Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-08, 12:14   #1
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default Logan

salut tuturor posesorilor de logan
am si eu o intrebare unde gasesc autocolant de masina mai bun sa reziste la soare la imghiet ploaie ninsoare va rog frumos sa imi spuneti unde gasesc

Last edited by Ja_Rule; 16-02-08 at 12:55.
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 17:24   #2
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: logan

incearca si cauta la bazar la noi
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 02-03-08, 15:03   #3
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

am si eu un logan 16 mpi laureat si nu stiu cum sa il modific la exterior va rog ajutati-ma
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 02-03-08, 16:12   #4
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: logan

Quote:
Originally Posted by sly_waz View Post
salut tuturor posesorilor de logan
am si eu o intrebare unde gasesc autocolant de masina mai bun sa reziste la soare la imghiet ploaie ninsoare va rog frumos sa imi spuneti unde gasesc
Sa fie special pentru logan?? =)))) daca e de BMW are ceva=))))
Da cautati si voi fratilo , vreti totu mura in gura , parerea mea ca la loganu nu exterioru e problema....daca vrei detali zi si iti dau....
LOGAN91 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 10:01   #5
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

pai eu as vrea sa fac ceva ce nu a mai fost pe un logam pana acu ceva nou daca stiti vo i un onm care se ocupa cu prelucratu fibrei si cat mi-ar lua
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 18:38   #6
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: logan

Fal OZN =))))) Era o reclama mai veche la Citroen (cand da cu citrenu ala vechi in zid dupaia nu mai stiu ce) urmeazai exemplu si va fi unicat....
LOGAN91 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 19:26   #7
nazca

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

la peugeot 206 era reclama
nazca is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 20:03   #8
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

stie cineva un magazin care vinde eleroane mai speciale decat ce sunt la piese auto
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 20:20   #9
lord_hades
Dacia Driver

Stage 4
 
lord_hades's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 289
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

mai bine ai strange bani sa iti faci permis de conducere nu sa iti impodobesti loganul ca si pomul de craciun oricum ideal ar fi daca ai pune si niste poze ca asa pe ce baza vrei sa se pronunte lumea cu sfaturi ...succes in continuare
__________________
Mastering others is strength. Mastering yourself is true power
http://www.wix.com/oldbones/grafx
lord_hades is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 21:27   #10
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default Re: logan

de permis am ca am strans eu m-am gandit ca in lunile aste nu am cheltuieli cu benzina ca masina sta sa ii fac niste modificari estetice dar nu chiciuri ceva original eu asi vrea sa o fac cu o tenta de cursenu sa o inpodobescsi nu sa bag inco data cat costa ea
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 22:59   #11
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: logan

Am 2 variante pre tine 1 ieftina si una mai scumpa zimi pe care o vrei....
1 ieftin. vopsesti capacele albe ,(scri cu marcaru negru Torra) , pui o finala goala:, pui multe reclame pe ea sa para cu alea de raliu, tai din arcuri sa para mai joasa=)) , schimbi volanu si gata masina de curse....si te costa pana in 10 mil)
2 varianta mai scumpa: jante de raliu(cupa joe) Toora (99euro+tva) ,evacuare sport, arcuri + amortizoare sport, admisie directa,scaune sport, volan sport , si daca iti permine bugetu un rolchage(parca asa se scrie) si iti trebuie macar 2.000 euro
Depinde ce vrei sa faci din el , ce stil de condus vei avea etc...uni au bagat mii de euro in logan si daca te uiti nici nu zica au bagat vrun leu , alti au bagat 10 mil si si zici cai OZN (aviz taximetristilor)))
Bafta si vezi ce faci cu el....
LOGAN91 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 20:02   #12
sly_waz

Stage 3
 
sly_waz's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 161
Member of:
[DACIA]
Default

eu vrea u sa ii dau un aer de masina de curse adiac niste jeti eleron curse si evacuare

si asa ceva ieftin si frumos nu sa ma apuc sa pun actipilduri cu flacari sau chicuri deaste

Last edited by Psycho; 28-03-08 at 08:52.
sly_waz is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 00:00   #13
GL89MKY

Stage 1
 
GL89MKY's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 17
Default Re: logan

frate ptr inceput ...ia carnetu....dupa aia daca vrei sa ii faci ceva la masina potzi incepe prin ai pune nijte jante frumoase pe 17 sau macar pe 16..niste triple ,faruri,geamuri fumuri..cat mai finutzz nici prea mult ca dupa aia cum spunea mai sus o sa arate ca un brad de craciun ..eu zic sa lasi autocolantu ..dar faci cum vrei e masina ta
GL89MKY is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 00:10   #14
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: logan

eu zic ca ar trebui sa cauti pe forum toate daciile logan bine modificate,si sa vezi cat au investit baietii in ele......tu vrei sa arate ca de curse si sa fie si ieftin?...pff...sa stii ca realitatea doare de cele mai multe ori!...
fa si tu niste documentari, nu mai pune atatea intrebari penibile!
__________________
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 13:21   #15
LOGAN91

Stage 5
 
LOGAN91's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 550
Member of:
[RENAULT]
Default Re: logan

Quote:
Originally Posted by GL89MKY View Post
frate ptr inceput ...ia carnetu....dupa aia daca vrei sa ii faci ceva la masina potzi incepe prin ai pune nijte jante frumoase pe 17 sau macar pe 16..niste triple ,faruri,geamuri fumuri..cat mai finutzz nici prea mult ca dupa aia cum spunea mai sus o sa arate ca un brad de craciun ..eu zic sa lasi autocolantu ..dar faci cum vrei e masina ta
Te contrazic,triplele si farurile "tuning" nu sunt in nici un caz in stil de raliu...
Hai sa iti zic parerea mea(Ce am facut eu la masina si nu regret nici un banut), arcuri sport , evacuare, admisie si cip, daca te tine buzunaru jante ceva calumea(nu KM,CMS de prin Metro)...
LOGAN91 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -