Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 23:53   #16
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Vreau sa vad putin interiorul Stiu ca ai facut fetele de usi cu albastru insa acolo unde e plush-ul ala verde vreau sa stiu ce ai lipit si mai ales cu ce ai lipit Daca se poate si nu e secret.
da la albastru am renuntat dar o sa fac maine o poza la ce am lipit si o sa lipesc pe partea aia si o sa scriu si cum am facut , acum vreau sa fac interiorul altfel pt ca am facut rost si de alte scaune mult mai faine decat cele recaro si mult mai practice dar asta o las surpriza pe mai incolo
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:57   #17
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by Myk3 GhO$t Dr1v3r View Post
un exemplu de vopsea speciala....
la vopsea o sa ramn la albastru dar o sa fie ceva special cu ceva special in el saptamana asta o sa mai fac teste la vopsea ca vreau sa fiu sigur ca o sa fie fain , de vineri fac teste la "specialul " ce o sa il bag pe unele parti ale masinii
pt vopsea astept ceva din america sper sa vina si sa fie ce am sperat eu ca cumpar :P
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 22:30   #18
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Nubira 1 body kit

Vopsea cu ce 'special' faci? Perla, fulgi (obsesia mea :X )? Frumoasa masina in rest, nu prea am ce comenta pt ca nu e terminata, dar linia masinii, in mare, e placuta ochiului. Dar, o singura obiectie. Nu jantele alea Prea e lumea plina de jantele astea crom/negru. Cauta ceva mai special... Niste wolfraceuri mai calumea, un borbet, un OZ
banzay is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 02:52   #19
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Vopsea cu ce 'special' faci? Perla, fulgi (obsesia mea :X )? Frumoasa masina in rest, nu prea am ce comenta pt ca nu e terminata, dar linia masinii, in mare, e placuta ochiului. Dar, o singura obiectie. Nu jantele alea Prea e lumea plina de jantele astea crom/negru. Cauta ceva mai special... Niste wolfraceuri mai calumea, un borbet, un OZ
mersi maine o sa pun poze cu ce am mai lucrat si cu spatele sa se vada cum e
cu jantele sa vad cum o sa stau cu banii alea ce leam pus poza sunt ieftine si se pot personaliza , la vopsea daca nu imi vine pigmentul ce lam comandat o sa iau un albastru subaru si o sa folosesc "specialul" ce lam luat si gata oricum masina o sa fie cat mai simplu facut fara prea multe impopotonari

la interior am mai multe pregatite scaune din piele neagra de CLS ful electrice si cu incalzire spatele vine tapisat in piele neagra(am cumparata pielea) , sistem audio DLS Scandinavia trichanel pe fata cu statie audison trichanel pe usile spate DLS Scandinavia pe doua canale cu crosover si woofeer DLS sp12i cu statie ultimate a6 headunit JVC exad shx 851 un calculator in bord
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 12:00   #20
alin_craiova

Stage 4
 
alin_craiova's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 196
Default Re: Nubira 1 body kit

masina ta are aer de skyline ....sincer iti zic...imi place mult
alin_craiova is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 17:12   #21
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

mersi alin ma bucur ca iti place si sper sa iti placa si cand o sa fie gata toata :P
alte jante ce am mai gasit tot asa mai ieftin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	poza_487_1216.jpg
Views:	65
Size:	105.7 KB
ID:	1370913  
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 18:54   #22
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by Rares_bv View Post
mersi alin ma bucur ca iti place si sper sa iti placa si cand o sa fie gata toata :P
alte jante ce am mai gasit tot asa mai ieftin
Astea merg mult mai bine... in genul asta ma gandisem si eu ca ar da bine pe masina ta.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 20:38   #23
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Astea merg mult mai bine... in genul asta ma gandisem si eu ca ar da bine pe masina ta.
stiu ca am cautat dupa sfatul tau si am gasit
acum astept sa treaca ninsoarea sa pot termina de intarit tot ce am facut si sa o pregatesc de vopsit sper ca pe joi sa se duca vremea rea
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 20:50   #24
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Nubira 1 body kit

Suuupppeeerrrr astea Ia-le, nu mai astepta
banzay is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 21:45   #25
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Suuupppeeerrrr astea Ia-le, nu mai astepta
o sa le iau dare tre sa tremin ce mam apucat si sa vand oz urile si mai am si niste mak uri pe 18 de vanzare dar 5x112 oricum le iau chiar daca nu le vand

a si tre sa pun poze cu spatele ca nu stiu ce toba sa pun poate vine cineva cu vreo idee eu mam gandit la ceva dar sa pun poze sa vedeti
azi a nins ca am vrut sa scot masina din garaj sa fac poze da o sa fac maine

Last edited by Rares_bv; 16-03-10 at 21:49.
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 22:08   #26
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

unpic de virtual tuning la vopsea dunga de jos vreau sa o fac cu pigment glow in the dark albastru si la bezna se aprinde o sa fac un contur finut al masini si daca d bine o sa ramana
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	218
Size:	676.7 KB
ID:	1371959  
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 22:44   #27
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Nubira 1 body kit

Interesante idei Pot sa te rog si eu ceva? Am o obsesie cu niste fulgi care se pun in lac si vopseaua iese ceva de genul: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1259336410 , dar problema e ca eu nu reusesc sa gasesc asa ceva pe la noi. Poti sa intrebi doar la cei de iei tu vopseaua daca au asa ceva? Cu cumparatul ma descurc eu, problema e gasitul lor
banzay is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 22:46   #28
Rares_bv

Stage 2
 
Rares_bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 66
Default Re: Nubira 1 body kit

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Interesante idei Pot sa te rog si eu ceva? Am o obsesie cu niste fulgi care se pun in lac si vopseaua iese ceva de genul: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1259336410 , dar problema e ca eu nu reusesc sa gasesc asa ceva pe la noi. Poti sa intrebi doar la cei de iei tu vopseaua daca au asa ceva? Cu cumparatul ma descurc eu, problema e gasitul lor
stiu pe cineva care sia facut masina asa si aia dau bine pe negru o sa il intreb de unde a luat si cu cat ok
Rares_bv is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 22:59   #29
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Nubira 1 body kit

Mii de multumiri! Eu acum sunt in plin proces de vopsire si o fac alb mat deocamdata cred. Si daca e sa gasesc deastia, ii trag un lac repede
banzay is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 08:29   #30
il padrino

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 210
Default Re: Nubira 1 body kit

man, este printre putinele masini care arata chiar bine dupa tuning...cu eleronul acela parca ar mai fi de lucrat..bafta!
il padrino is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -