Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-11, 10:32   #646
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Tot ce-i posibil !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 20:35   #647
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

FELICITARI.....am stat aproape 2 ore sa citesc tot,respect pentru tot ce ai facut si cati bani ai bagat,dar nu ti-ai pus si tu niste semne de intrebare ca a durat atat si inca mai bagi bani si mai astepti ca masina sa fie gata si sa nu mai "cada"???parerea mea personala ca mai sunt mecanici care se pricep,destul de bine la opel......asta nu inseamna ca ILIE BAUBAU e prost sau nu stie ce face......
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 22:20   #648
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Daca ai fii citit tot postul , ai observat ca dupa ce a facuto , nu prea a avut rabdare sa o menajeze , si in plus , ia dat atunci tare sa vada cat tine , si nu a tinut cum trebuia . Probabil ca o sa o faca , si pana la urma sunt banii lui , noi ce putem face este sa il incurajam !
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 05:32   #649
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Daca ai fii citit tot postul , ai observat ca dupa ce a facuto , nu prea a avut rabdare sa o menajeze , si in plus , ia dat atunci tare sa vada cat tine , si nu a tinut cum trebuia . Probabil ca o sa o faca , si pana la urma sunt banii lui , noi ce putem face este sa il incurajam !

ti se pare ca nu l-am incurajat?si daca ai fi citit tot ce am scris ai fi inteles ca am urmarit cu atentie.....nu cred ca ti-a spus tie sa raspunzi in locul lui....am vrut doar sa isi puna intrebarea daca tot a bagat atatia bani,a asteptat enorm de mult timp,a facut absolut tot cu piese noi poate exista o problema si la mecanic,din moment ce masina a mers putin si este din nou la facut......exista si alti mecanici care fac LET-URI si SFI-URI cu piese noi,mult mai putin timp,si masinile se intorc in service doar pentru reglaje si o spun din experienta nu vb.din carti sau din auzite....si treaba cu menajatul....intelegeam daca o rupea cum a iesit cu ea din service si o tinea in fiecare noapte numai in "liniute" dar din cate am citit nu a profitat prea mult de ea......
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 10:53   #650
Maryus96
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 53
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Esperache,as vrea sa te intreb si eu ceva,poate s-a mai spus,dar mecanicul tau,Ilie este acelasi mecanic care a lucrat la masina lui RaduERD?(Cielo-ul portocaliu)
Maryus96 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 12:12   #651
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
ti se pare ca nu l-am incurajat?si daca ai fi citit tot ce am scris ai fi inteles ca am urmarit cu atentie.....nu cred ca ti-a spus tie sa raspunzi in locul lui....am vrut doar sa isi puna intrebarea daca tot a bagat atatia bani,a asteptat enorm de mult timp,a facut absolut tot cu piese noi poate exista o problema si la mecanic,din moment ce masina a mers putin si este din nou la facut......exista si alti mecanici care fac LET-URI si SFI-URI cu piese noi,mult mai putin timp,si masinile se intorc in service doar pentru reglaje si o spun din experienta nu vb.din carti sau din auzite....si treaba cu menajatul....intelegeam daca o rupea cum a iesit cu ea din service si o tinea in fiecare noapte numai in "liniute" dar din cate am citit nu a profitat prea mult de ea......
In fine , sa nu poluam topicul . Esperache , ce se mai intampla la masina?
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 23-07-11, 19:54   #652
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Wink Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
FELICITARI.....am stat aproape 2 ore sa citesc tot,respect pentru tot ce ai facut si cati bani ai bagat,dar nu ti-ai pus si tu niste semne de intrebare ca a durat atat si inca mai bagi bani si mai astepti ca masina sa fie gata si sa nu mai "cada"???parerea mea personala ca mai sunt mecanici care se pricep,destul de bine la opel......asta nu inseamna ca ILIE BAUBAU e prost sau nu stie ce face......
Multumesc frumos; ce sa zic: Ilie va fi intotdeauna mecanicul meu preferat, insa, cu tot "respectul", nu elimin varianta de a colabora si cu alte persoane in urmatoarele etape ale proiectului ... ar fi chiar o prostie din partea mea sa nu analizez si alte propuneri ...
Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
Daca ai fii citit tot postul , ai observat ca dupa ce a facuto , nu prea a avut rabdare sa o menajeze , si in plus , ia dat atunci tare sa vada cat tine , si nu a tinut cum trebuia . Probabil ca o sa o faca , si pana la urma sunt banii lui , noi ce putem face este sa il incurajam !
Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
ti se pare ca nu l-am incurajat?si daca ai fi citit tot ce am scris ai fi inteles ca am urmarit cu atentie.....nu cred ca ti-a spus tie sa raspunzi in locul lui....am vrut doar sa isi puna intrebarea daca tot a bagat atatia bani,a asteptat enorm de mult timp,a facut absolut tot cu piese noi poate exista o problema si la mecanic,din moment ce masina a mers putin si este din nou la facut......exista si alti mecanici care fac LET-URI si SFI-URI cu piese noi,mult mai putin timp,si masinile se intorc in service doar pentru reglaje si o spun din experienta nu vb.din carti sau din auzite....si treaba cu menajatul....intelegeam daca o rupea cum a iesit cu ea din service si o tinea in fiecare noapte numai in "liniute" dar din cate am citit nu a profitat prea mult de ea......
Quote:
Originally Posted by ss_seby View Post
In fine , sa nu poluam topicul . Esperache , ce se mai intampla la masina?
Baieti ... nu va inflamati ... chiar nu se merita ! Se poate ? In primul si in primul rand, vina imi apartine mie in proportie de 75% ca am prajit pistoanele, pt. ca am fost atentionat de ineficacitatea soft-ului ... asta e ...

Ma repet: momentan nu mai spun nimic concret despre evolutia proiectului ... toate la vremea lor; crede-ma ... e mai bine asa ...
Quote:
Originally Posted by Maryus96 View Post
Esperache,as vrea sa te intreb si eu ceva,poate s-a mai spus,dar mecanicul tau,Ilie este acelasi mecanic care a lucrat la masina lui RaduERD?(Cielo-ul portocaliu)
Da, este acelasi Ilie care a lucrat si la Cielo portocaliu ERD, la Cielo alb AVD, la Cielo argintiu SFI, celebrul Cielo EVO 1 (Sebastian), la Espero NDY, la Espero alb SFI asa zis "MGS Auto", la Kadett SFI alb BAN, la Kadett Turbo negru UGA, la Golf II albastru BPR (aspirat), la Opel Speedster albastru/alb turbo (Pepy), la BMW Urs alb turbo (Sese), la BMW M5 E34 Turbo negru Luca Motorsport (Gollum), la Opel Vectra Turbo OPC - 450 CP (Gollum) si la multe, multe proiecte de succes care nu mi le mai amintesc in momentul asta, dar care s-au facut remarcate in sensul bun al cuvantului prin comunitatea noastra, fiecare la timpul cand a aparut !

Last edited by Esperache; 23-07-11 at 19:59.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 04-09-11, 12:52   #653
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
sunt hotarat 100% sa renunt la ECU-ul masinii intrucat consider nejustificata deplasarea tocmai pana in Marl, Germania (sediul celor de la EDS Motorsport) pt. customizarea soft-ului
sa inteleg ca ai avut soft facut de eds?
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 12-09-11, 10:55   #654
PLOSNITA1

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Un singur cuvant - INCREDIBIL
PLOSNITA1 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 16:35   #655
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by TSC-Us View Post
sa inteleg ca ai avut soft facut de eds?
Da; de ce ?
Quote:
Originally Posted by PLOSNITA1 View Post
Un singur cuvant - INCREDIBIL
Sper ca e de bine ...
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 05-10-11, 10:56   #656
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

am citit tot topicul..acum ce sa zic...parerea mea e ca te ai incapatanat...cai multi probleme mari....dar acum fiecare face ce vrea cu banii , timpul si nervii lui . eu sper sa ti mearga , vorbim ceva pe mess de un stand alone , am auzit eu niste pasarici , ma batea si pe mine gandul ...cu toate ca eu NU vreau sa fiu foarte performant...atat timp cat inca ma tin cu Porsche carerra e ok )

iar ce posteaza diversi maimutzoi fara dinti in gura nu are rost sa bagi in seama !
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 10-10-11, 16:10   #657
Laurentiu30

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 43
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Merci frumos @Mr.Special si ... cred c-o sa ne vedem cat de curand ...

In alta ordine de idei, aseara mi-au ajuns si anvelopele dupa 2 luni de mers cu vaporul din SUA; jantele au ajuns de ceva vreme ... urmeaza si valvele

Jante : BBS CH style, 7x17" ET 40 - n-a mai fost sa fie "asiatice" ... asta e - (trebuie montate neaparat distantiere)
Anvelope : Continental ExtremeContact DW (North Amercian market only)

Next week : paint job !

See ya !
Geniale jantele :X sa le stapanesti sanatos si fara zgarieturi
Laurentiu30 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-11, 20:31   #658
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Asta e tot ce ai inteles tu din tot acest thread? Jantele?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 00:16   #659
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Si tu ce ai inteles, ca trebuie sa citam posturile anterioare? Ce rost are sa repeti ce au spus si altii?
E bine ca fiecare gandim si reactionam diferit. Espero cu motor ca asta mai sunt, dar cu jantele alea... nu cred
Esperache, hai cu ceva noutati!
Pace!
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 01:57   #660
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

pana la urma de ce s-au topit pistoanele? de la soft sau altceva!?
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -