Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-08-09, 11:55   #1246
olanndezu
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
olanndezu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

Frumos Frumos Bravo Sergiu ! Respect Maxim !!!
olanndezu is offline  
Old 08-08-09, 11:59   #1247
lord_hades
Dacia Driver

Stage 4
 
lord_hades's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 289
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

Foarte frumos a iesit ,numai oglinzile nu imi plac, in rest esti pe drumul cel bun
PS : trebuie sa vin intr-o zi sa o vad si live
__________________
Mastering others is strength. Mastering yourself is true power
http://www.wix.com/oldbones/grafx
lord_hades is offline  
Old 08-08-09, 12:02   #1248
CT-89-URS

Stage 4
 
CT-89-URS's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 169
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

nici nu zici ca este reala !

spatele este criminal !

bravo ! felicitari !
CT-89-URS is offline  
Old 08-08-09, 12:20   #1249
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

Quote:
Originally Posted by r3sp3c7 View Post
noile poze pe timp de ziua......pacat ca in poze nu se prea vede perla argintie dar LIVE ii mult mai frumoasa:X
P.S. cauciucurile vin curatzate si date cu solutie din aia ....pe interiorul aripilor o sa vina ceva protectii din alea din plastic sa nu se vada asa urat.....si stalpii vin vopsitzi negru mat....foliile de pe fatza date jos......in rest...in mare parte ii gata exteriorul....trecem la interior
super tare masinuta.... tot respectul si toata adimiaratie.... a iesit supppppppppppppperba.....dar am si eu o rugaminte daca vrei ..... sa ma ajuti..imi place ce ai facut cu stopurile... daca vei sa imi zici....reziata la presiunue??? adica la un basss mai puterinik??? si daca ai vrea sa pui si niste puze ..cu lucrarea lor??? daca ai .....
ps.. ms mult ... multa bafta....
__________________

<<<< L 3 U >>>>
no BASS no FUN
DACIA 1310 click
HONDA CIVIC coupe EJ2click

Hang On, Not Done Accelerating
L3ul is offline  
Old 08-08-09, 12:44   #1250
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

nota 10 pentru efort si cam 7,5 pentru realizare

ps: mai lucreaza la detalii
mihai.ghetto is offline  
Old 08-08-09, 13:16   #1251
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Red face Re: Masina mea BH 01 YCE

Quote:
Originally Posted by agent smith View Post
nota 10 pentru efort si cam 7,5 pentru realizare

ps: mai lucreaza la detalii
toti aveti ceva cu detaliile....bai fratilor voi vedeti cum sa lucrat la masina asta..... si mie imi zice lume la fel..stiti ceva masina sata nu a fost facuta la nustiu ce servis sa altecav omu a facut-o din lacere si din pasiune///asa ca e de admirat ....si stiu cu e ca si eu am munci juma de an la o dacie si o sa muncesc si in continuare.. sa stii ca nici noua cand a fost dacia nu a fost perfecta asa ca fara suparare ..dar lasati-o mai moale cu detaliile ca nimeni nu sta cu lupa pe o asemena masina.... el a facut ce altii doar viseaza... si il inteleg farte bine... multa bafta
ps : fara suparare smith dar toti tuneaza masini si pun un spoiler cumparat si gata e tuning.... dar omu asta chiar aa facut o treaba buna....
\
L3ul is offline  
Old 08-08-09, 13:58   #1252
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

prietene esti frustrat, trateaza-te
mihai.ghetto is offline  
Old 08-08-09, 14:05   #1253
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

nu dar aveti ceva cu detaliile...si crezi ca omul nu a vazut ....daca sant... dar inseamna ca nu poate fara o aparatura profesionaLA dar in fine daca asta crezi....este problema ta..
L3ul is offline  
Old 08-08-09, 14:12   #1254
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

daca tu te multumesti sa ai pe masina tuning la kilogram, acolo sa fie ceva atarnat, orice face parte din spectrul "modificari" fara sa te intereseze daca are linie masina, valuri sau lufturi, este treaba ta si te rog (probabil in numele mai multor de pe aici) sa-ti faci masina exact cum crezi tu ca nu te impiedica nimeni.
si in caz ca n-ai observat postul meu de mai sus, i-am acordat omului nota 10 pentru efort. mai casca si tu ochii.
mihai.ghetto is offline  
Old 08-08-09, 14:20   #1255
L3ul

Stage 5
 
L3ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 410
Member of:
[Honda]
Wink Re: Masina mea BH 01 YCE

Quote:
Originally Posted by agent smith View Post
daca tu te multumesti sa ai pe masina tuning la kilogram, acolo sa fie ceva atarnat, orice face parte din spectrul "modificari" fara sa te intereseze daca are linie masina, valuri sau lufturi, este treaba ta si te rog (probabil in numele mai multor de pe aici) sa-ti faci masina exact cum crezi tu.
si in caz ca n-ai observat postul meu de mai sus, i-am acordat omului nota 10 pentru efort. mai casca si tu ochii
am vazut si nu la asta ma refeream... faza care ma impulsionat a fost cea cu detaliile...eu cred ca omul a dat ce e avut mai bun si eu sun mandru de el sa stiu ce inseamna sa mulcesti si sa faci o masina fara sai ai nici un fel de aparatura si nici un fel de lume care te ajuta ( faza e ca eu am muncit singur la o masina timp de juma de an in fiecare zi (( in gradina)) si am suferit si plaie si vand si am cerut si eu ajutorul unor "prieteni" si ""au tot venit "" eu nu am nimic cu tine dar cand am scos masina multi care erau in necunostinta de cauza ... au inceput sa comenteze si sa zica ca aici e asa si ..... de detalii ca cica nu am avut grija si alte alea.... dat cu un flex o bormasina si un aparat de poccnituri nu cred ca ar iesi mai bine la nimeni .... mai aleas ca eu atunci pussesem prima data mana pe chit dar daca tu o iei in nume de rau .... eu nu vreau asta.... si te rog uitate la postul meu si vezi de ce am zis tot ce am zis .....) ms pentu intelegere si scuze de off topik.....
L3ul is offline  
Old 08-08-09, 16:08   #1256
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

Chiar nu isi au loc divergentele de opinie aici...

Gandul general este ca masina este intr-adevar unicat...si munca a fost una asidua.

Mici idei...
1. semnale vopsite portocaliu (cum este cel de pe stanga)
2. montate oglinzi de URS
3 schimba-ti placutele de inmatriculare...ca arata imbatranite si sincer nu se preteaza acum la asa masina
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 08-08-09, 16:35   #1257
r3sp3c7

Stage 5
 
r3sp3c7's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 931
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

ma bucur ca va place...d.ar sincer l3ule....stiu ca ai dreptate......cine nu face de unul singur nu stie ce inseamna ...eu am inceput acest thead exact cand am cumparat masina...adik in 21-03-2007 lucrez la ea de 2 ani.....si am pus mult suflet.....si nu imi convine ca cineva sa vina sa imi spuna cum si ce sa fac...si mai ales nu imi palce cand cineva ma ia cu chestia ca ii dacie si ca is bani aruncatzi aiurea.....sincer...am invatat sa nu mai pun la suflet ceea ce zice lumea.....no offence smith...stiu ca se putea mai bine......cum a zis si l3ul.....cand lucrezi in fatza blocului.....si nu ai scule si conditii nu te poti astepta sa iasa ceva perfect.....eu sunt foarte multumit de rezultat.......oricum...cum s-a mai spus...GUSTURILE NU SE DISCUTA
nu oblig pe nimeni sa se uite la theadul acesta...si mai ales sa ii laca ceea ce am facut eu.....stiu ca is uniq si is foarte mandru de asta.....stiu ca nu ai spus-o in nume de rau.....dar cearta nu are rost....fiecare cu gusturile lui....

Andi_cimpean: semnalele o sa fie ambele portocalii cum ii cel din stanga
oglinizle raman aceleasi pt ca mie imi plac foate mult iar numerele vor veni schimbate


lord hades.....ms si te astept ca tot zici ca ne intalnim sa iti vad si io furia da numa nu reusim )


L3ul -e...baga ID-u meu si mai vb si iti explic si cu stopurile
dacia_lover_4tuning



take care
r3sp3c7 is offline  
Old 08-08-09, 17:15   #1258
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

Toate ca toate mie unu imi place cum a iesit......Bravo omule ai facut ceva mai special,mai aparte,mai unic......
numai bine
RobertRFG is offline  
Old 08-08-09, 17:33   #1259
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

frumoasa masina ... ma apuc si eu de daciuta mea sper sa iasa frumos :X
aleyx_oltcit is offline  
Old 08-08-09, 19:30   #1260
AG 87 NOS

Stage 1
 
AG 87 NOS's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Default Re: Masina mea BH 01 YCE

bravo boss...chiar imi place masinuta cum a iesit.
stiu ce inseamna sa ai dacie..si cate sacrificii trebuie sa faci pentru a o aduce intr`o stare acceptabila...dar pai sa o ''aranjezi''.e superba masinuta si ....pun pariu ca intoarce multe priviri
spor la treaba
AG 87 NOS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -