Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-13, 12:46   #3166
dmo.mihai
VW Driver

Stage 5
 
dmo.mihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,999
Member of:
[VW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by Cred View Post
Tipic romanesc.
Cred ca trebuia sa incep prin , misto culoare si jantele , cred ca eram aplaudat.
Hai sa o lasam asa , se incearca prea mult copy paste. Uni reusec (in cazul nostru a reusit) alti nu.
PS: Eu spre deosebire de alti nu zic " de ce ai bagat bani in Dacie" , ba din potrica , te felicit , dar incearca ceva mai spectaculos pe viitor.
ce inseamna pentru tine spectaculos cumetre ? OZN ? vrei shpoilere praguri si d-alea ca la nefese ? ca nu inteleg...
dmo.mihai is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 14:02   #3167
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by dmo.mihai View Post
ce inseamna pentru tine spectaculos cumetre ? OZN ? vrei shpoilere praguri si d-alea ca la nefese ? ca nu inteleg...
Stai linistit, nu ai vazut super-mega ultra loganul modificat de el in photoshop?
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 14:10   #3168
dmo.mihai
VW Driver

Stage 5
 
dmo.mihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,999
Member of:
[VW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Stai linistit, nu ai vazut super-mega ultra loganul modificat de el in photoshop?
nu si sincer nici nu imi doresc sa il vad... dar ma oftica astfel de oameni... urmaresc topicul loganului respectiv pas cu pas si ma enerveaza grav cand stiu ca omul acela baga niste bani si se chinuie , ca nu e usor sa faci asa ceva si nici ieftin , si se gaseste un copil sa comenteze aiurea.
__________________
dmo.mihai is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 14:15   #3169
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: My KYS !!

Daca cosmin nu isi bate capu cu el pentru ca chiar nu merita nu are rost sa faceti offtopic.
In toate cazurile trebuie sa fie persoane pro si contra , se pare ca el este contra probabil aprecieaza alt stil decat cel abordat de cosmin , oricum majoritatea stiu ca KYS-ul este cel mai tare logan din RO.
Bafta si sa o vedem cu roti noi si mai frumoase
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 14:17   #3170
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default Re: My KYS !!

Astept cu nerabdare jantele
byJoKeR is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:31   #3171
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by Cred View Post
Interesant e sistemul ai ride , in rest e un simplu Logan cu lupe si jante.
Sa o vad LOW cu exteriorul stock.
Eu raman la 1300-1310
PS: Desteptii sa nu se mai bage in seama.
Strugurii sunt acrii.bla bla bla

Tu de ce nu ne prezinti masina ta super,extra,ultra modificata? sa vedem si noi ce inseamna tuning , nu masini stock cu lupe si jante.....(ma mir cum nu i-ai zis lui KYS-u sa dea si un polish la vopsea ca e cam matuita)
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 16:02   #3172
Cred

Stage 5
 
Cred's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 378
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by dmo.mihai View Post
nu si sincer nici nu imi doresc sa il vad... dar ma oftica astfel de oameni... urmaresc topicul loganului respectiv pas cu pas si ma enerveaza grav cand stiu ca omul acela baga niste bani si se chinuie , ca nu e usor sa faci asa ceva si nici ieftin , si se gaseste un copil sa comenteze aiurea.
Ai foarte mare dreptate , doar ca eu am zis ca apreciez faptul ca , a investit intr-o Dacie , mai bine ai citi mai atent.
Si ala cu polish , vezi ca am zis , ca-mi place culoare , deci stiu cum e cu vopseaua mata.
Daca toti spuneti ca va place si nimeni nu comenteaza , trebuie sa comentati toti cand cineva spune ca nu-l impresioneaza asa mult?
Si cat despre Loganu meu facut asa ... in gluma mai mult e ala simplu alb.
Sper sa incetati sa mai sariti asa fara sa citi cu atentie , am obervat ca sunteti obsedati de cei care vin si zic " nu mai baga bani in Dacie , cumpara un BMW" , doar ca eu apreciez marca - Dacia si faptul ca el chiar a avut curaj sa investeasca in Dacia noastra.
Poate intr-o zi invatati sa respectati parerea cuiva.
Cred is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 16:22   #3173
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by Cred View Post
Ai foarte mare dreptate , doar ca eu am zis ca apreciez faptul ca , a investit intr-o Dacie , mai bine ai citi mai atent.
Si ala cu polish , vezi ca am zis , ca-mi place culoare , deci stiu cum e cu vopseaua mata.
Daca toti spuneti ca va place si nimeni nu comenteaza , trebuie sa comentati toti cand cineva spune ca nu-l impresioneaza asa mult?
Si cat despre Loganu meu facut asa ... in gluma mai mult e ala simplu alb.
Sper sa incetati sa mai sariti asa fara sa citi cu atentie , am obervat ca sunteti obsedati de cei care vin si zic " nu mai baga bani in Dacie , cumpara un BMW" , doar ca eu apreciez marca - Dacia si faptul ca el chiar a avut curaj sa investeasca in Dacia noastra.
Poate intr-o zi invatati sa respectati parerea cuiva.
Poate pe viitor inveti sa respecti deciziile altora , nu sa zici ¨poate pe viitor faci altfel ¨ poate pe viitor face la fel ca asa ii place lui si il doare in pix de zici tu sau altii
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:24   #3174
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

poate pe viitor veti intelege cu totii ca pe un forum se vor gasi persoane pro si contra, persoane care apreciaza anumite calitati sau modificari ale masinii altii care nu vor aprecia dar asta nu inseamna ca trebuie toti sa sariti cu gura (mai ales prietenii din viata reala) si sa denigrati aceea persoana poate daca ati incerca sa fiti umpic impartiali la anumite posturi si sa va puneti si intr-o situatie si in alta cred ca ati raspunde altfel in posturile voastre
personal am vazut masina atat la showuri cat si aici pe forum si nu ma impresionat prea mult cu exceptia suspensiei dar asta si pentru ca eu sunt adeptul unui tuning mai agresiv (chiar si gen nfs) dar asta nu inseamna ca nu apreciez munca care sa depun la aceasta masina
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:30   #3175
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
poate pe viitor veti intelege cu totii ca pe un forum se vor gasi persoane pro si contra, persoane care apreciaza anumite calitati sau modificari ale masinii altii care nu vor aprecia dar asta nu inseamna ca trebuie toti sa sariti cu gura (mai ales prietenii din viata reala) si sa denigrati aceea persoana poate daca ati incerca sa fiti umpic impartiali la anumite posturi si sa va puneti si intr-o situatie si in alta cred ca ati raspunde altfel in posturile voastre
personal am vazut masina atat la showuri cat si aici pe forum si nu ma impresionat prea mult cu exceptia suspensiei dar asta si pentru ca eu sunt adeptul unui tuning mai agresiv (chiar si gen nfs) dar asta nu inseamna ca nu apreciez munca care sa depun la aceasta masina
Nu ma intereseaza ca ii place sau nu la x sau la y ...ce ma deranjeaza pe mine e ca iti zic ce sa faci , sau ce sa nu faci ....am fost si eu in locul lui Cosmin atat aici pe forum cat si in viata reala , cand au venit x sau y sa imi zica ce sa fac , cum sa fac ,,,ok vine unul care stie despre ce vorbeste si iti spune ceva logic , e ok poti avea o discutie civilizata , dar daca vine unu rupt in fund care nu are nici o treaba cu chestiile astea pe patru roti ,chiar te dispera ,,,,,si daca ar fi numai unul .
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:40   #3176
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

exact asta e frumusetea forumului, daca vrei il bagi in seama daca nu ii zici multumesc frumos de parere si atat sau te poti face ca nu ai vazut acel post si gata. am gasit si eu oameni care au crezut ca de la o toba, un cip si un filtru scoate 150 cai pe o dacia supernova dar acum ce inseamna ca trebuia sa il pun la zid ca a scos o asa idiotenie pe gura? nu am stat si i-am explicat acelasi lucru puteti face si voi sau ii zici da ai dreptate si lasi "desteptu" sa creada in continuare ca el e destept
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:42   #3177
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
poate pe viitor veti intelege cu totii ca pe un forum se vor gasi persoane pro si contra, persoane care apreciaza anumite calitati sau modificari ale masinii altii care nu vor aprecia dar asta nu inseamna ca trebuie toti sa sariti cu gura (mai ales prietenii din viata reala) si sa denigrati aceea persoana poate daca ati incerca sa fiti umpic impartiali la anumite posturi si sa va puneti si intr-o situatie si in alta cred ca ati raspunde altfel in posturile voastre
personal am vazut masina atat la showuri cat si aici pe forum si nu ma impresionat prea mult cu exceptia suspensiei dar asta si pentru ca eu sunt adeptul unui tuning mai agresiv (chiar si gen nfs) dar asta nu inseamna ca nu apreciez munca care sa depun la aceasta masina
Sunt de acord cu tine , ca sunt persoane pro si contra, dar daca zice ca e stock ca are lupe si jante, nu ar fi indicat sa ne arate si realizarile lui?.Daca avea oglinzi de ///M etc, etc. da sunt de acord sa critici,Si sincer nu il cunosc pe KYS, dar ma deranjeaza cand intru pe forum si vad numai texte dalea "de ce bagi bani in Dacie, are doar lupe"

Nu am nimic cu nimeni ,dar aici e forum pentru pasionati auto/tuning...
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:47   #3178
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: My KYS !!

KYS, ce roți urmează ? BBS RS-RM ceva ? Sau ceva nou ?
Tis-ul is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:48   #3179
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

nu ai fost niciodata la doi mecanici si sa vezi ca unu zice uite asa e bine, ba nu uite asa e bine si defapt sa fie ca tine??? eu cam asa vad si partea cu tuningul ca daca te vei duce la ala cu nike pe luneta o sa iti zica ca ala e adevaratul tuning ca iti arati valoarea tu zici ca tuningul e ala cat mai clean eu zic ca tuningul e cel care il faci cu drag masinii tale dupa posibilitatile tale si fac pariu ca pe KYS daca il vei intreba ceva legat de masina lui iti va raspunde de fiecare cu zambetul pe buze pentru ca asta a fost viziunea lui despre masina
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 17:56   #3180
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
@blue angel - asa arata kitul...
@restul - nu va bateti capul sunt obisnuit cu ei
Salutare!Kysule(daca imi permiti sa iti zic asa) tot respectu pt ce ai facut din acest Logan....l-am vazut live de mai multe ori....si cu tine am vb facetoface...baiat de nota 10(nu basinos cu fitze cum sunt cativa de pe aici care au facut si ei una alta pe la masina si nu le mai dai de nas)...te-am intrebat de "modificarea" aia la portbagaj cum ai facut-o si mi-ai explicat pas cu pas sa o fac si eu la Cielo(ps:raman dator de cinste)......cat despre suspensii....am vazut si eu in sfarsit ce inseamna airride pe Logan(vazandu-ti masina live si prezentarile de aici).....avand in vedere ca am lucrat la csgauto(cei cu Loganul alb..apar chiar eu in videoclipul de pe youtube...umflam perne prin portbagaj cu un compresor oridinar =))...care cica ar fii primul Logan cu airride....dar pot spune..dupa ce am vazut si live si aici de ai tu....la ei sunt niste perne de autoutilitare...cu multe modificari si suduri(foarte riscant...din punct de vedere tehnic)....cu care au reusit sa transforme acel Logan alb intr-o caruta(nu ti-as dorii sa mergi masina aia...este foarte rigida...+ ca au pus perne alea si atat...masina are si acum capete de bara...care bat,amortizoare stock si alte prostii aiurea)....
asta e.....felicitari incaodata pt ce ai reusit sa faci din acest Logan
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -