Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-10, 02:41   #4051
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

foarte frumoasa masina,am vazut-o live la 4 tuning days si arata mult mai bine decat in poze.zimi si mie ce nuanta de albastru e masina ta,un cod ceva sau de la ce firma e.vreau sa imi vopsesc si eu oltcitul in culoarea asta
__________________
Dr.Dre is offline  
Old 16-03-10, 15:03   #4052
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by morcov_ssl View Post
uita-te mai atent la detalii. nu zic ca a mea e perfecta dar cum am vorbit si cu bogdan(are multe, multe defecte)... am mai glumit eu cu el sambata seara: "eu am o masina de CURSE cu vopsea TIPLA iar tu ai o masina EXPOZITIE cu vopsea nasoala "
nu la masina ta ma referam, personal cred ca a ta si a lui bogdan sunt cele mai bune din tara, a ta tehnic este impecabila, chiar nu am ce reprosa(cred ca nimeni nu poate sa spuna ceva de rau de masina ta, nici tehnic nici estetic si eu am citit topicul tau de enspemii de ori ca sa inteleg exact tot ce iai facut)
si a lui bogdan, la fel e superba desii la el in copartimentul motor ar fi cate ceva de obiectat, nu din cauza lipsei de putere ci din cauza ca sunt elemente nefinisate cum trebuie.

sper ca intelegi unde bat.
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline  
Old 16-03-10, 16:44   #4053
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
nu la masina ta ma referam, personal cred ca a ta si a lui bogdan sunt cele mai bune din tara, a ta tehnic este impecabila, chiar nu am ce reprosa(cred ca nimeni nu poate sa spuna ceva de rau de masina ta, nici tehnic nici estetic si eu am citit topicul tau de enspemii de ori ca sa inteleg exact tot ce iai facut)
si a lui bogdan, la fel e superba desii la el in copartimentul motor ar fi cate ceva de obiectat, nu din cauza lipsei de putere ci din cauza ca sunt elemente nefinisate cum trebuie.

sper ca intelegi unde bat.
da bati campii. Fara suparare...

Felicitari pentru munca depusa si efortul ca sa aduci masina in Bucuresti Bogdan.
mikkai is offline  
Old 16-03-10, 18:10   #4054
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by mikkai View Post
da bati campii. Fara suparare...

Felicitari pentru munca depusa si efortul ca sa aduci masina in Bucuresti Bogdan.
prietene se pare ca tu nu ai inteles, dacia alba YLI nu merita best autohton.

Nu mam suparat.
sir_sanjei is offline  
Old 16-03-10, 18:26   #4055
B-81-TAF

Stage 5
 
B-81-TAF's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

ai si niste argumente ?
B-81-TAF is offline  
Old 16-03-10, 19:06   #4056
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Va fi o lunga discutie offtopic inutila ...
Ja_Rule is offline  
Old 16-03-10, 19:21   #4057
B-81-TAF

Stage 5
 
B-81-TAF's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

pai mereu apare cate unu ca asta care sunt sigur ca habar n-are ce spune.
B-81-TAF is offline  
Old 16-03-10, 19:37   #4058
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Bogdan!! ador masina ta !!!! vin si ti-o fur sa o lasi deschissa cu actele in ea ) foarte frumoasa!!!cum am spus mai devreme o ador o sa-mi fac odata timp sa vin pana la braila sa o vad LIVE
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline  
Old 16-03-10, 19:39   #4059
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by B-81-TAF View Post
pai mereu apare cate unu ca asta care sunt sigur ca habar n-are ce spune.
E parerea lui personala si n`ai cum sa te opui ... nici mie nu mi`a placut miss`u de anul trecut, dar am trecut peste ... probabil o mare parte din admiratorii NIG`ului cred ca DRT`ul are ceva personal cu Bogdan si masina sa ...tin sa`i anunt ca echipa DRT a dat o mana de ajutor (mai mare sau mai mic) NIG`ului ... Bogdan poate confirma (imi pare rau ca a trebuit sa fac asta, dar m`am saturat de certuri si scandaluri pe teme de genu`)
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 16-03-10, 19:56   #4060
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by morcov_ssl View Post
uita-te mai atent la detalii. nu zic ca a mea e perfecta dar cum am vorbit si cu bogdan(are multe, multe defecte)... am mai glumit eu cu el sambata seara: "eu am o masina de CURSE cu vopsea TIPLA iar tu ai o masina EXPOZITIE cu vopsea nasoala "
Stiu exact si cel mai bine dintre toti ce defecte sunt la masina mea..nu va inchipuiti cat am fost de suparat ca am lasat masina pe mana unor dobitoci ca sa-mi refaca dungile de pe aripi in speranta perfectionarii lor, iar dansii mi-au jupuit vopseaua si au aplicat dungile peste..

Insa remedierea acestor defecte a fi implicat revopsirea celor 4 aripi, lucru pe care nu avea rost sa-l fac acum, deoarece il voi face cu ocazia refacerii pasajelor fata-spate si celelalte chestii pe tinichigerie-vopsiorie pe care le am in plan

De aranjarea aripilor fata pe langa ochelari stiu f bine si eu, se vor face tot in ceea ce am scris mai sus

Si ce mai era..aaa..de reaplicat scoci de aluminiu pe inimile de cheder, care s-au incretit in unele locuri..stiam si de asta, dar nu am avut acea zi necesara curatarii lor la perfectiune si reaplicare de scoci..nu am avut timp fratilor ca o saptamana am avut sotia si in spital si numai eu stiu cat am alergat si cat m-am stresat ca sa reusesc sa le fac pe toate..si cu unele nu am reusit, asta e..dar nu ma asteptam ca exact tu Morcov sa faci remarca asta..si zic tu deoarece tu stii cum e sa lucrezi contra cronometru..

In sfarsit, alea "multe, multe defecte" se rezuma la cateva detalii de care eu stiu f bine, dar nu a fost timp de ele sau situatia a impus amanarea rezolvarii lor..

Si cu vopseaua..ma scuzi eu nu am bani de Standox, am facut-o cum am putut si eu..si nu ne comparam ca stadiu social si atribuirea finantelor

Eu nu ma supar pe "gluma" ta, dar nu mi se pare corect sa vina din partea ta

In rest, va multumesc..am sa vin si eu cu cateva poze, sper maine.
Nastase Bogdan is offline  
Old 16-03-10, 19:59   #4061
BN-02_TZY

Stage 5
 
BN-02_TZY's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 613
Default

povestile vor fi tot timpul asa e viata asta si bune si rele dar mergem inainte

am uitat sa te intre cu barele alea nu ne putem intelege nicum k tot caut dar prin bistrita au devenit deja raritati daca te razgandesti cumva ...
astept un raspuns ms mult

Last edited by SirNenea; 16-03-10 at 20:17.
BN-02_TZY is offline  
Old 17-03-10, 08:24   #4062
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Felicitari Bogdane pt.trofeu si la cat mai multe. E frumos ca ai fost prezent cu dacia acolo si ca oamenii au apreciat munca depusa. Sa stii de la mine ca totdeauna se vor gasii si nemultumiti si mutumiti, dar important este cum vrei u sa arate masina, nu cum vor altii.
__________________
BTL-gordini is offline  
Old 17-03-10, 08:54   #4063
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

M-a încântat să văd live masina asta, sincer îţi spun că maşina e fără cusur, singurele lucruri ce pot fi discutate sunt cele ce ţin de gusturile fiecăruia, lucrătura şi integrarea tutror modificărilor e perfectă, felicitări.
P.s.: mă bucur că am apucat să stau de vorbă cu voi, băieţii cu Dacia
aleks is offline  
Old 17-03-10, 13:29   #4064
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

felicitari , ai o masina perfecta
ai grija de ea , printre altele , este mandria tarii.
Andreea13 is offline  
Old 17-03-10, 13:53   #4065
cicisxn

Stage 5
 
cicisxn's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 469
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Dar jantele cand le schimbi?
cicisxn is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -