Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-10-10, 00:15   #181
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Oricum nu era disperat dupa subwoofer. Mai mult de gura mea l-a luat
Lasa bre, eu unul te inteleg perfect, si eu trec prin perioada asta de tranzitie!
Mai putin tuning, mai mult "cap pe umeri"
ing3r is offline  
Old 01-10-10, 00:41   #182
Greku`BWJ

Stage 5
 
Greku`BWJ's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 470
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Sincer n-am ce comenta, i-ai adus masini numai modificari cu gust.Frumos ! Bafta multa incontinuare !
P.S Ai idee ce pret au semnalizarile clare ?
Greku`BWJ is offline  
Old 01-10-10, 08:45   #183
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Nu am idee ca si mie mi-ar trebui una. Si un far. Dar nu se mai gasesc, asa ca revenim la stock
banzay is offline  
Old 01-10-10, 12:06   #184
Greku`BWJ

Stage 5
 
Greku`BWJ's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 470
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Am inteles ca se pot face ceva si la cele stock ; cica s-ar scoate chestia aia galbena din ele si ar fi mai frumoase , acum nu stiu cat e de adevarat , trebuie sa incerc si eu
Greku`BWJ is offline  
Old 02-10-10, 00:06   #185
bele

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 43
Default

fa rost de un far rapid k arata urat lovita pe tulcei acolo..pacat de ea fara un ochi
bele is offline  
Old 04-10-10, 09:55   #186
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Mai ales ca e din nou inalta si confortabila acum si mai trec in curand si la jante de 14. Daca nu, tablele la putere! Alte griji, alte interese, nu am chef de masina acum.
banzay is offline  
Old 04-10-10, 20:44   #187
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Mai bine bagai banii la masinute decat sa ii bagi intr-o masina si acum sa iti bati joc de munca ta..... parca erau bani furati.

Pot sa te intreb de ce am mai facut toate astia?
mike-fullspeed is offline  
Old 05-10-10, 07:34   #188
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Cine zice ca imi bat joc de munca mea? poate inainte mi-am batut joc cu suspensie tare, masina joasa de deabia mergeam pe drumurile astea (sunt sigur ca aici il am fan no1 pe PetricaCBD si el a avut arcuri doar -4 parca si le-a dat jos; nu se merita pe masinile astea daca le tii pt mers zi de zi <desi eu mergeam si merg cam rar cu ea si tot nu am suportat>) pt ce a fost? Sa pot face o poza cu masina terminata si sa o fac la loc bani in ultima vreme chiar nu am bagat asa ca nu am de ce sa ma plang, de pe ce am dat jos de pe masina am recuperat ceva pt ca erau ca noi. cum ziceam si cu alte ocazii, de cand m-am apucat s-au mai schimbat lucrurile si am devenit interesat si in alte lucruri cu motor, mai interesante
banzay is offline  
Old 05-10-10, 08:25   #189
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

E treaba ta, sunt banii tai, masina ta, gusturile tale, etc... Dar in mare parte sunt de acord cu mike.... Ai muncit la masina si acum o readuci la stock. De ce nu ti-ai luat inca o masina, si pe asta o terminai incet, o faceai pana la capat daca tot te-ai apucat de ea. Eu, personal, daca as munci la o masina cat ai munci tu... mai bine o vad vanduta decat sa o fac iar cum era inainte!! Parerea mea...

PS: in orice domeniu si pe orice plan e nevoie de sacrificiu cand vrei ceva... sa ajungi undeva... si asta e valabil mai ales aici!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 05-10-10, 09:49   #190
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Nu prea se intelege ce vreau sa spun eu. Alta masina nu mai imi trebuie. o sa o aduc 'spre stock', doar nu ma apuc acum sa decupez usile sa ii pun manere si sa scot chitul din santuri. O sa fie diferita un pic, dar nu o sa mai fie joasa si nu o sa mai aiba jante late. Dar tot vor fi iesite in afara, orice jante vor fi. imi voi cauta niste distantiere. Ce mare schimbare? Suspensia data jos si farurile clare schimbate cu unele originale, din motiv de far spart? de masina nu prea ma mai doare in momentul asta. si sacrificii... fac, dar pt alte lucruri, care mi se par mai importante, nu aveam nevoie sa imi f.t gandurile prin cap sa fiu atent la orice pietricica de pe drum si sa imi 'clantzan' dintii prin drumurile de aici.
banzay is offline  
Old 05-10-10, 12:33   #191
moga1688

Stage 3
 
moga1688's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 91
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

pacat banzay ca o readuci la stock,tu sti cel mai bine
P.S : Daca erai in Timisoara cresteai balonajul la 80,chiar nu ma gandeam sa fie asa drumuri proaste in constanta
__________________

No ir mas rapido que tu angel guardian puedo volar
Don`t go faster then your guardian angel could fly
moga1688 is offline  
Old 05-10-10, 13:29   #192
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

eu cred ca sunt singuru care iti zic bravo ca le vinzi si te bagi la motor
suspensia si restu poti sa le pui si dupa ce termini cu motoru... asa ca nu vad ce strici..
eu am vopsit masina de 3 ori in 1 an jumate... 2... acum o fac a 4-a oara... de fiecare data am facut ceva nou... si oricum, nu se compara cu motorul, pe care regret ca nu l-am pus prima data
oricum, daca vrei motoru pe masina, sa ai peste 1000 de euro in afara de motor :P
bafta multa
dRR-XWX is offline  
Old 05-10-10, 14:09   #193
CT 29 R I P

Stage 4
 
CT 29 R I P's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 210
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

el nu vrea motor pe masina.. vrea motor (motocicleta)
CT 29 R I P is offline  
Old 05-10-10, 14:12   #194
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

acum? iarna?
dRR-XWX is offline  
Old 05-10-10, 14:13   #195
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Executive (simplu si atat)

Mersi XWX! Ideea e ca imi iau motor... dar din ala pe 2 roti. Dupa ce m-oi satura de ala si se mai strang km la cielo, 'intru' si in compartimentul motor la cielo. Dar deocamdata strang bani pt 2 roti si o casca Pe viitor un 'sleeper car' mi-as dori sa scot din cielito
banzay is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -