Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-07, 03:14   #1
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Fantoma...

Acest este cielo-ul meu din '95. Este modelul full. Poze maine cand o sa le fac.
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 20-05-07, 21:08   #2
vazilro

Stage 2
 
vazilro's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 45
Default Re: Fantoma...

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
Acest este cielo-ul meu din '95. Este modelul full. Poze maine cand o sa le fac.
Cand scriai asta te uitai de pe geam la el? Ca noi nu-l vedem..........Baga niste poze. Bafta!
vazilro is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 08:22   #3
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fantoma...

e nu fi rau
omui in clasa a 12-a :P are bacu
poate mai are o pretena, tre sa-i faca ceva, tre sa iasa in oras, poate nu are bani de oras mere la o plimbare mai lunga...mno intelege si tu, o sa vina si pozele in 2-3 zile
:P
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 00:09   #4
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

LOL Dacia... bacu l-am dat acu 1 an. CHiar nu am avut timp ca mai lucrez si eu in paralel cu facultatea ca trebuie sa mai ma intretin putin si eu si mai mult si masina Sorry ca nu am avut timp, maine o sa am timp liber si o sa pun poze... dupa ce o spal binenteles ca e plina de pamant.
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 02:20   #5
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

am cateva intrebari:
1. cand pornesc aerul conditionat ar trebuii sa porneasca ventilatorul acela din fata care e pe radiatorul de aer?
2. Bordul si cam tot ce este dupa bord de se aprinde odata cu luminile se incalzeste. este normal?
3. Eu am sesizat doar pe la viteza 70km/h ca se aude un "whuuuu",mai mult pe spate se aude, initial am zis ca e de la cauciucuri dar daca creste viteza nu se mai aude. mai incepe sa se auda cam pe la 130-140. Tin sa mentionez ca am cauciucuri de iarna, si pe spate dreapta tamburul acela la apa multa (ploaie) cand pun frana bate. Mecanicul mi-a spus ca tamburul este ovalizat putin. De la acela poate fi si acel "whuuuu"? Pozele cu masina le pun maine ... promit ca am timp liber si cobor sa-i fac poze. Astept raspunsuri pls la intrebarile si problema mea. Merci
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 14:34   #6
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

Si pozele... e cam murdara, nu am ajuns la spalatorie...
Va rog sa imi raspunde-ti si mie si sa ma ajutati cu nelamuririle si problema de mai sus.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00034.JPG
Views:	253
Size:	281.1 KB
ID:	273867   Click image for larger version

Name:	DSC00035.JPG
Views:	149
Size:	335.4 KB
ID:	273868   Click image for larger version

Name:	DSC00036.JPG
Views:	135
Size:	300.7 KB
ID:	273869  

Click image for larger version

Name:	DSC00037.JPG
Views:	176
Size:	332.5 KB
ID:	273870  
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 15:21   #7
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fantoma...

tu chiar n`ai rugina sau nu se vede?
ce bine stai cu benzina :P
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 15:34   #8
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Fantoma...

nimic special da poate urmeaza
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 18:11   #9
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

asa... dacia am si eu rugina la aripile din spate, chiar mi s-a umflat si vopseaua putin ... stai linistit ca sunt terorizat de rugina... dar abia a aparut acum dupa iarna asta. Da pai stau bine cu benzina ca am card de la munca de benzina si mai imi baga si mama benzina cand trebuie sa plece in afara orasului si ii dau clientii bani de benzina si imi baga mie ca stie ca nu prea am benzina, decat sa bage in tico in care e benzina.
Bobby_boss pai ar urma, niste jenti si geamuri negre, atat vreau sa-i fac nimic mai mult. dar pana acolo trebuie facuta perfecta sa nu aibe nici o mica defectiune

Si la intrebari chiar nu mi-ati raspuns ( va rog ajutati-ma ca "whuuu" ala ma dispera....
Si astazi am stat cu motoru pornit vreo 15 min asa sa vad daca porneste sistemul de racire al radiatorului... si nu a pornit nimic n-o fi ajuns la temperatura care ar trebuii sa porneasca? ca indicatorul din bord nu merge

Last edited by PH-04-WPD; 22-05-07 at 18:13.
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 18:26   #10
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Fantoma...

MAri probleme aveţi cu ceasurile astea din bord. E posibil chiar să nu fi ajuns la temperatura la care să pornească ventilatorul.
Acel vâjâit nu poate fi decât din 2 cauze:

- rulmenţi (spate, dacă zici că de-acolo vine)
- cauciucuri uzate neuniform. Dacă te uiti la cauciucurile spate, pe interiorul lor, se vede un profil mai inchis si unul mai deschis la culoare? Profil insemnând "cubuleţ" din floarea cauciucului. Dacă da, incearcă să schimbi cauciucul de pe janta dr cu cele de pe janta stangă.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 23:17   #11
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

Sa speram Lao ca sunt cauciucurile cum ai zis tu. O sa le schimb odata cu jentile.
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 17:23   #12
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

mai postati si voi aici...
eu vreau sa-mi iau niste jante negre... voi ce spuneti? ar da bine cu niste jenti negre si geamuri negre? unde as putea sa-i fac geamurile negre, cu folie de preferat, si sa nu am probleme cu copoii...
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 17:33   #13
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fantoma...

pune jenti albe sa ai contrast.
incearca oz racing (sunt 2 culori, alb si auriu)...cau 100-120 euro bucata(noi)
folie poti sa`ti pui teoretic de oricare atata timp cat nu`ti pui si pe geamurile din fata(de la centuri in spate am avut aproape 2 ani de zile si nu s`o legat nimeni, am facut 2 itp`uri si un rar cu masina si nu m`o intrebat nimeni de nimic.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 17:53   #14
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Fantoma...

dacia, eu daca-mi pun vreau sa-mi pun si pe fata si pe spate. decat sa-mi pun doar pe spate mai bine nu mai imi pun. si jenti, mie imi place cum da cu jenti negre(inchise la culoare)
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 20:36   #15
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fantoma...

poi clar ca 4 ii pui dar ar da bine pe alb(parerea mea)
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -