vede in poze.





P.S. Victor nu mai da din casa ca oricum la final o sa aiba alta culoare :P
Nu am avut timp de ambreiaj cu sarbatorle astea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_MG_1730.JPG
Views:	557
Size:	2.97 MB
ID:	1233406   Click image for larger version

Name:	_MG_1772.JPG
Views:	212
Size:	2.82 MB
ID:	1233407   Click image for larger version

Name:	_MG_2137.JPG
Views:	242
Size:	3.12 MB
ID:	1233408  

Click image for larger version

Name:	_MG_2313.JPG
Views:	399
Size:	2.96 MB
ID:	1233409  
F41th is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 03:01   #124
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

nice project .
cate supre sunt in Ro ai idee? ai luat legatura cu alti proprietari?

a mai ajuns una de cateva zile .
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 11:25   #125
bogdanberceni

Stage 2
 
bogdanberceni's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 72
Member of:
[DACIA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

hai ca deja ma cam enervezi ca nu recunosti faza e ca onofrei a facut drift mai bine cu masina stricata decat tn cu masina "in perfecta stare" faza e ca ai fost cel mai pff deacolo aja ca ai mult de invatat .si chiar ai dat in fata mea in bordura de la pom cu toba da ajai omu nu recuoajte o sa ma uit un poze zi cred co sati demonstrez)
bogdanberceni is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 11:33   #126
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by bogdanberceni View Post
hai ca deja ma cam enervezi ca nu recunosti faza e ca onofrei a facut drift mai bine cu masina stricata decat tn cu masina "in perfecta stare" faza e ca ai fost cel mai pff deacolo aja ca ai mult de invatat .si chiar ai dat in fata mea in bordura de la pom cu toba da ajai omu nu recuoajte o sa ma uit un poze zi cred co sati demonstrez)
frate......intrebare tu de cate ori ai participat la asemenea competitii de drift ......omu mai are si alte probleme si chestii de rezolvat decat sa stea sa se antreneze la drift.....la faza asta ai fost cam de porc ........sa te fi vazut pe tine cum ai fi facut tu drift deabea refacut dupa accident de motor cu mana nu 100 % vindecata dupa accident si cu operatie dupa o ruptura de splina de gradu 3 atunci sa te fi vazut pe tine ......omu incearca se straduieste e la inceput ce vrei....tu crezi ca toti care incep sa faca drift trebuie sa fie ca , Masato Kawabata ???.....nu mai tot contrazice omu ca a lovit sau ca nu a lovit o bordura si ca si-a strambat sau nu evacuarea......daca omu a spus ca nu pai atunci nu.....ce nu e de inteles trebuie sa vi tu rpd carcotas sa infirmi ca nu ca a lovit-o .........
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 12:04   #127
f@n3.18

Stage 5
 
f@n3.18's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 575
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

ai o masina exceptionala ... felicitari ...
f@n3.18 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 12:40   #128
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by bogdanberceni View Post
hai ca deja ma cam enervezi ca nu recunosti faza e ca onofrei a facut drift mai bine cu masina stricata decat tn cu masina "in perfecta stare" faza e ca ai fost cel mai pff deacolo aja ca ai mult de invatat .si chiar ai dat in fata mea in bordura de la pom cu toba da ajai omu nu recuoajte o sa ma uit un poze zi cred co sati demonstrez)
Cati ani ai? Ce masina driftuiesti? Ce nota ai avut la gramatica in liceu? Ai terminat liceul? Esti anti-social? E usor sa comentezi cand privesti din afara si ai 0 tangente cu fenomenul...ia-ti o masina cu RWD,da-te cu ea si vezi cat de bine te dai tu. Incearca sa scrii corect,romaneste,ca suntem pe un forum public,nu in spatele blocului. Completeaza-ti profilul sa vedem ce varsta ai. Incearca sa apreciezi munca altora,nu sa arunci cu pietre aiurea. In speranta ca te-am trezit la realitate,numai bine.
Ontopic: Tresare inima in mine de fiecare data cand vad ori masina ta ori pe cea a prietenului tau,si cred ca toti adevaratii pasionati de acest sport/masina asteapta o noua etapa de drift pentru a o vedea in actiune. Mult succes in tot!
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 14:22   #129
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Unii oameni (adica copii in cazul nostru), habar nu au cat de greu e sa ajungi intr'o competitie si cat de greu e sa o duci pana la capat, omul merita aplaudat ca a incercat si ca a dus proba pana la capat, ca a lovit sau nu a lovit, nu mai conteaza, se repara, iar cat despre .. "ala a fost mai bun, ala nu stiu cum, tu esti asa" ... fratilor, pentru a ajunge in top, ai nevoie de multe ore de antrenament, bani, etc etc... este aproape imposibil ca sa vii ca un incepator si sa fii defapt cel mai bun...in fine, unii se joaca prea mult pe calculator sau play station si cred ca e la fel de usor si cu o masina.

Felicitari pentru masina, pentru curajul de a te da cu ea la astfel de evenimente si multe succese in continuare!
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 18:39   #130
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Cool Re: TOYOTA Supra MKIV '93

@bogdan Daca crezi ca o sa sar in sus pe scaun de ce ai scris tu, te inseli amrnic. Daca tu ai impresia ca atacand oameni te amuzi, Go OZn !!! Daca ai fi citit cateva posturi mai sus m zis ca sunt un incepator care incearca sa faca ceva nu ca sunt un Profi Daca tu ma vezi ca un profi esuat, de laudat aprecierea ta ca ma faci Profi. Eu dupa a2a editie unde m-am prezentat, unde incercam sa inteleg inca masina si sportul m-am declarat si ma declar multumit. Pt aprecierile de masina pusa la punct iara iti multumesc cu toate ca te rog sa vii sa ma ajui la ea (trebuie sa ii strang o piulita ca sa fie ABSOLUT PERFECTA) Daca tu ai vazut evacuarea avariata sa stii ca se pot face poze sau vede live pt linistea ta sufleteasca. Cat despre Onofrei, cinste lui ca are puterea fizica, mentala si mai ales materialasa evolueze; sper sa o fac si eu intr-o zi. Oricum gandeste uscat si pe tinta lunga.

@CJ-01-WOB din cate stiu in bucuresti sunt 5 proprieari de supre, si prin tara mai stiu sigur inca 4, de 2 am auzit dar ..... nu as vrea sa ma pronunt. Sper sa fie cat mai multi propietari si cat mai multe masini.
In Bucuresti sunt urmatoarele culori: Albastra, Rosie, Alba, Argintie si 2 Negre. Proprietarii tot 5 sunt nu am numarat gresit.

@Andu_RacE @dragos1989 @Victor_WRC Multumesc pt sustinere si aprecieri

@Victor_WRC Nu mai da din casa, ca nu am nevoie de compasiunea nimanui si nici de mila ciuva, Viata este grea si trebuie sa trece peste toate cum putem.


Va urez un Craciun fericit si multa sanatate. Daca nu mai vrb pana de revelion sper "sa va petreceti bine"
F41th is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 20:03   #131
nonpure

Stock
 
nonpure's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

s-o stapanesti sanatos man am condus si eu una si merge super bine
nonpure is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 17:15   #132
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by bogdanberceni View Post
hai ca deja ma cam enervezi ca nu recunosti faza e ca onofrei a facut drift mai bine cu masina stricata decat tn cu masina "in perfecta stare" faza e ca ai fost cel mai pff deacolo aja ca ai mult de invatat .si chiar ai dat in fata mea in bordura de la pom cu toba da ajai omu nu recuoajte o sa ma uit un poze zi cred co sati demonstrez)
Auzi stii ce,omul a incercat,omul cat traieste invata,puteai sa il sustii,dar asa sunt unii fara bun simt.
Bafta cu masina,e frumos sa vedem cum apar supre pe drumuriile noastre.
Motorul v-a ramane aspirat sau il vei turba ? Scuze ca intreb,dar spre rusinea mea,n-am citit celelate pagini.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 18:01   #133
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

99% voi face un swap de motoare si in locul celui aspirat voi pune un 2jzgte , dar nu cred ca se va intampla anul asta. Sunt foarte multe lucruri care vreau sa le fac si nu am nici timpul si nici banii necesari pt a transforma visul in realitate. Asa ca o sa treaca 2-3 ani ca masina sa ajunga exact asa cum am visat.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 23:11   #134
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

cristi spune-mi si mie app de swap...in RO este cineva sa zicem " capabil " de a face 1 swap ? sti pe cineva ? ma refer strict la supra
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 01:46   #135
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by F41th View Post
99% voi face un swap de motoare si in locul celui aspirat voi pune un 2jzgte , dar nu cred ca se va intampla anul asta. Sunt foarte multe lucruri care vreau sa le fac si nu am nici timpul si nici banii necesari pt a transforma visul in realitate. Asa ca o sa treaca 2-3 ani ca masina sa ajunga exact asa cum am visat.

Ar fii ceva..Din cate stiu motoarele 2jzgte sunt usor "tunabile" sa zicem...ar fii frumos sa pui si bov ca in genul celui de pe supra portocalie din F&F1. : Oricum spor si bafta.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -