Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-08, 13:54   #16
WGF
Dacia Driver

Stage 5
 
WGF's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 309
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Daciuta mea !!!

nu se ard...pentru ca is facute special pt pozitie!ei bine.....acu ca orice bec odata si odata o sa se arda dar nu o sa se arda intruna!
WGF is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 19:02   #17
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

cateva poze facute noaptea cu blitz cu un tel:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08032008290.jpg
Views:	128
Size:	349.6 KB
ID:	476142   Click image for larger version

Name:	08032008291.jpg
Views:	88
Size:	285.5 KB
ID:	476143   Click image for larger version

Name:	08032008294.jpg
Views:	127
Size:	268.4 KB
ID:	476144  

Click image for larger version

Name:	08032008295.jpg
Views:	93
Size:	277.9 KB
ID:	476145   Click image for larger version

Name:	08032008296.jpg
Views:	87
Size:	276.7 KB
ID:	476146   Click image for larger version

Name:	08032008297.jpg
Views:	96
Size:	277.8 KB
ID:	476147  

Click image for larger version

Name:	08032008298.jpg
Views:	91
Size:	287.6 KB
ID:	476148   Click image for larger version

Name:	08032008302.jpg
Views:	99
Size:	276.3 KB
ID:	476149  
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 19:03   #18
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

Quote:
Originally Posted by DraG0nRiD3r View Post
cateva poze facute noaptea cu blitz cu un tel:
se vede mai intunecat deoarece pozele sunt facute in garaj
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 19:27   #19
shorty_23
Dacia Driver

Stage 4
 
shorty_23's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 191
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

masina e ok...da' eleronul ala mie sincer nu-mi place...fikre cu gusturile lui!

numai bn!
shorty_23 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 19:52   #20
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

ms ! pe parcurs osa pun unu misto din material calumea dar deocamdata ma limitez la bugetul actual...
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 01:15   #21
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

nu mi-o lua in nume de rau dar la ideeile care le ai ai face bine sa scoti de la semnatura dacia rally team pt ca ii faci de ras
u faci parte din categoria celor cu cat mai multe pe masina cu atat mai bine si maneaua la maxim
zi-mi sincer te ajuta la ceva acel eleron??? de chiar era necesar
ca fapt divers tuningul nu este pentru toata lumea decat sa pun beculete albastre sau eleron ca al tau mai bine o las stock ca e mult mai bine
nu mio lua in nume de rau ci doar ca pe un sfat acest post
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 13:22   #22
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

o fi cum zici u dar daca mie imi place... poate momentan nu am fonduri ca sa bag in masina...
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 14:57   #23
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Daciuta mea !!!

uite sa-ti zic ceva...daca nu ai bani...mai bine strangi .... iti iei ceva frumos sa numai aiba nimeni....un sfat sa-ti dau si io ...strangi ceva banuti...pui un chip o toba mai zgomotoasa un filtru sport....si da jos eleronu...stii cum e vorba aia daca mai multi iti spun ca esti beat asa e....acum insisti aiurea....si sa stii ca nimeni nu-ti vrea rau...dar sa nu te ambitionezi si sa crezi ca daca ai eleronu ala mergi mai repede sau arata mai bine...io la peugeot am 1.4 75 cp si nu ma vezi cand trec pe langa tine...asa ca apuca-te de motor...si lasa eleroanele.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 15:49   #24
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

ms de sfat... deocamdata osa bag un filtru sport ca am gasit ceva avantajos si oi mai vedea
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 13:16   #25
Norby89

Stage 5
 
Norby89's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,161
Member of:
[2 Roti]
[AirBrush]
[AUDI]
Default Re: Daciuta mea !!!

A zis bine @Sindrom , dar daca tie iti place Eleronu lasa-l. mie nu mi se pare urata,dar nici nu prea imi place.infine gusturile nu se discuta,dar zic ca statea mai bine un eleron mai micut.stil M. oricum bafta in continuare si spor la treaba.
Norby89 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 13:32   #26
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Daciuta mea !!!

Baga acolo niste becuri sub toba, in jante, prin oglinzi, in stropitori si peste tot pe unde se mai poate. La urma urmei, a fi brad de craciun = a fi cool. A, si mai pun inca un eleron pe plafon, eventual acelasi model. Si inca o toba in dreapta, nu conteaza ca nu iese nimic pe ea, da da cool.
Lasa masina in pace, nu iti mai bate joc de ea.
__________________



Dezmembrez Civic EP1
https://forum.4tuning.ro/477-anunturi...-ep1-1-4i.html
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 21:04   #27
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

.....
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:27   #28
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daciuta mea !!!

Hai sa nu fim rai, omul si-a postat masina aici ca sa primeasca sfaturi, nu sa fie luat la misto...

@DragonRider, imi permit sa-ti dau 2-3 idei/sfaturi ca sa nu poata sa mai spuna nimeni nimic de rau:

1)Inainte sa faci o modificare, intreaba aici. Sunt convins ca vei primi 2-3 raspunsuri de care sa poti tine cont, in afara de posturile celor care sunt de acord cu tine, orice ai face la masina.

2)Inainte sa te apuci sa decorezi interiorul si exteriorul cu beculete, cred ca ar trebui sa te axezi pe altceva...am observat ca vrei leduri albe cu tenta albastra, ceea ce nu e rau (fata de leduri albastre ) - ideal ar fi sa optezi pentru alb clar, in felul asta eviti orice probleme cu politistii. In peco-uri gasesti si becuri de faza lunga/scurta de un alb clar, sunt cele albastrui la prima vedere (nu orice marca, poate o sa-ti arat intr-o zi cum lumineaza ale mele).

3)Eleronul ala, din orice unghi ai privi, nu se potriveste cu spatele Logan-ului...chiar tu ai spus-o ca il vezi pe orice Dacie berlina, dar nu crezi ca era mai bine fara el?
Da-l jos si vinde-l! (parerea mea).

4)Daca abtibildurile de la avatarul tau sunt reale...da-le jos! Nu au nici o legatura cu masina si in nici un caz nu o fac mai interesanta...

5)Cum as face eu in locul tau:
a)Folie omologata pe spate (eventual fata, desi nu e mare diferenta)
b)Suspensie sport - cel putin arcuri, sa mai "scazi" inaltimea un pic
c)Jante si gume mai mari
d)Muzica schimbata treptat
e)Eliminarea unor elemente de pe caroserie (modificarea grilei ca sa nu mai scrie "Dacia" pe ea, eliminarea emblemelor etc)
f)Restilizarea interiorului schimband culoarea unor parti din el.... ma refer la plansa de bord, guri de aerisire etc....dar nu la spray, ci cu vopsea la pistol + lac.

Aceste modificari sunt pe gustul tuturor, nimeni nu poate spune nimic de ele... ulterior, daca mai creste bugetul si vrei sa pastrezi masina, poti merge si mai departe, chiar foarte departe (a se vedea Logan-ul alb de Maramures, la care s-a mers mai departe decat s-ar astepta oricine - parerea mea).

Sper sa nu te superi ca am facut un post plin de critici, insa parca-mi pare rau sa te ia lumea la misto...
Nu tre' sa prinzi dusmanie sau antipatie fata de cei ce te-au criticat (chiar daca au facut-o pe un "ton" mai dur), ei s-au obisnuit cu masini modificate cu gust si acum ei nu mai inghit chiar orice "se poarta"... si mi se pare normal, nu toti se inspira din bazarele de la Istanbul (sa ma scuze turcii&co, nu e cu rautate si cred ca voi stiti cel mai bine la ce ma refer), evoluam impreuna cu totii, invatam unii de la altii ce e "bine" si ce e "rau", asta e rolul 4tuning si al altor comunitati asemanatoare -> progresul in acest domeniu. Dupa multe, multe ore petrecute pe forum, la sectiunea "masina mea", citind posturile cu atentie, iti vei forma niste idei de baza in legatura cu tot ce trebuie facut si tot ce NU.

Toate cele bune! Poate discutam mai multe maine, 30 martie 2008 la ora 15.00, in parcarea de vis-a-vis de Rex (daca ai de gand sa vii). Va avea loc o intalnire 4tuning Constanta si se anunta o prezenta foarte numeroasa
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 17:22   #29
DraG0nRiD3r
Dacia Driver

Stage 3
 
DraG0nRiD3r's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Member of:
[DACIA]
Default Re: Daciuta mea !!!

iti multumesc pentru tot ce ai zis,sprijin si idei!(imi pare rau ca nu am venit dar sunt plecat din oras pentru cateva saptamani...)
DraG0nRiD3r is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 20:01   #30
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Daciuta mea !!!

Adevarul e ca am fost cam acid, pt asta imi cer scuze
quick a zis ceva ce ar trebui sa iei in considerare,cu restul sunt si eu deacord, cu completarile de rigoare, fara rautate, doar cateva warninguri

Suspensie sport - cel putin arcuri, sa mai "scazi" inaltimea un pic - gandeste-te si la gropi
Jante si gume mai mari - categoric, dar gandeste-te si la gropi, o sa iti zguduie fundul cat si alte neplaceri daca le zgarii etc

Muzica schimbata treptat - super adevarat, te opresti cand crezi ca este suficient

Eliminarea unor elemente de pe caroserie (modificarea grilei ca sa nu mai scrie "Dacia" pe ea, eliminarea emblemelor etc) - categoric, dar sa nu pui benzi folosite de unii la conturul triplelor etc

Restilizarea interiorului schimband culoarea unor parti din el.... ma refer la plansa de bord, guri de aerisire etc....dar nu la spray, ci cu vopsea la pistol + lac. - neaparat in culoarea masinii, sau ceva ce se asorteaza

Si ia aminte, tuningul este de doua feluri: ori extrem, ori subtil. Extrem costa bani multi, ask quick subtil... personalizare cu cele de mai sus.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -