Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-06, 08:57   #151
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: un espero tunat!!!

pacat de masina
Kent8 is offline  
Old 16-03-06, 11:02   #152
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

MAi nene chef de scandal nu am dar mai intai fa si u O CEVA la o masina si dupa aceea sa vii cu aere de bertone pe aici.....si pana una alta nu ai nici macar permis si zici cai AI masina(-a lu tata) sau cum? Sa vedem ce o sa faci u la ea ca asa te laudai si dupa aceea sa vedemcum sta treaba..pana cand o sa faci u ceva ....
D_M_X is offline  
Old 16-03-06, 11:06   #153
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

Apropo Saedon I-a legatuta cu ceres(cristi) de la Street Car Concept Constanta....sunt sigur ca are ptr tine o oferta la jante care o sa te lase cu gura cascata......garantez treaba asta
D_M_X is offline  
Old 16-03-06, 11:26   #154
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

D_M_X, sa nu ma uiti, pana in august iti promit ca o sa imi modific masina: asta inseamna jenti borbet t (Fata: 195/45/16 ET 35 si spatele 215/40/16 ET 15) spoiler fata/spate, shi evacuare Borla.
Tataee_^ is offline  
Old 16-03-06, 14:34   #155
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

Nu te uit stai linistit.Orice espero tunat ptr mine reprezinta un fel de satisfatie ...ceva de genul ca uite mai e unul care face ceva la un espero.....si nu neaparat ca trebuie sa-mi placa mie ci in primul rand proprietarului.Bafta in continuare la modificari
D_M_X is offline  
Old 23-03-06, 22:27   #156
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: un espero tunat!!!

Tataee_^ " te lasa taticutzu sa ii faci modificari masinii" ...ca stiam ca astia mai batrani ...sunt mai conservatori...nu te mai arunca asha in declaratii... ca masina e greu de terminat...si iti garantez ca atunci cand ai masina tunata tre sa stii sa o conduci...
apropo cu cristi de la constantza de mai bine de o luna astept niste distantiere de la el..si nu au mai ajuns...
fiecare are drpetul la replica...dar ar trebui sa vb in cunostintza de cauza...am cerut pareri avizate dar...
oricum e prima masina tunata si din greseli invetzi...deci...astept sa o ma apuc de a doua sa vad daca atunci o sa mai fie de comentat...
oricum merci pt parerile voastre si mai ales pt incurajari D_M_X...
o zi buna si ne vedem pe strazi...daca mai apucatzi..
sedon20dis is offline  
Old 24-03-06, 10:12   #157
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

am inteles ca trebuie sa vina .....stii cum e cu vama si cu drumu
el a asteptat o piesa la subaru o luna si a facut o sapt de la un cap in celalat al tarii
o sa vrb cu el azi ptr tine.
Bafta
D_M_X is offline  
Old 25-03-06, 13:38   #158
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

sedon20dis, nu am chef sa incep sa te conving ca masina este a mea, nu a parintilor ca stiu ca shi asha nu ma veni crede, cand o sa fac ceva modificari o sa pun poze, shi ti-am mai spus shi ti-o repet, eu cand zic modificari zic niste jenti, shi ceva prelungiri la spoielru din fatza shi spate, shi niste folii pe geamuri. Asha ca eu pana atunci nu iti voi mai raspunde la intrebarile tale care nu ishi au rost, shi subiect inchis. Tu ai deschis topicul cu masina ta, ai cerut sa isi dea oamenii cu parerea shi acu te iei de ei, treaba ta
Tataee_^ is offline  
Old 25-03-06, 16:36   #159
ranek

Stage 5
 
ranek's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 582
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: un espero tunat!!!

Quote:
Originally Posted by sedon20dis
Tataee_^ " te lasa taticutzu sa ii faci modificari masinii" ...ca stiam ca astia mai batrani ...sunt mai conservatori...

Sa stii ca nu-i frumos sa te iei de altzii mai mici ca tine . Am vazut la varsta ta k ai 20 de ani , crezi k totzi parintzii sunt ca ai tai , sa nu te lase sa-ti modifici masina pana nu faci 20 de ani ?!
Felicitari pentru munca depusa la espero , arata "diferit" nu exceptional , astept sa vad cum ii sta cu distantierele pe spate k asa cum e acum zici cai carutza.
Si altceva , tuning = motor + evacuare + multe alte chestii tehnice , ceea ce ai facut tu se numeste styling
__________________
pe strazi


l
ranek is offline  
Old 25-03-06, 18:48   #160
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: un espero tunat!!!

nu ma iau de cei mai mici...si nici parintzii nu mi-au dat masina...am muncit pt ea...
galeria...am schimbat-o...e dreapta, fara toba intermediara si cu toba finala sport, + filtru sport...un chip tuning...nu cred ca se merita la masina asta...nu creste puterea mult,7 -10 cai...si consumul...auci.. si nici nu stiu cat mai duce motorul dupa asta...la un diesel se mai preteaza...!
sedon20dis is offline  
Old 25-03-06, 18:53   #161
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: un espero tunat!!!

D_M_X merci..am vb cu cristi au zis ca tre sa ajunga....sa asteptam...a zis ca o sa ajunga cica pe la sfarsitul saptamanii viitoare...sa speram..
sedon20dis is offline  
Old 27-03-06, 17:05   #162
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

orice modificare adusa unuei masini se cheama tuning ...ce e la motor ca e la caroserie , ca e tuning extrem ca e finut ...tot tuning se cheama
Stiu o gramada de masini care au suferit o groaza de modificari sub caroserie...de la dacie si olcit pana la mercedes si bmw.....si mai stiu si altele care sunt neumblate la partea tehnica dar in schimb au suferit schimbari radicale la partea de caroserie si interior
D_M_X is offline  
Old 02-04-06, 02:15   #163
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: un espero tunat!!!

...am ajuns cu masina la Iasi in sfarsit..din nefericire fara distantiere inca..
totusi cica pe vinerea viitoare o sa le pun...
Stam intr-o tara superba platim taxe ,roviniete,impozite si totusi cand ajungem intr-un service ne ustura buzunare...oricat de talentat sofer ai fi cand ocolesti o groapa dai in alta, iar daca ai si noroc groapa evitata e mai mica decat cea in care intri..asta-i viatza..din nefericire acum tre sa ma duc in service oleaca..am lovit spoilerul fatza "putin".. maine va pun o poza... aveam vreo 90km/h cand am lovit masina...deci fibra rules
o zi buna!
sedon20dis is offline  
Old 03-04-06, 13:20   #164
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: un espero tunat!!!

ma asteptam sa te vad la salonu de la buc....dar ...in fine pacat ca nu ai venit
D_M_X is offline  
Old 03-04-06, 17:36   #165
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re: un espero tunat!!!

si mie imi pare rau..dar..nu mi-au venit inca distantierele..si nu aveam cum sa vin cu ea asha..peste toate astea,cand ma duceam spre roman intr-o seara am luat o groapa..de ma doare imima si acum..pun acum ceva poze
inca o chestie ma duc intr-un service cica, meserias, si au zis ca nu pot sa ma ajute cu spoilerul... sa te fxxx in ele...dar am vb cu cineva si ma duc maine...sa o rezolv..
sedon20dis is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -