Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-11-13, 22:36   #2086
Mitza93

Stage 3
 
Mitza93's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 126
Default Re: B 28 N U T

Asta e,sigur n-a fost prima dacie care pateste asa ceva si sigur nu va fi nici ultima!
Mitza93 is offline  
Old 04-11-13, 22:42   #2087
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: B 28 N U T

dog si-a luat banii pe cele mentionate de tine cand a vandut-o. A fost alegerea lui.
Dupa vanzare, valoarea lor a devenit nula.



daca tu crezi ca cu bani poti cumpara toata munca depusa si tot efortul atunci nu am ce comenta......in viata asta nu totul se rezuma la bani. nu cred ca vanzarea unei dacii poate acoperi toate cele mentionate de mine...... prefer sa ma opresc aici.....
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline  
Old 04-11-13, 22:45   #2088
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: B 28 N U T

Inteleg perfect ce zici si ma repet: e o chestiune de alegeri.
M-opresc si eu. Iar.
Muttley is offline  
Old 04-11-13, 22:56   #2089
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: B 28 N U T

Am impresia ca o cam luati razna.

1 - Luam situatia urmatoare. Eu vanzatorul masinii. Din moment ce eu vand masina la care am muncit din greu insemna ca mi se rupe **** de munca mea si ca ma ajuta banii pe care ii iau pe ea. Pasiunea nu cumpara mancare ! Sau voi va duceti la magazin si cereti un salam victoria pe 1 kg de pasiune ...? Deci , daca am vandut masina mi se rupe ce se intampla cu ea mai departe.

2 - Eu cumparator. Am dat niste bani pe o masina. Am cumprat-o cand nu era treaba cu taxa platita/neplatita. pun masina la vanzare din diverse motive, cu un pret. Ma suna clientii, ofera un pret mic pentru ca nu are taxa platita, un pret care se apropie destul de mult de cel pe care il iau la dezmembrari. Sincer decat sa ma complic sa-mi vina 10 de ani de acum in colo amenzi de rovigneta & co. pe numele meu, mai bine o dau la fier si scap de batai de cap.

Asa ca pe proprietar il doare fix in *** de jignirile voastre , gen " saracule " . Si-a luat banii pe ea, si-a facut treaba. Voi...injurati-l ca a dat la fier un cazan tiganit plin de chit . Si nu ma luati ca eu ce am facut, ce masini am avut , bla bla, ca nu vorbesc aiureli...
__________________
stefiPJJ is offline  
Old 04-11-13, 23:06   #2090
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Am impresia ca o cam luati razna.

1 - Luam situatia urmatoare. Eu vanzatorul masinii. Din moment ce eu vand masina la care am muncit din greu insemna ca mi se rupe **** de munca mea si ca ma ajuta banii pe care ii iau pe ea. Pasiunea nu cumpara mancare ! Sau voi va duceti la magazin si cereti un salam victoria pe 1 kg de pasiune ...? Deci , daca am vandut masina mi se rupe ce se intampla cu ea mai departe.

2 - Eu cumparator. Am dat niste bani pe o masina. Am cumprat-o cand nu era treaba cu taxa platita/neplatita. pun masina la vanzare din diverse motive, cu un pret. Ma suna clientii, ofera un pret mic pentru ca nu are taxa platita, un pret care se apropie destul de mult de cel pe care il iau la dezmembrari. Sincer decat sa ma complic sa-mi vina 10 de ani de acum in colo amenzi de rovigneta & co. pe numele meu, mai bine o dau la fier si scap de batai de cap.

Asa ca pe proprietar il doare fix in *** de jignirile voastre , gen " saracule " . Si-a luat banii pe ea, si-a facut treaba. Voi...injurati-l ca a dat la fier un cazan tiganit plin de chit . Si nu ma luati ca eu ce am facut, ce masini am avut , bla bla, ca nu vorbesc aiureli...
In mare parte nu te contrazic dar treaba cu taxa platita si plm scoate-o din discutie. Inafara de faptul ca ne-a dus pe noi cu zaharerul ca drege si face si etc. care e egal cu zero nu ne e dator cu nimic ( voua ca mie imi datoareaza bani) , la tot vrajit cu actele pe propietar ca o inscrie ca o face ca etc. ca are operatii grele de facut frectii la picior de lemn. Daca pentru tine Dacia asta cand a plecat de la DOG e un " cazan tiganit plin de chit" ce sa zic e parerea ta si ma retrag politicos din discutie. Masina era zob , da, nu neg faptul asta dar ca si pasionat si etc. cum se dadea putea macar sa anunte pe forum ca o da cu 1500 de ron ( exemplu) sigur se gasea cineva daca nu chiar fostul propietar sa o ia. Aici iar iti dau dreptate , ne vom certa 1 an ca oricum l-a durut in .... si imi cer mii de scuze daca am deranjat sau jignit pe cineva , si mai departe daca se poate discutam prin PM.
__________________
Dacia power
tuner-man is offline  
Old 04-11-13, 23:58   #2091
bv58bar

Stage 5
 
bv58bar's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,804
Default Re: B 28 N U T

.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dusmani.jpg
Views:	55
Size:	11.7 KB
ID:	2885518  
bv58bar is offline  
Old 05-11-13, 00:40   #2092
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: B 28 N U T

Nici nu vreau sa imi imaginez ce s-ar fi intamplat pe forum (poate si in realitate) daca erau activi userii actuali in 2008, la accidentul SeGezMeului... =))) Ati fi iesit in strada mai ceva ca la revolutie, sigur.
__________________

One man's piece of shit is another man's hoodride.
Andreynyo is offline  
Old 05-11-13, 00:45   #2093
PDV_1989

Stage 5
 
PDV_1989's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[Opel]
[DACIA]
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: B 28 N U T

Mai mult ca sigur taranii astia nu merita nici macar o caruta dar mai ales masina/masini. Imi e sila de voi astia care nu sunteti in stare sa intretineti asa ceva. Pacat.
__________________
PDV_1989 is offline  
Old 05-11-13, 00:51   #2094
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: B 28 N U T

pana la urma e doar o masina sincer, si tot la fel de sincer spun ca tot pret de dacie o sa aiba maxim 500 de euro in cazul in care e intreaga la tabla si intr-adevar fara artificii...pasajele alea ..dreacu la 1000 si ceva iti iei lowgan pe care nu il poti compara cu vechea si primitiva dacia ,ma rog sa nu intram in detalii. cum spunea cineva mai sus pasiunea nu tine de foame . vrei pasiune..iti iei un cazan si lucrezi la el pana iti sar spumele cand ai TIMP si BANI! asa ca a facut cel mai bine ca a dat-o..ca a taiat-o e alegerea lui.
nenea ala de abera mai sus ca vrea bucatile sa refaca puzzle-ul ..reveniti-va fratilor, te duci iti iei un cazan de dacie, mai am eu niste aripi, capote de cn4, ii pui doua bare iti scoti frumos 2 nr preferentiale si ai dacia NUT.
e la cnstanta un grup de baieti fosti dacioti pe care ii admir, unul si-a vanut dacia unul a pastrat-o dar nu a mai investit in ea si si-a luat masina pe care nu o poti compara nici o data cu dacia bmw e30 sunt cateva exemplare acolo demne de urmat ca model ( si nu nu sunt cocalar si nici nu ador marca bmw desi am fost posesor si de bmw si de dacia sport si de detoate...) in viata trebuie sa evoluezi, ori iti iei dacia si lucrezi la ca si hobby..aroganta pana mea nu stiu..ori iti iei ceva mult mai fiabil, rezistent si te poti flosi de ea si ca daily driven si ca masina de priect..hobby. in fine nu comentam nimic daca nu ma minunta baiatul cu puzzle-ul
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline  
Old 05-11-13, 01:51   #2095
b-29-dzv

Stage 4
 
b-29-dzv's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 199
Default Re: B 28 N U T

dupa razboi o gramada.... de vitejiiii sunt ,,,,, punct masina sa dezmembrat nu mai are importanta.... a fost sa dus ... si nu va ma fi ... cred ca majoritatea am avut o dacioara.... si uneori... ne aducem aminte... cate am intampinat cu ele... candva a fost frumusica... dar.... sa deteriorat.... in timp ... ca toate celelalte.... deci ... next level..... sau game over )(biciclete...power)
b-29-dzv is offline  
Old 05-11-13, 10:04   #2096
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: B 28 N U T

Ciudat ce se intampla pe aici... Asta ne arata din nou cat de tare s-a indobitocit lumea si cat de copii pot fi unii chiar si trecuti de varsta a 2-a.

Luati in calcul un singurul lucru... Noi sa fim sanatosi, ca fiarele se repara sau se inlocuiesc! Munca si toate nebuniile astea, nu vor fi recuperate niciodata, iar treaba asta oricum nu putea merge la infinit! Acceptati intamplarea asa cum e si apucati-va sa faceti si voi o masina.

Sunt o gramada de masini legendare abandonate, casate si asa mai departe, masini in care s-au investit mai multi bani decat va puteti imagina si care au scris istorie la propriu, nu ca mult laudabila masina SGM (stiu ca o sa-mi sara toti in cap acum), dar chiar in weekendul acesta s-a discutat de "spurcaciunea" lui Puiu Rusu care astazi arata foarte neglijabila si probbail ca in scurt timp va ajunge si ea la fier. Daca luam in calcul si celelalte prototipuri care au fost casate, plus Barchetta lui Werne, plus multe Formule Ester, sportive si asa mai departe, ajungem sa ne plangem de mila toata viata...

As fi curios sa aflu cati dintre voi stiti pentru ce plangeti sau e doar efectul de turma? Ca si dupa SGM plangeti, dar peste 80% nu stiti de ce plangeti si pentru ce... ca de la an la an auzi tot felul de speculatii in legatura cu acea masina.

Sfat: Apucati-va de ceva serios, cititi o carte pentru inceput, unora le-ar fi foarte folositor acest lucru. Iesiti din casa, in aer liber, la munte. Iesiti cu cainele la plimbare, cu prietenii, familia, femeia...spuneti-le cat de tare ii iubiti, luati-va parintii in brate, nu stiu...faceti altceva, ca unii ati luat-o razna rau de tot. Sunt lucruri mult mai importante de facut si mult mai importante dupa care sa plangeti, nu va bateti joc de voi!
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic94099_3.gif
AnduRace is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -