Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-08, 13:34   #16
bc13yra

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: bc13yra.....masina mea

am si yo o intrebare....daca stiti si puteti sa ma ajutati...vreau sami pun boxe in portiere...nu am geamuri electrice....cum fac....ma ajuta cineva cu explicatii si desene?????
bc13yra is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 13:52   #17
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: bc13yra.....masina mea

@Donn: KM nu stiu cat de bune sunt (KorMetal), stiu ca sunt "made in Turkey" si ca sunt ieftine, in general, insa modelul asta e chiar frumos si simplu. Sper sa fie si durabile!

Quote:
Originally Posted by Ovy_cielo View Post
dap stiu am fost neatent shi am greshit( asta e avetzi dreptate se scrie jantele sau jentile shi se citeste gentzile. asta e mai greseste omul... respect ceao
Asta e, cu totii gresim, nimeni nu s-a nascut invatat, iar ca bonus - tot prosti murim!
Insa e bine de stiut pentru toata lumea: se scrie JANTELE si se citeste tot JANTELE.
"Jentile", "Geantele" sunt alterari ale limbii romane si nu exista in DEX, prin urmare nu se folosesc deloc, nici in scris nici in vorbire.
"Gentile" se poate folosi cand e vorba de asa ceva:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Geanta-Italian-Love-130-1.jpg
Views:	68
Size:	22.2 KB
ID:	439326  
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 14:15   #18
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: bc13yra.....masina mea

)...asa mai zice romanu...k doar stie toata lumea inventivitatea romanului...:P
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 22:42   #19
Ovy_cielo

Stage 3
 
Ovy_cielo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 87
Default Re: bc13yra.....masina mea

ok v-am zis respect am greshit shi asta e acum va rog eo nu ma jignitzi shi nu va suparatzi... ceao
Ovy_cielo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 08:28   #20
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: bc13yra.....masina mea

nu s`a suparat nimeni si nu te`a jignit nimeni mai..nu la personal tot ce se zice pe aici seriosbafta
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 12:09   #21
Ovy_cielo

Stage 3
 
Ovy_cielo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 87
Smile Re: bc13yra.....masina mea

parerea mea cu jantele shi culoarea asta neaparat trebuiesc niste geamuri negre asta la aspect shi dupa aia la partea mecanica jos catalizatoru` sau pune-i direct toba sport,filtru sport shi chip pe motor sa o faci shi mai vioaie asha dar bineinteles zic shi eo acum astea necesita ceva banutzi succes la tuning ceao
Ovy_cielo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 12:59   #22
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: bc13yra.....masina mea

nu ii stricati topicului omului cu prostii...stay on topic
de ce evacuare ti-ai dat tu comanda domnule DUDU....????
am eu dak vrei arcuri rosii de la fk-automotive la 120 de euro...mai negociem la pret si imi iau si eu priza aia de aer....stopuri , faruri....ce zici?te bagi?
frumos cielo....chiar imi place....grila e usor de facut...vorbeste cu Tzestos ca si el sia facuto inainte sa plece
dar te asteptam si la dacia sa prezinti si dacia alba....nu fi hot si nu trage chiulul
mai urc si eu 2 poze....spor in continuare la tunarit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	D.jpg
Views:	79
Size:	945.5 KB
ID:	445726   Click image for larger version

Name:	DAS.JPG
Views:	137
Size:	1.50 MB
ID:	445727  
__________________
Crazy Customs Onesti
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 20-04-08, 21:42   #23
bc13yra

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Smile Re: bc13yra.....masina mea

care aveti de vanzare jante pt cielo...pe 15 sau 16 cu tot cu gume???si sa se potriveasca...si cum fac sa nu mai imi atinga la aripile din spate cand merg cu viteza si incarcat...la hopuri mai ales...
bc13yra is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 11:45   #24
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: bc13yra.....masina mea

strambi/tai buza de la aripile spate. dar daca mergi cu viteza si cu masina incarcata, tot iti va atinge in interiorul aripii. singura solutie ar fi suspensie sport, mai tare, care sa nu permita sa coboare f mult la hopuri si greutate... dar asta e un compromis la confort.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 00:44   #25
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: bc13yra.....masina mea

nici un update nimic?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 00:48   #26
bc13yra

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: bc13yra.....masina mea

vine vacantza si ma apuc de masina......poze o sa pun cand o sa am lucruri puse la ea.....dar puteti intra sami dati idei...poze site-uri....pt piese tunign si alte chesti
bc13yra is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 10:23   #27
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Bc-13-yra - Cielo

zic eu modificarile:i-am modificat grila si i-am pus plasa,si-a pus filtrul de aer sport,DVD-player
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 19:17   #28
bc13yra

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Bc-13-yra - Cielo

am revenit dupa o pauza mare.....masina are mici modificari dupa cum a spus andrey...el stie mai multe...tuningul incepe de acuma pentru ca ai mei si-au luat alta masina si nu o sa mai fiu batut la cap ca aia nu le place si bla bla bla......maine pun si poze...si vreau multe pareri...pretzuri si site-uri pt piese...ca sa o fac mai buna decat este acum...(tuning)..
bc13yra is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 14:21   #29
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Bc-13-yra - Cielo

Quote:
Originally Posted by bc13yra
cum pot pune boxe in portiere (nu am geamuri electrice)..si cat de mari trebuie sa fie...dimensiuni..
Quote:
Originally Posted by THUNDER77
Mare lucru nu e, trebuie numai sa fii atent cand decupezi medalionul de la usa ( in panou jos nu merg din cauza chesonului ,iar in buzunarele de la usi nu merg din cauza ca nu se mai aud bine), ca sa nu ii rupi tapiseria. In rest mai trebuie sa fii atent la ce boxe bagi, ca nu cumva magnetul sa atinga geamul si sa il zgarie si la ce suruburi folosesti....sa fie sufiecient de lungi sa prinda atat boxa cat si capacul ei de medalionul usii, si suficient de scurte incat sa nu atinga, de asemenea, geamul sa nu il zgarie.. sa ai capace la ele ca se vad urat fara.. Firele incearca sa le tragi prin burduful de la comanda geamurilor (ala de intra in usa) ca sa eviti frecarea de metal si uzarea izolatiei prea repede.
Spor la treaba din partea mea si
asteptam poze la sfarsitul lucrarii!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 11:10   #30
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Bc-13-yra - Cielo

Quote:
Originally Posted by bc13yra View Post
am revenit dupa o pauza mare.....masina are mici modificari dupa cum a spus andrey...el stie mai multe...tuningul incepe de acuma pentru ca ai mei si-au luat alta masina si nu o sa mai fiu batut la cap ca aia nu le place si bla bla bla......maine pun si poze...si vreau multe pareri...pretzuri si site-uri pt piese...ca sa o fac mai buna decat este acum...(tuning)..
cum adica mah...stiu eu mai multe decat tine desre masina ta?sa dea caldura ca o sa mai facem ceva....
ca sa va mai zic masina va fi dotata pana in martie cu un eleron gen Evo si o evacuare sport cap-coada din inox teava de diametru 56mm si finala sport
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	16052008830.jpg
Views:	112
Size:	112.5 KB
ID:	755801  
Attached Files
File Type: 3gp Flacari.3gp (252.8 KB, 19 views)
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -