Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-09, 17:58   #16
koozika
Daewoo Driver

Stage 3
 
koozika's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 126
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

imi plac mult scaunele si vad ca si pe fata de usa ai piele,cum au zis si altii,baga ceva poze(si cu interiorul)
koozika is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 21:04   #17
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Foarte calumea, trebuie sa recunos ca sunt fetele de usi! Foarte frumos lucrate! (poti sa imi zici si mie un pret cam cu cat le-ai facut?) Dar pt. restul, trebuie sa te cam cert Ai cam exagerat cu spoilerul, eleronul si capota! Cu capotica aia zici ca e un porky La fel, interiorul, in afara de fete de usi si scaune, e o amestecatura de culori (deabia astept sa vad cum va iesi bordul imbracat in piele, iti urez spor la lucru si sper sa iasa bine) , nu prea merge griul ala cu negru cu alb si cu albastrul. Daca tot faci ceva la interior, incearca sa mergi pe o culoare inchisa (negru daca tot ai inceput) sau alb/negru (desi nu va iesi atat de calumea ca si cu negru si atat). Spor la treaba si sa ai grija de masina!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 21:56   #18
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Nu mai criticati capota..pentru ca deveniti duplicitari...
Sa va aduc aminte de un anume Matiz...GEF...cu o capota similara...care v-a placut foarte mult?!
Intr-adevar la masina asta trebuie retusata bara aia pentru ca este prea ascutita si nu vine in ton cu formele buburuzei, dar in rest nu are grave abateri...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG2139.JPG
Views:	104
Size:	1.90 MB
ID:	885320  
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 22:28   #19
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Matizul meu - PH88MIK

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Nu mai criticati capota..pentru ca deveniti duplicitari...
Sa va aduc aminte de un anume Matiz...GEF...cu o capota similara...care v-a placut foarte mult?!
Intr-adevar la masina asta trebuie retusata bara aia pentru ca este prea ascutita si nu vine in ton cu formele buburuzei, dar in rest nu are grave abateri...
Tot respectul pentru Gef dar omul ala a investit foarte multa munca si banuiesc si suflet in masinutza, tu nu vezi cum arata Am inteles ca e copiata capota dupa Gef dar nu se potriveste pur si simplu si nici nu exista urma de comparatie
__________________

Dr3adLorD`s Matiz https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/63094-matiz-meu-06-mpg.html

MAGAZIN ON-LINE DE PARFUMURI ORIGINALE http://www.essenza-parfumuri.com

Custom body-kit | Alessio-Monte Carlo rims | Pirelli tyres | Weitec lowering springs | Borla exhaust tips | Llumar dark black tinted windows | Smoked tail lights | Pioneer sound system | Bi-Xenon Kit
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 22:34   #20
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Nu cred ca e copiata dupa GEF, ci GEF ar fi modificat modelul asta Oricum, Andi, fie pe GEF fi pe matizucul asta, mie capota nu imi place deloc. Capota la matiji cade la un unghi un pic ciudat si de asta nu prea se potriveste orice. Plus ca e de dimensiuni mici si daca adaugi prea multe pe capota, e doar o aglomeratie de designuri care nu prea da bine.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 23:14   #21
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Exclamation Re: Matizul meu - PH88MIK

sincer...si eu as merge pe un stil mai simplu la matiz...similar cu ce are Dr3adlord...dar eu totusi apreciez oarecum si masina lui MIK...macar pentru straduinta si pentru faptul ca bara si capota aia "vin la fata" si nu sunt puse precum unele bare pe Dacia...de zici ca sunt carute.


Quote:
Originally Posted by Dr3adLorD View Post
Tot respectul pentru Gef dar omul ala a investit foarte multa munca si banuiesc si suflet in masinutza, tu nu vezi cum arata Am inteles ca e copiata capota dupa Gef dar nu se potriveste pur si simplu si nici nu exista urma de comparatie
Aici ai fost rau cu afirmatia asta Dr3adlord...pentru ca nu stii cata munca a depus MIK la masina lui, si se vede clar ca a muncit...din pacate va lasati clipsati de bara aia afurisita si de capota aia ciudata. Banzay imi place cum ai inceput...fetele de usi intr-adevar arata nemaipomenit, in schimb a gresit-o cu bodykit-ul.
GATA cu off-ul
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 00:12   #22
ph88mik

Stage 1
 
ph88mik's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 20
Smile Re: Matizul meu - PH88MIK

istoricul masini mele a plecat de la faptul k mai exista inca alte 4 matizuri in fata blocului drept urmare eu am vrut sa il fac putin mai special,si a ajuns asa..............

Last edited by ph88mik; 21-04-09 at 01:02.
ph88mik is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 08:51   #23
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Nu mai criticati capota..pentru ca deveniti duplicitari...
Sa va aduc aminte de un anume Matiz...GEF...cu o capota similara...care v-a placut foarte mult?!
Intr-adevar la masina asta trebuie retusata bara aia pentru ca este prea ascutita si nu vine in ton cu formele buburuzei, dar in rest nu are grave abateri...
Nici la GEF nu imi place capota. O prinde mai bine doar cu badboy look. Nu mai are nevoie de nimic in rest.
Quote:
Originally Posted by ph88mik View Post
istoricul masini mele a plecat de la faptul k mai exista inca alte 4 matizuri in fata blocului drept urmare eu am vrut sa il fac putin mai special,si a ajuns asa..............
E prea special... incearca sa intelegi.
Munca munca... dar te duci usor spre kitsch. Ar fi bine sa gandesti mai putin impopotonat.
Bara asta nu merge decat pe masini mai late, pe Mitsubishi-uri, pe Toyota Celica... Nu merge nici pe Cielo...
Nu o da in sorcova...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 09:31   #24
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Lightbulb Re: Matizul meu - PH88MIK

Quote:
Originally Posted by ph88mik View Post
istoricul masini mele a plecat de la faptul k mai exista inca alte 4 matizuri in fata blocului drept urmare eu am vrut sa il fac putin mai special,si a ajuns asa..............
tot respectul pentru gandirea asta
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 09:41   #25
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Toti vrem sa fie masina diferita, gandirea asta o avem toti, dar nu tot ce e diferit e si frumos. Eu as tine cont si de parerea celorlalti membrii de pe forum! Pana la urma e masina ta, banii tai,si faci ce vrei si ce iti place, ti-am mai zis si eu si altii alte poze mai ai?
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 19:33   #26
ph88mik

Stage 1
 
ph88mik's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 20
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

buna baieti,in primul rand sa ne intelegem,fiecare are gusturile lui din punctul meu de vedere ca fata mie imi place bara de fata ptr ca acolo o sa vina intercularul tocmai de aceea l-am ales ,intradevar unele lucruri o sa mai schimb dar nu in viitorul apropiat poate dupa nunta pe care o voi avea in vara,asa ca deocamdata o las asa,este masina de fata si sunt foarte mandra de ea.............
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG00153.jpg
Views:	89
Size:	528.5 KB
ID:	886265   Click image for larger version

Name:	IMG00151.jpg
Views:	81
Size:	579.0 KB
ID:	886276   Click image for larger version

Name:	IMG00150.jpg
Views:	77
Size:	539.0 KB
ID:	886281  

Click image for larger version

Name:	IMG00149.jpg
Views:	100
Size:	538.8 KB
ID:	886282   Click image for larger version

Name:	IMG00144.jpg
Views:	58
Size:	501.8 KB
ID:	886287   Click image for larger version

Name:	Imag066.jpg
Views:	95
Size:	66.0 KB
ID:	886288  

ph88mik is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 19:49   #27
ph88mik

Stage 1
 
ph88mik's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 20
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

ca sa va raspund la unele intrebari mai vechi mai atasez o parte din pozele mele.1pe interior si anume canapele,fete de usi si plafon am dat 500 de euro.2eleronul cei drept nici mie nu imi place,aveti dreptate cred ca o sa il schimb.3 In bara din fata am inteles ca o sa vina un intrecular sau cam asa ceva de la turbo.4 vopseaua nu este matuita asa se vede din poze ptr ca am vopsit-o acum 2 luni.Si mai urmeaza geamuri negre,jante dar la alea este mai greu poate ma ajutati voi ,si o cutie de viteze hidramata adusa din ITALIA dar care asteapta sa fie montata.Daca mai aveti intrebari puteti sa mi-le adresati,v-am pupat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag072.jpg
Views:	74
Size:	81.9 KB
ID:	886299   Click image for larger version

Name:	IMG00145.jpg
Views:	60
Size:	513.7 KB
ID:	886300   Click image for larger version

Name:	IMG00146.jpg
Views:	49
Size:	537.8 KB
ID:	886303  

Click image for larger version

Name:	IMG00148.jpg
Views:	81
Size:	535.8 KB
ID:	886304  
ph88mik is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 19:51   #28
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Auch! A durut asta...ma rezum sa zic ca spatele e urat...Si ce e cu prelungirile alea de la toba ca pana si pe kitchurile de capete de toba de 200 de mii de la bazar scrie sa nu le pui astfel incat sa iasa mai in spate de bara... Dar deh... cine sta sa ii asculte... sigur nu tu Si ELERONUL ala... WOW si atat am de zis... Si ce imi place cel mai mult... "TUNNINGUL" extrem, bare, spoilere, eleroane, etc, dar jantele din fabrica...hai las-o incolo de treaba... Eu zic sa incerci sa o iei de la capat si sa o faci cat mai simpla. Nu e masina din NFS apropo...

PS: vad ca ai postat inaintea mea un pic. Te RESPECT pt ca aduci si modificari de ordin tehnic. Imi place la nebunie ce ai facut cu scaunele si cu fetele de usi, care sunt lucrate genial! Nu am mai vazut asa o treaba buna. Imi pare rau ca nu ti-ai pastrat mintea clara si la exterior. Spor la lucru si sper sa realizezi ceva de bun gust si frumos din toate punctele de vedere si iti urez casa de piatra de pe acum si multa fericire

PS2: spatele e urat si nu prea stiu ce ai putea face decat sa schimbi bumperul. Dar la fata e de ajuns sa iti iei niste faruri originale care nu sle matuiesc in timp, sa dai jos pleoapele si capota si sa o inlocuiesti cu una simpla, fara sigla pe ea. Un clean look da excelent pe matiz!

PS3: Vezi ca vindea un coleg forumist niste jante pe...15" !!! Dau bine de tot pe matiz

Last edited by banzay; 21-04-09 at 19:57.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 20:19   #29
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Parca pe matizul rosu kit`ul acesta arata mai ok . . .
Personal nu imi place ,as fi mers pe un stil mai 'clean'.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1080081.jpg
Views:	90
Size:	72.4 KB
ID:	886333   Click image for larger version

Name:	P1080083.jpg
Views:	104
Size:	63.2 KB
ID:	886334   Click image for larger version

Name:	taz3[1].jpg
Views:	85
Size:	61.8 KB
ID:	886335  

mareo is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 21:45   #30
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul meu - PH88MIK

Quote:
Originally Posted by ph88mik View Post
buna baieti,in primul rand sa ne intelegem,fiecare are gusturile lui din punctul meu de vedere ca fata mie imi place bara de fata ptr ca acolo o sa vina intercularul tocmai de aceea l-am ales ,intradevar unele lucruri o sa mai schimb dar nu in viitorul apropiat poate dupa nunta pe care o voi avea in vara,asa ca deocamdata o las asa,este masina de fata si sunt foarte mandra de ea.............
Nu te supara, dar e demna de premiul 1 la Matiz kitsch .
Ia-o de la capat ca e foarte urata.
Nimic din ce ai tu pe ea nu se potriveste: barele fata/spate, eleronul, evacuarea, capota si pleoapele...
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -