Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 21:23   #61
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by magnos View Post
3000 de euroi...nu e rau,dar tot japca e....,oricum felicitari.cred numarul suprelor in RO a trecut praagul de 15 buc,sau ma insel?
mk 3 sau mk4 ? daca e mk 4 nu cred
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 22:03   #62
magnos

Stage 4
 
magnos's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 172
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

mk4 ...a postat cineva mai de mult ca sunt peste 10 , multe vin din Anglia ,din pacate n/a automate sunt majoritatea ..
magnos is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 11:38   #63
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by magnos View Post
mk4 ...a postat cineva mai de mult ca sunt peste 10 , multe vin din Anglia ,din pacate n/a automate sunt majoritatea ..
Majoritatea sunt in trecere ... E destul de costisitor si complicat sa inmatriculezi o Supra din UK in Romania( o spun din proprie experienta), iar cele LHD sunt foarte scumpe (din punctul meu de vedere) , de aceea ducem si probabil vom duce si pe viitor lipsa de Supre MKIV in Romania.

Zed 13 Felicitari pentru reusita! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

And... Welcome to the club
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 22:02   #64
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Majoritatea sunt in trecere ... E destul de costisitor si complicat sa inmatriculezi o Supra din UK in Romania( o spun din proprie experienta), iar cele LHD sunt foarte scumpe (din punctul meu de vedere) , de aceea ducem si probabil vom duce si pe viitor lipsa de Supre MKIV in Romania.
in legatura cu cele RHD....cam cat m-ar duce o conversie la LHD ? sti cumva ?
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 22:49   #65
Alexutzuu
Opel Driver

Stage 2
 
Alexutzuu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 32
Member of:
[Opel]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Pai pot sa spun ca o sa te coste foarte mult daca trebuie sa cumperi fiecare piesa separat. Cel mai bine e daca gasesti o supra cu volan pe stanga la schrot, dar ma gandesc ca se gasesc foarte greu, si iei de la masina donatoare piesele de care ai nevoie. Daca vrei pot sa iti scriu o lista cu o mare parte din piesele de care ai nevoie pentru conversie . Ma gandesc ca de supra esti interesat nu alta masina
Alexutzuu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 23:54   #66
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
in legatura cu cele RHD....cam cat m-ar duce o conversie la LHD ? sti cumva ?
Sincer, habar nu am. Chiar nu m-am gandit la asa ceva Poate te ajuta Alexutzuu.
Oricum mi se pare o treaba extrem de complicata care iti va da multe batai de cap in cazul in care vei incerca. Parerea mea este ori iti RHD si mergi cu ea asa, ori mai strangi bani si daca crezi ca merita banii iti iei una LHD.
Tin sa mentionez insa ca o masina adusa din UK cu conversie LHD nu te va scapa de probleme la RAR!
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 19:39   #67
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Alexutzuu View Post
Pai pot sa spun ca o sa te coste foarte mult daca trebuie sa cumperi fiecare piesa separat. Cel mai bine e daca gasesti o supra cu volan pe stanga la schrot, dar ma gandesc ca se gasesc foarte greu, si iei de la masina donatoare piesele de care ai nevoie. Daca vrei pot sa iti scriu o lista cu o mare parte din piesele de care ai nevoie pentru conversie . Ma gandesc ca de supra esti interesat nu alta masina
am inteles ....dar oare nu se gaseste o firma care sa imi faca conversia ?
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 20:08   #68
Alexutzuu
Opel Driver

Stage 2
 
Alexutzuu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 32
Member of:
[Opel]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Cel mai aprope de romania ar fi in germania o firma care se ocupa cu asa ceva dar tu ar trebui sa duci toate piesele de care ai nevoie si ei doar sa faca montajul. O alta optiune ar fi in suedia sau estonia desi nu cred ca ai vrea sa te aventurezi pe acele meleaguri
Alexutzuu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 00:39   #69
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Alexutzuu View Post
Cel mai aprope de romania ar fi in germania o firma care se ocupa cu asa ceva dar tu ar trebui sa duci toate piesele de care ai nevoie si ei doar sa faca montajul. O alta optiune ar fi in suedia sau estonia desi nu cred ca ai vrea sa te aventurezi pe acele meleaguri
nu merci nu vreau pe acele meleaguri.....si pana la urma cum asi da-o tot trebuie sa duc piesele.....nu le cumapa ei....asta e...mai strang bani....
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 09:52   #70
magnos

Stage 4
 
magnos's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 172
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

daca stau bine sa ma gandesc .... conversia ar putea costa mai mult de cat masina in sine ma refer la importuri automate.... acum ar fi momentul ideal pt a cumpara o supra kiar si n/a
__________________
getrag 6 speed,twin turbo SUPRA `96 "fun only"
audi a4 tdi `02 "every day use"
fw/hp 332 cai
fw/torque 276 ft
magnos is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 00:52   #71
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Thumbs up Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Salut tuturor. Vinerea viitoare o sa ma indrept spre Londra cu intentia achizitionarii unei Toyota Supra MKIV. Sper sa fiu urmatorul posesor de Supra din bucuresti si tot odata sa nu fiu ultimul. Am urmarit in ultima luna mersul Suprelor pe siteurile de profil din anglia si ebay. Teoretic am castigat pe ebay o Toyota Supra non turbo, manuala din 1993, 105.000 mile . Am un usor sentiment ca este o teapa pretul fiind destul de mic. Masina este STOC , nici cele mai mici modificari, pana si fusta de la bara fata este neagra cum a venit de fabrica. Intentia mea este una simpla Vara asta 3 luni nr de "tzol", 3 luni nr rosii , dupa care la iarna desfacuta si pregatita pt LHD. Studiez preturile internationale la piese si pot spune ca inafara de panoul ignifug si bordul gol ( fara consola centrala si plastice), am gasit tot ce-mi trebuie. Dupa mici socoteli la transport si piese, nu ar trebuii sa sar de 3000 euro fara cele 2 mentionate care se pare ca trebuiesc cumparate noi. Ca argument inainte sa sara toti cu gura pe mine ca sunt nebun. Caseta de directie si nu numai merge si de la Lexus SC 300 sau Toyota Soarer, Bordul se poate comanda de pe state sub orice forma dorita , mahon, carbon, aliminiu ( ma refer doar la plasticele incastrate in bord si usa) la pretul de 350dolari, Consola centrala este una pe ebay acum la 36$ precum si alte piese: faruri geam de oglinda, etc.
Sper sa nu fi facut postul prea mare si plictisitor o sa revin cu date cat mai curand posibil. Pentru cei interesati pot face o lista cu ce ai nevoie pt o convesrie RHD to LHD.
Magnos vroiam sa te intreb cam la ce pret ar fi o cutie in 6 trepte?


P.S. Din ce zice Estonianul la masinile automate RHD este mai greu si costisitor de facut conversia.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 17:09   #72
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Tin sa mentionez insa ca o masina adusa din UK cu conversie LHD nu te va scapa de probleme la RAR!
pai????? ce zic aia la rar??
nigger is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 04:13   #73
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Uite pe cine am gasit noi aici, hai ca sar si eu cu cateva poze ...acum daca se supara zed va trebui sa dau eu cafeaua
Felicitari de achizitie, e perfecta !
P.S. Masina este de vis, impecabila si extrem de rapida !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG7066.jpg
Views:	594
Size:	68.0 KB
ID:	886751   Click image for larger version

Name:	DSCN0226.jpg
Views:	602
Size:	40.3 KB
ID:	886752   Click image for larger version

Name:	CIMG7069.jpg
Views:	697
Size:	78.3 KB
ID:	886753  

Click image for larger version

Name:	intilnirea_baimarenillor_029.jpg
Views:	536
Size:	805.6 KB
ID:	886754   Click image for larger version

Name:	intilnirea_baimarenillor_036.jpg
Views:	601
Size:	743.9 KB
ID:	886755  
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 21:00   #74
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by nigger View Post
pai????? ce zic aia la rar??
Ca trebuie sa-ti schimbi farurile, ca nu pot determina emisiile si drept consecinta o vor cataloga NON EURO... din astea
Referindu-ma strict la o Supra din UK cu conversie LHD. Cu RHD se adauga si alte "cateva" chestii ...

Last edited by Supra_Guy; 22-04-09 at 21:03.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 23:38   #75
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '95

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Ca trebuie sa-ti schimbi farurile, ca nu pot determina emisiile si drept consecinta o vor cataloga NON EURO... din astea
Referindu-ma strict la o Supra din UK cu conversie LHD. Cu RHD se adauga si alte "cateva" chestii ...
pai eu din cate stiu supra ar trebui sa aibe euro2 parca,nu?????
nigger is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -