Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-11, 08:36   #1
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Dacia mea PH 03 BMH

salut ! sunt in posesia unei batrane doamne "resuscitate "! dupa o moarte clinica am loato de un an jumate si am tot lucrat la ea am refacuto total am vopsito i am schimbat motoru cutia dupa care din nou i am schimbat motoru si cutia dupa care a 3 oara i am pus motorul ei original proaspat reconditionat total mai putin axu cu came k era bucsat si nu am putut sa il schimb am fost nevoit sa ii pun motoru original k la noi politia e "politie" pozele astea sunt mai vechi masina akum a suferit mici modificari scaune schimbate bancheta spate ,scaune de cielo si mici reparati la vopsea kre urmeaza sa le fac saptamana viitoare ce am nevoie dak puteti sa ma ajutati si pe mn as vrea sa imi pun un bord cn4 bordu il am cumparat cu toata instalatia de caldura ceasuri tot da am auzit k e cam greu de montat dak ma poate ajuta cineva astept raspunsurile voastre.
aceste poze sunt mai vchi intre timp am mai schimbat motoru la masina si scaunele si toble! o sa revin in viitoru apropiat si cu alte poze noi dupa ce o mai retusez la vopsea ! si poate ii schimb bordu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag000.jpg
Views:	68
Size:	322.5 KB
ID:	1878128   Click image for larger version

Name:	Imag001.jpg
Views:	59
Size:	306.2 KB
ID:	1878129   Click image for larger version

Name:	Imag003.jpg
Views:	60
Size:	331.8 KB
ID:	1878130  

Click image for larger version

Name:	Imag004.jpg
Views:	58
Size:	323.8 KB
ID:	1878131   Click image for larger version

Name:	Imag005.jpg
Views:	72
Size:	340.6 KB
ID:	1878132   Click image for larger version

Name:	Imag002.jpg
Views:	111
Size:	275.5 KB
ID:	1878133  


Last edited by Daniel_Toa; 17-02-11 at 17:09.
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 18:30   #2
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia mea

Frumos .... arata binisor ... sa tii bine de ea ca merita ... imi place faza cu motorul si cutia de cate ori le ai schimbat ) ... aaa si sa schimbi volanul cu unul original (parerea mea) ... si poate dai jos si stickeru de sus de pe geam cu SPEED ) ca nu e in ton cu masina ... si niste triple noi si e ok


PS: nu mai scrie cu "K" in loc de "C" ca apar divergente intre tine si moderatori

Last edited by BrandyMPX; 17-02-11 at 18:34.
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 18:36   #3
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by BrandyMPX View Post
Frumos .... arata binisor ... sa tii bine de ea ca merita ... imi place faza cu motorul si cutia de cate ori le ai schimbat ) ... aaa si sa schimbi volanul cu unul original (parerea mea)


PS: nu mai scrie cu "K" in loc de "C" ca apar divergente intre tine si moderatori
ms nu am stiut ca nu se scrie cu "k"" mesu asta ne a prostit... volanul intre timp l am schimbat da nu cu original am pus unu mai mic pt ca nu prea aveam loc ca sunt scaunele cam inalte o sa pun poze in viitoru apropiat
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 18:42   #4
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by BrandyMPX View Post
offtopic: intre timp am mai modificat post-ul
o sa il dau vreau sa ii pun unu negru simplu si mai lat da docamdata nustiu ce sa fac ca nu am geamurile omologate si vreau sa le scimb si sa imi pun folie akm sa vedem! si cam ce triple crezi k ar trebui sa ii pun???
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 18:52   #5
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by petyalex21 View Post
o sa il dau vreau sa ii pun unu negru simplu si mai lat da docamdata nustiu ce sa fac ca nu am geamurile omologate si vreau sa le scimb si sa imi pun folie akm sa vedem! si cam ce triple crezi k ar trebui sa ii pun???
Triple originale ... cand ai masina de culoare alba dau foarte bine triplele originale noi :X ... sau ai putea ca "artificiu" da faci triplele cu vopsea rosie transparenta cu toate ca vei avea probleme cu RAR ul ...
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 08:15   #6
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia mea

Salut. Felicitari ca nu ai lasat-o sa moara Asteptam poze cu interioru. Iar legat de triple le poti face rosii cum a zis colegu, doar ca o sa se ia de tine pentru becu de dat inapoi (care trebuie sa fie alb), in rest semnalizarea e legala sa fie rosie pe spate
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 09:34   #7
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Salut. Felicitari ca nu ai lasat-o sa moara Asteptam poze cu interioru. Iar legat de triple le poti face rosii cum a zis colegu, doar ca o sa se ia de tine pentru becu de dat inapoi (care trebuie sa fie alb), in rest semnalizarea e legala sa fie rosie pe spate
Am auzit pe un baiat care de nevoie a dat cu carioca fosforescenta galbena pe oglinda de la semnalizare sa para totusi lumina portocalie si nu rosie ca cica i-ar fi facut observatie si despre semnalizare (parca nu as crede dar ...) .
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 11:19   #8
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by BrandyMPX View Post
Am auzit pe un baiat care de nevoie a dat cu carioca fosforescenta galbena pe oglinda de la semnalizare sa para totusi lumina portocalie si nu rosie ca cica i-ar fi facut observatie si despre semnalizare (parca nu as crede dar ...) .
Am avut eu becuri rosii pe led-uri la semnalizare pe spate si nu mi-a zis nimeni nimic,acum am pe aripa semnal pe leduri rosii.
ON: Hai ma ai montat bara???hai ca ti-o iau eu la o tura sa o mai dezmortesc pana iti iei permisul inapoi,stii ca merg incet si am grija de ea ,oricum trebuie sa schimbam si geamurile.
__________________
Daca vrei sa iti impaci si iubita si masina,sa te simti bine cu amandoua deodata,pune arcuri sport patului!!! )
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 17:38   #9
Qz3!

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 24
Default Re: Dacia mea

Frumoasa masina...
Sa o stapanesti bine pe viitor.
Qz3! is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 17:41   #10
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by Qz3! View Post
Frumoasa masina...
Sa o stapanesti bine pe viitor.
mltumesc !! la fel si tu!
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 21:16   #11
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia mea

si de la mine cu surorile!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	65156165165 (2).jpg
Views:	96
Size:	350.7 KB
ID:	1880467   Click image for larger version

Name:	65156165165 (3).jpg
Views:	95
Size:	348.6 KB
ID:	1880468   Click image for larger version

Name:	65156165165 (5).jpg
Views:	73
Size:	291.2 KB
ID:	1880469  

SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 21:21   #12
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia mea

Cred ca ar avea un stil mai frumos din punctul meu de vedere fara bullbar
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 09:54   #13
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by BrandyMPX View Post
Cred ca ar avea un stil mai frumos din punctul meu de vedere fara bullbar
docamdata bulbaru ramane. vreau sa imi vopsesc barile albe si bulbaru il las negru sa vad atunci cum ii sta mai bn .
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 18:12   #14
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by petyalex21 View Post
docamdata bulbaru ramane. vreau sa imi vopsesc barile albe si bulbaru il las negru sa vad atunci cum ii sta mai bn .
Este si asta o idee dar macar centreaz-o si tu (sper ca zic bine ) ... parca de capatul dreapta sta mai jos ... si da un aspect de "stramb" intregii masini...
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 09:59   #15
petyalex21

Stage 1
 
petyalex21's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Default Re: Dacia mea

Quote:
Originally Posted by BrandyMPX View Post
Este si asta o idee dar macar centreaz-o si tu (sper ca zic bine ) ... parca de capatul dreapta sta mai jos ... si da un aspect de "stramb" intregii masini...
era stramb in poza suferise de curand un mic accident in peco a dat un jeep cu spatele si mi a dat una de mi a sarit pompa dn rezervor
petyalex21 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -