Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-07, 00:13   #121
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: TICO

si eu m-am gandit la 0 awg din start, pentru ~900 w rms...deep cycle-ul va fi montat odata cu muzica, altfel stim noi ce se intampla

print-ul nu se compara cu aerograful...vorbeste cu DAC sau TAU pentru aerograf.

PS: acum am citit+vazut mai bine: ai 2 lcd-uri in tetiere!
le-ai luat la pret bun? mi-ar trebui si mie unul....in tetiere nu am cum+de ce sa pun, dar pe bord nu-mi strica unul...
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 01:27   #122
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: TICO

Stii vorba aia: da-mi Doamne mintea de pe urma... diferenta de bani intre un 16 mmp cu care am inceput si 50 mmp nu e mare comparata cu trecerea prin 20 mmp pt ca la fiecare kit am pierdut destul... Daca tot o faci doar o data fa-o bine, sa nu te apuci sa faci si desfaci... o sa trec si pe sig ANL din aceea maaare pentru a mai elimina din pierderile de curent prin ea...
Monitoarele si sursa au fost 8 milioane parca, din metro, garantie 2 ani, marca Elta cica facute in Germania, si pare credibil pt ca au scazut f mult la pret de cand cu integrarea cica datorita eliminarii taxelor vamale... La fel e valabila mintea de pe urma: decat sa fi dat 15 milioane pe P80, strangeam din ... si luam direct clarion all-in-one cu dvd si display la 40 milioane...
__________________
daca singura scula de care dispui e un ciocan tinzi sa vezi orice problema ca pe un cui...
Speed daemon...
tico_rs is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 12:55   #123
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: TICO

stai linistit ca si eu m-am zgarcit, si pana la urma am ajuns sa ma coste head-unit-ul + accesorii (mp3 auto + dvd portabil + iPod video) cam 24 milioane, si inca nu am lcd...ar fi fost mai bine daca strangeam si eu bani pentru aceeasi unitate de care ai zis tu.

nu mi se par scumpe monitoarele (sursa = dvd?)
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 13:22   #124
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: TICO

dap, o sursa dvd... Stiu ca nu se compara print-ul cu aerograful dar am auzit scoruri de la 200 eur in sus si print-ul este vreo 50 euro... poate dupa ce o vopsesc la anul, fac aero, dar pana atunci nu stiu daca reusesc sa fac asta, mai ales ca trebuie schimbat IAR kitul de ambreiaj...
tico_rs is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 20:40   #125
Saint

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: TICO

Sorry pentru off-topic dar am si eu o intrebare:
Zi-mi si mie te rog rs-ule ce marime au discurile de frana brembo pe care le-ai luat? Eu in momentul de fata am niste banuti si vreau sa-i investesc in ticozaur. Eventual imi poti lasa un numar de telefon sa ma mai lamuresti cu niste lucruri? Intentia mea e sa inlocuiesc tot ce tine de franare, suspensie si roti (adica jante + cauciucuri). Idei am dar imi lipsesc cateva date. Sper sa vezi mesajul si sa ma poti ajuta.
Multumesc anticipat
Saint is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 12:34   #126
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: TICO

Sunt identice cu cele de tico originale...nu ai nevoie de modificari suplimentare.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 09:58   #127
Saint

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: TICO

mersi Leutzu_
Saint is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 16:47   #128
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: TICO

Cu placere...de asemenea iti poti lua si discuri ATE...d-alea aveam eu pe masina si sunt la fel de bune ca cele brambo...poate chiar ceva mai bune as zice eu...
__________________
Nu m-as inscrie intr-un club care accepta pe cei ca mine membrii.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 16:55   #129
Saint

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: TICO

In ce sens sunt mai bune, in distanta de franare? Precizez ca intentia mea este de a-mi cumpara placute ferodo (am inteles ca sunt cele mai bune pentru noi)
Saint is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 01:06   #130
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: TICO

Placutele ferodo sunt cele mai bune insa se tocesc extrem de repede...abia daca faci cu ele 10.000km...cat despre mai bune...ca distanta nu am de unde sa stiu sa le compar dar pot spune ca ale mele s-au ovalizat ceva mai greu decat cele a lu tico_rs.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 19:33   #131
Alex17

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 114
Default Re: TICO

salut am si io o intrebare la tine am vazut ca ai pus toba borla se schimba sunetu fatza de cea stoc si unde as putea gasi si io una .. tnx un mp sau un add frantuzu_2007
__________________

Paid to Click ->Register Now
Esti platit pentru a da Like pe facebook
Alex17 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 01:34   #132
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: TICO

Dap, se schimba sunetul. Toba o poti pune in pitesti la pilot tuning sau in bucuresti la pit stop tuning. Recomand la pitesti (sunt mai ieftini), e acolo am pus pe fostul mei tico.
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 09:41   #133
Saint

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: TICO

Atunci trebuie sa ma opresc pe la un magazin de piese daewoo ca sa intreb cat e marimea exacta a discului ca sa o pot comanda
Saint is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 08:13   #134
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: TICO

cauta pe net catalogul brembo, gasesti in el tico si iti direct codul, apoi dai un mail la augsburg cu respectivul cod si afli pretul. nu le cere de tico pt ca sunt prea prosti sa caute, da-le direct codul (mie imi spuneau ca nu au de tico, dar cand le-am dat codul mi-au adus :P )...
tico_rs is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 11:03   #135
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: TICO

codul ptr tico.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Cod Tico Brembo.JPG
Views:	277
Size:	76.8 KB
ID:	398536  
topser is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -