Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-04-13, 21:41   #1951
Cata_UNU

Stage 5
 
Join Date: May 2011
Posts: 513
Default Re: B 28 N U T

Nu stiu de ce, dar eu cred ca aceste "opriri" sunt inchipuite.
Asta pentru a nu venii aici sa zica, ca defapt, nu a mai facut nimic la masina pt ca, a avut amenzi.
E o parere..
__________________
________________
Cata_UNU is offline  
Old 02-04-13, 21:42   #1952
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

a tunar-man si prima si prima data de jante mi-zu zis. ca ce merg cu tractoru de am rotile atat? crezi ca eu vroiam asa cv? fa o comparatie intre jante
varutubz is offline  
Old 02-04-13, 21:49   #1953
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by Cata_UNU View Post
Nu stiu de ce, dar eu cred ca aceste "opriri" sunt inchipuite.
Asta pentru a nu venii aici sa zica, ca defapt, nu a mai facut nimic la masina pt ca, a avut amenzi.
E o parere..
stai tu linistit ca numa eu le stiu pe ale mele.... si oricum alea nu le platesc. dar de ar stii fiecare ce face "x" la masina "y" nu s-ar mai vb atat degeaba, ca sa nu mai fie vb ca nu sa m-ai facut . intai ai intrebat cat sa bagat in partea mecanica ?hai sa aruncam cu noroi.si cate piese s-a cumparat pt masina si inca nu sunt puse din cauza vremii?
varutubz is offline  
Old 02-04-13, 22:16   #1954
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by varutubz View Post
stai tu linistit ca numa eu le stiu pe ale mele.... si oricum alea nu le platesc. dar de ar stii fiecare ce face "x" la masina "y" nu s-ar mai vb atat degeaba, ca sa nu mai fie vb ca nu sa m-ai facut . intai ai intrebat cat sa bagat in partea mecanica ?hai sa aruncam cu noroi.si cate piese s-a cumparat pt masina si inca nu sunt puse din cauza vremii?
Ce piese?
R.Equinox is offline  
Old 02-04-13, 22:40   #1955
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: B 28 N U T

Am fost oprit de ARR mi s-au cerut actele respectuos , normal ca am totul in regula le-am predat le-au verificat sau ce naiba le fac ei totul ok. In timp ce rutiera imi verifica actele nenea de la duba de la ARR mi-a verificat jocul la volan , lumini , semnalizari etc. Apoi ma intreaba : Baietas cei este cu aceste roti ? Stiu ca nu scrie nimic in talonul tau dar ma crezi fraier? Si i-am raspuns: domnule rotile sunt puse de mine stiu riscul , imi asum responsabilitatea sper sa nu imi luati talonul si cam atat. Culmea si m-au lasat in pace , si apropo daca a ta e tractor eu ce sa mai zic cu 205 ? Folia nu o am omologata , jante si cauciucuri si sigur se mai gasesc cateva. Daca esti oprit asa des precum spui , garantat masina face obiectul altor nebunii si nu neaparat comise de tine dar ce iti pot garanta este ca nu te opresc ei asa doar de jante si etc. Deci nu suport politia de nici o culoare dar sa nu aruncam cu noroi degeaba sunt multi cu modificari in oras si majoritatea au avut parte de multa intelegere. Cand ne mai intalnim chiar personal daca doresti o sa mergem sa mai vb cu baieti care au masini mult mai modificate ! Concluzia este cea de mai sus masina a fost luat-a la ochi si din motive total opuse cu modificarile!
__________________
Dacia power
tuner-man is offline  
Old 03-04-13, 02:10   #1956
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Am fost oprit de ARR mi s-au cerut actele respectuos , normal ca am totul in regula le-am predat le-au verificat sau ce naiba le fac ei totul ok. In timp ce rutiera imi verifica actele nenea de la duba de la ARR mi-a verificat jocul la volan , lumini , semnalizari etc. Apoi ma intreaba : Baietas cei este cu aceste roti ? Stiu ca nu scrie nimic in talonul tau dar ma crezi fraier? Si i-am raspuns: domnule rotile sunt puse de mine stiu riscul , imi asum responsabilitatea sper sa nu imi luati talonul si cam atat. Culmea si m-au lasat in pace , si apropo daca a ta e tractor eu ce sa mai zic cu 205 ? Folia nu o am omologata , jante si cauciucuri si sigur se mai gasesc cateva. Daca esti oprit asa des precum spui , garantat masina face obiectul altor nebunii si nu neaparat comise de tine dar ce iti pot garanta este ca nu te opresc ei asa doar de jante si etc. Deci nu suport politia de nici o culoare dar sa nu aruncam cu noroi degeaba sunt multi cu modificari in oras si majoritatea au avut parte de multa intelegere. Cand ne mai intalnim chiar personal daca doresti o sa mergem sa mai vb cu baieti care au masini mult mai modificate ! Concluzia este cea de mai sus masina a fost luat-a la ochi si din motive total opuse cu modificarile!

Probabil ai fost oprit de un control RAR man, nu ARR ( ARR are treaba doar cu transportatorii )

Cand ai o dacie modificata exista si riscul de a primi amenzi grase. E un risc de care sunteti constienti (sper ) cand le cumparati asa, sau le faceti voi. Ziceti mersi ca nu ramaneti fara ele ca in alte tari.

Varutu, eu zic sa o vinzi, ar fi cea mai inteleapta alegere
giubau_v8 is offline  
Old 03-04-13, 02:55   #1957
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Probabil ai fost oprit de un control RAR man, nu ARR ( ARR are treaba doar cu transportatorii )

Cand ai o dacie modificata exista si riscul de a primi amenzi grase. E un risc de care sunteti constienti (sper ) cand le cumparati asa, sau le faceti voi. Ziceti mersi ca nu ramaneti fara ele ca in alte tari.

Varutu, eu zic sa o vinzi, ar fi cea mai inteleapta alegere
Spune-mi te rog si mie statul unde iti ia masina pentru alte jante pe masina ? Nu am de ca sa zic mersi ma supun riscului de a fii amendat si chiar sa mi se ridice talonul , dar bunul e al meu si nu zic mersi nimanui pentru un lucru cumparat de mine cu bani mei din munca mea. Imi cer scuze sper sa nu o iei in nume de rau eu doar prezint punctul meu de vedere Da scuze m-am incurcat era vorba de RAR cum ai precizat. Si nu neaparat cand ai Dacie modificata risti amenzi si alte nebunii , daca ai BMW si ai alte dimensiuni de jante si pneuri nu risti ? Dar un lucru il pot spune sigur , si doresc sa te intreb ai auzit vreodata toba NUT-ului ? iti dau raspunsul imediat :

1. Pot spune cu mana pe inima ca daca imi pun toba de pe masina lui , sansele sa ma opreasca politia vor creste exagerat de mult ! Se aude frumos dar eu nu as risca ! Daca nu sa confirme propietarul cum se aude masina la 3000 de ture si mai mult !
Sfatul meu ar fii sa faci ceva cu toba , folia da-o jos si daca tii neaparat sa ai pune-o cat mai bine posibil deoarece imediat se ginesc ca nu ai omologare si incearca sai dai o fata nu te costa mult sa umbli cat de cat la vopsea !
Plus de asta varutu ne-ai spus ca odata ai fugit de politie , daca asa a fost crezi ca aia nu ti-au luat numarul de inmatriculare ? sau sunt multe Dacii rosii ca a ta modificate in Buzau ? Deci este posbil sa ai si tu partea ta de vina chiar fara sa iti dai seama nu? Si chiar te-as mai sfatui sa iei legatura cu propietarul sa iti faca o imputernicire , si bineinteles prin care tu te compromiti sa platesti amenzi , impozit etc. si apoi dai gaz , iti ia talonul te duci frumos singurel si il recuperezi e un risc cum spunea si giubau_v8 de care trebuie sa fii constient astfel cu parere de rau ajungem la concluzia lui , vinde-o si i-ati ceva legal !

Imi cer scuze anticipat daca am ofensat vreun utilizator , nu asta era intentia mea o seara buna tuturor !
tuner-man is offline  
Old 03-04-13, 09:19   #1958
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default Re: B 28 N U T

prea esti luat in vizor )
o vinzi si aia e!
scapi de ea...daca ti se pare un blestem!! )
oricum mare grija ca daca te va mai opri sa nu ramai fara nr si fara talon.
dupa aceea e mai grav.
mers pe la bucuresti la fostul propietar si tot asa!!
chestii si iar chestii!!
take care...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	529354_561639860524364_301835256_n.jpg
Views:	488
Size:	86.0 KB
ID:	2738296  
__________________
pwr_bz is offline  
Old 03-04-13, 19:30   #1959
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

tuner-man ,ai dreptate si tu, dar si eu iti zic cu mana pe inima ca nu ma cred eu un mare sofer dar ...stiu legile si stiu sa nu ma fac vazut de politie si sa merg civilizat, ba chiar de folie nu a zis nimic,absolut nimicsi nu vreau sa par ...cn stie cum,si eu m-am intalnit cu 2 echipaje de politie care m-au oprit s-au uitat la masina si m-au lasat in pace FARA ADVERTISMENT ceea ce nu mi-a venit sa cred, si am vb si cu acestia care m-au oprit destul de frumos....ba chiar am zis ca nu o sa ma mai vada niciodata prin bz doar sa ma lase mai ieftin....vb lor stii care au fost: tu te tocmesti cu noi?si stai lin ca si pt vopsea era vb....si am in portbagaj toate piesele sa schimb la ea ca si cu tn am vb de ce imi mai trebuie sa o aduc pe linia de plutire....dar daca zic un adevar aici toata lumea iti sare in cap ... sau ca dc am luato? daca nu imi placea nu o luam... sau eram constient ca o sa am probleme...dar nu sa se ajunga aici cu ele.asta e....ori o vand ori o tin sa merg cu ea doar duminica pe o str necunoscuta doar sa fie cativa oameni bucurosi ca o tin.
varutubz is offline  
Old 03-04-13, 19:34   #1960
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by pwr_bz View Post
prea esti luat in vizor )
o vinzi si aia e!
scapi de ea...daca ti se pare un blestem!! )
oricum mare grija ca daca te va mai opri sa nu ramai fara nr si fara talon.
dupa aceea e mai grav.
mers pe la bucuresti la fostul propietar si tot asa!!
chestii si iar chestii!!
take care...
eu nu am luato sa o las asa cum e ,cei care sunt doritori pot veni la mn sa vada ca am pasajele cumparate pt masina, cutie de viteze toata bucsaraia pe fata ,rulmenti ,vb cu omu sa imi sudeze si chiar dat o arvuna...si tot asa... chiar imi venea sa plang dupa ce au plecat politai. in fine asta e bafta mea...mi-am dorit-o de 1 an de zile...si acum cand o am nu o pot tine din cauza legilor.
varutubz is offline  
Old 03-04-13, 21:38   #1961
white

Stage 2
 
white's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 26
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by Cata_UNU View Post
Nu stiu de ce, dar eu cred ca aceste "opriri" sunt inchipuite.
Asta pentru a nu venii aici sa zica, ca defapt, nu a mai facut nimic la masina pt ca, a avut amenzi.
E o parere..
frate sincer tineti parerile proaste pt tine sunt multe reparatii mici care sau facut la aceasta masina de cand a luat-o lorenzo unele din ele sunt facute chiar de mine as putea sa iti fac o lista dar nu merita oboseala..pe viitor abtinete ca nu e frumos sa vb fara sa stii bft
aviz amatorilor de comenturi aberante !
white is offline  
Old 04-04-13, 21:42   #1962
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default Re: B 28 N U T

http://www.tocmai.ro/dacia-berlina-2001-9606982.html

si uite asa ajunge la vanzare!!
spor la vanzare.
pwr_bz is offline  
Old 04-04-13, 21:53   #1963
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: B 28 N U T

Nu va inteleg deloc........... va plac daciile modificate sa le modificati sau sa le cumaprati gata modificate dar nu va asumati riscurile.
E simplu vrei masina sa ti-o modifici iti asumi niste riscuri,daca nu,nu te mai incurca,eu decind am masina mi-am asumat toate riscurile am avut certificatul luat,permisu retinu, am primit amenda de 12 milioane mi-am recuperat certificatul,am adus alte modificari si tot nu ma pling imi asum riscu.
Nu-mi place deloc starea care sa creeat in privinta acestei daci,care a fost bine lucrata de catre ionut,el a fost singuru care a adus inbunatatiri acestei masini si care a scoso in relief .
Varutzu daca tot te plingi ca ai probleme cu politia dece nu-ti schimbi toba pui una normala si cu-n tips dragutz,Stiu ca daciile sunt aspiratoare de amenzi,dar asta e nu ai ce face.De jante ce sa zic..nu esti singuru cu jante in 4 gauri late .
Ce sa mai zicem de restul care au alte motoare pe ele jante poate mai mari,si mult mai spectaculoase.
Totus sper din tot sufletul masina asta sa ajunga unde iai e locul,ma refer la un propietar care chiar sa aiba grija de ea,si sa nu se mai plinga atita.
O seara buna si bafta la vinzare.
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline  
Old 04-04-13, 21:56   #1964
valy1233
Dacia Driver

Stage 5
 
valy1233's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 28 N U T

o sa ajunga si asta cum a ajuns MRU.o coaja
valy1233 is offline  
Old 04-04-13, 22:02   #1965
Cred

Stage 5
 
Cred's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 378
Default Re: B 28 N U T

Pacat.
Mai bine bag-o intr-un garaj, lucreaza la ea cand ai chef, bani, timp iar intr-o zi nu va mai fi cu e, o noua culoare, exterior, toba, iar politia si restu lumii va uita de ea si asa te vei plimba linistit seara cu muzica blana fara griji. asta pana iar esti luat la ochi sa nu uitam ca masina are numere de Bucuresti nu?
Sfatul meu.
Cred is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -