Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-05-10, 01:19   #61
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

daca o sa te iei dupa opia o sa ramai lefter mai fa o pauza si strange bani pentru o revopsire, ca o sa ai nevoie de cateva piese noi
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 09-05-10, 18:23   #62
sorin_maican20

Stage 5
 
sorin_maican20's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 726
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tico B-99-SAA

Salut,

Foarte bine arata cu folia pe geamuri. Mai am o intrebare:
Cotiera de la ce masina este? A fost greu de montat?

Multumesc
sorin_maican20 is offline  
Old 09-05-10, 21:13   #63
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
daca o sa te iei dupa opia o sa ramai lefter mai fa o pauza si strange bani pentru o revopsire, ca o sa ai nevoie de cateva piese noi
da man, se face... incep sa strang bani, ne bagam la mecanica de-acuma

Quote:
Originally Posted by sorin_maican20 View Post
Salut,

Foarte bine arata cu folia pe geamuri. Mai am o intrebare:
Cotiera de la ce masina este? A fost greu de montat?

Multumesc
mersi. cotiera e de la type-r, universala, gasesti in carrefour. arata la fel si pe ambalaj, gri, n-ai cum s-o incurci (o desfaci putin daca nu, si te uiti la ea). nu e greu de montat, poate la scaune tb atentie si mai ales ca nu ai spatiu suficient, dar e ok. plus ca eu de 1 an de zile, abea acum am strans un surub la ea ca se slabise, dar nu se pune problema sa fie proasta.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic

Last edited by B-99-SAA; 09-05-10 at 21:16.
B-99-SAA is offline  
Old 09-05-10, 23:13   #64
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Tico B-99-SAA

Salutare. Am citit topicul, ce sa mai, foarte ingrijita masina, iar modificarile cu bun gust

O mica sugestie, pozitiile fata - incep sa sa ingalbeneasca, ceva nou?
Spor la strans cash pentru modificari!
SKR* is offline  
Old 10-05-10, 02:00   #65
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

o sa vina si alte faruri, bara fata, aripi...se schimba cam tot ce e dus si dupa o baga la paint dar trebuie vreo 5-6mil numai sa cumpere piesele la bot, plus vopsea, mana de lucru...asea ca daca se abtina vreo 1-2-3luni o face cum trebuie la exterior

iar ca mecanica numai ai mari probleme. Sa nu uiti sa vezi de unde iei furtunu ala...sa nu te culci pe o ureche cu improvizatia
NightClubRacer is offline  
Old 10-05-10, 07:33   #66
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Ieri seara (in jurul orei 21) erai pe la Prosper? Am vazut un Ticolau cu jante CMS cum se regasesc pe Matizuri... si cam avea culoarea ta.
Mustang is offline  
Old 10-05-10, 09:05   #67
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Salutare. Am citit topicul, ce sa mai, foarte ingrijita masina, iar modificarile cu bun gust

O mica sugestie, pozitiile fata - incep sa sa ingalbeneasca, ceva nou?
Spor la strans cash pentru modificari!
mersi de aprecieri... un far e cel original, e matuita sticla, iar la celalalt e sticla de pozitite galbena pt ca l-am schimbat acum un an si e de proasta calitate. vor veni altele, asa cum spune si NightClubRacer.

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
o sa vina si alte faruri, bara fata, aripi...se schimba cam tot ce e dus si dupa o baga la paint dar trebuie vreo 5-6mil numai sa cumpere piesele la bot, plus vopsea, mana de lucru...asea ca daca se abtina vreo 1-2-3luni o face cum trebuie la exterior

iar ca mecanica numai ai mari probleme. Sa nu uiti sa vezi de unde iei furtunu ala...sa nu te culci pe o ureche cu improvizatia
da man, o sa vad cum fac sa gasesc si furtunul ala, nu vreau sa dau de altele... cand am banii pt piese te anunt, si ne apucam de ea

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Ieri seara (in jurul orei 21) erai pe la Prosper? Am vazut un Ticolau cu jante CMS cum se regasesc pe Matizuri... si cam avea culoarea ta.
da, eu eram am stat parcat vreo 20 minute la Prosper in statie la autobuz. trebuia sa dai un flash ceva sticker cu 4Tuning nu mai am momentan, din cauza unui bulangiu care face arfe si e pe cale sa-i rup picioarele cand il mai prind... stie el care...
apropo, are cineva un sticker cu 4Tuning mai de calitate? cu lipici bun, si culoare frumoasa (am mai avut unul care era culoarea palida si lipiciul lasa de dorit).
B-99-SAA is offline  
Old 10-05-10, 09:15   #68
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Sa lu faci prostia sa iti cumperi faruri "clare" pentru Tico, nu sunt bune de NIMIC. Mie mi-a placut cum arata, etc ... si cu faza lunga acum vad cum ar trebui sa bata de fapt faza scurta + ca reglajul il vei face manual ...
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline  
Old 10-05-10, 22:35   #69
Stefy88

Stage 5
 
Stefy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

vad ca si tu te ti tare...imi place...modificari cu gust...te misti repejor...stiu si eu cum e cu fondurile dar asta e,bafta multa in continuare si tine-o tot asa



numai bine!
__________________
Nubira II 1.6 16V ......Masina mea...https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...97-nubira.html
Stefy88 is offline  
Old 14-05-10, 12:20   #70
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
da, eu eram am stat parcat vreo 20 minute la Prosper in statie la autobuz. trebuia sa dai un flash ceva sticker cu 4Tuning nu mai am momentan, din cauza unui bulangiu care face arfe si e pe cale sa-i rup picioarele cand il mai prind... stie el care...
apropo, are cineva un sticker cu 4Tuning mai de calitate? cu lipici bun, si culoare frumoasa (am mai avut unul care era culoarea palida si lipiciul lasa de dorit).
N-am avut cum sa opresc pentru ca ma presa timpul.
Poate data aviatoare.
Mustang is offline  
Old 29-05-10, 14:30   #71
ascany
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: Tico B-99-SAA

frumoasa evolutia masinei tale am urmarit de la inceput
fai jantele albe si bagai si o culoare traznita daca tot vrei sa o revopsesti
bafta
ascany is offline  
Old 29-05-10, 18:40   #72
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by ascany View Post
frumoasa evolutia masinei tale am urmarit de la inceput
fai jantele albe si bagai si o culoare traznita daca tot vrei sa o revopsesti
bafta
mersi frumos!

si un update la masina.... s-a rupt cablu la ambreiaj, si bate ceva pe fata, cred ca pivotii (n-am apucat sa ma uit). astept niste finante, apoi ma apuc de ea. o sa ma duc la tovrashu meu, care lucreaza bine! dar depinde in primu rand de bani, apoi de vreme, apoi de servici (timpu)... sper sa iasa bine.
B-99-SAA is offline  
Old 29-05-10, 22:19   #73
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Tico B-99-SAA

tigani aia sunt de vina, ne-au blestemat...lasa ma ca se rezolva repede alea, renunti la toba deocamdata
NightClubRacer is offline  
Old 29-05-10, 22:31   #74
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
tigani aia sunt de vina, ne-au blestemat...lasa ma ca se rezolva repede alea, renunti la toba deocamdata
da frate tiganii sunt de vina si opia bineinteles uite cum ma dai tu de gol era surpriza... hai ca poate nu se prinde lumea oricum, rezultatul conteaza, si eu cred ca va fi unul marfa!!! dar mai avem de asteptat putin, finantele astea...
B-99-SAA is offline  
Old 31-05-10, 20:38   #75
Stefy88

Stage 5
 
Stefy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 338
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico B-99-SAA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
da frate tiganii sunt de vina si opia bineinteles uite cum ma dai tu de gol era surpriza... hai ca poate nu se prinde lumea oricum, rezultatul conteaza, si eu cred ca va fi unul marfa!!! dar mai avem de asteptat putin, finantele astea...
aaaa....hotule...nu spui nimic...vrei sa vopsesti masina?


macar tragei o nuanta frumoasa de albastru...bafta multa si spor la treaba



cu stikerul ala cum stam..il pui tu sau imi fac o comanda pe forum..nu-i suparare ca nu poti...dar sa stiu ce fac...




numai bine
Stefy88 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -