Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-10-08, 22:34   #151
Skory

Stage 3
 
Skory's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 77
Default Re: Logan B 42 ZIF

Quote:
Originally Posted by LOGAN91 View Post
Toate ledurile au fost puse de mine....(mai putin tablou de bord, cu acele etc.)Pentru detali vb pe PM sau pe mess...
un id pls sa vorbim despre ledurile alea din interior pls.
Skory is offline  
Old 08-11-08, 14:12   #152
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Logan B 42 ZIF

salut...foarte tare proiectul...cred ca multa lume a ramas cu gura cascata..dar am si eu o intrebare....catifeaua de unde ai luat-o si cat ai dat pe ia..la metru sau cum se da...ca mi se pare ca asta nu am vazut..si tine-o tot asa marfa proiectul:X
inainte de a posta citeste regulamentul.Multumesc SirNenea

Last edited by SirNenea; 08-11-08 at 17:41.
pustiu_FUG is offline  
Old 07-12-08, 17:05   #153
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Logan B 42 ZIF

Imi place interiorul , imi place ca e clean,e curata....lasa si tu un id sau dai tu add tweety_rzw sa mai vorbim una alta ! bafta in continuare ! Nu mai asculta gurile rele, ca e masina facuta cu bun gust,nu te poti c**a in gusturile omului!
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!

Last edited by SirNenea; 07-12-08 at 22:37.
Insanerzw is offline  
Old 07-12-08, 21:10   #154
bacauanul

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 36
Default Re: Logan B 42 ZIF

Bravo mah ai reusit sa faci ceva de bun gust incetu cu incetu ai adus-o in starea in care e acum.
Imi place interiorul si scaunele :X deabia astept sa vad cum arata montate pe masina.
Cateva sfaturi/Pareri d'ale mele :

Nu te grabi cu jantele. . . Arata foarte bine cu astea de tabla sau nu stiu fiecare cu parerile lui (parerea mea e ca arata foarte bine) sau daca ar fi sa-ti iei ceva papucei ia-i ceva pe negru ca ii sta bine

La motor ce faci? Nu ne-ai spus nimic cati caluti care? cat ai bagat in motor? ce ai bagat?

Cu toba cum e? Ai schimbat doar finala sau. . .

Last edited by SirNenea; 07-12-08 at 22:39.
bacauanul is offline  
Old 10-12-08, 21:39   #155
bacauanul

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 36
Default Re: Logan B 42 ZIF

Wey o murit threadu asta ce are??? Vad ca nu ai mai postat de mult p'aici Am niste intrebari(unele poate vi se par banale dar. . . is incepator ) Una dintre intrebari ar fi:
De unde ai luat stikerul(cred ca asha se cheama daca gresesc va rog corectati-ma) ca vreau sa'mi pun si eu la masina(masina mamei dar lasa ca si ea e pasionata de fast driving )
bacauanul is offline  
Old 11-12-08, 16:15   #156
cosmin_meme

Stage 5
 
cosmin_meme's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 208
Default Re: Logan B 42 ZIF

Salut .Vreau sa te felicit in legatura cu loganul.Am vazut cat suflet ai pus la acest proiect.Mi-am irosit 30minute sa citesc tot topicul si am ajuns la o concluzie:te sfatuiesc sa remapezi ciclul primar pentru ca nu stii sa scrii corect gramatical .Te exprimi mai prost ca Nikita din Romana.Pe bune,fara rautati.Lasa chip tuningul la masina ca ai alte prioritati.
In rest numai bine si succes in continuare.
cosmin_meme is offline  
Old 11-12-08, 16:41   #157
florin_b03

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 218
Default Re: Logan B 42 ZIF

Ai 17 ani nu ? Sincer nu ma mira nimic din ce modificari ai adus masinii(familiei). Tu vrei sa faci dintr-o caruta, un supercar de circuit sau de raliu. Am mers cu dacii din '80 si crede-ma ca tapiteria si plafonul arata mult mai bine fata de tigania pe care ai facut-o tu. Scaunele Sparco sunt de nota 20 insa iarasi nu au ce cauta pe masina ta(a familiei). Acum vine partea interesanta, cum dracu ai prins tu 170 cu a4a cu sifonierul ala de 1.4? Cand l-a remapat a skimbat si motorul sau doar chip tuning. Ala nu prinde 170 nici in ultima treapta si in panta nu mai vorbesc de aberatiile tale. Ai inceput binisor(partea cu arcurile) si ai continuat sa nu zic cum.Un bun exemplu de Logan facut cu gust si cu o investitie minima e taxiul de la Apolodor: suspensie sport(blana), Borbet T 16'' 9J si buza finuta la spoilerul fata(fara catifea, satin, matase, draperii, perdele, covoare persane si spoturi de bucatarie).Mai am o fraza sa iti spun. PANA CAND O TERMINI O SA TI-O VINDA TATAL TAU.
__________________
POLO 6n2
KADETT '88
florin_b03 is offline  
Old 11-12-08, 16:43   #158
bacauanul

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 36
Default Re: Logan B 42 ZIF

LOGAN91 nu ai mai intrat de mult . . . the ashteptam sa ne mai spui ce mai ai nou pe masina. . . Ai pus scaunele?
bacauanul is offline  
Old 12-12-08, 17:10   #159
dsign

Stage 5
 
dsign's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 747
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan B 42 ZIF

Quote:
Originally Posted by florin_b03 View Post
Ai 17 ani nu ? Sincer nu ma mira nimic din ce modificari ai adus masinii(familiei). Tu vrei sa faci dintr-o caruta, un supercar de circuit sau de raliu. Am mers cu dacii din '80 si crede-ma ca tapiteria si plafonul arata mult mai bine fata de tigania pe care ai facut-o tu. Scaunele Sparco sunt de nota 20 insa iarasi nu au ce cauta pe masina ta(a familiei). Acum vine partea interesanta, cum dracu ai prins tu 170 cu a4a cu sifonierul ala de 1.4? Cand l-a remapat a skimbat si motorul sau doar chip tuning. Ala nu prinde 170 nici in ultima treapta si in panta nu mai vorbesc de aberatiile tale. Ai inceput binisor(partea cu arcurile) si ai continuat sa nu zic cum.Un bun exemplu de Logan facut cu gust si cu o investitie minima e taxiul de la Apolodor: suspensie sport(blana), Borbet T 16'' 9J si buza finuta la spoilerul fata(fara catifea, satin, matase, draperii, perdele, covoare persane si spoturi de bucatarie).Mai am o fraza sa iti spun. PANA CAND O TERMINI O SA TI-O VINDA TATAL TAU.
Iata un exemplu de om cu gindire lipsa...

In primul rind, nu te lua de virsta lui, tu nu esti cu mult mai mare.

In al doilea rind, nu-l cunosti. Hai sa-ti zic cite ceva despre el: merge la scoala, lucreaza (ca sa aibe bani pt modificari) si tot ce cistiga cheltuie pe piese pt masina. Tatal lui este mai pasionat decit multi mucosi de pe site-ul asta si conduce cu mare placere masina asta. Nu este treaba ta ce face golanul cu masina familiei.

Despre motor, ar trebui sa afli, mai desteptule care esti tu cunoscator in ale masinilor, ca nu in ultima treapta se atinge viteza maxima a unei masini. Si da, Ligheanul atinge viteza aia in a4a. Ar trebui sa incepeti sa nu va mai incredeti in cazane de 25 ani gen Kadett...

Se vede cit de bine te pricepi, daca tie iti place un rahat de taxi impopotonat cu petice de fibra cumparate de la taraba cu 5 lei bucata si cu jante luate din gunoi.

Tapiteria aia din plus este realizata in totalitate de acest omusor de 17 ani. El prefera sa mearga la scoala si sa munceasca pentru a-si indeplini visele pe cind cei de virsta lui isi injecteaza venele pe la colturi sau o ard aiurea prin ghetouri, propagind smecheria de prost gust. Lucrarea cu plus n-o fi ea de mare efect (desi este), insa faptul ca a lucrat el la ea o face sa fie speciala.

Si ca sa termin, sa stii si tu, ca in acest domeniu, al personalizarii obiectelor personale, treaba NU SE TERMINA NICIODATA .



Dar ce sa-i faci, daca nu te plimbi pe strazi cu tigai inflorite de rugina si care papa ulei mai ceva ca salata de ridichi, nu esti valabil.


Stai jos, ca ne superi, mergi la fratii tai cu Opel-uri si VW-uri, poate ai treaba. Daca nu te luai de el personal sau de familia lui, nu scriam atit.



LE: sa stii ca Loganul nu este mai caruta decit polo si kadett din semnatura ta. Posibil sa fie chiar mai carute ale tale, asa ca abtine-te de la astfel de comentarii. Vezi-ti de drum, si ai grija sa nu iti cada contraaripile printre planetare

Last edited by dsign; 12-12-08 at 17:17.
dsign is offline  
Old 12-12-08, 17:45   #160
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan B 42 ZIF

Quote:
Originally Posted by dsign View Post
Iata un exemplu de om cu gindire lipsa...

In primul rind, nu te lua de virsta lui, tu nu esti cu mult mai mare.

In al doilea rind, nu-l cunosti. Hai sa-ti zic cite ceva despre el: merge la scoala, lucreaza (ca sa aibe bani pt modificari) si tot ce cistiga cheltuie pe piese pt masina. Tatal lui este mai pasionat decit multi mucosi de pe site-ul asta si conduce cu mare placere masina asta. Nu este treaba ta ce face golanul cu masina familiei.

Despre motor, ar trebui sa afli, mai desteptule care esti tu cunoscator in ale masinilor, ca nu in ultima treapta se atinge viteza maxima a unei masini. Si da, Ligheanul atinge viteza aia in a4a. Ar trebui sa incepeti sa nu va mai incredeti in cazane de 25 ani gen Kadett...

Se vede cit de bine te pricepi, daca tie iti place un rahat de taxi impopotonat cu petice de fibra cumparate de la taraba cu 5 lei bucata si cu jante luate din gunoi.

Tapiteria aia din plus este realizata in totalitate de acest omusor de 17 ani. El prefera sa mearga la scoala si sa munceasca pentru a-si indeplini visele pe cind cei de virsta lui isi injecteaza venele pe la colturi sau o ard aiurea prin ghetouri, propagind smecheria de prost gust. Lucrarea cu plus n-o fi ea de mare efect (desi este), insa faptul ca a lucrat el la ea o face sa fie speciala.

Si ca sa termin, sa stii si tu, ca in acest domeniu, al personalizarii obiectelor personale, treaba NU SE TERMINA NICIODATA .



Dar ce sa-i faci, daca nu te plimbi pe strazi cu tigai inflorite de rugina si care papa ulei mai ceva ca salata de ridichi, nu esti valabil.


Stai jos, ca ne superi, mergi la fratii tai cu Opel-uri si VW-uri, poate ai treaba. Daca nu te luai de el personal sau de familia lui, nu scriam atit.



LE: sa stii ca Loganul nu este mai caruta decit polo si kadett din semnatura ta. Posibil sa fie chiar mai carute ale tale, asa ca abtine-te de la astfel de comentarii. Vezi-ti de drum, si ai grija sa nu iti cada contraaripile printre planetare
foarte bine spus.....
bravo baiatului asta care a dat clasa la multi si a facut un lucru bun si de efect acestei masini....
m-am saturat de dinastia care se trezesc sa vorbeasca aiurea....
RobertRFG is offline  
Old 12-12-08, 23:50   #161
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan B 42 ZIF

ma...adevarat sau nu.... logan91, mi-a dat impresia prima oara cand a postat loganul pe 4tuning, de copil care pune si el 2-3 poze cu "masina lu' tata"... cu timpul insa, am ajuns sa nu pot decat sa il laud pentru ceea ce face, si pentru alegerile sale.

bravo, LOGAN91 !
cata_tm is offline  
Old 13-12-08, 16:36   #162
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Logan B 42 ZIF

Quote:
Originally Posted by dsign View Post
Tapiteria aia din plus este realizata in totalitate de acest omusor de 17 ani. El prefera sa mearga la scoala si sa munceasca pentru a-si indeplini visele pe cind cei de virsta lui isi injecteaza venele pe la colturi sau o ard aiurea prin ghetouri, propagind smecheria de prost gust. Lucrarea cu plus n-o fi ea de mare efect (desi este), insa faptul ca a lucrat el la ea o face sa fie speciala.
scuza-ma ca te contrazic dar putea sa aiba si 5 ani daca acel lucru este de prost gust chiar nu are importanta cine sau cat a muncit la aceea masina , intradevar e de apreciat dar acum nu trebuie sa ii ridicam statuie pentru simplu fapt ca a facut ceva
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 13-12-08, 23:27   #163
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Logan B 42 ZIF

Hoho ce de inviziosi nui nimica noi sa fim sanatosi
Insanerzw ,cosmin_meme ,dsign,RobertRFG,cata tm: merci pentru incurajari,sry ca nu prea am mai intrat dar am fost ocupat SirNenea aicea e vorba si de gusturi, daca tie iti placea mai mult cum e stock e parerea ta , si o respect...
Da am montat scaunele sunt ffffff misto , si in rest mai nimika semificativ, serigrafie+ace de presige, am revenit la bara fata stock(un pic modificata) ca vine iarna si 2 cauciucuri pe fata montana ca cele toyo sunt naspha iarna si cam atata nou la masina poze zile urmatoare ca e urat afara si planuri de viitor ar fi jante (ori cele sppedline,ori ATS de pe loganele de raliu sau circuit) dar sa vedem cum stam cu finantele).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	374
Size:	1.08 MB
ID:	726847   Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	531
Size:	1.01 MB
ID:	726848   Click image for larger version

Name:	3.JPG
Views:	469
Size:	1.01 MB
ID:	726849  

LOGAN91 is offline  
Old 13-12-08, 23:59   #164
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: Logan B 42 ZIF

chiar arata bine masina.bravo.lasa i in pace pe invidiosi.multa bafta si sa stii ca nu conteaza varsta.conteaza ambitia ta.
ag80bik is offline  
Old 14-12-08, 00:12   #165
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: Logan B 42 ZIF

superbe scaunele !!! de banii aia iti aduceai o masina second hand din germania si te plimbai cu ea prin padure=)) da era nemtzeasca ! )
Cristi_XP is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -