Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-11, 16:34   #721
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Chiar are importanta varsta? E vorba de un grup care imparte aceeasi marca de masina (Dacia), ce importanta are varsta pe care o are? Ca n-are permis, ok....are masina, urmeaza si permisul, deci? Eu aveam 16 ani cand am intrat in acest grup cu dacia mea, nu vad de ce nu ar putea face si el acelasi lucru.
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 16:38   #722
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Quote:
Originally Posted by AnduRace View Post
Chiar are importanta varsta? E vorba de un grup care imparte aceeasi marca de masina (Dacia), ce importanta are varsta pe care o are? Ca n-are permis, ok....are masina, urmeaza si permisul, deci? Eu aveam 16 ani cand am intrat in acest grup cu dacia mea, nu vad de ce nu ar putea face si el acelasi lucru.
Da , are importanta varsta , permisul , masina .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 18:57   #723
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Am revenit, cu cateva poze cu alta Dacia, Tot a mea.
Si, cu toate ca e Break, cu toate ca merge mixt benz/GPL, cu toate ca are aprox 400 mii, nu s-a dat la ulei, si face si raliuri.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0323.JPG
Views:	104
Size:	798.4 KB
ID:	2151224   Click image for larger version

Name:	IMG_2462.JPG
Views:	166
Size:	714.6 KB
ID:	2151225   Click image for larger version

Name:	IMG_2466.JPG
Views:	151
Size:	548.9 KB
ID:	2151227  

__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 19:08   #724
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

valentin.nemtanu - frumoasa Dacia , dar esti deja in grupul Dacia .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 00:01   #725
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

"Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)"
Poti fi posesor al unei masini chiar si fara permis si de la ce varsta vrei tu, cu numele tau trecut in acte si toate rahaturile. O cunostinta a trecut pe numele ficei lui o stalowa wola cand avea mai putin de 15 ani. Asa ca revin cu intrebarea, de ce se tine neaparat de toate detaliile alea? Poate ca multi de aici care sunt trecuti de 18 ani, nici n-au permis (ca si-asa sunt o gramada care circula in tara fara permis)...cu ce au dovedit restul ca au toate alea si bla bla? Eu intreb doar, pentru ca mi s-a parut o intrebare destul de deplasata si oarecum spusa de sus.
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 07:36   #726
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Quote:
Originally Posted by AnduRace View Post
"Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)"
Poti fi posesor al unei masini chiar si fara permis si de la ce varsta vrei tu, cu numele tau trecut in acte si toate rahaturile. O cunostinta a trecut pe numele ficei lui o stalowa wola cand avea mai putin de 15 ani. Asa ca revin cu intrebarea, de ce se tine neaparat de toate detaliile alea? Poate ca multi de aici care sunt trecuti de 18 ani, nici n-au permis (ca si-asa sunt o gramada care circula in tara fara permis)...cu ce au dovedit restul ca au toate alea si bla bla? Eu intreb doar, pentru ca mi s-a parut o intrebare destul de deplasata si oarecum spusa de sus.
Si mai exact ce vrei ? Daca vrei sa fii membru Grup-Dacia , trebuie sa ai 18 ani si permis .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 08:28   #727
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Am raspuns pentru ce am scris toate alea (Eu intreb doar, pentru ca mi s-a parut o intrebare destul de deplasata si oarecum spusa de sus) si tot nu m-ai lamurit de ce sunt puse conditiile astea din moment ce in titlu scrie "posesorii dacia".

Exagerezi un pic, sunt tare curios cum ii verifici pe toti ca au permis de conducere, ca nimeni nu si-a postat permisul de conducere ca dovada si faptul ca ar avea peste 18 ani nu dovedeste cu nimic ca ar putea avea permis.

Nu vreau sa mai fac parte din grup, am avut pe celalalt cont grupuri si mizerii, pe asta vreau sa-l tin curat si sa ma implic mai putin in ceea ce inseamna 4tuning.
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 08:54   #728
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Quote:
Originally Posted by AnduRace View Post
Am raspuns pentru ce am scris toate alea (Eu intreb doar, pentru ca mi s-a parut o intrebare destul de deplasata si oarecum spusa de sus) si tot nu m-ai lamurit de ce sunt puse conditiile astea din moment ce in titlu scrie "posesorii dacia".

Exagerezi un pic, sunt tare curios cum ii verifici pe toti ca au permis de conducere, ca nimeni nu si-a postat permisul de conducere ca dovada si faptul ca ar avea peste 18 ani nu dovedeste cu nimic ca ar putea avea permis.

Nu vreau sa mai fac parte din grup, am avut pe celalalt cont grupuri si mizerii, pe asta vreau sa-l tin curat si sa ma implic mai putin in ceea ce inseamna 4tuning.
Ai chef de off topic ? Daca tot nu vrei sa mai faci parte din grupul Dacia , te ai gandit sa te dai mare viteza pe aici ? Regurile au fost facut de Admini , daca zici ca nu sunt bune , ca sunt proaste , discuta cu ei si vezi ce parere au . Uita te pe fiecare pagina din acest topic si ai sa vezi ca nu toti au primit accept . Te rog sa incetezi aici cu off topicul si te astept sa discutam in PM , daca mai vrei .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 09:43   #729
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Hai să ne calmăm, nu ne ajută să ne scuipăm reciproc pentru o treabă nu foarte importantă până la urmă.
Ideea grupurilor era alta, atunci când au apărut, şi sper că vom reuşi să le aducem înapoi de unde plecasem iniţial.
Ca să fiu puţin mai clar în ceea ce zic, am să pun aici un post de pe altă secţiune unde povesteam fix treaba asta, legată de dorinţa unui membru de a intra în grup deşi el era user nou cu 3 posturi:
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nu văd niciun motiv pentru care liderul de grup ar trebui să-ţi dea accept în usergrup.
Nu ai un topic cât de cât activ pe care să-l dezvolţi (n-ai topic deloc, de fapt), nu reiese din postările tale că ai fi un cunoscător al mărcii, al problemelor tehnice, mă rog, ceva care să te recomande în faţa altora drept un om pe care se pot baza în ceea ce priveşte marca ****.
Cred că defapt nu înţelegem ce e cu asta cu usergroupurile, de ce există ele.
Scopul este unul singur: acela de a-i individualiza pe 4tuning pe acei useri care ştiu cu ce se mănâncă treaba aia, indiferent că e vorba de mărcile de maşini, de participanţi curse sau orice altceva.
Sper că se va face o triere a celor care sunt membri, nu într-atât de drastică pe cât m-a întrebat azi liderul de grup, dar nici aşa cum e acum, plină de oameni care au combinat ei odată un **** la schimb pe-o **** şi-o bicicletă şi s-au aruncat rapid să se înscrie în grup.

Last edited by aleks; 14-09-11 at 09:52.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 12:53   #730
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Asta e altceva si mi se pare mult mai ok. In sensul ca au un rol si aceste user grupuri. Si in sfarsit un om capabil sa raspunda concret si politicos la o banala intrebare.
In fine, nu ma astept ca in viitorul apropiat sa se faca ceva in legatura cu asta... Cum ziceam si prin PM comunitatea 4tuning este prea preocupata sa-si afirme laudele de cel mai vizitat site in domeniul auto din Romania, decat sa-si puna site-ul si forumul la punct...
Fara suparare, dar banuiesc ca stiti si voi cate uscaturi se afla prin "padurea" asta. De la useri, la cei ce pun anunturi pe site, moderatori si etc ...

Last edited by AnduRace; 14-09-11 at 12:55.
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 12:58   #731
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Oamenii de pe forum sunt reprezentativi pentru ţara în care trăim. Dacă am locui în Japonia, ai vedea useri specifici zonei. E firesc să nu fie doar elitele, nu e un forum pentru elite, ci pentru oricine vrea să intre. Nu selectăm oamenii după pedigree la crearea contului.
Tocmai de asta grupurile, zonele specifice, secţiunile specializate trebuiesc folosite doar de oamenii care au ce căuta acolo.
Şi ajungem din nou la ce spuneam mai sus, selectarea membrilor usergrupului Dacia trebuie făcut după criteriul esenţial: priceperea şi apartenenţa la comunitate. Eu, deşi integrat bine în comunitatea 4tuning, deşi posesor şi de Dacia de ani de zile, nu am nicio gară cu Dacia ca secţiune şi/sau pricepere tehnică, deci n-aş avea ce să caut în grup. La fel se aplică asta oricui.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-09-11, 15:48   #732
KELBURTOS

Stage 4
 
KELBURTOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 222
Member of:
[DACIA]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

Golanul meu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10092011074.jpg
Views:	219
Size:	308.1 KB
ID:	2164959   Click image for larger version

Name:	10092011075.jpg
Views:	101
Size:	243.1 KB
ID:	2164960   Click image for larger version

Name:	10092011076.jpg
Views:	171
Size:	330.6 KB
ID:	2164961  

KELBURTOS is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 10:23   #733
xcalynutzux
Dacia Driver

Stage 1
 
xcalynutzux's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 13
Member of:
[DACIA]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

salutare. sunt nou pe aici si aceasta este daciutza mea :
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...acia-81-a.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P260911_17.53_[01].jpg
Views:	79
Size:	1.62 MB
ID:	2166893  
xcalynutzux is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 19:00   #734
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

salutare! aceasta-i Dacia mea! 1989 model: 1310 TLX va avea topic in curand!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ABCD0012.JPG
Views:	56
Size:	295.7 KB
ID:	2197461   Click image for larger version

Name:	ABCD0010.JPG
Views:	70
Size:	555.6 KB
ID:	2197462  
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 28-10-11, 04:18   #735
BluBear

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,111
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Usergrup Dacia: cereri exclusiv de la posesorii de Dacia (poze reale)

https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...lnz-maria.html
BluBear is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -