Am cumparat masina acum 7 luni intr-o stare jalnica . Dar de luna asta am inceput sa fac modificari la ea ... Este un Cielo din '96 cu 75 caluti si 134.000 KM la bord.
A primit :
- Instalatie GPL
- kit ambreiaj
- capete planetare
- rulmenti fata
- amortizoare fata
- discuri si placute frana
- inlocuit motorasele geamurilor electrice
- radiator apa
- bielete antirulio
Modificari pe viitor :
Mecanic :
Arcuri de espero sau opel ( mai tari )
Amortizoare pe gaz fata + spate
Distributia
Interior :
- Antifonat complet ( deja am inceput cu usa soferului si plafonu )
- Inlocuit materialul de la plafon
- Inlocuit scaunele si bancheta din spate cu unele de opel
- Volan cu airbag cu tot cu senzori.
- Fete de usi
- Revopsit toate plasticele din interior
- Ceasuri noi in bord ( schimbat si luminile verzi cu unele albastre ), dar eu vreau sa gasesc de kadet digital
Exterior :
- Xenoane
- revopsit sau colantat
- Jante
- Schimbat placutele de inmatriculare
Vreau sa o las cat mai simpla , fara modificari grosolane si nici sa umblu la motor sa o fac bmw

. Este o masina lunga si linistita de familie si asa o sa ramana