Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-11, 20:20   #496
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Congrats si spor la treaba , jantele sunt f frumoase si ar da f bine daca ar fi un 15 sau maxim 16 , si ar fi si mult mai practice si cred ca asta te intereseaza mai mult decat cum arata. Bafta in continuare!
Am vrut initial 16...dar...mi-a iesit 17 in cale......si love at first spin...deci....we live hapily ever after.O sa se vada mai tarziu ca nu e asa de capra....si nici fortata.....asteptam sa fie gata suspensia...si vedem pe urma...
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 20:28   #497
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Degeaba ziceti ca dau urat rotile pe masina, daca masina o sa fie la aceeasi linie cu pamantul, aripile putin umflate or sa dea chiar foarte misto pe masina

Ai putea sa speli si tu masina, zici ca ai fost cu ea la arat

Suspensia o sa aibe aceeasi inaltime spatele fata de fata?? Sau o sa o lasi putin ridicata de spate? O sa arate foarte misto daca ar fi egala....
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 21:00   #498
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Degeaba ziceti ca dau urat rotile pe masina, daca masina o sa fie la aceeasi linie cu pamantul, aripile putin umflate or sa dea chiar foarte misto pe masina

Ai putea sa speli si tu masina, zici ca ai fost cu ea la arat

Suspensia o sa aibe aceeasi inaltime spatele fata de fata?? Sau o sa o lasi putin ridicata de spate? O sa arate foarte misto daca ar fi egala....
va fii egala fata cu spate...sper....e murdara de la probe....ca nah....se ridica praful :P
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 01:46   #499
ct02ypv

Stage 3
 
ct02ypv's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 83
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

La multi ani domnu` Mihai! Uite o poza de la garaj din Navodari...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SP_A0054.jpg
Views:	395
Size:	101.7 KB
ID:	2003749  
ct02ypv is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 02:51   #500
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by ct02ypv View Post
La multi ani domnu` Mihai! Uite o poza de la garaj din Navodari...
Merci mult pt urare.Deci......dupa un drum de 250 de km .....pot sa ma declar multumit de felul in care se manifesta masina....ma refer strict la partea de motor.......la celelalte capitole se prezinta....jalnic....mai sunt multe chestii de pus la punct...o vorba auzita asta seara "Motoru trage de rupe....dar asta e cea mai deselata caroserie pe care am vazut-o!!!" citat Gaboi.....
In 250 de km am avut destul timp sa imi dau seama cum merge ,am avut si o intalnire cu un LandCruiser V8......trista pt el...de fapt foarte trista...la fel cum a fost pt mine intalnirea cu un Cielo...pe care nu l-am putut ajunge...din cauza drumului care era praf.Pe scurt ,distractie maxima...caterinca....si cola
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0017.JPG
Views:	748
Size:	1.12 MB
ID:	2003750  
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 06:39   #501
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Merci mult pt urare.Deci......dupa un drum de 250 de km .....pot sa ma declar multumit de felul in care se manifesta masina....ma refer strict la partea de motor.......la celelalte capitole se prezinta....jalnic....mai sunt multe chestii de pus la punct...o vorba auzita asta seara "Motoru trage de rupe....dar asta e cea mai deselata caroserie pe care am vazut-o!!!" citat Gaboi.....
In 250 de km am avut destul timp sa imi dau seama cum merge ,am avut si o intalnire cu un LandCruiser V8......trista pt el...de fapt foarte trista...la fel cum a fost pt mine intalnirea cu un Cielo...pe care nu l-am putut ajunge...din cauza drumului care era praf.Pe scurt ,distractie maxima...caterinca....si cola

Motoru trage de rupe....dar asta e cea mai deselata caroserie pe care am vazut-o! - Asa si trebuie...sa fie sleeper domle. Desi o cam tradeaza intercoolerul..si gaura din capota..da nu'i bai..zici ca e diesel de pe Logan. )
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 09:23   #502
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Vad ca ai rezolvat problema suspensie, arata mult mai bine asa dar tu nu prea speli masina nu? Ca de fiecare data cand o vad in poza e plina de praf si namol oricum felicitari pentru munca depusa

Va fi prezenta la legalele de la Tulcea?
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 09:34   #503
sRn-

Stage 4
 
sRn-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 255
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Am vazut undeva ca o dezmembrezi ?
sRn- is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 10:27   #504
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Vad ca ai rezolvat problema suspensie, arata mult mai bine asa dar tu nu prea speli masina nu? Ca de fiecare data cand o vad in poza e plina de praf si namol oricum felicitari pentru munca depusa

Va fi prezenta la legalele de la Tulcea?
Dap....sigur va fii prezenta la legalele de la Tulcea,doar stau in Tulcea nu? :P Suspensia trebuie refacuta,deoarece nu a iesit chiar cum mi-am dorit....mai am de schimkbat niste bucsi....niste capete de bara...de facut o geometrie...si o tinichigerie.Masina nu o spal pt ca praful si namolul acopera "marile" si "multele" imperfectiuni de pe toata caroseria.
Quote:
Originally Posted by sRn- View Post
Am vazut undeva ca o dezmembrezi ?

Cat despre dezmembrat.....cred ca ai vazut gresit...
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 14:00   #505
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Īmi retrag vorbele, īn privinţa jantelor

Mi se pare că arată criminal...cel puţin īn astea două poze...

Cānd numim caroseria ca fiind deşelată, te referi la faptul că aşa este īn general de Nova/SN?...sau că ai probleme de rugină?

Acum că ai aşa dihanie de motor pe ea, te-ai gāndit şi la un rollcage?
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 15:03   #506
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Motoru trage de rupe....dar asta e cea mai deselata caroserie pe care am vazut-o! - Asa si trebuie...sa fie sleeper domle. Desi o cam tradeaza intercoolerul..si gaura din capota..da nu'i bai..zici ca e diesel de pe Logan. )
Poate sa fie sleeper si fara sa arate ca un gunoi. Sa fie stock la exterior si ajunge.

mikafly : super ce ai facut cu motoru , dar ocupa-te serios de caroserie si fao cap coada daca o faci
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 18:07   #507
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Dupa cursa de la Tulcea de pe 29 mai.....masina va intra la tinichigerie totala....vopsit...sudat roll bar.....si alte acareturi.Pana atunci ramane asa cum e.....de luni intentionez sa ii schimb tot ce inseamna articulatii....directie.....burdufe.....eventual si o pompa noua de frana.Si cam atat.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 18:16   #508
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

acum...ca tot a trecut rodajul, ma faci o tura la peste 5900 ture? de fapt, nu vreau ma..urasc copacii, urasc ecologistii si pisicile negre. iubesc mersul pe jos
__________________
MERGEM INAINTE, CA INAINTE ERA MAI BINE!!!
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 19:00   #509
nosturbina

Stage 5
 
nosturbina's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 345
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Daca imi zici ca ai fost in bucuresti week-endu asta imi tai venele in direct la OTV
nosturbina is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 22:46   #510
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Nova 1.8 16v Turbo

Quote:
Originally Posted by nosturbina View Post
Daca imi zici ca ai fost in bucuresti week-endu asta imi tai venele in direct la OTV
Nu e nevoie sa iti tai venele.....pt ca nu am fost la Bucuresti...am fost la CT.......am si zis ca am facut 250 km.....adica dus-intors.....pana la Bucuresti sunt 280 numai dus.
mikafly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -