Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-10-10, 21:54   #211
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Am vazut eu pe alt topic cand ziceai tu de niste capace mai speciale.... oare aia sa fie surpriza??? ;
mike-fullspeed is offline  
Old 13-10-10, 07:55   #212
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Aia e, dar pe jantele astea mai late cred... ca mi-ar fi mila sa le dau pe o nimica toata, sunt intr-o stare mult prea buna. Si decat asa, mai bine iau inca 2 cauciucuri noi si asta e, le pastrez
banzay is offline  
Old 16-10-10, 12:41   #213
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Just do it!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Stopuri rosii.jpg
Views:	312
Size:	600.1 KB
ID:	1697414  
B-72-RZD is offline  
Old 16-10-10, 16:42   #214
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Mersi frumos pustiu! Ca de obicei bun gust si idei de nota 10! Doar sa fie chef sa ma apuc de ele oricum trebuiesc refacute ca cel din dreapta s-a facut de rahat cand l-am lacuit ultima oara. Erau ok si inainte, dar m-a mancat in fund sa le fac iar

Azi un pic de timp liber, am vopsit in negru niste elemente de prin interior. Am terminat de antifonat masina, adica doar usile din spate (astfel incat acum e antifonata calumea calumea: usi-fata spate - atat fata indepartata cat si cea interioara <aluband+folie de 2mm din aia de parchet>, podeaua masinii <aluband, antifon cauciucat, pasla>, podeaua portbagajului, peretele de foc, peretele dintre habitaclu si portbagaj si tablita de deasupra banchetei). Am bagat si un pic de ulei cu vaselina pe la usile din spate, poate le mai lungesc viata, desi cu rugina sunt probleme mititele de tot.

Si in curand cred ca ii fac o revizie completa, ca parca am cam ingnorat-o din punctul asta de vedere. Nu a vazut decat benzina si gaz si atat. Prea merge bine si mi-e cam mila de ea sa o dau... Trebuie doar sa lucrez un pic (din nou) la capitolul estetica
banzay is offline  
Old 16-10-10, 16:46   #215
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Mersi frumos pustiu! Ca de obicei bun gust si idei de nota 10! Doar sa fie chef sa ma apuc de ele oricum trebuiesc refacute ca cel din dreapta s-a facut de rahat cand l-am lacuit ultima oara. Erau ok si inainte, dar m-a mancat in fund sa le fac iar

Azi un pic de timp liber, am vopsit in negru niste elemente de prin interior. Am terminat de antifonat masina, adica doar usile din spate (astfel incat acum e antifonata calumea calumea: usi-fata spate - atat fata indepartata cat si cea interioara <aluband+folie de 2mm din aia de parchet>, podeaua masinii <aluband, antifon cauciucat, pasla>, podeaua portbagajului, peretele de foc, peretele dintre habitaclu si portbagaj si tablita de deasupra banchetei). Am bagat si un pic de ulei cu vaselina pe la usile din spate, poate le mai lungesc viata, desi cu rugina sunt probleme mititele de tot.

Si in curand cred ca ii fac o revizie completa, ca parca am cam ingnorat-o din punctul asta de vedere. Nu a vazut decat benzina si gaz si atat. Prea merge bine si mi-e cam mila de ea sa o dau... Trebuie doar sa lucrez un pic (din nou) la capitolul estetica
Nu poti sta o clipa fara sa "bibilesti" ceva pe la maina .Masina are grija de tine cum ai si tu de ea, asa ca ... nu o mai vinde, e mare pacat, arata prea bine masina.
NXdev is offline  
Old 16-10-10, 16:54   #216
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Nu, dar am dat fetele de usi la facut vineri. Si trebuia sa termin cu 'santierul' in lucru, doar sa le montez. Va fi ceva unicat, fara manere... Am montat si senzorii de parcare cu oglinda, dar nu am de ce sa prind oglinda... pt ca am dat cu capul in cea veche si s-a desprins Trebuie sa prind 'pastila' aia...
banzay is offline  
Old 16-10-10, 19:35   #217
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Nu, dar am dat fetele de usi la facut vineri. Si trebuia sa termin cu 'santierul' in lucru, doar sa le montez. Va fi ceva unicat, fara manere... Am montat si senzorii de parcare cu oglinda, dar nu am de ce sa prind oglinda... pt ca am dat cu capul in cea veche si s-a desprins Trebuie sa prind 'pastila' aia...
Fara manere , nu am mai vazut la vre-o masina, foarte tare.Pastila nu se prinde sau ce are?Nu e cu ventuza?
NXdev is offline  
Old 16-10-10, 21:20   #218
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Am vazut eu ... la un porsche De acolo m-an inspirat Nu e cu ventuza. Pastila se lipeste cam greu, am incercat cu multe lucruri, dar o sa ajung tot la baietii de mi-au pus parbrizul si o rezolv asa sper.
banzay is offline  
Old 16-10-10, 23:33   #219
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Fara manere , nu am mai vazut la vre-o masina, foarte tare.
Pe aici prin CT sunt din ce in ce mai multe masini fara manere (deloc sau doar fata), deja nu mai e o premiera. In orice caz, pe Cielo e un lucru nou, unicat! BV Andrei!
Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Am vazut eu ... la un porsche
Ce surse de inspiratie inedite ai ) . Poate o punem de o intalnire cu albiturile noastre, ca prea de mult nu s-au mai vazut :P
ing3r is offline  
Old 16-10-10, 23:38   #220
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Probabil se referea fara manere pe interior .Sau ambele.
NXdev is offline  
Old 17-10-10, 01:08   #221
CT 29 R I P

Stage 4
 
CT 29 R I P's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 210
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

banzayule iti dau eu o idee smechera ) pune manerele la loc si scoate usile =))
CT 29 R I P is offline  
Old 17-10-10, 08:45   #222
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Eu ziceam de manerele de la interior... vor lipsi
banzay is offline  
Old 17-10-10, 15:56   #223
nitrouxboy
Opel Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 276
Member of:
[Opel]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

De unde ai luat pasla cand ai antifonat masina ? se gaseste in comert ? poate ma ajuti cu un site..te rog!
nitrouxboy is offline  
Old 17-10-10, 16:11   #224
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Praktiker 12 lei mp.
banzay is offline  
Old 17-10-10, 16:15   #225
nitrouxboy
Opel Driver

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 276
Member of:
[Opel]
Talking Re: Cielo Executive (simplu si atat)

iti multumesc! succes in continuare
nitrouxboy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -