Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-13, 14:56   #91
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Berlina cu AC exista!!

uite poza cu robinetul de caldura...de pe e36.model fara clima/ac.

p.s. sunt tare curios,adica momentan nu am avzut la nicio dacie puse telescoape la capota...ar fi un plus.. si sa se deschida normal capota nu invers sau ami stiu eu cum....

Bafta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00015.JPG
Views:	135
Size:	913.9 KB
ID:	2653555  
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:08   #92
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
Domnu MAKALU tu zici sa faca si alte marci de ras cum fac dacia.Nu tot au conceptia ta sau ideile tale,si mie imi pare mult mai bine sa vad o dacie aranjata si facuta cum trebuie mecanic decat sa vad toata ziua copturi de Golf 3 si Opel Astra ca is mai varza ca multe dacii.Eu prefer o dacie decat altceva.Pe afara zici ca ii Dacia si cand ai deschis unpic capota si te uiti pe dedesupt deja schimbi parerea daca ii putin aranjata.
ai perfecta dreptate sa nu fac de ras dacia dar sa fim seriosi exista cateva dacii restu masini camicaze ,sa fim seriosi cate dacii ai vazut sau auzit sa aiba frane bune mai mult de 6 luni cu indulgenta .eu am o dacie papuc se vede in poza nu iam dat de cap miciodata cand de cap cand de picioare adevarul este ca se poate face doar cu un patent si o surubelnita ,vorba vine cred ca se poate transforma orice masina in orice dar inrebarea este ,se merita .citi bani sa bagat in masina acea ce nostalgie dacia patriotismul din noi colcaie nu mai facem nimic doar patriotism.inginerii si proiectantii de la colibasi de ce nu se bat cu caramida-n piept si sa ramana patrioti .asa ca fapt divers cu ce masina merge dir.stroie ?sti cumva cel care o face ori are piese la dispozitie pe care nu da bani ori ii place durerea.nu zic ca nu este bine dar se merita toata osteneala.ori cat de tare o faci si oricat de mult te chinui te intalnesti cu unu cu un opel oricare si orice an si rade de tine din toate punctele de vedere al masini vb este impsibil sa faci o dacie sa nu zdrangane sa nu pancane sa nu bata si sa stea cel din spate comod doar eventual un copil.si eu sunt patriot ca nu am bani pentru alta masina dar ma resemnez.apropo si tico are ac dar nu este fiabil si este pe jumatatea daciei.sper ca nu va plictisesc cu stima domniilor.
__________________
[/CENTER][SIGPIC][CENTER]
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:11   #93
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
p.s. sunt tare curios,adica momentan nu am avzut la nicio dacie puse telescoape la capota...ar fi un plus.. si sa se deschida normal capota nu invers sau ami stiu eu cum....
No shit?!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	550563_457696760936325_430634226_n.jpg
Views:	290
Size:	68.5 KB
ID:	2653572   Click image for larger version

Name:	0806280047.JPG
Views:	303
Size:	81.4 KB
ID:	2653573   Click image for larger version

Name:	download (1).jpg
Views:	296
Size:	1.33 MB
ID:	2653574  

aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:13   #94
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Berlina cu AC exista!!

daca o sa te uiti din nou la postul meu o sa vezi ca ai postat absolut degeaba...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:16   #95
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Eu am mai mare satisfactie sa investec intr-o dacie nu dintr-o data nustiu ce suma astronomica dar la final cand vad ce a iesit sunt eu multumit din toate punctele de vedere.Tu nu ii dai de capat,ii da de capat daca stai langa ea si vezi care ii buba si de unde vine.Eu ti-am zis si ma repet mai bine o Dacia 1300 1310 aranjata si cu alte inbunatatiri decat toate copturile din Germania.La tine conteaza confortul sa ai AC,electric tot si alte bibilituri.Ia vorbeste cu alti care au masini care fac cateva mii de euro bune intreabai de piese cand schimba.Si Dacia daca ii dai ce ii trebuie si o intretii o ai multi ani si multi km fara probleme.Si eu acuma o dambla sa cumpar un papuc 4x4 sau un aro sa il modific.Ca pur si simplu pot cumpara un Patrol si le are toate si unde ii farmecul la sfarsit?
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 16:38   #96
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
Eu am mai mare satisfactie sa investec intr-o dacie nu dintr-o data nustiu ce suma astronomica dar la final cand vad ce a iesit sunt eu multumit din toate punctele de vedere.Tu nu ii dai de capat,ii da de capat daca stai langa ea si vezi care ii buba si de unde vine.Eu ti-am zis si ma repet mai bine o Dacia 1300 1310 aranjata si cu alte inbunatatiri decat toate copturile din Germania.La tine conteaza confortul sa ai AC,electric tot si alte bibilituri.Ia vorbeste cu alti care au masini care fac cateva mii de euro bune intreabai de piese cand schimba.Si Dacia daca ii dai ce ii trebuie si o intretii o ai multi ani si multi km fara probleme.Si eu acuma o dambla sa cumpar un papuc 4x4 sau un aro sa il modific.Ca pur si simplu pot cumpara un Patrol si le are toate si unde ii farmecul la sfarsit?
ai perfecta dreptate ,eu am un papuc 1307 cand lam luat era un junghi,iam pus eu cutie 4x4 iam schimbat pompa de frana iam pus de mercedes nu stiu care are cursa mai lunga in pompa si presiune mai mare ,am rupt un semilonjeron la o frana mai tare era copt,iam schimbat bordul cu un cn mod nou ,am un prieten care dezmembreaza papuci deci nu era prob piesele vreau sa spun ca ese marfa rau de tot sunt foarte multumit de el dar nu am itp poate sti vreunu cu bani ,sincer nu las da insa in comparatie cu altele sunt la coada ,sa fim seriosi nu putem compara dacia cu un opel frontera sa zicem.se pot face foarte multe cum zici si tu dar tot dacie ramane,gurile rele cand o vede gaseste n motive de carcota dar ei nu au nici trotineta .se merita incercarea dar se merita efortul?
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 19:49   #97
ktm2000ro

Stage 3
 
ktm2000ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 77
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
uite poza cu robinetul de caldura...de pe e36.model fara clima/ac.

p.s. sunt tare curios,adica momentan nu am avzut la nicio dacie puse telescoape la capota...ar fi un plus.. si sa se deschida normal capota nu invers sau ami stiu eu cum....

Bafta.
Donn...ms. pt timpul acordat sa cauti jucaria aia de la caldura, pune si tu un nr. de tel. pe privat
ktm2000ro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:04   #98
ktm2000ro

Stage 3
 
ktm2000ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 77
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by mannyx View Post
sper sa nu te superi, sincer nu inteleg dc nu ti-ai cumparat alta masina, bani observ ca ai avut
Pt curiosi, dc nu mi-am luat alta masina de banii astia???? Pt k inainte am ascultat o melodie de la Mafia
""Imi place genul de masini cu prezenta scenica,
Dramatica, enigmatica, singuratica, animalica
Inca de mic mi-am dorit ceva special, cum sa explic ?
Ai un Passat (stiu), 2003 (stiu), V6 TDI cu tot ce vrei pe el (stiu)
Da mai stiu ca sunt catva sute ca a ta
Parc-ati fute toti aceeasi p***a nu te supara !.................................. .Hai, las-o-n p**a mea ca nu se mai poate asa
Ai banu sa-ti cumperi un S da nu ai bani s-o faci a ta.........."""
__________________
Dacia 1.4i berlina cu Ac
ktm2000ro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:11   #99
florin_vily

Stage 3
 
florin_vily's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 155
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by ktm2000ro View Post
Pt curiosi, dc nu mi-am luat alta masina de banii astia???? Pt k inainte am ascultat o melodie de la Mafia
""Imi place genul de masini cu prezenta scenica,
Dramatica, enigmatica, singuratica, animalica
Inca de mic mi-am dorit ceva special, cum sa explic ?
Ai un Passat (stiu), 2003 (stiu), V6 TDI cu tot ce vrei pe el (stiu)
Da mai stiu ca sunt catva sute ca a ta
Parc-ati fute toti aceeasi p***a nu te supara !.................................. .Hai, las-o-n p**a mea ca nu se mai poate asa
Ai banu sa-ti cumperi un S da nu ai bani s-o faci a ta.........."""
cel mai graitor raspuns pentru toti cei care au uitat ca DACIA e "Made in Romania" la fel ca ei, dar care nu stiu sa aprecieze pasiunea noastra pt aceasta marca...buna, rea noi o ingrijim asa cum e...bafta in tot ce iti propui
__________________
[SIGPIC]
florin_vily is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:12   #100
mannyx

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 34
Default Re: Berlina cu AC exista!!

cred ca nu ai inteles exact versurile
ti se pare ca dacia are prezenta scenica??
mannyx is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:17   #101
ktm2000ro

Stage 3
 
ktm2000ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 77
Default Re: Berlina cu AC exista!!

[QUOTE=Bong;5306253]felicitări pentru inginerie. deși partea de styling nu-i nici pe gustul meu (cum nici mașina mea nu-i pe gustul multora), creativitatea e demnă de aplauze.


legat de mașină, chiar am o curiozitate: te rog detaliază ce-i cu navigația...că doar ai menționat-o, nu ai dat detalii...gen cum e făcută, sau din ce e făcută.


Cd-playerul are navi da nu este ceva extra, e VDO modelul din poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vdo navi.jpg
Views:	197
Size:	119.6 KB
ID:	2653833  
ktm2000ro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:22   #102
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Are, baga-ne-am **** in ea de dilema, are prezenta, daca ar fi fost pe o strada o Dacia cu exterior ca al WRC-ului, sau una ca SGM-ul, care ar fi turat motorul, si ar mai fi fost un BMW la fel de "tunarit", la care te duceai sa te uiti, la care te impingea lucrul ala din tine, numit curiozitate ?!?!?!

Bai, dar discutam aici probleme existentiale, coane, nu asa...

"De ce Dacia si nu altceva?"

Pentru ca D-AIA BA, D-AIA !
__________________

One man's piece of shit is another man's hoodride.
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:28   #103
ktm2000ro

Stage 3
 
ktm2000ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 77
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Quote:
Originally Posted by saab 88 View Post
Salut ktm20000,sunt curios ce sistem o sa folosesti pt conversia la 4 prezoane!?
Cu flansa sau cu butuci de nova sau papuc diesel?
Da varianta cu flansa si butuci de nova da sper sa gasesc[sa cumpar]un set deja facute si numai sa le montez k lucrez mult si nu prea mai am timp de nimic.....si st satul de fiare la serviciu ,nu mai am timp de alte fiare si acasa!!!
ktm2000ro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:31   #104
mannyx

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 34
Default Re: Berlina cu AC exista!!

nu sunt toti pasionati de dacii, nu e dramatica enigmatica.. ). daca ar fi vost vorba de logan am mai fi zis cum e B 61 K Y S
mannyx is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:52   #105
ktm2000ro

Stage 3
 
ktm2000ro's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 77
Default Re: Berlina cu AC exista!!

Chiar asa De-aia bah! de-aia pt k inainte cu mult sa apara locul asta sa poata unii sa zik si ei parerea a existat si 02KTM...cu parere de rau k ea nu a avut parte de chiar atat de multe imbunatatiri, dar acum 12-13 ani prin97,98 cand eu apasam pe buton sa deschid portbagajul, bord complet de pisicuta cu iluminat pe led-uri,motoare cu chiuloase si seturi modificate ,aprinderi si multe, multe,..Unii se Incaltau Cu Fesu"........
ktm2000ro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -