Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-11, 15:42   #91
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
ms mult thomas.singurul care ma ajuti.oare ce m-as face fara tine?
nu stiu...cred ca nimic )) nu ai pentru ce, daca nu te descurci singur, ma anunti si iti arat cum sa face.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 17:50   #92
AG-03-CFN

Stage 3
 
AG-03-CFN's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 167
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

tipsu de finala e original borla/?
AG-03-CFN is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 20:12   #93
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by AG-03-CFN View Post
tipsu de finala e original borla/?
da...sunt ale lui Vandam, si e original
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 21:33   #94
AG-03-CFN

Stage 3
 
AG-03-CFN's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 167
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

cat vrea pe el ... PM
AG-03-CFN is offline   Reply With Quote
Old 11-03-12, 12:00   #95
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by AG-03-CFN View Post
cat vrea pe el ... PM
salut la toata lumea.imi pare rau ca nu am mai zis nimic despre masina,dar m-am, angajat si lucrez mereu,nu am avut timp pentru nimic.masina sta.trebuie sa ii fac itp si asigurare
__________________
simplitatea!!!cel mai extravagant stil!
bennu is offline   Reply With Quote
Old 11-03-12, 12:33   #96
cata50

Stage 5
 
cata50's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 482
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
salut la toata lumea.imi pare rau ca nu am mai zis nimic despre masina,dar m-am, angajat si lucrez mereu,nu am avut timp pentru nimic.masina sta.trebuie sa ii fac itp si asigurare
pai...iti urez serviciu usor si spor
succes la itp, mai vorbim pe pm
cata50 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 22:26   #97
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by cata50 View Post
pai...iti urez serviciu usor si spor
succes la itp, mai vorbim pe pm
salutare la toti.masina are itp si asigurare.deja am inceput sa o scot pe fiecare seara la plimbarici ....a primit niste boxe noi ...are toba normala acum ca a trebuit sa fac itp...nu stiu ce alte noutati despre masina sa ma spun ...va voi tine la curent
bennu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 12:05   #98
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
salutare la toti.masina are itp si asigurare.deja am inceput sa o scot pe fiecare seara la plimbarici ....a primit niste boxe noi ...are toba normala acum ca a trebuit sa fac itp...nu stiu ce alte noutati despre masina sa ma spun ...va voi tine la curent
am pus toba din nou pe ea....nu am rabdat fara ea..o sa pun astazi un filmulet ..cu toate ca dupa ce am pus-o nu imi mai place...nu suna cum trebuie,parca este tractor...o sa fac alta ca la carte saptamana viitoare.va salut.o zi buna!
bennu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 12:08   #99
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

bravo...asteptam filmul!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 12:09   #100
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
bravo...asteptam filmul!
tu ce mai faci?mai esti prin valcea?
bennu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 12:11   #101
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
tu ce mai faci?mai esti prin valcea?
Da sunt chiar acasa acum...adica pe fiecare weekend poate ma dai si pe mine o tura cu dacia )
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 12:15   #102
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Da sunt chiar acasa acum...adica pe fiecare weekend poate ma dai si pe mine o tura cu dacia )
te dau ...lasa-mi id cv
bennu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:49   #103
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
te dau ...lasa-mi id cv
asa cum am promis ...video....s-a cam oprit camera de cateva ori ca a ramas fara baterie dar in fine!cum am spus...parca nu imi mai place cum se aude...si parca se aude mai tare la relantii decat turata.
Attached Files
File Type: mov 100_4814.MOV (51.16 MB, 83 views)
File Type: mov 100_4815.MOV (26.16 MB, 41 views)
bennu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-12, 20:57   #104
bennu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 113
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
asa cum am promis ...video....s-a cam oprit camera de cateva ori ca a ramas fara baterie dar in fine!cum am spus...parca nu imi mai place cum se aude...si parca se aude mai tare la relantii decat turata.
bun...am reglat astazi tachetii si nu mai tacane,am umblat pe la avans dar nu am rezolvat mare lucru ....am o ´´problema´´ daca se poate spune asa.mai demult am facut un sens giratoriu cu frana de mana si dupa aceea am mai tras odata frana de mana si a facut poc trosc nu stiu ce pe acol.am zis ca a sarit cablul de la frana de mana ,am tras pe dreapta si m-am uitat .era totul ok.am plecat si dupa 15 minute am ramas fara frana de picior apasam pedala si se oprea peste 50 m.am ajuns acasa am desfacut tamburul am zis ca poate e cv pe acolo....toate bune am aerisit franele si am rezolvat .trb e ca de atunci nu mai am frane la fel ca inainte..inainte apasam putin pe pedala si masina frana,acum trebuie sa fac toata cursa la pedala ca sa franeze putin si daca apas cativa milimetri mai mult,mai tare nu stiu cum sa explic atunci franeaza detot .intrebarea mea este ..pot sa repar ceva sau ce trebuie sa fac ca sa am frane ca inainte..apas putin pe pedala franeaza putin ,apas mai mult faraneaza mai mult.nu ca acum sa fac toata cursa la pedala ca sa pot frana!si inca cv ,de atunci cu frana de mana imi sta becul mereu aprins in bord ca si cum as avea frana de mana actionata ....am scos mufa de la senzorul de pe pompa si functioneaza bine cu ea scoasa adica se stinge becul cand nu este actionata,am schimbat si senzorul si aceasi chestie cu mufa bagata in senzor sta mereu aprins cu ea scoasa functioneaza cum trebuie.multumesc anticipat si sper ca am reusit sa explic cum trebuie.
bennu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 01:43   #105
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: VL-04-KIR Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by bennu View Post
bun...am reglat astazi tachetii si nu mai tacane,am umblat pe la avans dar nu am rezolvat mare lucru ....am o ´´problema´´ daca se poate spune asa.mai demult am facut un sens giratoriu cu frana de mana si dupa aceea am mai tras odata frana de mana si a facut poc trosc nu stiu ce pe acol.am zis ca a sarit cablul de la frana de mana ,am tras pe dreapta si m-am uitat .era totul ok.am plecat si dupa 15 minute am ramas fara frana de picior apasam pedala si se oprea peste 50 m.am ajuns acasa am desfacut tamburul am zis ca poate e cv pe acolo....toate bune am aerisit franele si am rezolvat .trb e ca de atunci nu mai am frane la fel ca inainte..inainte apasam putin pe pedala si masina frana,acum trebuie sa fac toata cursa la pedala ca sa franeze putin si daca apas cativa milimetri mai mult,mai tare nu stiu cum sa explic atunci franeaza detot .intrebarea mea este ..pot sa repar ceva sau ce trebuie sa fac ca sa am frane ca inainte..apas putin pe pedala franeaza putin ,apas mai mult faraneaza mai mult.nu ca acum sa fac toata cursa la pedala ca sa pot frana!si inca cv ,de atunci cu frana de mana imi sta becul mereu aprins in bord ca si cum as avea frana de mana actionata ....am scos mufa de la senzorul de pe pompa si functioneaza bine cu ea scoasa adica se stinge becul cand nu este actionata,am schimbat si senzorul si aceasi chestie cu mufa bagata in senzor sta mereu aprins cu ea scoasa functioneaza cum trebuie.multumesc anticipat si sper ca am reusit sa explic cum trebuie.
Posibil sa fie din repartitor problema cu franele ,cam aceeasi problema am avuto si eu tot ma trageam cu frana de mana pana mi sa muiat odata pedala nu i-am dat de cap pana cand am strambat puntea. Am aerisit cu masina suspendata.Deatunci numai am probleme ,am frane bune.
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -