Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-09, 22:29   #316
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Si ai vreo turbina speciala pe el,vreun motor de vreo 3000 cmc de zici ca in Romania nu exista tuning ?
VladM is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 12:42   #317
raresvintea

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 717
Member of:
[SKODA]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

mai citeste inca odata cele afirmate de catre mine. exista dar sunt putine proeicte, ca acesta caruia ii poluam topicul, care intradevar iese ceva spectaculos din ele! restul sunt stickere, leduri neaone sub scaune etc.
raresvintea is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:12   #318
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Merita urmarit,bafta...interesanta masinuta
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 01:15   #319
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Talking Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

ce mai face masinuta, o mica filmare de la probe ?
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 23:59   #320
Vampirel_Boy

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 15
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

am citit acum tot topicul...super tare proiectul...m ai lasat masca...bafta in continuare si ast filmulete cu masina
Vampirel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 15:36   #321
dan c

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 14
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

salutari, sint nou cu voi, dar am citit totul, sint super incintat de munca colegului si de dorinta lui,
am ramas cu gura cascata, dar am luat notite, important este ce vrea omul sa faca...... si sigur va face bine
felicitari
dan c is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 22:49   #322
tavy

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 99
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Salut,
Te felicit pentru ambitia si rabdarea de care ai dat dovada apucandu-te de un astfel de proiect. Felicitari si pentru alegerea facuta in privinta omului care sa se apuce si sa iti duca la bun sfarsit acest proiect (ma refer bineinteles la Nea Ilie).
Keep up the good job!
Salutari tie si lui Nea Ilie/Baubau Racing

Off topic: Si Calibra mea a fost pusa pe picioare tot de catre Nea Ilie
tavy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 12:15   #323
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

superb proiect....
Bong is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 11:04   #324
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Cam cat de nasol ?
Indeajuns de nasol pt tine ... un E36 sau E46 are motor de 2200/6 linie pe 320 ... cu turbo si interne stok face undeva la 300 hp ... daca schimbi internele poti ajunge si la +450 hp .... cifra la care tu nu ai sanse sa ajungi.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 12:23   #325
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Si ce sa vezi... tu ai chiar E46... stiu ca esti mandru de masina, dar remarci din astea sa faci misto de un om care a muncit atat si a bagat o gramada de bani, chiar nu isi au rostul...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 12:29   #326
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Indeajuns de nasol pt tine ... un E36 sau E46 are motor de 2200/6 linie pe 320 ... cu turbo si interne stok face undeva la 300 hp ... daca schimbi internele poti ajunge si la +450 hp .... cifra la care tu nu ai sanse sa ajungi.

Cum se face atunci ca exista c20let uri duse la 550 de cai sau poate chiar mai mult?
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 14:48   #327
eu_nasu
Opel Driver

Stage 3
 
eu_nasu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 114
Member of:
[Opel]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

sunt si pana la 1000 hp... dar asteptam sa-si faca el bmw turbo si mai stam de vorba
eu_nasu is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 15:29   #328
eu_nasu
Opel Driver

Stage 3
 
eu_nasu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 114
Member of:
[Opel]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

aici un mic exemplu https://www.youtube.com/watch?v=u-cGl...C789AD26B7A60E
eu_nasu is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 19:13   #329
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

gata ati stricat si topicul asta.........esperache mai vino si tu cu o vorba buna, o poza ceva ca de nu uite ce se alege de topicul tau.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 21:13   #330
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Crazy TCK View Post
Prea tare masina...chiar este un vis devenit realitate
Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
bravo. Sincer, eu pe tine te admir foarte mult, si nu pt cati bani ai bagat in masina, ci pt pasiunea pe care ai investit-o si munca depusa!
Acesta e un exemplu bun de "vis devenit realitate" si cu totii ar trebui sa avem ceva de invatat din asta!
Offtopic: De cand visez eu sa imi pun un gsi sau sfi pe masina, sa se uite in scarba , stand la semafor, toti terminatii aia cu masini e bulgaria luate cu 2000 euro, tunate cu un sticker si o folie... Si sa ii pun sa inhaleze fumul de la esapament cand le dau rusine.

Inca o data felicitari si de abia asteptam pozele pt sticky!!!
Quote:
Originally Posted by ko5y-KVL View Post
Jos palaria Esperache , deci frate , mi`a luat o ora sa citesc tot si sa vad exact ceea ce tu ai pus passiune in masina ta.

Foarte tare masina asta crek e unik in Romania facuta !

Mult noroc , salut
Quote:
Originally Posted by raresvintea View Post
Felicitari pt pasiune.

Observ la fiecare accesare a acestui forum tot felul de oameni care au in capul lor nu stiu ce planuri de aplicat pe masinile lor, dar in realitate sunt niste "copii" care deabia au bani sa isi ingrijeasca masina si lipesc stickere pt a acoperi rugina. cu intristare observ ca aici toti sustin ca masinile lor prind 500km/h si alte aberatii. SFAT: stati in banca voastra si incercati sa faceti tuning de calitate nu neaone si leduri cumparate din vitan! aviz pt cei care se considera frati, baieti de cartier cu un user ca proprietarul acestei masini

In leg cu proiectul tau, cred ca este o munca mostruoasa, plina de stari care mai de care mai opuse si mai puternice, nervi, dar si satisfactie. Succes si nu iti voi cere acelasi lucru ca ceilalti:filme, curse, cum se aude motorul, vreau si eu sa dau o tura. iti urez nervi de otel si mult succes!

Admir mai mult nu neaprat curajul ce l-ai avut pt a incepe un asemenea proiect ci realizarea tehnica, pt ca un transplant nu include doar hai sa mutam un motor ci multe alte dracii!

succes, si raman la parea mea ca unii de pe aici mai au mult de invatat pana a face un tuning de calitate, daca se poate numi tuning ceea ce se incerca sa se faca pe plaiurile noastre exceptand cateva proiecte pline de entuziasm, o doza de nebunie si o echipa de calitate!
Quote:
Originally Posted by riv_gms View Post
Merita urmarit,bafta...interesanta masinuta
Quote:
Originally Posted by Vampirel_Boy View Post
am citit acum tot topicul...super tare proiectul...m ai lasat masca...bafta in continuare si ast filmulete cu masina
Quote:
Originally Posted by dan c View Post
salutari, sint nou cu voi, dar am citit totul, sint super incintat de munca colegului si de dorinta lui,
am ramas cu gura cascata, dar am luat notite, important este ce vrea omul sa faca...... si sigur va face bine
felicitari
Quote:
Originally Posted by Bong View Post
superb proiect....
Quote:
Originally Posted by tavy View Post
Salut,
Te felicit pentru ambitia si rabdarea de care ai dat dovada apucandu-te de un astfel de proiect. Felicitari si pentru alegerea facuta in privinta omului care sa se apuce si sa iti duca la bun sfarsit acest proiect (ma refer bineinteles la Nea Ilie).
Keep up the good job!
Salutari tie si lui Nea Ilie/Baubau Racing

Off topic: Si Calibra mea a fost pusa pe picioare tot de catre Nea Ilie
Merci frumos pt. aprecieri si incurajari

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Cum stai cu masina esperache ?
Quote:
Originally Posted by gigicakent View Post
ce mai face masinuta, o mica filmare de la probe ?
Din pacate, masina hiberneaza acum, sau cum zic unii "bine-intentionati" de pe aici, sta cu praful gros de 10 cm pe ea si n-are curaj sa iasa pe strazi sa se dea mare si tare ... ce sa-i faci ... asta-i viata ... dac-ar fi sa culc urechea la toti atarnatorii ... mi-ar aparea riduri si pe "koor"
Pe bune acum : astept un set de sonde, senzori, indicatoare de ultima generatie ... si asta cam intarzie ...

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Indeajuns de nasol pt tine ... un E36 sau E46 are motor de 2200/6 linie pe 320 ... cu turbo si interne stok face undeva la 300 hp ... daca schimbi internele poti ajunge si la +450 hp .... cifra la care tu nu ai sanse sa ajungi.
Vad ca ai o pasiune nemaintalnita pt. persoana mea, ai aceeasi limba bagata nu mai tu stii unde ... de pe vremea cand latrai necontenit si ma spurcai in fel si chip, cand nici nu facusem public proiectul ... dar cine stie ... poate asa te mentii in forma ...
Ca sa nu fac scurta la degete si sa pierd vremea la "pacanele" ca tine, ma rezum in a-ti transmite urmatorul lucru : anunta-ma si pe mine cand toti acei "daca" , "daca" si iar "daca" din expunerile tale din lumea de "dincolo" la care visezi sau te lauzi, vor prinde viata, forma finala, concreta sau ... ce vrei tu; cad despre ce sanse am eu cu masina asta, lasa pe altii hotarasca asta (aceiasi "carnati" ii haleai si acum vreo 2 ani despre ceea ce deja exista acum la masina asta) ... pregatesc o surpriza destul de placuta pasionatilor din domeniu, care va face intr-adevar unica aceasta masina prin modificarile ce i se pregatesc, dar prefer ca amanuntele sa le cunoasca doar apropiatii, cel mult voi posta pe forum masina in forma finala, dar asta e de durata oricum ... m-am saturat de "gogosarii" de pe aici ...
Quote:
Originally Posted by coco_stancu View Post
gata ati stricat si topicul asta.........esperache mai vino si tu cu o vorba buna, o poza ceva ca de nu uite ce se alege de topicul tau.
Poze ? OK, ce ziceti de noul set de ceasuri "Rolex" ? Cred ca are cifrele corecte, nu ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P6170018.JPG
Views:	632
Size:	3.35 MB
ID:	1040744   Click image for larger version

Name:	P6170019.JPG
Views:	475
Size:	3.32 MB
ID:	1040745   Click image for larger version

Name:	P6170020.JPG
Views:	320
Size:	3.13 MB
ID:	1040746  

Click image for larger version

Name:	P6170021.JPG
Views:	516
Size:	3.36 MB
ID:	1040747   Click image for larger version

Name:	P6170022.JPG
Views:	441
Size:	2.83 MB
ID:	1040748  
Esperache is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -