Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-13, 21:41   #16
PH 96 K R S

Stage 5
 
PH 96 K R S's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 485
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

bun venit,nu arata rau masina,e chiar ok...in legatura cu suspensia nu-mi vine a crede ca ai -80mm,bafta in continuare
PH 96 K R S is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 11:38   #17
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Mi-am dat seama dupa numar!

Mai poti acum sa ii treci culoarea in certificat sau ai facut-o inainte de taxele astia...?
da, saptamana trecuta am trecut pe la RAR, mi-au trecut in carte culoarea
nu pot sa o trec in talon($%#$%@%^$% in taxa lor de timbru) dar umblu cu o copie legalizata dupa cartea de ident dupa mine.
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 11:44   #18
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by PH 96 K R S View Post
bun venit,nu arata rau masina,e chiar ok...in legatura cu suspensia nu-mi vine a crede ca ai -80mm,bafta in continuare
mersi de apreciere
o poza in care "pare" de 80mm
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	535924_430399197019095_1198966785_n.jpg
Views:	208
Size:	181.4 KB
ID:	2760663  
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 12:31   #19
Edyson

Stage 3
 
Edyson's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 92
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Thumbs up Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

arata fain,dar nu e prea joasa?nu-ti agata la hopuri/damburi?si eu aveam de gand sa mi-o cobor dar dupa cateva drumuri bune,mi-am dat seama ca as face o mare greseala...
cum ai scos volanu?si eu incerc dar fara spor...si de la ce e buza la spoiler?da bine
__________________

Pasionat de fiare vechi ,mult mai fiabile decat plasticele noi
Edyson is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 19:45   #20
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by Edyson View Post
arata fain,dar nu e prea joasa?nu-ti agata la hopuri/damburi?si eu aveam de gand sa mi-o cobor dar dupa cateva drumuri bune,mi-am dat seama ca as face o mare greseala...
cum ai scos volanu?si eu incerc dar fara spor...si de la ce e buza la spoiler?da bine
nu ai probleme,crede-ma,doar ca e foarte deranjata pe drumuri "grele" aici includ si piatra cubica,si la cea mai mica denivelare sare si topaie,cam deranjant dar m am obisnuit
volanul l am scos cu niste: "i-am aplicat niste lovituri in coloana" si a iesit fara prea mare efort
buza e de Safrane
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 10:24   #21
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Salut,in primul rand ma bucur ca vad ca ai urmat propria idee pentru aceasta masina lucru care e de apreciat pentru exterior ti-as da un singur sfat numarul pozitionat la locul lui ,in rest arata intr-un mare fel ,eu unul personal m-am saturat de toate chestiile alea pe care le fac toti faruri putin 'inegrite' folie pe triple rosie neaparat ,deja sunt banale lucrurile astea , la jante sa gasesti ceva frumos si poate putin altfel..

Bafta in continuare cu masinuta

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 10:44   #22
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Salut,in primul rand ma bucur ca vad ca ai urmat propria idee pentru aceasta masina lucru care e de apreciat pentru exterior ti-as da un singur sfat numarul pozitionat la locul lui ,in rest arata intr-un mare fel ,eu unul personal m-am saturat de toate chestiile alea pe care le fac toti faruri putin 'inegrite' folie pe triple rosie neaparat ,deja sunt banale lucrurile astea , la jante sa gasesti ceva frumos si poate putin altfel..

Bafta in continuare cu masinuta

Numai de bine!
mersi de aprecieri, da si eu sunt satul de chestii fumurii, de semnale laterale de astra g,de bad boy look si alte chestii
numarul arata bine in realitate acolo,crede-ma,si oricum as da o am un singur proiector galben deci deocamdata exclud pozitionarea pe centru a numarului(si la RAR am mers tot asa,ideea e sa fie fizibil)
toate cele bune
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 10:57   #23
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by BV_88_SIK View Post
mersi de aprecieri, da si eu sunt satul de chestii fumurii, de semnale laterale de astra g,de bad boy look si alte chestii
numarul arata bine in realitate acolo,crede-ma,si oricum as da o am un singur proiector galben deci deocamdata exclud pozitionarea pe centru a numarului(si la RAR am mers tot asa,ideea e sa fie fizibil)
toate cele bune
De obicei deschid cate un topic ma uit toti viseaza acelasi lucru bad boy look semnale inegrite si multe alte ,ma bucur cand vad ca cineva mai deviaza de la acest obicei ''copy si paste' ..

Astept sa vad rezultatul in materie de jante

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 15:57   #24
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Cred ca semnalele (sau orice altceva) stock sunt si mai banale... nu credeti? Daca un lucru arata bine facut intr-un anume fel, conteaza ca si altii il fac asa? Retoric... gusturile difera.
Numarele, conform legii, trebuie sa fie pozitionate in locul prevazut din fabrica. Poti sa-ti iei amenda si pt simplul fapt ca e indoit.
Referitor la arcuri, ca tot a intrebat mareo, nu am facut asa, prefer sa mai invat si din greselile altora... dar am vazut la cineva arcuri taiate fata/spate, l-am ajutat sa le schimbe cu unele sport. Nu mai explic, pt ca oricum fiecare face ce-l taie capul...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 13:25   #25
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Cred ca semnalele (sau orice altceva) stock sunt si mai banale... nu credeti? Daca un lucru arata bine facut intr-un anume fel, conteaza ca si altii il fac asa? Retoric... gusturile difera.
Numarele, conform legii, trebuie sa fie pozitionate in locul prevazut din fabrica. Poti sa-ti iei amenda si pt simplul fapt ca e indoit.
Referitor la arcuri, ca tot a intrebat mareo, nu am facut asa, prefer sa mai invat si din greselile altora... dar am vazut la cineva arcuri taiate fata/spate, l-am ajutat sa le schimbe cu unele sport. Nu mai explic, pt ca oricum fiecare face ce-l taie capul...
Salut,sincer daca te uiti putin in afara lucrurile care se poarta acuma sunt banalitatile' alea gen OEM' sti si arata al naiba de bine dar de ce sa ma mir cand la noi in romania la ultimul show auto undeva prin bucuresti 'a mai de frumoasa masina in ochi romanilor ' a fost o masinuta cu neoane pe sub ea un tuning de prin 2000 si un pic ,tot acolo am ramas cu mentalitatea aceea invechita ,cum ai zis si tu fiecare are modul lui de a vedea lucrurile dar totusi cand se mananca aceeasi 'ciocolata ' isi pierde farmecul te saturi la un moment dat..

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 18:37   #26
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Si eu am arcurile sport taiate ... si nu am nici o problema ca sa sara sau ceva ... de 2 ani le am aproape asa taiate ... si am facut foarte multi km si frane de mana etc toata draciile si nu mi`au sarit rotiile .. asa ca nu mai baga toate vb in seama bafta
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 20:07   #27
car

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 113
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by iviTe View Post
Si eu am arcurile sport taiate ... si nu am nici o problema ca sa sara sau ceva ... de 2 ani le am aproape asa taiate ... si am facut foarte multi km si frane de mana etc toata draciile si nu mi`au sarit rotiile .. asa ca nu mai baga toate vb in seama bafta
De acord cu tine, pot confirma ceea ce ai spus deoarece si eu am optat pentru a mai taia cate ceva. Amortizoarele TA rezista eroic, nu am avut nici eu probleme desii am facut km destui.
car is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 20:34   #28
PH 96 K R S

Stage 5
 
PH 96 K R S's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 485
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

Quote:
Originally Posted by iviTe View Post
Si eu am arcurile sport taiate ... si nu am nici o problema ca sa sara sau ceva ... de 2 ani le am aproape asa taiate ... si am facut foarte multi km si frane de mana etc toata draciile si nu mi`au sarit rotiile .. asa ca nu mai baga toate vb in seama bafta
bravo ivite,ma bucur ca ai adaugat acest comentariu,pentru toti cei care zic ca nu se poate taia din arc.nu are cum sa sara,se comprima datorita greutatii masinii.bafta
PH 96 K R S is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 09:20   #29
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CieLOW cremweiss deutsche taxi

"..dar totusi cand se mananca aceeasi 'ciocolata ' isi pierde farmecul te saturi la un moment dat.." true story!!!
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -