Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-04-08, 07:44   #91
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

Quote:
Originally Posted by BH91BLU View Post
GATA....azitazi am montat cutia de subwoofer in matiz.....foarte fain conceputa......Va pun poze....arata si suna nemaipomenit!!!!

Nu prea am ce comenta.....suna frumos....am o boxa blaupunkt de 200w rms si un amplif blaupunkt de 400w rms....da cand voi avea bani...le schimb pe ceva mai performante!!!!!

UITE POZELE!!!!!!!!!
salut...eu tre sa te stiu....iti spun ceva prieteneste nu din rautate......
amplificatorul tau este foarte departe de 400 rms...este una ce scrie pe el si alta caracteristicile lui reale...acel amplif in punte maxim are 150 w rms
si acel bas iar nu avea 200 rms undeva pana in 100-125 rms rept iti spun astea deoarece sa nu stai eronat cand treci prin fata magazinului meu oprestete 1 minut sa il ascult ok?mersi salut
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline  
Old 07-04-08, 10:34   #92
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Matizuri din Oradea

Bravo domnu arata superChiar e conceput fain...
roata de rezerva a ramas la locul ei???
Bafta in continuare
spark88 is offline  
Old 07-04-08, 15:46   #93
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Mersi mult Sandule, mersi Arnold.....arata bine...dar chiar la putera are de dorit!! Pt interior e mai mult de destul...da daca vreau sa se auda "fioros" pe dinafara...trebuie sa schimb ceva)

SANDU: Cand o sa trec pe acolo...si vei fi si tu deschis ma opresc neaparat!!!
SPARK88: Mersi inca odata...roata a ramas la locul lui...cutia vine chiar pe placa aceea din fabrica...cu inca 2 cm de pal...asa intra chiar la fix...si nu are gauri nicaieri!!!
__________________

...:::TUNING 4EVER by WOLFI3:::...
WOLFI3 is offline  
Old 07-04-08, 15:54   #94
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Datimi ceva sfaturi va rog!!! As putea scoate un sound mai klumea daca as schimba amplifu si boxa??? oricum cred ca ar fi bine un amplif pe 4 iesiri...si atuncea as putea pune inca 2 boxe in placa de la parbrizu spate...si subwooferu pe bridge....SPUENTIMI VA ROG....ce ar fi bine sa bag?? JBL? MAGNAT? oricum cutia nu vrea s-o shcimb!!!

MULTUMESC ANTICIPAT!!!

TUNING 4EVER by WOLFI3
WOLFI3 is offline  
Old 07-04-08, 15:56   #95
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Datimi ceva sfaturi va rog!!! As putea scoate un sound mai klumea daca as schimba amplifu si boxa??? oricum cred ca ar fi bine un amplif pe 4 iesiri...si atuncea as putea pune inca 2 boxe in placa de la parbrizu spate...si subwooferu pe bridge....SPUENTIMI VA ROG....ce ar fi bine sa bag?? JBL? MAGNAT? oricum cutia nu vrea s-o shcimb!!!

MULTUMESC ANTICIPAT!!!

TUNING 4EVER by WOLFI3
WOLFI3 is offline  
Old 07-04-08, 21:00   #96
Roby Tico

Stage 3
 
Roby Tico's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 124
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Salut ,cauta ceva dif de genul a mnc sa arate magnetul frumos si punel invers ca asa nu iti ramane prea multa distanta de la magnet pana la fundul cutiei mam si mirat cum a incheput asa(doar un sfat) daca gasesti ceva cu magnetul frumos va fi deja si destul de puternic Bafta !!!
__________________
Bee my friend ....
Roby Tico is offline  
Old 07-04-08, 21:18   #97
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Deci zici ca amplificatoru sa nu-l scimb neaparat?? Numai boxa??
In cutie era in masina proprietarului vechi un mnc de 800w rms....UN BIG BULL....si suna foarte TAREEEEEEEEE...huuuh!!!

Ce zici ROBY pe la ce pret gasesc ceva mai frumos si kalumea??
!!!!!!MS!!!!!
WOLFI3 is offline  
Old 07-04-08, 23:03   #98
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

Quote:
Originally Posted by Roby Tico View Post
Salut ,cauta ceva dif de genul a mnc sa arate magnetul frumos si punel invers ca asa nu iti ramane prea multa distanta de la magnet pana la fundul cutiei mam si mirat cum a incheput asa(doar un sfat) daca gasesti ceva cu magnetul frumos va fi deja si destul de puternic Bafta !!!
ba robi!!!!m'n'c???? ....de ce esti asa fidel de frma asta care nimeni nbu o promoveaza in romania din cauza produsului ,calitati,si sunetului?????????daca ar fi ceva beton multa lume ar tine la el la cata reclama are pe romania nimeni poe departe nu are si e de stiut ca e ca un prezervativ de unica folosinta.....nu numai la pret tre sa te orientezi...ca poate omu vrea mai mult dar nu ai ce sa ii dai

1 sfat pentru matiz man
daca in oradea nu iti gasesti cine sa iti dea sfaturi la maxim inseamna ca nu esti interesat de sound numai fictiv pe net sa ai subiect dar e ok si asa baaaa sa nu te superi dar ai posibilitati multe numai tre sa asculti de cineva la maxim...robi in prin plan daca el a alcatuit constructia actuala
SoundIdentity is offline  
Old 08-04-08, 16:50   #99
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Nu ma supar deloc Sandule...de aceea e deschis threadul ca sa discutam......nu sunt orientat inca pe nimic....cum se zice..."exploatez posibilitatile mele"......l-am intrebat pe Roby ca il consider un baiat priceput!!! Oricum el a facut cutia si .... l-am intrebat de ceva frumos!! El a zis M.N.C. pt. ca firma are produse frumoase....poate ce nu sunt cele mai vestite..si cunoscute...da au niste produse fainutze....!!!!
Nu am zis inca nimic ce vreau sa cumpar.....doar ca vreau sa schimb cel de acuma!!( cand voi avea destui bani).....ORICUM MS....stii Sandu ca si pe tine te ma intreb cateodata...."ce zici de?" "ce ai considera ok?"!!!

Acum faza urmatoare va fi sa intorc boxa cu magnetul in sus...sa vad cum suna!!!
MULTUMESC BAIETZII!!!! TUNING 4EVER by WOLFI3

Last edited by Snapy_xxl; 08-04-08 at 18:10.
WOLFI3 is offline  
Old 09-04-08, 18:13   #100
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Exclamation Re: Matizuri din Oradea

Vad ca nu prea sunt discutii oe threadu meu...nu stiu..poate din cauza mea...da infine!!!!!
Azi am facut cum mi s-a sugerat, am intors subwooferu cu magnetu in sus...UITATI POZELE (nu zic ca imi pare rau ca ii cu telu facut....asta a fost):
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	09-04-08_1614.jpg
Views:	103
Size:	67.2 KB
ID:	507793   Click image for larger version

Name:	09-04-08_1615.jpg
Views:	108
Size:	71.7 KB
ID:	507794   Click image for larger version

Name:	09-04-08_1617.jpg
Views:	93
Size:	68.7 KB
ID:	507795  

Click image for larger version

Name:	09-04-08_1616.jpg
Views:	84
Size:	54.6 KB
ID:	507796  
WOLFI3 is offline  
Old 09-04-08, 20:53   #101
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Matizuri din Oradea

Eu zic ca ai facut bine ca ai pus invers difuzorulArata si mai bine
Pune please un filmuletz ceva sa-l vedem in actiune
spark88 is offline  
Old 09-04-08, 23:09   #102
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

mai mai
iar vin cu o sugestie
de ex tzi-as arata un bas la 380 ron nu iti zic marca jur il acopar are 125w reali!!!si garantat esti cel mai uimit ....este singurul bas din cariera mea de 5 ani instalator car audio de care sunt uimit si in ziua de azi deci daca stii ce inseamna sa coboare unh dif in frecventa sa iti tremure scaunele tabla si toate vezi nu fa confuzie nu pufaie si urla ca tobosari ci loveste puternic basul si e cu forta lucreaza in frecvente destul de dragute 35-40 hz ceea ce de la un dif atat de ieftin este foarte rar si nu ocupi nici jumate cat ocupi cu ladfoku asta si suna de 4 ori mai bine mai tare si mai frumos!!!!GARANTAT!!! stii reclama aia nu iti place se restituie inceraca si tu ceva new sa vezi si alte diferente ce ai acuma este cel mai de cel mai slab de pe piata roamneasca..fara suparare cel mai stift gunoi si cel mai prost sunet posibil de cica asa zis bas.....nu tu l-ai facut nbu ai nici o vina producatorul e de vina ca scoate asa porcarii si pacaleste lumea ..............
SoundIdentity is offline  
Old 10-04-08, 10:10   #103
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Matizuri din Oradea

Domnu eu inteleg ca tu te pricepi la sound si la chestii de genul da nu trebuie sa vb acuma chiar asa de jositor despre instalatia lui(chiar daca nu e printre cele mai bune de pe piata este doar inceputul,n-a zis ca asa o sa ramana)si daca te uiti mai sus a zis si el ca vrea sa schimbe difuzorul,precis ca n-a vorbit in vant trebuie doar sa aiba bugetul necesar si sigur va pune ceva smecher in buburuza
spark88 is offline  
Old 10-04-08, 21:31   #104
Roby Tico

Stage 3
 
Roby Tico's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 124
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Mai mai Sandule daca ai ceva de vandut dute si tu la Bazar car audiosi lasa omu in pace nu vezi ca omu este ca si mine (do it yourself)face cu mana lui tot ce poate ca asa ii place si cand o sa aiba bani o sa comande de pe net acel dif fii sigur
Roby Tico is offline  
Old 10-04-08, 23:40   #105
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

baa ce sensibili sunteti aicea adica vorbim de produse ieftine diferenta este care e mai bun ca celalalt ...intre 1 si celalalt diferenta cer si pamant......apropo robi dce lucru manual sau dealea nu iti inteleg acest sens al cuvantului dar de ex portbagajul nu tu l-ai facut??? de cand te trombonesc eu pe tine sa incerci si tu ceva mai normal dar nu asculti niciodata de mine ,,,,,,,,,dar 1 data incerci si garantat iti schimbi parerile hai bafta la matiz ...schimba jucaria aia din portbagaj nu cu unul mai scump cum crede ''domnul'' de mai sus ci cu 1 mai bun ...vrei sfaturi intreaba si tu pe forumuri ca si pret si calitate care e mai ok....nu intreba instalatori intreaba forumuri ca de acolo se invata multe ce proistie scuze asa sunt eu mai critic dar din 1 stiu ce trebuie minimal intr-o masina.....100% bas blaupunkt nici in perimetru porbagajului daca cineva zice ca acel sunet ce il scoate se numeste bas inseamna ca nu ati auzit nimeni un minimal sunet de bas.......baftaaa jaiiii nu va suparati!!!!!!!!
SoundIdentity is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -