Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-11, 20:10   #346
crazyfornova

Stage 5
 
crazyfornova's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,479
Default Re: AG 78 MHI

1. Ofera senzatii tari
2. Da jos de pe masina prelungirea barii, parasolarul, si inlocuieste grila cu una noua (neagra) si masina ta se va schimba ...parerea mea..
3. Prelungeste capota
__________________
1,6 16v japaneese
crazyfornova is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 21:40   #347
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: AG 78 MHI

Urata chestie cu grila aia fata...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mhi.jpg
Views:	223
Size:	317.0 KB
ID:	1833119  
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 09:54   #348
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by cioc View Post
te am vazut azi prin gavana....te a aciolat si pe tine chinezu
da ) dar numai am parasolaru mi la rupt stergatorul,si lam dat jos definitiv.Am sa-mi pun altu dar pe luneta
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 09:57   #349
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
Urata chestie cu grila aia fata...
mie nu mi se pare urata,da in culoarea masini,mai am una neagra o pot pune oricand.
Dar ok,asta e parerea ta.
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 21:16   #350
hutzzyy

Stage 3
 
hutzzyy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 149
Default Re: AG 78 MHI

este o masina facuta de nota 10x arata ff bn te felicit .
daca vrei sa arate si mai bine fai un bad boy look si vopsete interioru la far cu negru arata mult mai bine in rest arata ff bn .ps : cum e cu foile pe fata ai avut treba cu garcea? vreau sa pun si eu:>
hutzzyy is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 10:10   #351
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by hutzzyy View Post
este o masina facuta de nota 10x arata ff bn te felicit .
daca vrei sa arate si mai bine fai un bad boy look si vopsete interioru la far cu negru arata mult mai bine in rest arata ff bn .ps : cum e cu foile pe fata ai avut treba cu garcea? vreau sa pun si eu:>
Pai in primul rand garcea,dar acum depinde si de politist,ca te mai iarta cu avertisment sau iti da o alta amenda. Dar folia e ok,doar ca noaptea e vizibilitatea redusa,asta pana te inveti cu ea,ca dupaia e totul ok.
__________________
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 10:14   #352
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Mihai_MHI View Post
Pai in primul rand garcea,dar acum depinde si de politist,ca te mai iarta cu avertisment sau iti da o alta amenda. Dar folia e ok,doar ca noaptea e vizibilitatea redusa,asta pana te inveti cu ea,ca dupaia e totul ok.
ai putea sa incerci sa nu o pui atat de inchisa...am si eu folie pe spate si nu e foarte inchisa, cred ca are undeva la 10%, din afara daca nu e soare nu prea se vede inauntru, iar din inauntru afara si noaptea vezi perfect prin ea. Daca puneam inchisa cred ca era mai greu de observat si nici garcea nu comenteaza...pe fata n-am sa-mi pun ca sigur fac urat astia. E pe risc. Grila aia pune-i neagra ca i-ar sta mai bine parerea mea.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 13:12   #353
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
ai putea sa incerci sa nu o pui atat de inchisa...am si eu folie pe spate si nu e foarte inchisa, cred ca are undeva la 10%, din afara daca nu e soare nu prea se vede inauntru, iar din inauntru afara si noaptea vezi perfect prin ea. Daca puneam inchisa cred ca era mai greu de observat si nici garcea nu comenteaza...pe fata n-am sa-mi pun ca sigur fac urat astia. E pe risc. Grila aia pune-i neagra ca i-ar sta mai bine parerea mea.
ok,am avut si deschisa dar au spus ca nu mai iti da voie deloc pe fata,asa ca eu am umblat cel mai mult cu folie de 50%pe geamurile din fata,am avut si daia ca pe spate dar nu mai mult de 2 saptamani.Iar grila da din punctul meu de vedere dabine vopsita t ca este in culoare cu gril metalica si masina.Sau o fac toata neara si pe cea in plastic si pe cea din tabla.App de folia depe spate eu o am omologata,daca vrei iti dau omologare de soalr zone cu timbre cu tot. a id meu mihai.coman_mhi
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 13:18   #354
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Mihai_MHI View Post
ok,am avut si deschisa dar au spus ca nu mai iti da voie deloc pe fata,asa ca eu am umblat cel mai mult cu folie de 50%pe geamurile din fata,am avut si daia ca pe spate dar nu mai mult de 2 saptamani.Iar grila da din punctul meu de vedere dabine vopsita t ca este in culoare cu gril metalica si masina.Sau o fac toata neara si pe cea in plastic si pe cea din tabla.App de folia depe spate eu o am omologata,daca vrei iti dau omologare de soalr zone cu timbre cu tot. a id meu mihai.coman_mhi
stiu ca pe fata nu ai voie cu folie, nici RAR nu ti-o omologheaza...eu am dat-o jos ca luam amenda de fiecare data cand ieseam pe strada...Da grila ar da bine daca ai avea ceva de genu asta. Omologare am si eu la folie, am facut-o direct la RAR cand i-am facut si indentificarea, am dat 70 roni si nu mai umblu cu foaia aia dupa mine si cu obiectiile gaborilor ca mai comenteaza si la foile alea cand iei folia.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Dacia-1310-berlina.jpg
Views:	199
Size:	110.8 KB
ID:	1844104  
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 14:18   #355
Anonymous...

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 13
Default Re: AG 78 MHI

in afara de lampile cu semnal alb nu ai nimic atragator la masina.sunt atatea dacii frumoase pe forum de la care ai putea fura idei dar ai preferat sa faci tuning dupa dumbravei.
singurul plus pt masina este ca arata intretinuta...in rest....praf,te iei la intrecere cu toata lumea si toti rad de tine
Anonymous... is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 18:34   #356
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Mihai_MHI View Post
mi-am pus un parasolar,defapt niste litere. ce spuneti?Vaplace?
baietii cu adrenalina in dacii din Pitesti?
goshy is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 18:10   #357
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Anonymous... View Post
in afara de lampile cu semnal alb nu ai nimic atragator la masina.sunt atatea dacii frumoase pe forum de la care ai putea fura idei dar ai preferat sa faci tuning dupa dumbravei.
singurul plus pt masina este ca arata intretinuta...in rest....praf,te iei la intrecere cu toata lumea si toti rad de tine
Care toata lumea rade de mine ?ce tuning vrei sai fac?sa-i iau bari de la somplast? numai modele urate au aia,sa-i pun 4 prezoane sa ma ia politia de roti si sa stau sa dau amenzi? Ce ai vrea sa o fac avion?
Omule masina este cat am putut de ingrijita si functionala,am facuto si eu dupa cum mia permis buzunaru.Sunt curios a ta cum arata si ce gusturi ai.)

Last edited by Mihai_MHI; 29-01-11 at 18:14.
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:40   #358
edytzu

Stage 2
 
edytzu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 67
Member of:
[Street 4 Cars]
[DACIA]
Default Re: AG 78 MHI

Ce faceai pe la Zinca mai devreme ?
edytzu is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 21:09   #359
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
stiu ca pe fata nu ai voie cu folie, nici RAR nu ti-o omologheaza...eu am dat-o jos ca luam amenda de fiecare data cand ieseam pe strada...Da grila ar da bine daca ai avea ceva de genu asta. Omologare am si eu la folie, am facut-o direct la RAR cand i-am facut si indentificarea, am dat 70 roni si nu mai umblu cu foaia aia dupa mine si cu obiectiile gaborilor ca mai comenteaza si la foile alea cand iei folia.
imi place cum arata vopseaua pe a ta,este vopsita decurand?Si daca da,cat tea costat?
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:38   #360
Mihai_MHI

Stage 4
 
Mihai_MHI's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 252
Default Re: AG 78 MHI

iam dat spoilaru fata jos ca il aveam spart la un colt,si lam dat si pe cel de pe spate sa vad cum iar sta fara.Voua cum vi s pare fara spoilare?
Dar nu mia placut fara,iar pe spate iam pus unu mai mic,si urmeaza ca si pe fata sai pun altu mai mic,sa vina set cu spatele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	NOKIA MHI .0268.jpg
Views:	86
Size:	689.8 KB
ID:	1847435   Click image for larger version

Name:	NOKIA MHI .0269.jpg
Views:	86
Size:	671.1 KB
ID:	1847436   Click image for larger version

Name:	NOKIA MHI .0267.jpg
Views:	126
Size:	571.4 KB
ID:	1847437  

Click image for larger version

Name:	NOKIA MHI .0272.jpg
Views:	102
Size:	344.5 KB
ID:	1847438  
Mihai_MHI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -