Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-10, 08:20   #166
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by sorin_maican20 View Post
Imi dau si eu cu parerea.

Eu zic sa le lasi asa sau sa le mai vopsesti inca o data, dar cu un gri sobolan (am atasat o poza - cea antracit) si buza rosie. Cred ca ar da foarte bine. Daca vrei pot sa vin sa te ajut sa le pregatesti. Unde-s doi puterea creste
Momentan le las asa, daca imi vine vreo idee mai incolo, vedem. Mersi
Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
nu negre...mai bine albe, lolo
Da, m-am gandit si la alb, dar acuma arata bine asa. O sa tin cont de parerea ta
Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
parerea mea...jante de Matiz dublate, buza culoarea originala si miezul albastrul masinii...nu cred ca se poate mai bine de ce de matiz o sa ma intrebi...sunt pe 13 si gasesti mai usor gume de intins :P
Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
ar fi o treaba
Eu in principiu nu sunt de acord cu jantele dublate, cat dau pe dublat si gume strech, iau aliaje. Dar la dublat oricum pe 13" minim ar fi, ca pe 12" nu sunt anvelope late.... O sa vad in primavara.
Quote:
Originally Posted by TM32CIP View Post
pentru tine ar fi la superpretz cele pe 15" care le am de vanzare, daca iti place modelul evident cu tot cu gume
Le-am vazut de cand le-ai pus la vanzare... si imi place modelul, dar nu stiu unde am pus sacul ala cu bani (am vandut si jantele alea care le aveam eu....). Cand o sa am finante pentru jante o sa iau in considerare oferta ta (daca va mai fi valabila). Mersi frumos

In alta ordine de idei... Cineva acolo sus, ma iubeste! Si inca foarte mult! Luni seara, unde la ora 12:20, am iesit din parcare cu masina... si s-a rupt pivotul! Daca mai statea acolo 5 minute, intram in pasajul de la Unirii, mai putin de 70km/h nu mergeam, si din pivotul ala rezulta o dauna totala atat pentru mine cat si pentru masina... Am urcat masina inapoi pe trotuar, am luat-o a doua zi cu rampa, am schimbat bratul inferior.... Cost total, undeva la 450 lei, ceea ce nu era deloc programat! Bine ca nu a patit nimic capatul de planetara care a iesit din cutie, ala e vreo 400 lei... Cat de curand (sper sa am banii pt asta) o sa urmeze si pivotul pe dreapta, nu de alta dar nu l-am schimbat de cand am luat masina (40.000 km), si inainte de asta nu stiu cand a mai fost schibmat de proprietar.... a, da, si capetele de bara probabil. Vreau sa ma stiu cu directia la locul ei. Doua poze mai jos, mai multe nu am apucat sa fac, ca sa nu mai zic ca nu imi ardea deloc de poze...

PS: tin sa multumesc lui Madalin ca nu m-a injurat ca l-am sunat la ora aia, si lu opia pentru numerele de telefon (care nu m-au ajutat, rampa a fost de la service )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0541.jpg
Views:	131
Size:	1.04 MB
ID:	1743357   Click image for larger version

Name:	Photo0542.jpg
Views:	202
Size:	1.33 MB
ID:	1743358  
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 17-11-10, 08:28   #167
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Tico B-99-SAA

chiar nasol rau...bine ca nu ai patit cv mai grav
valitataye is offline  
Old 17-11-10, 09:11   #168
Stefy88

Stage 5
 
Stefy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

pffff.....numai necazuri...se tin lant dupa tine...si bine ca nu a fost mai grav....

ce sa zic, spor la treaba si sper sa fie ultimul necaz...la multi KM fara probleme, bafta multa, numai bine!
__________________
Nubira II 1.6 16V ......Masina mea...https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...97-nubira.html
Stefy88 is offline  
Old 17-11-10, 09:47   #169
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Tico B-99-SAA

Man imi pare sincer rau...mai ales cand am auzit la telefon nu-mi venea sa cred . Cum ai spus si tu e bine ca s-a intamplat cand te pregateai de plecare ca daca era sa se intample mai tarziu cine stie care erau cauzele. Bine ca ai scapat doar cu bratul ala...bafta man si ai grija daca e ceva dai un telefon (daca e ceva si nu raspund cum a fost ieri mai insisti ca nu-i problema...)
__________________
Alex30 is offline  
Old 17-11-10, 10:12   #170
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post

PS: tin sa multumesc lui Madalin ca nu m-a injurat ca l-am sunat la ora aia, si lu opia pentru numerele de telefon (care nu m-au ajutat, rampa a fost de la service )
nu ai pentru ce, te poti baza pe helpu meu...ce pot spune decat nasol, iar mecanicii unde ai facut masina iti puteau spune, ba baiatule vezi ca sunt uzate astea, schimba-le. Las ca o faci tu, cu bani e mai greu. bafta! Bine ca nu ai patit tu ceva!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 17-11-10, 10:21   #171
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
chiar nasol rau...bine ca nu ai patit cv mai grav
Da, d-asta zic ca cineva acolo sus ma iubeste... daca eram in mers sigur se mai rupea ceva p-acolo!
Quote:
Originally Posted by Stefy88 View Post
pffff.....numai necazuri...se tin lant dupa tine...si bine ca nu a fost mai grav....

ce sa zic, spor la treaba si sper sa fie ultimul necaz...la multi KM fara probleme, bafta multa, numai bine!
Eu sper sa nu se mai tina alea rele... vreau sa vina alea bune... stii tu, sa rasara soarele pe strada mea! Mersi, asa sa fie!
Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Man imi pare sincer rau...mai ales cand am auzit la telefon nu-mi venea sa cred . Cum ai spus si tu e bine ca s-a intamplat cand te pregateai de plecare ca daca era sa se intample mai tarziu cine stie care erau cauzele. Bine ca ai scapat doar cu bratul ala...bafta man si ai grija daca e ceva dai un telefon (daca e ceva si nu raspund cum a fost ieri mai insisti ca nu-i problema...)
Mersi Alex... e bine ca am avut bani sa o rezolv (o parte i-am imprumutat). Te deranjez daca am nevoie stai linistit
Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
nu ai pentru ce, te poti baza pe helpu meu...ce pot spune decat nasol, iar mecanicii unde ai facut masina iti puteau spune, ba baiatule vezi ca sunt uzate astea, schimba-le. Las ca o faci tu, cu bani e mai greu. bafta! Bine ca nu ai patit tu ceva!
Mersi man! Mecanicu era chiar surprins, ca cica el n-a vazut nimic defect acolo... am trecut peste, era uzura, nu vina lui, desi puteam sa ii fac un mic scandal... Vorba ta, bine ca sunt eu sanatos!
B-99-SAA is offline  
Old 17-11-10, 16:32   #172
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: Tico B-99-SAA

Meserie..urat..!!!

Imi pare rau..atunci cand nu te astepti se intampla.
Cum au zis colegii mai sus.,bine ca a fost cand te pregateai sa pleci ca altfel se intampla mai rau .
Spor iti doresc..fierul se face..
__________________

"BRABUS"STYLE
matheo66c is offline  
Old 17-11-10, 17:46   #173
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Tico B-99-SAA

Ce e nene cu norocul asta pe tine? :(
aXXo is offline  
Old 17-11-10, 18:59   #174
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Momentan le las asa, daca imi vine vreo idee mai incolo, vedem. Mersi

Da, m-am gandit si la alb, dar acuma arata bine asa. O sa tin cont de parerea ta


Eu in principiu nu sunt de acord cu jantele dublate, cat dau pe dublat si gume strech, iau aliaje. Dar la dublat oricum pe 13" minim ar fi, ca pe 12" nu sunt anvelope late.... O sa vad in primavara.

Le-am vazut de cand le-ai pus la vanzare... si imi place modelul, dar nu stiu unde am pus sacul ala cu bani (am vandut si jantele alea care le aveam eu....). Cand o sa am finante pentru jante o sa iau in considerare oferta ta (daca va mai fi valabila). Mersi frumos

In alta ordine de idei... Cineva acolo sus, ma iubeste! Si inca foarte mult! Luni seara, unde la ora 12:20, am iesit din parcare cu masina... si s-a rupt pivotul! Daca mai statea acolo 5 minute, intram in pasajul de la Unirii, mai putin de 70km/h nu mergeam, si din pivotul ala rezulta o dauna totala atat pentru mine cat si pentru masina... Am urcat masina inapoi pe trotuar, am luat-o a doua zi cu rampa, am schimbat bratul inferior.... Cost total, undeva la 450 lei, ceea ce nu era deloc programat! Bine ca nu a patit nimic capatul de planetara care a iesit din cutie, ala e vreo 400 lei... Cat de curand (sper sa am banii pt asta) o sa urmeze si pivotul pe dreapta, nu de alta dar nu l-am schimbat de cand am luat masina (40.000 km), si inainte de asta nu stiu cand a mai fost schibmat de proprietar.... a, da, si capetele de bara probabil. Vreau sa ma stiu cu directia la locul ei. Doua poze mai jos, mai multe nu am apucat sa fac, ca sa nu mai zic ca nu imi ardea deloc de poze...

PS: tin sa multumesc lui Madalin ca nu m-a injurat ca l-am sunat la ora aia, si lu opia pentru numerele de telefon (care nu m-au ajutat, rampa a fost de la service )
Au...imi pare rau de cele intamplate...sti cum e, norocul nu vine niciodata singur...bine ca n-ai patit-o mai rau .Mult succes si nervi de fier.
NXdev is offline  
Old 17-11-10, 19:48   #175
sorin_maican20

Stage 5
 
sorin_maican20's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 726
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tico B-99-SAA

Nasol moment. Cand lucram la un magazin de piese auto, aveam un Tico caruia i-a iesit pivotul la 30 - 40 la ora. Instant a intrat intr-o masina parcata pe strada respectiva. Asa ca ai avut noroc, daca pot sa il numesc asa.

Cu siguranta o sa iesi din impas (mi s-a intamplat si mie sa am o serie de ghinioane). Trebuie sa ai rabdare.
sorin_maican20 is offline  
Old 17-11-10, 20:29   #176
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

si mai fa rost de bani si schimbal si pe celalalt, ca nu se stie niciodata...
NightClubRacer is offline  
Old 17-11-10, 20:46   #177
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Tico B-99-SAA

Imi pare rau pentru eveniment. Bine ca nu a fost mai grav si bine ca esti tu ok.

De ce te-a costat asa mult? Bratul cu tot cu pivot e in jur de 60-100 ron maxim. Iar de schimbat se schimba usor. Cum de ai ajuns la 450 ? Sau atat a costat sa o iei cu platforma?
georulz is offline  
Old 17-11-10, 20:55   #178
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

platforma face cam 1,5mil...deci
NightClubRacer is offline  
Old 17-11-10, 21:59   #179
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Default Re: Tico B-99-SAA

Ce aiurea...
bib_andrey is offline  
Old 18-11-10, 08:35   #180
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by matheo66c View Post
Meserie..urat..!!!

Imi pare rau..atunci cand nu te astepti se intampla.
Cum au zis colegii mai sus.,bine ca a fost cand te pregateai sa pleci ca altfel se intampla mai rau .
Spor iti doresc..fierul se face..
Mersi Marius... am facut deja fierul... acuma trebuie sa mai fac niste bani...
Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Ce e nene cu norocul asta pe tine?
Nu stiu...! Nu stiu io d-astea!
Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Au...imi pare rau de cele intamplate...sti cum e, norocul nu vine niciodata singur...bine ca n-ai patit-o mai rau .Mult succes si nervi de fier.
Da, sper sa fie bine in continuare....
Quote:
Originally Posted by sorin_maican20 View Post
Nasol moment. Cand lucram la un magazin de piese auto, aveam un Tico caruia i-a iesit pivotul la 30 - 40 la ora. Instant a intrat intr-o masina parcata pe strada respectiva. Asa ca ai avut noroc, daca pot sa il numesc asa.

Cu siguranta o sa iesi din impas (mi s-a intamplat si mie sa am o serie de ghinioane). Trebuie sa ai rabdare.
Mecanicu mi-a povestit de unu care avea undeva la 60-70.... a intrat roata sub masina cand s-a rupt pivotul, si s-a dat peste cap masina pana s-a oprit... deci eu mai norocos de atat nu stiu daca puteam sa fiu...
Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
si mai fa rost de bani si schimbal si pe celalalt, ca nu se stie niciodata...
Da, asta m-am gandit si eu! Macar sa stiu ca nu merg cu emotii...
Quote:
Originally Posted by georulz View Post
Imi pare rau pentru eveniment. Bine ca nu a fost mai grav si bine ca esti tu ok.

De ce te-a costat asa mult? Bratul cu tot cu pivot e in jur de 60-100 ron maxim. Iar de schimbat se schimba usor. Cum de ai ajuns la 450 ? Sau atat a costat sa o iei cu platforma?
Bratul cu tot cu surub a fost 73 lei, platforma 150, manopera la service inca 200 (a fost mai mult de munca, s-au deranjat matele alea pe acolo, a iesit planetara din cutie... am crezut ca e rupta...). D-asta a fost asa mult.
Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
platforma face cam 1,5mil...deci
Da, asta a fost cea mai ieftina care am gasit-o...
Quote:
Originally Posted by bib_andrey View Post
Ce aiurea...
Intr-adevar...


Multumesc tuturor pentru urarile de bine, sper sa nu mai am peripetii d-astea de acum. O sa incerc sa schimb cat mai curand si celalalt pivot, si capetele de bara. In rest.... o sa vad.
B-99-SAA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -