Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-08, 19:11   #1
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Smile Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Uitati Bursucik mea am facut cam tot ce se poate face fara sa schimb bateria.
Am sa fac o pauza cu modificarile masini k am nevoie de bani mai exact 65.500.000......o sa iasa ceva marfa.
Morpheusmaster vreau si eu poze cu masinutza ta pls
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04286.JPG
Views:	534
Size:	2.73 MB
ID:	582926   Click image for larger version

Name:	DSC04290.JPG
Views:	335
Size:	2.83 MB
ID:	582927   Click image for larger version

Name:	DSC04291.JPG
Views:	297
Size:	2.83 MB
ID:	582928  

Click image for larger version

Name:	DSC04292.JPG
Views:	353
Size:	2.95 MB
ID:	582929   Click image for larger version

Name:	DSC04293.JPG
Views:	323
Size:	2.88 MB
ID:	582930   Click image for larger version

Name:	DSC04294.JPG
Views:	303
Size:	2.91 MB
ID:	582931  

Click image for larger version

Name:	DSC04336.JPG
Views:	386
Size:	2.91 MB
ID:	582932   Click image for larger version

Name:	DSC04299.JPG
Views:	310
Size:	3.01 MB
ID:	582933   Click image for larger version

Name:	DSC04301.JPG
Views:	652
Size:	3.01 MB
ID:	582934  


Last edited by gigolomircea89; 05-07-08 at 19:18.
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 00:43   #2
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Man...frumos!!! E un inceput bun...ca si mine, ai plecat mai intai pe sunet. Imi place cam tot ce ai facut dar hai sa iti spun ce nu imi place ca sa arate si mai bine:
1) Ce is cu "atele" alea la boxele din spate? ce rol au?
2) Alimentarea la neonul ala trageo si tu mai finut
3) Nu is adeptul mansoanelor alea de volan...schimbal
Atat...imi place clarionul/boxele fata/spate/statia/cum ai vopsit consola centrala...km tot

Mircea, eu nu am Spark, prietena mea are unul...eu am Seicento si daca vrei sa vezi masinuta click pe link de la semnatura ai acolo istoria

Raman pe frecventa si sa nu imi iei remarcile in nume de rau
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 01:43   #3
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Smile Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

MS mult morpheusmaster dragutz k mi-ai spus ce nu-ti place k le-am remediat. Atele alea din spate de la boxe sunt cablurile de la boxe care au crossover (fiecare difuzor are)...a si daca te referi la alea albe sunt niste elastice de la husele de bancheta spate . Alimentarea acum am vazuto si eu scz am sa bag firul mai bine a cazut de la gropi . Cat de mansoanelor e bun pe timp de vara k nu arde volanul...consola nu am vopsito asa e ea si cred k asa am so las k se vede misto poate ledurile le voi schimba nu stiu sa vad cum se vede...
Ti-am vazut masina e super marfa , ai muncit la ea zici k u ai inventat fiatul
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 21:25   #4
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

nu trebuie neaparat sa schimbi ceea ce tiam zis si "atele" da, is elasticele de la huse acum ca ma uit imi dau seama ca ele is. Si cu mansonul ai dreptate e util...is zile cand si eu intorc volanul ba cu o mana ba cu cealalta (dupa ce o lasi 3h in soare...frige de rupe volanu...)

Spor la tunari!!! BAGA MAI MULTE POZE CU MASINA!!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 21:37   #5
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Smile Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Am aranjat firele din masina si pus la punct porbagajul da la altele alea nu am ce sa le fac....Deocamdata nu am ce poze sa ma pun k financiar sunt la pamanat am sa ma duc sa lucrez sa-mi adun niste banuti ( nu stiu pe unde lucrez dar trebuie ) am avut niste revelati si sper k se poate realiza, ma cam costa cateva sute bune de euro dar sper k se merita.
MS pt mess am sa vb dar mult mai incolo k nu prea am asa ceva sunt ceva normale dupa ce bag bani atunci vb. ms mult. te astept prin bucureti sa-mi dai niste ideei
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 15:01   #6
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Am adus niste poze cum va arata Bursucik peste putin timp:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capota si Bara copy.jpg
Views:	449
Size:	2.35 MB
ID:	596584   Click image for larger version

Name:	2-DaSC03348 copy.jpg
Views:	285
Size:	2.45 MB
ID:	596585   Click image for larger version

Name:	2-2DSC03348.jpg
Views:	299
Size:	2.14 MB
ID:	596586  

gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 02:00   #7
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Tii neaparat sa il faci asa?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 10:55   #8
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

aaaa nu tin neaparat sa pun alea, dc nu-i frumos ,cei drept am o culoare super pt masinutza mea , am intrbat 20 pers si la inceputau zis k e marfa dar cand mau intrebat culoarea masini au zis so las asa..... acum nu stiu ce sa fac. ai o ideea mai buna , poza e facuta de mine deci nu-i ceva sigur inca..... banuti nu ma dau afara din casa
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 11:10   #9
_b52_

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 864
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

de 65.500 RON ce ai de gand sa ii faci ? Nu de alta , dar cu banii astia iti faceai un sistem audio de murea lumea ... finisajele lasa de dorit , boxele spate nu prea au ce cauta , cablurile nu sunt izolate etc ... neoanele alea fata aduc prea mult a pusti care se joaca toata ziua NFS . Ar fi multe de spus dar gusturile nu se discuta . PS : sg lucru bun de pe masina ta e acel Clarion , se putea insa si mai bine succes in continuare cu modificarile
_b52_ is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 11:51   #10
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

cablurile sunt izolate super bine e instalat la service autorizat beloud ...neoanele sunt pt seara cand se fumeaza in masina sa nu cada scrum in masina ci in paharul de scrum......sistemul audio (boxe spate sunt super marfa Infinity Kappa pt ele am luat MTX-ul ala....cablurile sunt dietz.... cablurile de la neaone le-am aranjat k morpheusmaster mi-a atras atentia subwoofer n-am sai pun k numai am loc, sa sa duminica plec la mare sunt curios ce o incapea in porbagaj......
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 11:58   #11
_b52_

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 864
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Mai au multe de invatat cei de la beloud , pozele de mai sus spun totul , ca si posibil client oricum nu as apela la ei .... este o parere pur personala Un sistem audio trebuie sa sune bine pe gustul fiecaruia , insa asculta si alte masini ca sa poti face o diferenta ...
_b52_ is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 12:07   #12
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

b52 lasa-l tati ca asa e la inceput cand iti pui audio pe masina...cand arungi 2 seturi de difuzoare un HU o statie si un subwoofer ti se pare ceva iesit din comun pe urma se apuca de alceva mai rau...oricum bafta in continuare cu masina ...
__________________

VAND Cd Playere , Difuzoare , Amplificatoare , Subwoofere HELIX , BRAX , MICROPRECISION , MAC AUDIO , ALPINE , CLARION , PIONEER, HERTZ , FOCAL , MAGNAT , DB AUDIO ,BLAUPUNKT, KENWOOD , AUDISON

www.audiolab.ro Numar telefon : 0724 710 809
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 12:23   #13
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

_b52_ pt o masinuta cat porbagajul masinii tale cum ai vrea sa se auda ,sa sa ea se aude super clar nu distortzioneaza (cel mai inportant zik eu...), am sa pun poze cu cablurile ca poate nu se vede bine...cei de la beloud sunt buni eu am monatat tot sistemul la ei , cunosti o firma mai buna....cablurile alea sunt de la overcross-urile difuzoarelor cum ai vrea sa le puna, le-a pus super bine...am sa-ti pun poze si un filmuletz k nu pari convins.
pilula20 sincer chiar mi sa parut ceva WOOOW dar acum m-am obijnuit....urmeaza ceva marfa dar nu am bani deocamdata , masina nu e acasa e cu mama la servici ( mama e pe prmiul loc):X,
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 17:46   #14
_b52_

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 864
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

Well ... am fost acum 3 ani la beloud si mi-am montat pe un grand cherokee difuzoare in usi + HU , nu vreau sa imi aduc aminte cati bani am putut sa dau ( vorba lui pilula ca na eram la inceput si nu stiam cu ce se mananca ) , ca sa nu vb de claritate si distorsiuni care erau la ordinea zilei etc ... cel mai mult m-a deranjat ca angajatii de fata cu mine au discutat diverse lucruri referitoare la masina , lucruri care nu se fac dar na ... profesionalismul din ziua de ieri de azi lipseste cateodata cu desavarsire . Si o poveste recenta e ca aveam nevoie de un "device" sa zic asa ca sa nu dau nume sa fac publicitate bla bla , am sunat , au zis ca este , m-am dus acolo , cand am ajuns am primit raspunsul : ne pare rau dar s-a vandut altui client care venise cu masina in service ( precizez ca rezervasem obiectul telefonic si primisem OK-ul din partea lor ) , apoi povestea : vi-l aducem noi mai pe seara la domiciliu ca vine de la depozit unul nou si gogosi din astea , ca pe seara sa ma sune unul din reprezentantii lor cu scuzele de rigoare cum ca vezi doamne nu mai este produsul asta pe stoc insa imi pot oferi ceva mai scump si mai bun . Asa ca trageti voi concluziile si apelati la serviciilor , vorba aia : eixsta un inceput pentru toate Cam asta e povestea mea cu beloud , asa ca nu imi mai povesti de ei ca in ochii mei sunt fix degeaba .
Iar referitor la masinuta ta , vezi ca este un Smart de vanzare , facut de competitie car audio care canta intr-un mare fel , a castigat numeroase premii la categoria SQ Advanced 5 canale ( cauta pe forum ca gasesti detalii ) , multa munca investita si bani bagati , dar ca gabarit sa zic asa e cat a ta poate chiar mai mica daca nu ma insel .
_b52_ is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 13:50   #15
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum mi-am modificat Spark-ul meu

ma ce pot sa zik imi pare rau pt tine, si eu am patito de multe ori cu boxele si clarionul, dar am zis k sunt eu mai mic si mai prostutz dar se pare k sunt marlani...., eu pe fata am alea de 10 cm eu am dat comanda de mtx XT402si au zis k au si cand m-am dus mi-au dat Coustic CX402 si nu am vrut, am luat groud zero porcarii imi pare rau k m-am grabit....pe fata nu am sa decupez niciodata nu am unde sa le montez si vreau si un aspect placut. Mi-e mi-au luat 2 mil pt instalare boxe spate si amp, acum sincer nu stiu unde sa ma duc data viitoare , cat de vorbe pe acolo nu am avut parte am fost eu cu un amic si cel care mi-a montat. La mine se aude clar tipu care mi-a montat amp a tras firele de alimentare pe o parte si rca-urile de cealalta pare pt eviatrea distorsiunii, poate ne vom vedea odata si iti voi arata, poate k asta care mi-a instalat e un angajat nou, Eu vreau sa-mi pun xenon pe Bursucik acum nu stiu unde sa ma duc si un pret BUN. Tu ce tip de xenon spui sa-mi pun 6000-8000k bixenon H4......daca sti sa montezi sau cunosti pe cineva si un xenon bun vb....dar mai incolo k bani nu-s in buzunar. u ce masina ai
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -