Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-11-07, 13:17   #106
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by spark88 View Post
Domnu ce mai ai de vanzare????sa vedem ce cumpar de la tine
Cauciucurile sigur NU mai sunt de vanzare, ca am vorbit sa le iau eu

Apropo, Cote, weekend-ul asta, cel tarziu luni, vin sa le iau daca se poate, daca nu vedem noi, vorbim. Nu m-am razgandit, sa stii, si nici nu te mai tin mult cu ele, doar ca depind si eu de altcineva intr-o oarecare masura.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 15-11-07, 22:00   #107
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Smile Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Eu nu sunt chiar businessman, insa umblu tot la costum, iar statutul de asemenea imi impune o masina mai mare, mai eleganta...
Ai perfecta dreptate: sa cobori dintr-un Tico/Matiz tunat, imbracat la 4 ace e cam acelasi lucru ca si cand ai cobori dintr-un A6 negru in slapi si cu salopeta plina de ulei de motor (no offence pentru nimeni, este vorba doar de imaginea in sine, nu de categorisirea oamenilor dupa meserie)

O sa fac si eu pasul asta intr-o zi, dar nu in legatura cu Tico o sa-mi schimb cealalta masina cu una neagra, fie ea si 1.4 (dar sa fie pe benzina si cu geamuri fumurii ).

PS: te-am tot claxonat prin oras, dar nu te-ai uitat nici macar cu mirare sunt mereu cu un Hyundai Getz albastru.
sincer imi place atitudinea ta, si mie mi-ar fi placut sa imi mai iau o masina si sa pastrez matiz-ul ,...din pacate nu prea stau grozav cu banii sa fac asta ...in orice caz eu ma simt mai bine intr-un matiz tunat decat in unul stock...numai ca ma ia oamenii de neserios!!!
Aaaaa, si inca ceva daca erai in tico erai mai usor de recunoscut!!!! de regula sunt atent in trafic la restul lumii insa cand prind zile aglomerate parca ma lasa vederea , defect de serv.))
__________________
by you !!!
coteschwann is offline  
Old 15-11-07, 22:04   #108
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by spark88 View Post
Domnu ce mai ai de vanzare????sa vedem ce cumpar de la tine
ce am de vanzare am pus in topicul asta, momentan asta este tot ce am!...posibil sa fi omis ceva....spune cam ce te-ar interesa poate am
bafta multa!
coteschwann is offline  
Old 15-11-07, 22:06   #109
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Cauciucurile sigur NU mai sunt de vanzare, ca am vorbit sa le iau eu

Apropo, Cote, weekend-ul asta, cel tarziu luni, vin sa le iau daca se poate, daca nu vedem noi, vorbim. Nu m-am razgandit, sa stii, si nici nu te mai tin mult cu ele, doar ca depind si eu de altcineva intr-o oarecare masura.
astept ptr ca nu sunt disperat de bani,...nu am nev de bani imediat!..+ ca ti le-am promis!
coteschwann is offline  
Old 15-11-07, 22:16   #110
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

o POZA cu arcurile sport marca : Eibach - pro kit ... provenienta Olanda.
499 ron
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	arcuri sport Eibach pro kit.JPG
Views:	181
Size:	90.1 KB
ID:	391261  
coteschwann is offline  
Old 15-11-07, 23:32   #111
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Bine si daca schimb arcurile trebuie schimbate si amortizoarele????
spark88 is offline  
Old 16-11-07, 23:00   #112
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by spark88 View Post
Bine si daca schimb arcurile trebuie schimbate si amortizoarele????
eu am lasat vechile amortizoare ...e mai bine asa,...numai ca am mai bagat niste ulei mai poros in ele (asta la un cunoscator in asa ceva de f.f.f. multi ani face asta) si am fost super multumit, nu bate, nu troncane si la curbe e foarte stabila, te poti baza si baga de cel putin 3 ori mai tare in curbe in decat cu unele normale, plus ca in mom in care pui o frana nu mai ai senzatia aia urata ca se va lipi botul de asfalt si nici sa se lase spatele si sa se ridice botul atunci cand pleci tare de pe loc ...ca la masinile stock :P...astfel de lucruri cred ca sunt cunoscute de toate lumea,... parerea mea este ca se merita sa incerci!
coteschwann is offline  
Old 16-11-07, 23:25   #113
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Spune-mi te rog cu cat scade garda la sol....si daca ar mai putea fi scurtate (taiate), dupa parerea ta.
Eu mi-am montat un set FK tot pentru Matiz, -30mm, iar arcurile de pe spate aveau 4 spire identice din care am taiat 2 si as mai putea taia 2, dar pe fata nu prea pot sa le scurtez....
Cele din stanga pozei sunt pentru spate:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0009.jpg
Views:	133
Size:	530.4 KB
ID:	391882  
quick_5hifter is offline  
Old 18-11-07, 01:11   #114
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Spune-mi te rog cu cat scade garda la sol....si daca ar mai putea fi scurtate (taiate), dupa parerea ta.
Eu mi-am montat un set FK tot pentru Matiz, -30mm, iar arcurile de pe spate aveau 4 spire identice din care am taiat 2 si as mai putea taia 2, dar pe fata nu prea pot sa le scurtez....
Cele din stanga pozei sunt pentru spate:
cam 30mm dupa spusele lor desi mie mi se pare chiar 40mm,...nu stiu ce sa zic daca vrei le probezi si vezi car si cum ti se par,..eu zic ca e mai bine sa le lasi asa cum sunt ele(ma refer la cele sport)...arcurile-cele mai mici sunt pe spate
coteschwann is offline  
Old 29-11-07, 12:48   #115
Arry

Stage 2
 
Arry's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 39
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Sper sa mai ramana ceva din masina pana saptamana viitoare cand vin si eu in Cta ca tare as vrea s-o vad si poate iti mai "fur" si eu cate ceva
E mare pacat ca nu poti s`o pastrezi, nici eu nu as da-o pe-a mea pt nimic in lume
Arry is offline  
Old 29-11-07, 14:29   #116
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

@Arry: din cate am inteles, nu mai vinde masina

@cote: sambata la ora 19.00 poate vii si tu la intalnire Daewoo, la Cafe D'Art in fata....vom fi destul de multi si vedem si noi masina mai bine...

Last edited by quick_5hifter; 29-11-07 at 14:31.
quick_5hifter is offline  
Old 29-11-07, 17:57   #117
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

se anunta gashka mare sambata asta?
Scoop is offline  
Old 29-11-07, 20:07   #118
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Pai daca vii si tu, vine si Arry, vine si Cote, vom fi cel putin 4 cu mine cu tot!
Glumeam, dar oricum am putea sa ne adunam mai multi, e si intalnire DWC unde intotdeauna se prezinta 6-7-10-15 membri....cu ocazia asta mai racolam si noi membri Tico Squad si poate devine mai serioasa treaba.
quick_5hifter is offline  
Old 29-11-07, 22:52   #119
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Pai daca vii si tu, vine si Arry, vine si Cote, vom fi cel putin 4 cu mine cu tot!
Glumeam, dar oricum am putea sa ne adunam mai multi, e si intalnire DWC unde intotdeauna se prezinta 6-7-10-15 membri....cu ocazia asta mai racolam si noi membri Tico Squad si poate devine mai serioasa treaba.
acu' vad mesajul, okay ne auzim acolo,..mai multe vedem ce si cum la fata locului!bafta multa!
coteschwann is offline  
Old 30-11-07, 16:34   #120
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

/....ce sa zic ....m-am uitat la cateva pagini de la icneput am citit eu cate ceva ....mi-a luat ochii matizu ....si alin moment dat ziceai ceva de lambo dors.....in caz ca mai vrei iti pot da un mic mic ajutor ...ieftineala
__________________
pictures
Most_Wanted is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -