Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-11, 15:44   #661
Laurentiu30

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 43
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by B-72-RZD View Post
Si tu ce ai inteles, ca trebuie sa citam posturile anterioare? Ce rost are sa repeti ce au spus si altii?
E bine ca fiecare gandim si reactionam diferit. Espero cu motor ca asta mai sunt, dar cu jantele alea... nu cred
Esperache, hai cu ceva noutati!
Pace!
Bine zis....masina e superba da ce e cel mai unicat sunt jantele
Laurentiu30 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-11, 00:10   #662
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

1. "Unicat" nu are grad de comparatie.
2. Esperache, eu zic ca nu are rost sa continui proiectul, ca e plin de Espero-uri cu motorul asta.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 12-10-11, 22:08   #663
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

dar la nivelul asta mai rar
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 16:25   #664
Laurentiu30

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 43
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

) nu stiam
Laurentiu30 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 19:46   #665
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Cred ca avea si ceva ironie acea propozitie cu "e plin de espero-uri cu motoare dastea"
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 20:00   #666
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Era DOAR ironie. Dar nu ai ce sa-i faci, e plin pe 4Tuning de membri care dintr-un proiect de o asemenea anvergura ca cel al lui Esperache inteleg doar "am mai vazut espero cu motor din asta" sau "cele mai unicate sunte jantele".
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 20:20   #667
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Jantele nu pot fi unicate pentru ca se cam gasesc pe piata...
De cand e in lucru masina asta si toti asteptam sa vedem rezultatul final
Va face foarte multe victime masina asta si este doar un ESPERO de vreo 300 de caluti asa
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 20:31   #668
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

lasand la o parte jantele unicaturi si alte din astea ce se mai aude de proiect Esperache?
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 18:39   #669
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
am citit tot topicul..acum ce sa zic...parerea mea e ca te ai incapatanat...cai multi probleme mari....dar acum fiecare face ce vrea cu banii , timpul si nervii lui . eu sper sa ti mearga , vorbim ceva pe mess de un stand alone , am auzit eu niste pasarici , ma batea si pe mine gandul ...cu toate ca eu NU vreau sa fiu foarte performant...atat timp cat inca ma tin cu Porsche carerra e ok )

iar ce posteaza diversi maimutzoi fara dinti in gura nu are rost sa bagi in seama !
Da, recunosc ca sunt incapatanat, dar din incapatanarea asta au iesit atat lucruri bune cat si rele ... sper ca in continuare sa fie pt. o cauza buna
Quote:
Originally Posted by Laurentiu30 View Post
Geniale jantele :X sa le stapanesti sanatos si fara zgarieturi
Multumesc; a fost intr-adevar o decizie foarte grea si tin sa v-anunt ca nici acum nu sunt pe deplin multumit ... s-ar putea sa mai urmeze inca un set !
Quote:
Originally Posted by BAMBAKE View Post
pana la urma de ce s-au topit pistoanele? de la soft sau altceva!?
In prima instanta da ... dar incep sa cred ca are si alte "bube" ...
Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Esperache, eu zic ca nu are rost sa continui proiectul, ca e plin de Espero-uri cu motorul asta.
Asa ma gandeam si eu ...
Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
De cand e in lucru masina asta si toti asteptam sa vedem rezultatul final
Va face foarte multe victime masina asta si este doar un ESPERO de vreo 300 de caluti asa
Tot ce-i posibil insa sa nu uitam ca lumea curselor autohtone a ajuns la un nivel foarte ridicat din toate punctele de vedere; in orice caz ... acest aspect nu este primordial in dezvoltarea acestui proiect ... ci pur si simplu pasiune curata ... cine crede ... bine, cine nu ... sa fie sanatos !
Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
lasand la o parte jantele unicaturi si alte din astea ce se mai aude de proiect Esperache?
Asteapta "bunatatile" de peste hotare ... restul ... ca si pana acum: surprise !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 19:53   #670
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Cool Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

O poza cu "frumoasa adormita" ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PA200007.JPG
Views:	771
Size:	433.8 KB
ID:	2263381  
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 20:37   #671
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

frumoasa,frumoasa dar sper ca anul viitor sa nu mai doarma atata prin garaj bafta
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 16:26   #672
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Sta cumintea acolo,asteapta sezonul bun
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 12:44   #673
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Cum poate sa arate de bine. Esperache , imi poti spune si mie cat te-a costat bodykitul? ca nu vad a scrie prin primele posturi. Un pm sau chiar si pe topic . Daca nu cer prea mult.
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 20:22   #674
pro-aux

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,345
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

din pacate, in 2008 daca iesea masina pe strada, sa mearga, sa fie fiabila, era ceva deosebit ....un espero turbo cu 3xx cai.
in 2011 , cum zicea si esperache s-a cam avansat, si daca o scoate maine nu prea mai e asa deosebita, deja s-au vazut destule masini puternice de genul asta.
taraganarea al nesfarsit a proiectului si nehotararea in ce priveste piesele necesare atingerii performantelor dorite ma fac sa imi para si mie rau de banii aruncati pe parcurs . poate ar fi trebuit sa aplezi la cineva mai priceput sau sa te fi documentat mai mult inainte sa te apuci sa faci comenzi de piese

cred ca erai mult mai castigat daca stateai 1 an sa strangi bani si apoi sa cumperi totul odata(pe parte de motor-crestere putere) si probabil iesea ceva mai bun- a se vedea nissan gtr facut de exelixis in 3 luni cu o caruta de bani

bafta, eu chiar sper sa iasa o masina rapida din espero asta, si fara sa fii nevoit sa o tii la mecanic 11 luni pe an.
__________________
there is a replacement for displacement.....it's called turbo
pro-aux is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 03:21   #675
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by pro-aux View Post
din pacate, in 2008 daca iesea masina pe strada, sa mearga, sa fie fiabila, era ceva deosebit ....un espero turbo cu 3xx cai.
in 2011 , cum zicea si esperache s-a cam avansat, si daca o scoate maine nu prea mai e asa deosebita, deja s-au vazut destule masini puternice de genul asta.
taraganarea al nesfarsit a proiectului si nehotararea in ce priveste piesele necesare atingerii performantelor dorite ma fac sa imi para si mie rau de banii aruncati pe parcurs . poate ar fi trebuit sa aplezi la cineva mai priceput sau sa te fi documentat mai mult inainte sa te apuci sa faci comenzi de piese

cred ca erai mult mai castigat daca stateai 1 an sa strangi bani si apoi sa cumperi totul odata(pe parte de motor-crestere putere) si probabil iesea ceva mai bun- a se vedea nissan gtr facut de exelixis in 3 luni cu o caruta de bani

bafta, eu chiar sper sa iasa o masina rapida din espero asta, si fara sa fii nevoit sa o tii la mecanic 11 luni pe an.
Acum 100 de ani cand ii spuneam lui esperache ca masina nu o sa mearga am fost luat peste picior...sustin aceasta idee si mi se rupe daca voi fi luat din nou peste picior.E mare lucru sa stii sa asculti 2-3 sfaturi cand acestea vin atunci cand trebuie.Bafta cu proiectul chiar daca este mort inca de cand te-ai apucat de el.

Sfatul meu...lasa masina asta si treci la altceva daca tot iti place sa bagi banii in masini.Ai bagat peste 10.000E,o sa mai bagi inca pe atat si o sa te bata un 1.9 TDI.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -