Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-12, 20:03   #61
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Tico - VN 04 RAB

Quote:
Originally Posted by rat_lycu View Post
nu le-am asezat eu asa acolo , sant pozele de cel ce mi-a vandut bijuteria . azi sau maine ajung toate la mine . revin cu poze noi .
1. Interesant sa vedem rezultatul
2. Sunt curios daca motorul mai e in toate mintile si daca se mai gasesc piese ca si pe mine ma batea un gand sa il iau
3. Electrica la el nu o ai? inclusiv calc motor si calc turbo (nu le vad in nici o poza)
4. Bafta la transplant !
georulz is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 10:07   #62
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico - VN 04 RAB

Haideti sa nu creiem confunzie:

1) Motorul pozat in casa nu este de mine , eu l-am tinut la garaj, Guashe a bagat motorul in casa ... nici nu cred ca putea face altcineva lucrul asta.
2) Motorul are mici lipsuri acuma, dar in rest e ok, noul proprietar o sa vada cand il ridica de la coletarie, ca nu au gap segmenti, ca nu bate, se invarte frumos si lejer, chiulasa este in stare foarte buna, e planata si are porturile marite. Piese se gasesc noi in anglia cate vrei , efectiv orice se gaseste chiar si chiulasa noua , axe cu came sport si multe alte .(http://www.camskill.co.uk/m6b0s0p0/D...nd_Accessories)
3) La electrica lipseste instalatia propriuzisa adica cablurile in rest 90% din senzorii sunt si ECU este. Calculator de turbina ... ) ... ce poti gestiona electric la o turbina full mecanica ?



Aviz, daca dai axele cu came jos , noteazale ca sunt diferite admisia de evacuare si pe urma nu prea ai cum sa le deosebesti.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 12:38   #63
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Tico - VN 04 RAB

Am zis si eu, nu stiam sigur...banuiam ca este turbo mecanic. Daca se gasesc piese, atunci deja suna f interesant!
georulz is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 11:16   #64
rat_lycu

Stage 5
 
rat_lycu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Default Re: Tico - VN 04 RAB

intradevar motorul este asa cum a spus thenzo adica este chiar foarte ok dar cu mici lipsuri pe care voi incerca sa le remediez din pacate cand ma voi intoarce pt ca maine i-mi iau ramas bun de la romanica . intre timp daca stie cineva ceva de vreo instalatie electrica si ma poate ajuta .... , multumesc mult . multumesc pt atentionarea la axele cu came , am observat ca nu sunt identice da din pacate nu am avut mult timp la dispozitie sa-l studiez mai bine .
asa ca baieti ce sa mai zic , multa bafta , la mai multi km , sanatate si sa ne auzim in vara cu bine . sanatate tuturor .
ps > taurasul a mai primit si un volan frumos , doua praguri noi si sper sa ajunga pana diseara si o pompa electrica de benzina .
rat_lycu is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 06:47   #65
rat_lycu

Stage 5
 
rat_lycu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Default Re: Tico - VN 04 RAB

din afganistanul "insorit" rat_lycu va transmite salutari la toti posesorii de bijuterii numite tico . din pacate mai am vreo trei luni si ceva pana sa intru si eu inapoi in gasca celor cu cele mai frumoase masinute . taurasul meu inca hiberneaza si mie tare dor de el si de soselele noastre . pana atunci va urez km cat mai multi si in siguranta . sanatate tuturor . ps : daca stie cineva pe undeva vreun turometru pt taurasul meu si ma poate ajuta .... multumesc .

Last edited by rat_lycu; 26-04-12 at 06:50.
rat_lycu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -