Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-08, 04:27   #1591
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Salut,
1.tin sa te felicit pt ceea ce ai facut pt masina ta si e de urmarit in continuare
2.jantele pe care le'ai postat sunt intr'adevar deosebite si le poti gasii p site'ul celor de la proline dar nu stiu daca sunt pe stoc:www.************
3.in functie de cum o sa te hotarasti pana la urma sa vopsesti masina mai exista un model la jantele astea(black)
Sper sa iti fie de ajutor
__________________
C_ME_GLOW is offline  
Old 12-01-08, 04:31   #1592
C_ME_GLOW

Stage 3
 
C_ME_GLOW's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 134
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

http://www.************/indexflash.php scuze dar nu am stiut cum sa pun link'ul....imi cer scuze pt dublu-post.
C_ME_GLOW is offline  
Old 12-01-08, 08:53   #1593
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by C_ME_GLOW View Post
http://www.************/indexflash.php scuze dar nu am stiut cum sa pun link'ul....imi cer scuze pt dublu-post.
Salut si multumesc pentru ajutor! De la ei luasem si eu poza acum 2-3 saptamani, dar n-am dat importanta prea mare si uitasem de unde e (am un folder plin cu poze cu modele de jante )
Din pacate cei de la ProLine nu prea m-au luat in serios....cred si eu, cand formularul meu de comanda arata in felul urmator:
......
Nume: ********
Prenume: ******
Auto: Daewoo Tico
Dimensiune janta: 16 inci
......

Sa vad cum fac, oricum in scurt timp voi putea sa-mi iau jantele si voi face un drum la sediul lor.
Cat despre model, o sa optez pentru cel din poza pusa de mine, pentru ca modelul celalalt este prea lucios (polishat) la suprafata.
A, si pretul e un pic mai mare la cele cu negru pretul total ar creste cu aproape 300 RON, bani din care imi pot comanda si 2 flanse
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 12-01-08, 10:15   #1594
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

iar flanshe bre (
topser is offline  
Old 13-01-08, 00:18   #1595
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Da, iar trebuie sa apelez la flanse, indiferent daca vor fi de adaptare sau doar de distantare. Din pacate prezoanele de Tico sunt prea scurte pentru a-mi permite distantiere mai groase de 5 mm, ceea ce nu ar fi suficient nici pe departe.
Daca tot o sa apelez la flanse, o sa iau jante cu 5 prezoane (pentru ca spitele oricum vor fi 5, fara discutie). Azi i-am contactat telefonic pe cei de la ProLine, modelul de mai sus nu e disponibil momentan, dar voi fi anuntat cand va fi cazul...sper sa fie cel tarziu la sfarsitul lui februarie.
Zilele astea urmeaza sa primesc si kitul de amplificator (am optat pentru 0-AWG, Ground Zero de asemenea). Sper ca nu se va rataci curentul intre acumulator si amplificator
Cred ca as putea deja sa ma apuc de montaj, zilele urmatoare...lasand la o parte antifonarea si fetele de usi (care vor gazdui difuzoarele). Macar pentru o mica proba...

@aikman: ne vedem la urmatoarea intalnire DWC, adica sambata, daca poti veni...daca nu, vedem noi, oricum nu circul cu masina, inca...
quick_5hifter is offline  
Old 14-01-08, 11:51   #1596
madm3xi

Stage 2
 
madm3xi's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 26
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Cumpar Tico nu mai vechi de '99. ofer maxim 2000 de euro. poate ma poate ajuta cineva, are idee de vreo masina in stare buna. Am dat aici anunt desi sunt pline paginile specializate de oferte pentru c[ Nu vreau o masina necunoscuta cu mari probleme care nu se observa la prima vedere. Vreau o masina cunoscuta de voi (amici care o vand etc.) Plus ca deja le cunoasteti si tehnic pe dinafara si ma puteti ajuta cu sfaturi ce defecte sa caut la ea etc. Msy de ajutor
madm3xi is offline  
Old 14-01-08, 12:11   #1597
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Am un vecin care vinde un Tico foarte bun d.p.d.v. tehnic (a bagat 1000 euro in reconditionare), dar cu tabla nu sta prea bine, in sensul ca a fost lovita in fata si refacuta, fara sa mai inlocuiasca aripile si capota...si se cam vede. De asemenea, are si rugina pe ici-colo, dar nu la praguri si podea...
Are si A/C pe el
Eram hotarat sa-l iau eu, dar din pacate nu imi permit sa mai reconditionez inca o masina...asa ca voi ramane cu al meu si-atat.
Numai instalatia de A/C se ridica la suma de 1000 euro, daca o cumperi separat...nu mai zic de restul

PS: pretul e de 1000 euro, si sunt convins ca mai lasa un pic (aviz constantenilor interesati).

@madm3xi: din pacate nu stiu de vanzare vreun Tico impecabil...dar daca stie cineva, e binevenit sa-l posteze chiar si aici.
quick_5hifter is offline  
Old 14-01-08, 13:54   #1598
madm3xi

Stage 2
 
madm3xi's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 26
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Am un vecin care vinde un Tico foarte bun d.p.d.v. tehnic (a bagat 1000 euro in reconditionare), dar cu tabla nu sta prea bine, in sensul ca a fost lovita in fata si refacuta, fara sa mai inlocuiasca aripile si capota...si se cam vede. De asemenea, are si rugina pe ici-colo, dar nu la praguri si podea...
Are si A/C pe el
Eram hotarat sa-l iau eu, dar din pacate nu imi permit sa mai reconditionez inca o masina...asa ca voi ramane cu al meu si-atat.
Numai instalatia de A/C se ridica la suma de 1000 euro, daca o cumperi separat...nu mai zic de restul

PS: pretul e de 1000 euro, si sunt convins ca mai lasa un pic (aviz constantenilor interesati).

@madm3xi: din pacate nu stiu de vanzare vreun Tico impecabil...dar daca stie cineva, e binevenit sa-l posteze chiar si aici.
msy de ajutor. As vrea o masina buna totusi. Sa o iau cu 900 de euro si sa mai bag 1000 asa face-o buna, dar mi-ar lua prea mult timp. Plus ca e pentru prietena mea, a ei este la mine.
madm3xi is offline  
Old 15-01-08, 16:40   #1599
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Azi am primit si setul de cabluri (GZ, 0-AWG, noi) si le-am tras repede in poza
Alte noutati: voi achizitiona cat de curand (7-10 zile) jantele din poza de mai jos, TSW Apex modelul vechi (sunt pe stoc, sunt 4x114,3 pe 16 inci cu 7J si sunt la pret destul de bun).
Nu sunt exact ceea ce mi-am dorit eu, dar isi vor face treaba
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0947.JPG
Views:	111
Size:	912.2 KB
ID:	426950   Click image for larger version

Name:	IMG_0949.JPG
Views:	128
Size:	951.7 KB
ID:	426951   Click image for larger version

Name:	Image017.jpg
Views:	162
Size:	610.0 KB
ID:	426952  

quick_5hifter is offline  
Old 15-01-08, 18:58   #1600
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Daca nu ii pui de 17" tot de pomana
Sa ai parte de ele,sunt misto rau,dar de ce nu ai ales modelul cu ft. multe spite subtiri?
CobraArt is offline  
Old 15-01-08, 20:53   #1601
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

tare ... parerea mea este depsre mashina lu alex e ca e un tico dus la extrem .. cum jenti de 17 ?? ) o sa il faci monster truck
aikman is offline  
Old 15-01-08, 21:02   #1602
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Azi am primit si setul de cabluri (GZ, 0-AWG, noi) si le-am tras repede in poza
Alte noutati: voi achizitiona cat de curand (7-10 zile) jantele din poza de mai jos, TSW Apex modelul vechi (sunt pe stoc, sunt 4x114,3 pe 16 inci cu 7J si sunt la pret destul de bun).
Nu sunt exact ceea ce mi-am dorit eu, dar isi vor face treaba
jantele ... hmmmmm , imi place finisajul.. la ele...
pe 17 sunt f mari.., am vrut eu pe oltcit. dar erau imense.. si trebuia anvelope pe 35... , apoi dadeam pe anvelope mai mult decat pe jante
asteptam sa il incalti..
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
Old 15-01-08, 21:07   #1603
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Salut Alex, felicitari in primul rand pt progresele cu masina, de abia astept sa "vad" cum va iesi sistemul audio, si jentile sunt dragutze, sa vedem cum o sa le stea pe masina. Speram sa ne mai vedem la o intalnire, desi sunt ocupat si eu cu sesiunea saptamanile astea, poate iti dau un telefon in weekend, ca vroiam sa mai vorbesc cu tine ! Multa bafta !
aXeL.ZeY is offline  
Old 17-01-08, 16:32   #1604
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

foarte misto kitul GZ si ma bucur ca ai ascultat sfaturile mele si al altora si sa iei cabluri mai mari.
PS: la pretul ala era si pacat sa nu iei de 0awg.yo la aceeasi bani mi-am luat 2awg .
PS: te-ai hotarat cu filtrele sau full-activ
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline  
Old 17-01-08, 17:40   #1605
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

@CobraArt: pe 17" chiar nu incap, nu exista gume care sa echivaleze diametrul total cu 195/45/R15 sau 216/35/R16, care dupa parerea mea sunt maximul posibil pe Tico (sau chiar mai mult decat maxim intrucat a trebuit sa umblu la "vestimentatie" si la arcuri).
La care model cu spite subtiri te referi? (oricum, eu zic ca vor arata excelent cele cu 5 spite).

@aikman: chiar ca l-am cam dus la extrem este printre putinele Tico-uri cu 2 locuri (usile din spate se deschid degeaba, momentan ), cu jante pe 15 (mai nou 16) si...sa nu mai vorbim de investitii

@Bodyspeed: pe mine oricum ma costa fix 100 euro un cauciuc, la cele pe 16" in conditiile in care jantele sunt mai ieftine de atat...dar la mine chiar nu intra 17, nu are cum...si oricum o sa se vada prea mari jantele astea pe masina mea...

@axel.zey: Multumesc! Sistemul audio nu il pot monta pana nu fac niste fete de usi, ca doar n-o sa pun difuzoare de SQ pe o fata de carton presat...si nici nu merg cu masina momentan, astept sa primesc primele 2 cauciucuri.
Ne auzim cand mai ai timp, eu la sfarsitul lui februarie am un examen foarte important, deci stiu cum e m-am apucat de invatat dinainte de revelion

@B-10-YBR: Multumesc pentru sfaturi! Voi avea insa o mica problema, si anume faptul ca amplificatorul are conector tip 4-AWG (cred), ceea ce ma duce cu gandul ca nu avea nevoie de cabluri atat de groase...dar oricum, nu strica, voi folosi un bloc de distributie ca sa leg si head-unit-ul, precum si alti consumatori ce vor fi montati in masina...
Cu filtrele ti-am zis, astept raspuns daca sunt pe stoc Ground Zero, iar daca nu sunt, te contactez. GZ-urile ar fi ideale nu neaparat din cauza ca merg pe aceeasi marca, dar sunt calculate exact pentru difuzoarele mele.

@...........: Daca am noroc, sambata seara voi posta mai multe poze cu jantele, pentru ca sambata dimineata plec dupa ele.
quick_5hifter is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -