Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-07, 20:11   #16
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia Ar02mdk

Quote:
Originally Posted by Ducu_mtz View Post
Dacia 1310 an '84 cu modificari radicale...
BRAVO TIE ....ai facut o masina exceptionala asa trebuie sa iasa dupa multa munca si mult timp investit si sa nu mai vb de bani
sa o folosesti sanatos si cu grija
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 02:54   #17
fenyx

Stage 5
 
fenyx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Default Re: Dacia Ar02mdk

wow de cand vroiam sa vad o masina fara strasina,mi-ai furat gandurile
fenyx is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 21:54   #18
Str33tRaid3r

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 29
Default Re: Dacia Ar02mdk

bah ce draq suferiti cu daciilea astea?daca tot vreti un "oldtimer" luati-va draq una care sa capteze atentia cu adevarat nu "cotete".Incepeti si modificati la ele si atunci postati-va pe forum in asteptarea comentariilor.Asa oricine poate sa faca o dacie obosita din ani '70 sa straluceasca,binenteles,daca vrea.Nu o mai "bateti in freza" aiurea cu oporcaria asta care cica se numeste "dacie".mai evoluati si voi!(asta pt cei cu dacii),restul........R3sPekt!!!!
Str33tRaid3r is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 22:03   #19
ion1980

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 8
Default Re: Dacia Ar02mdk

cica el baiat de ilfov
cu al lui verde bmw de-l paste vaca..........luat de tasu pe banii luati de la vanzarea cartofilor
https://forum.4tuning.ro/vbimghost.ph...mages&id=19093
ne lasi ba agariciule pe noi cu daciile noastre si du-te tu cu bemeweul tau.
oricand ti-o iei usor de la multe dacii.
asta asa ca sa te mai linsitesti
dar nici prin gand nu-ti trece tie de asa ceva
apropo cam ce motr ai pe aia 1,6 98 de cai???????????????
hahahahah
ca ma faci sa rad
numai bine ilfovene
ion1980 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 22:16   #20
Str33tRaid3r

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 29
Default Re: Dacia Ar02mdk

referitor la ce a afirmat ion1980.taran fiind de felul lui nu are cum sa inteleaga semnificatia "bmweului",deoarece mergand toata viata cu caruta!acum io ii zic ioane aia e parerea mea asa k gandestete bine innainte sa te dai cu mine k nici 8 motoare de dacie la un loc nu ma sperie!asa k draga ion respectele mele si atentie la limbaj k io nu cred k te-am jignit pe tine!incearca sa intelegi,chiar daca iti este peste puterea ta mintala,sa intelegi k acest forum este pt opinii libere nu pentru injurii.Sper k m-am facut inteles.
Str33tRaid3r is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 23:43   #21
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: Dacia Ar02mdk

dl streetr.. eu cred ca ar trebui sa stai prin germania vreo 10 ani si sa te uiti acolo cum taranii de nemti isi lucra carutele lor de golfuri 1, broscute, mai bine gunoaiele de trabanturi, si cum cei din bemeweurile anii 90 (valoare de cacat) stau si se uita cu admiratie la niste piese rupte din alte timpuri. Si dupa aceea sa vi si sa recontruesti o masina in totalitate si sa o aduci macar la jumate din starea in care se afla masina asta.
Teai gandit vreodata ca unii oameni pe aici fac caruta de dacie din pasiune si poate pe langa caruta de dacie mai au si alta masina.
Dar probabil ca le stiai pe toate astea
Stima
canny is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 22:05   #22
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia Ar02mdk

Quote:
Originally Posted by Str33tRaid3r View Post
bah ce draq suferiti cu daciilea astea?daca tot vreti un "oldtimer" luati-va draq una care sa capteze atentia cu adevarat nu "cotete".Incepeti si modificati la ele si atunci postati-va pe forum in asteptarea comentariilor.Asa oricine poate sa faca o dacie obosita din ani '70 sa straluceasca,binenteles,daca vrea.Nu o mai "bateti in freza" aiurea cu oporcaria asta care cica se numeste "dacie".mai evoluati si voi!(asta pt cei cu dacii),restul........R3sPekt!!!!
BA FRATE EU NU STIU CE CAUTI TU AICI PE FORUM LA DACII ?????DUTE FRATE TU LA ALTE COTETE CA DACIA ARE POTENTIAL ASTA-I TOT FARMECTU CA ATUNCI CAND MA VEZI PE MINE SAU ALTI PASIONATI CU DACIA SI CALCAM PE ACCELERATIE ITI DAU PRAFUU IN OCHII MA FRATE CU TOT CU COAJA TA SI APROPO NU UITA CA NOI SUNTEM BAIETII CU DACIILE DE CARE TI-A ZIS MATA SA TE FERESTI ...
ASA CA AI DE GRIJA CA NU SE STIE CAND TE FACI DE RAS CA TOCMAI AI FOST FACUT DE O DACIE VECHE
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 22:11   #23
BN-02_TZY

Stage 5
 
BN-02_TZY's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 613
Default Re: Dacia Ar02mdk

dacia ii masina nu toate ***urile de straine la care nu gasesti piese pe cand la dacia oricand si oriunde
respec cunoscatorilor dacia power
BN-02_TZY is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 22:29   #24
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia Ar02mdk

Quote:
Originally Posted by Str33tRaid3r View Post
referitor la ce a afirmat ion1980.taran fiind de felul lui nu are cum sa inteleaga semnificatia "bmweului",deoarece mergand toata viata cu caruta!acum io ii zic ioane aia e parerea mea asa k gandestete bine innainte sa te dai cu mine k nici 8 motoare de dacie la un loc nu ma sperie!asa k draga ion respectele mele si atentie la limbaj k io nu cred k te-am jignit pe tine!incearca sa intelegi,chiar daca iti este peste puterea ta mintala,sa intelegi k acest forum este pt opinii libere nu pentru injurii.Sper k m-am facut inteles.
BA FRATE TE ROG EU NUMAI INTRA PE SECTIUNEA ASTA CA ESTI PARALEL SI CE CREZI CA DAK AI ALTA MASINA ESTI MAI CU MOT SAU CE ????PUN PARIU CA AI ADVERSAR CU DACIA LA ORICE MASINA AI AVEA TU ASA CA LASA-TE CA TE FACI DE CACAO ORICUM DEJA ESTI DESTUL DE HUIDUIT DUPA CE AI POSTAT ASA CA DUTE IN TARA TA ACOLO UNDE VREI TU
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 23:10   #25
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Dacia Ar02mdk

presupun ca daca "oricine" poate sa faca un 1300 sa "straluceasaca" i-a si tu un 1300 obosit si reconditioneaza-l ...si ne zici si noua cam la ce suma te-a ajuns ....iti eu orientativ ..cam de 3 ori cat pisica aia ...asa ca lasa-o balta ...poate unii chiar vor sa conduca dacia ...iar unii poate atat isi permit ...asta nu inseamna ca munca lor nu trebuie respectata
apline5 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 23:23   #26
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Dacia Ar02mdk

Pacat mare ca nu exista putin respect,fata de cei care depun un efort financiar substantial ca sa isi satisfaca o pasiune.Eu nu cred ca conteaza ca esti propietar de Bmw,Ferrari sau Dacie cat timp ai o pasiune pt.masini.Faptul ca tu vii si spui vb astea releva ca esti anti-talent cu masinile,altfel ai respecta munca unui om care a facut ceva frumos,zic eu.Faptul ca ai un Bmw stock ii chiar mai rau decat o Dacie tunata
__________________
TEAM 4 MOTORSPORT-founder
http://www.rtoc.org-member
https://www.facebook.com/pages/Car-Ma...86?ref=tn_tnmn-Like This
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 11:39   #27
marele_ouu

Stage 4
 
marele_ouu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 200
Default Re: Dacia Ar02mdk

Stati linistiti si nu mai bagati toti habarnavisti in seama ca daca stau sa ma gindesc cit am investit in dacie imi luam usor un bmw-u .Respect pt posesori de DACIII .
marele_ouu is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 15:03   #28
BN-02_TZY

Stage 5
 
BN-02_TZY's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 613
Default Re: Dacia Ar02mdk

respect dacia si investitia in ea cine nu stie sa nu vorbeasca investiti mari satisfactii mari
BN-02_TZY is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 16:09   #29
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia Ar02mdk

Quote:
Originally Posted by BN-02_TZY View Post
respect dacia si investitia in ea cine nu stie sa nu vorbeasca investiti mari satisfactii mari
BINE ZIS SI BINE GANDIT COLEGU DECAT SA IMI IAU UN BMW AMARAT CARE DIN FABRICA ESTE O MASINA PUTERNICA SI SA IMI RUP GATU CU EA SAU SA MA FAC DE RAS CA MA INTREC BAIETII CU DACIA ....MAI BINE MA LAS
DACIA E DACIA RESPECT TUTOROT CE AU DACIE SI STIU CE INSEAMNA AIA DACIE BAFTA LA TOTI VA DORESC
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 10:41   #30
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Dacia Ar02mdk

domnule bravo.se vede ca ai lucrat elegant si din partea mea ai toata stima.eu nu as vinde-o .bafta
daman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -