Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-08-05, 01:00   #31
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default

prietene...tu esti ala care vine prin port? un tico alb cu multe boxe? daca esti tu...tine`o tot asa ca e bine
p3rv3r5ul is offline  
Old 18-08-05, 01:14   #32
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

cred ca io sunt ala...am 7 boxe pe masina (4 pe spate, 2 in usi si una in portbagaj)
dar de unde stii ca am multe boxe? ca am geamuri fumurii si nu se vad cele de pe spate, cele din usi nici atat, iar portbagajul l-am deschis o singura data in port...eram baut si nu prea era lume..si de obicei vin acolo doar ca sa vad daca sunt prieteni de-ai mei, nu prea stau...
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline  
Old 18-08-05, 01:55   #33
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default

cred ca nu esti tu ala despre care vorbesc...eu ziceam de unu` care mai trage si frana de mana din cand in cand si in spate are un fel de fagure din lemn plin cu difuzoare...
p3rv3r5ul is offline  
Old 18-08-05, 02:36   #34
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

mai, am mai tras si eu frana de mana, dar nu prea tine
despre fagurele asta vorbesti?
si sincer, nu ca ma laud, dar prin constanta nu prea am auzit alt tico sa aiba muzica pe jumate cat mine...repet, in constanta...si nu am auzit eu, nu afirm ca n-ar fi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imag0004gamma_615.jpg
Views:	535
Size:	290.7 KB
ID:	37608   Click image for larger version

Name:	imag0006_262.jpg
Views:	503
Size:	550.4 KB
ID:	37609  
DaciaMustang is offline  
Old 18-08-05, 09:05   #35
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default

acum imi dau seama ce este fagurele ala de fapt...
bravo frate..se aude criminal. data viitoare da si tu muzica aia mai incet ca eu mai duc prin port si sa ma \"relaxez\" cu gagica.
glumeam...tine-o tot asa
p3rv3r5ul is offline  
Old 18-08-05, 11:34   #36
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaciaMustang\"
da, tocmai ti-am vazut masina, ma gandeam eu ca al tau e...buna treaba, sa-l stapanesti sanatos (sau sa-ti faci si bmw-ul cel putin la fel de frumos)
multumesc de aprecieri mustang
te rog sa-mi explici ce vrei sa faci cu capota, sa o faci in completare la grila radiatorului cu fibra? nu am intz prea bine...
aleks is offline  
Old 18-08-05, 23:42   #37
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

grila o s-o fac lipita de bara, sa aiba o linie...o sa fie putin iesita in afara fata de cum este capota acum; eu vreau sa adaug pe capota cam 1 cm inaltime, sa semene putin cu capota de dacia berlina din 2000 de exemplu....ma intelegi? cam ca la desenul ala de pe prima pagina
perversul, cand m-am invartit atunci in port cu frana de mana nu-mi tinea prea bine (nici acum nu tine) ca m-as fi rotit si eu ca baiatul ala cu matiz rosu, dar ata ete...oricum el are si servodirectie....sa ma vezi cu getz-ul ce ma mai invart!
cat despre muzica...urmeaza inca o pereche de boxe pe usile din fatza si le dau pe alea 2 cele mai mari de pe spate ca sa-mi iau altele la fel cu cele din mijloc de pe \"fagure\"...poate gasesc si un dvd mai ieftin, ca sa am 5.1...si mai vad eu
DaciaMustang is offline  
Old 19-08-05, 10:24   #38
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaciaMustang\"
grila o s-o fac lipita de bara, sa aiba o linie...o sa fie putin iesita in afara fata de cum este capota acum; eu vreau sa adaug pe capota cam 1 cm inaltime, sa semene putin cu capota de dacia berlina din 2000 de exemplu....ma intelegi? cam ca la desenul ala de pe prima pagina
am inteles acum... cum vrei sa ridici capota? cu fibra? sau decupezi tabla si bagi in completare doua benzi de tabla ca distantiere?
aleks is offline  
Old 19-08-05, 13:38   #39
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

daca gasesc o capota second hand, imi permit sa tai din ea, daca nu, aplic fibra peste asta a mea...as vrea totusi ca toate piesele pe care le modific sa mai aiba si inlocuitor \"in caz de ceva\" (vanzare, avarii...)
oricum deocamdata nu gauresc capota sa-i pun priza de aer ca n-are rost, nu am filtru sport si nici nu vad sensul sa-i pun la cati cai putere am eu si nici grila simpla de ornament nu vreau sa-i pun
DaciaMustang is offline  
Old 19-08-05, 14:37   #40
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaciaMustang\"
1 daca gasesc o capota second hand, imi permit sa tai din ea, daca nu, aplic fibra peste asta a mea...as vrea totusi ca toate piesele pe care le modific sa mai aiba si inlocuitor \"in caz de ceva\" (vanzare, avarii...)
2 oricum deocamdata nu gauresc capota sa-i pun priza de aer ca n-are rost, nu am filtru sport si nici nu vad sensul sa-i pun la cati cai putere am eu si nici grila simpla de ornament nu vreau sa-i pun
1 asta e cea mai buna varianta, daca iti permiti sa dai banii pe inca o capota, si e normal sa ai o varianta de rezerva..., uite aici ceva http://www.autodaewoo.ro/oferta.php?...ol=&id_model=4
probabil ii stii...
2 e bine ca nu vrei sa faci tiganeli, mie mi se pare kitch curat sa pui plastice fara rost pe capota
aleks is offline  
Old 19-08-05, 14:50   #41
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

nu am bani de aruncat, dar chiar e nevoie de inca o capota...asa am facut si cu bara, i-am cumparat inca una pe care sa pot sa o decupez ca sa pot aplica fibra pe ea...si daca s-a nascut o noua pasiune (pe langa cea cu muzica tare in masina) nu prea am de ales....mai putine beri la terase si mai multe investitii in masina
DaciaMustang is offline  
Old 19-08-05, 15:04   #42
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

cunosc senzatia din pacate
aleks is offline  
Old 21-08-05, 10:54   #43
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default

sunt curios sa vad cum o sa arate bara aia in stadiu final !
topser is offline  
Old 22-08-05, 12:24   #44
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"topser\"
sunt curios sa vad cum o sa arate bara aia in stadiu final !
cred ca pe toti ne roade curiozitatea
aleks is offline  
Old 22-08-05, 20:56   #45
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

uite asa arata bara in acelasi stadiu ca in ultimele poze, dar pusa pe masina pentru probe; mai dureaza cateva zile pana la stadiul final, dar fara vopsea...trebuie sa termin grila, dar mai intai trebuie sa ma hotarasc asupra formei grilei.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	picture_007edited_643.jpg
Views:	886
Size:	1.04 MB
ID:	38134   Click image for larger version

Name:	picture_005edited_306.jpg
Views:	410
Size:	714.6 KB
ID:	38135   Click image for larger version

Name:	picture_003edited_304.jpg
Views:	419
Size:	660.6 KB
ID:	38136  

Click image for larger version

Name:	picture_002edited_557.jpg
Views:	526
Size:	738.2 KB
ID:	38137  
DaciaMustang is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -